Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως δεν γίνεται να χρεώσεις κάρτα διαφορετική από τον δικαιούχο της ρεβολουτ, στην φόρτιση μέσω κάρτας γράφει να βάλεις κάρτα στο όνομα σου...

Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με την σειρά κάποιος προσπάθησε να μεταφέρει 700 ευρώ απέτυχε.μετα μετέφερε 300+200και μετά μου έστειλε η Πειραιώς security alert με μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά κάποιος προσπάθησε να μεταφέρει 700 ευρώ απέτυχε.μετα μετέφερε 300+200και μετά μου έστειλε η Πειραιώς security alert με μηνυμα
μήπως πρέπει να επικοινωνήσω και με την revolut? Δεν θα φαίνεται που πήγαν τ λεφτά από την κάρτα μου?
Link to comment
Share on other sites

https://www.kathimerini.gr/1059955/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/se-antikatastash-ews-15000-kartwn-proxwroyn-oi-trapezes

 

Έκανες συναλλαγή σε πρακτορείο ταξιδίων ;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εκανα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι μόνο εκεί μας πληρώνουν.πειραιως.θα βγάλω καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εκανα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι μόνο εκεί μας πληρώνουν.πειραιως.θα βγάλω καινουργια

 

Εδωσες κάπου την κάρτα σου;Χέρι με χέρι ;Γιατί νομίζω πρέπει να βάλουν και το τριψήφιο νούμερο που γράφει πίσω για να περάσει η συναλλαγή.Αν είχες 2FA θα το γλύτωνες.

Δεν σου γράφει όνομα στην ρεβολουτ;

Link to comment
Share on other sites

Εδωσες κάπου την κάρτα σου;Χέρι με χέρι ;Γιατί νομίζω πρέπει να βάλουν και το τριψήφιο νούμερο που γράφει πίσω για να περάσει η συναλλαγή.Αν είχες 2FA θα το γλύτωνες.

Δεν σου γράφει όνομα στην ρεβολουτ;

Όχι δεν την έδωσα κάπου.το 2FA τι είναι?μόνο κάτι αριθμούς έχει στη συναλλαγη της revolut

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την είχα συνδεμένη σε paypal.λετε να έγινε από.κει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την έδωσα κάπου.το 2FA τι είναι?μόνο κάτι αριθμούς έχει στη συναλλαγη της revolut

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την είχα συνδεμένη σε paypal.λετε να έγινε από.κει?

Δηλαδή πιστεύεις ότι σου χακεψαν το PayPal;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν γίνεται να χρεώσεις κάρτα διαφορετική από τον δικαιούχο της ρεβολουτ, στην φόρτιση μέσω κάρτας γράφει να βάλεις κάρτα στο όνομα σου...

Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια

 

Το έχω κάνει δυο φορές. Δηλαδή βάζω στην ρεβολουτ μου χρήματα από κάρτα άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Με τα ονόματα στις κάρτες δεν ασχολείται κανείς.

 

Τυπικά απαγορεύεται. Ουσιαστικά δεν ασχολείται κανενας

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύεις ότι σου χακεψαν το PayPal;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Τι να πω δε ξέρω.το θέμα είναι ότι έχω μείνει αφραγκος.τωρα η τράπεζα Πειραιώς δεν μπορεί να δει που πήγαν τ χρήματα?σε ποιον λογαριασμό της revolut?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία εδώ ?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δε ξέρω.το θέμα είναι ότι έχω μείνει αφραγκος.τωρα η τράπεζα Πειραιώς δεν μπορεί να δει που πήγαν τ χρήματα?σε ποιον λογαριασμό της revolut?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία εδώ ?

 

Εσύ δεν βλέπεις κάποια αιτιολογία στην κίνηση της Πειραιώς;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δε ξέρω.το θέμα είναι ότι έχω μείνει αφραγκος.τωρα η τράπεζα Πειραιώς δεν μπορεί να δει που πήγαν τ χρήματα?σε ποιον λογαριασμό της revolut?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία εδώ ?

 

Εφόσον δήλωσες στην Πειραιώς ότι δεν έκανες τη συναλλαγή, περιμένεις. ΘΑ περιμένεις να το διερευνήσουν. Η ερευνα παίρνει χρόνο, οπότε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει δυο φορές. Δηλαδή βάζω στην ρεβολουτ μου χρήματα από κάρτα άλλου.

 

Άρα για τα μάτια του κόσμου το αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Άρα για τα μάτια του κόσμου το αναφέρει

 

Υπάρχει ειδική υπηρεσία της Revolut που μπορείς να ζητήσεις χρήματα από τρίτο μέσω Payment Link

Link to comment
Share on other sites

Λέει .revolit 5854 και κάτι άλλους αριθμούς.ουτε όνομα που πήγαν τα λεφτά ούτε τίποτα.δεν είναι λίγο Κούλα όλα αυτά?η revolut δεν βλέπει που πήγαν τα λεφτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πόσο χρόνο μιλάμε?αυτοί λένε κάνει 2 μηνες.θα δικαιωθώ?η revolut δηλαδή δεν ξέρει που πήγαν τα λεφτά που τραβήχτηκαν από εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Λέει .revolit 5854 και κάτι άλλους αριθμούς.ουτε όνομα που πήγαν τα λεφτά ούτε τίποτα.δεν είναι λίγο Κούλα όλα αυτά?η revolut δεν βλέπει που πήγαν τα λεφτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πόσο χρόνο μιλάμε?αυτοί λένε κάνει 2 μηνες.θα δικαιωθώ?η revolut δηλαδή δεν ξέρει που πήγαν τα λεφτά που τραβήχτηκαν από εμένα?

Από τη revolut σου τραβήχτηκαν ή από την Πειραιώς σου και πήγαν σε άλλο λογαριασμό revolut?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω λογαριασμό στη revolut.εχω στην Πειραιώς από που τραβήχτηκαν τα λεφτά για λογαριασμό της revolut.την revolut δεν την ήξερα τώρα την εμαθα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η curve αξίζει να την βγάλει κανείς; Έχω διαβάσει αρκετές θετικές αξιολογήσεις. Εσείς τι γνώμη έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε η Πειραιώς μήνυμα security alert ότι έχει διακοπή η κάρτα μου για λόγους ασφαλείας και να τους πάρω τηλ.μιλησα με μια κοπέλα.μου είπε ότι έγινε απόπειρα ανάληψης 700 ευρώ αποτυχημένη και μετά 300+200 στην revolut.com

της είπα ότι δεν έχω κάνει καμία συναλαγη από αυτές και κάναμε αμφισβήτηση συναλλαγών

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πιθανότερο να σου πήρε κάποιος την κάρτα και να έκανε top up στη revolut του.

Δε δείχνει όνομα η Πειραιώς?

Η revolut σίγουρα θα ξέρει αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να σου πει

Πρέπει να ακυρώσεις την κάρτα σου χτες

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να την πήρε κάποιος γιατί την είχα μαζί μου όλη μέρα το Σάββατο.δεν δείχνει όνομα η Πειραιώς μόνο κάποιους αριθμούς.την έχω ακυρώσει την κάρτα από την πρώτη στιγμή.η revolut θα ξέρει γιατί να μην πει?εξάλλου η τράπεζα με την revolut δεν θα έρθουν σε επαφή δεν θα ερευνήσουν από πού έγινε η συναλλαγή?τόπο ώρα ονομα?δεν είναι αποθηκευμένα αυτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λεπτομέρειες συναλλαγής λέει revolut 5854.και κάτι άλλους αριθμούς.δεν έχει ονομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να την πήρε κάποιος γιατί την είχα μαζί μου όλη μέρα το Σάββατο.δεν δείχνει όνομα η Πειραιώς μόνο κάποιους αριθμούς.την έχω ακυρώσει την κάρτα από την πρώτη στιγμή.η revolut θα ξέρει γιατί να μην πει?εξάλλου η τράπεζα με την revolut δεν θα έρθουν σε επαφή δεν θα ερευνήσουν από πού έγινε η συναλλαγή?τόπο ώρα ονομα?δεν είναι αποθηκευμένα αυτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λεπτομέρειες συναλλαγής λέει revolut 5854.και κάτι άλλους αριθμούς.δεν έχει ονομα

Τι νόημα έχει να μάθεις ποιος στα πήρε και με ποιο τρόπο? Ούτως ή άλλως δεν υπάρχει περίπτωση να τον γνωρίζεις. Από την Πειραιώς θα πάρεις τα χρήματα πίσω, ούτε από τη revolut ούτε από αυτόν που στα πήρε. Το ζητούμενο επομένως είναι να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην Πειραιώς και να πάρεις κάποια στιγμή τα χρήματά σου πίσω.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Που το ξέρεις ότι δε θα τον γνωρίζει.

Εγώ θεωρώ πολύ πιθανό να είναι γνωστός

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...