Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η curve αξίζει να την βγάλει κανείς; Έχω διαβάσει αρκετές θετικές αξιολογήσεις. Εσείς τι γνώμη έχετε;
Τη σκέφτομαι και εγω για τους εξής λογους: οι πληρωμές μετράνε για το αφορολόγητο, έχει καλύτερη ισοτιμία από τις ελληνικές τράπεζες για αγορές σε ξένο νόμισμα και μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με Google Pay.
Που το ξέρεις ότι δε θα τον γνωρίζει.

Εγώ θεωρώ πολύ πιθανό να είναι γνωστός

Λαμβάνω υπόψη τα γεγονότα των τελευταίων ημερών όπου υπήρξαν μαζικές υποκλοπές στοιχείων καρτών.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δε ξέρω τι γίνεται ρε παιδιά .το θέμα είναι να πάρω τα λεφτά πίσω.εχει τύχει κάτι τέτοιο στο παρελθόν σε κάποιον? Θα δικαιωθώ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τη σκέφτομαι και εγω για τους εξής λογους: οι πληρωμές μετράνε για το αφορολόγητο, έχει καλύτερη ισοτιμία από τις ελληνικές τράπεζες για αγορές σε ξένο νόμισμα και μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με Google Pay. Λαμβάνω υπόψη τα γεγονότα των τελευταίων ημερών όπου υπήρξαν μαζικές υποκλοπές στοιχείων καρτών. Αν δεις λίγα ποστ πιο πάνω και σε άλλο κάτοχο κάρτας Πειραιώς συνέβη ακριβώς το ίδιο, πόσα μεταφέρθηκαν στη revolut. Οπότε δεν νομίζω να είναι τυχαίο, οι δράστες έδρασαν με τον ίδιο τρόπο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Έγινε και σε άλλους?κάτι άκουσα για κλοπές στοιχείων καρτών στη τηλεόραση

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι γίνεται ρε παιδιά .το θέμα είναι να πάρω τα λεφτά πίσω.εχει τύχει κάτι τέτοιο στο παρελθόν σε κάποιον? Θα δικαιωθώ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έγινε και σε άλλους?κάτι άκουσα για κλοπές στοιχείων καρτών στη τηλεόραση

Όπα sorry, όσον αφορά τη revolut ένα από τα δικά σου ποστ όπου ανέφερες ξανά το περιστατικό διάβασα και νόμιζα ήταν αλλουνού, το διόρθωσα. Ναι,τις τελευταίες ημέρες αναφέρθηκαν γεγονότα με υποκλοπές καρτών στον τύπο.

Αν λάβουμε υπόψη τι έχει συμβεί στο παρελθόν σε παρόμοιες περιπτώσεις, εκτός απροόπτου θα τα πάρεις από την Πειραιώς τα χρήματα, αλλά συνήθως παίρνει χρόνο. Ελπίζω να έχει αίσιο τέλος και γρήγορα η περιπέτειά σου.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια σχέση με αυτό:

https://www.google.com/amp/s/www.eleftherostypos.gr/oikonomia/513085-klopi-dedomenon-karton-lixan-theoroyn-oi-trapezes-to-zitima-poy-proekypse/%3famp

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να την πήρε κάποιος γιατί την είχα μαζί μου όλη μέρα το Σάββατο.δεν δείχνει όνομα η Πειραιώς μόνο κάποιους αριθμούς.την έχω ακυρώσει την κάρτα από την πρώτη στιγμή.η revolut θα ξέρει γιατί να μην πει?εξάλλου η τράπεζα με την revolut δεν θα έρθουν σε επαφή δεν θα ερευνήσουν από πού έγινε η συναλλαγή?τόπο ώρα ονομα?δεν είναι αποθηκευμένα αυτά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λεπτομέρειες συναλλαγής λέει revolut 5854.και κάτι άλλους αριθμούς.δεν έχει ονομα

 

Τα νούμερα που βλέπεις είναι τα νούμερα της κάρτας μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

.η revolut θα ξέρει γιατί να μην πει?εξάλλου η τράπεζα με την revolut δεν θα έρθουν σε επαφή δεν θα ερευνήσουν από πού έγινε η συναλλαγή?τόπο ώρα ονομα?δεν είναι αποθηκευμένα αυτά?

 

H Revolut δεν θα σου πεί διότι προσωπικά στοιχεία δεν κοινοποιούνται ακόμα και αν πρόκειται για το όνομα κλέφτη ή δολοφόνου.

Θα δωθούν μόνο στις αρμόδιες αρχές για πιθανή δίωξη αλλά σε κανέναν άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Μπας και είχες δεχτεί κανένα λινκ απο επαφή και σου ζήταγε λεφτά;Εχεις στείλει ποτέ λεφτά σε revolut φίλου;
Αφού λέει δεν την ήξερε πριν την Revolut.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ανεβάζω screenshot να σας δείξω τι λένε οι συναλλαγές που έγιναν από την revolut?
Ανέβασε από Tapatalk
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

δεςν ανεβαίνει screenshot στο myphone

To ανεβάζεις οπουδήποτε αλλού και βάζεις εδώ την παραπομπή.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ήρθε αυτό το μήνυμα..https://ibb.co/g4QLvDp

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/qyzmtpT

Link to comment
Share on other sites

Ο τετραψήφιος κωδικός μετά το Revolut είναι για το verify της κάρτας στον λογαριασμό. Αφού είναι ίδιος κωδικός τότε έγινε από το ίδιο προφίλ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο 5854 είναι κάποιος που έχει λογαριασμό στην revolut και μου υπεκλεψε τα λεφτά και τα μετέφερε στο λογαριασμό του.με ενημέρωσαν ότι έκαναν απόπειρα 700 ευρώ δεν έγινε αποδεχτή και μετά 300+200 και εγώ έμεινα με 90 ευρώ γιατί είχα 590 μέσα.στο λογαριασμό μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!το μόνο ενθαρρυντικό είναι ότι έμαθα σήμερα ότι σε.αμφισβητηση συναλλαγών τα χρήματα μπήκαν πίσω στους λογαριασμός.μεσα.σε.ενα.2μηνο
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, προσπάθησα να μεταφέρω χρήματα από κάρτες της Πειραιώς. Η πρώτη visa απορρίφθηκε τρείς φορές η άλλη όμως mastercard πέρασε αμέσως, ούτε κωδικός επιβεβαίωσης ούτε τίποτα. Με λίγα λόγια αν κάποιος βάλει στο χέρι τα νούμερα και τον κωδικό ασφαλείας μεταφέρει μια χαρά χρήματα, και αφού λειτουργεί η μεταφορά χρημάτων από κάρτα αλλού όπως γράφει ο φίλος πιο πάνω, ε τοτε καλά κρασιά.

 

Ps

Τα παραπάνω αφορούν μεταφορά σε revolut

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, προσπάθησα να μεταφέρω χρήματα από κάρτες της Πειραιώς. Η πρώτη visa απορρίφθηκε τρείς φορές η άλλη όμως mastercard πέρασε αμέσως, ούτε κωδικός επιβεβαίωσης ούτε τίποτα. Με λίγα λόγια αν κάποιος βάλει στο χέρι τα νούμερα και τον κωδικό ασφαλείας μεταφέρει μια χαρά χρήματα, και αφού λειτουργεί η μεταφορά χρημάτων από κάρτα αλλού όπως γράφει ο φίλος πιο πάνω, ε τοτε καλά κρασιά.

 

Ps

Τα παραπάνω αφορούν μεταφορά σε revolut

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

Ισχυει οτι θα πρεπει να μπει μια ασφαλεια γενικα στις online πληρωμες.. Πρωτου εναν μηνα κατι πηγαν να κανουν ζητωντας μου κωδικο επαληθευσης αλλα μονο τοτε.. Την επομενη φορα χωρις τπτ περασε η πληρωμη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, προσπάθησα να μεταφέρω χρήματα από κάρτες της Πειραιώς. Η πρώτη visa απορρίφθηκε τρείς φορές η άλλη όμως mastercard πέρασε αμέσως, ούτε κωδικός επιβεβαίωσης ούτε τίποτα. Με λίγα λόγια αν κάποιος βάλει στο χέρι τα νούμερα και τον κωδικό ασφαλείας μεταφέρει μια χαρά χρήματα, και αφού λειτουργεί η μεταφορά χρημάτων από κάρτα αλλού όπως γράφει ο φίλος πιο πάνω, ε τοτε καλά κρασιά.

 

Ps

Τα παραπάνω αφορούν μεταφορά σε revolut

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

εμένα φίλε μου από visa μου τα μεταφέρανε
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, προσπάθησα να μεταφέρω χρήματα από κάρτες της Πειραιώς. Η πρώτη visa απορρίφθηκε τρείς φορές η άλλη όμως mastercard πέρασε αμέσως, ούτε κωδικός επιβεβαίωσης ούτε τίποτα. Με λίγα λόγια αν κάποιος βάλει στο χέρι τα νούμερα και τον κωδικό ασφαλείας μεταφέρει μια χαρά χρήματα, και αφού λειτουργεί η μεταφορά χρημάτων από κάρτα αλλού όπως γράφει ο φίλος πιο πάνω, ε τοτε καλά κρασιά.

 

Ps

Τα παραπάνω αφορούν μεταφορά σε revolut

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Σε μεταφορά από alpha κάρτα μέχρι πριν λίγο καιρό περνούσε άμεσα σε επιβεβαιωμένη κάρτα. Τωρα πλέον όχι. Ζητα κωδικό που στέλνει η alpha με sms

Link to comment
Share on other sites

Σε μεταφορά από alpha κάρτα μέχρι πριν λίγο καιρό περνούσε άμεσα σε επιβεβαιωμένη κάρτα. Τωρα πλέον όχι. Ζητα κωδικό που στέλνει η alpha με sms

 

Έχω δύο επιβεβαιωμένες κάρτες στην Revolut. Και οι δύο της Alphabank. Από την μια που είναι Mastercard δεν ζητάει τίποτα. Φορτίζει άμεσα χωρίς καν να το καταλάβεις. Από την άλλη που είναι Visa ζητάει CCV και κωδικό επιβεβαίωσης με sms

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο επιβεβαιωμένες κάρτες στην Revolut. Και οι δύο της Alphabank. Από την μια που είναι Mastercard δεν ζητάει τίποτα. Φορτίζει άμεσα χωρίς καν να το καταλάβεις. Από την άλλη που είναι Visa ζητάει CCV και κωδικό επιβεβαίωσης με sms
Και εμένα με mastercard της Eurobank μεταφέρει ποσά στη revolut χωρίς να ζητήσει ούτε στοιχεία ούτε cvv. Μόνο την πρώτη φορά πέρασα τα στοιχεία και το cvv. Την πρώτη φορά που το έκανε χωρίς να ζητήσει στοιχεία έφαγα μεγάλο κόλλημα, μετά κατάλαβα ότι το κάνει όταν αποθηκεύσει την κάρτα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά με την curve ξέρουμε αν οι δαπάνες μετράνε στο αφορολόγητο; Γιατί στην revolut δεν πιάνονται.
Link to comment
Share on other sites

Πιάνουν κανονικά μιας και η συναλλαγή γίνεται από την κάρτα της ελληνικής τράπεζας

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...