Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με επαναφορα στα 8.1 και βουαλά, οι χαρτες,μιλησαν. κατεβασα κανονικά το αρχειο ελληνικης φωνης.

αλλα για να παω στα 10αρια, λεω να βαλω το windows insider, αλλιως δεν βρισκει ενημερωση. ισως θελει λιγη ωρα συνδεδεμενο στο wifi για να βρει τα επισημα 10αρια.

 

Με το προγραμμα upgrade advisor βλεπει τα επισημα δεκαρια.

Link to comment
Share on other sites

με επαναφορα στα 8.1 και βουαλά, οι χαρτες,μιλησαν. κατεβασα κανονικά το αρχειο ελληνικης φωνης.

αλλα για να παω στα 10αρια, λεω να βαλω το windows insider, αλλιως δεν βρισκει ενημερωση. ισως θελει λιγη ωρα συνδεδεμενο στο wifi για να βρει τα επισημα 10αρια.

 

Με το updateadvisor κανε την αναβαθμιση. αλλοιως δεν βρισκει ενημερωση.

Μη κανεις καμια μαλ@@@@ με το insider τοσα ατομα στο λεμε

Link to comment
Share on other sites

σε xiaomi note 3 και σε leeco μου εδείχνε στίγμα το πράσινο με ένα βελάκι και αναλογος κατά που έστρεφες το κινητό σου έδειχνε προς τα που να κινηθείς στο lumia 640xl μου δίχνει μόνο μια πράσινη κουκίδα θέλει κάποια ρύθμιση η έτσι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Το βελάκι στο here maps είναι για το που ,και καλά, κοιτάς

Στους χάρτες άπλα δείχνει που είσαι

Link to comment
Share on other sites

Το βελάκι στο here maps είναι για το που ,και καλά, κοιτάς

Στους χάρτες άπλα δείχνει που είσαι

Στους Χάρτες των Windows δείχνει και το βελακι, δηλαδή σαν να είναι ενσωματωμένο με την κουκίδα, αν δεν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στους Χάρτες των Windows δείχνει και το βελακι, δηλαδή σαν να είναι ενσωματωμένο με την κουκίδα, αν δεν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρέπει τα το ενσωμάτωσαν πρόσφατα

τώρα το είδα που το είπες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eιχα και εγω το ιδιο προβλημα με τους χαρτες, δεν ειχα φωνητική πλοήγηση στα ελληνικα σε καινουριο 550 που ξεκινησα να σεταρω.

Αυτο που εκανα ήταν να παω στις ρυθμισεις γλωσσας (οπου ειχα ηδη περασει τα ελληνικα) και να κατεβασω την αγγλικη ΗΠΑ.

Δεν χρειαζεται να οριστει ως κυρια γλωσσα, απλως να υπαρχει στο τηλεφωνο.

Στη συνεχεια, εσβησα και κατεβασα ξανα τους χαρτες, και η φωνητικη πλοηγηση δουλευε κανονικα.

Φανταζομαι οτι αυτο γινεται γιατι στα Αγγλικα ΗΠΑ γραφει "φωνητικες εντολες: ενεργες" ενω στα ελληνικα δεν το αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλέον η εφαρμογή Maps είναι μια χαρά.

Φωνητική πλοήγηση, πλοήγηση για αυτοκίνητο/πεζό/ΜΜΜ, ειδική λειτουργία για να αποθηκεύεις το σημείο που πάρκαρες, "καταλαβαίνει" (μέσω internet υποθέτω) απλές διευθύνσεις χωρίς διαδοχική εισαγωγή πόλης/δρόμου/αριθμού, αλλά και σημεία ενδιαφέροντος (Κουτούκι του Μπαρμπαλέξη ας πούμε).

Μπορείς να βάλεις και οποιοδήποτε σημείο σε χωριστό tile, να το πατάς και να σε πηγαίνει χωρίς πολλά-πολλά.

Ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω να προσθέσω πως το λεωφορείο της περιοχής μου [Β12, από Άνω Λιόσια-Αθήνα] για τους Χάρτες των 10 είναι... υπερ express και πάει παντού!

Έβαλα διαδρομή από Α. Λιόσια - Πειραιά, πάρε Β12 [μόνο] μου έλεγαν.

Έβαλα διαδρομή από Α. Λιόσια - Β. Σοφίας [Αθήνα], πάρε Β12 [μόνο] μου έλεγαν.

Είδες ο ΟΑΣΑ; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χουρέιιιιιιιι!

 

Στη fast, πήραν/παίρνουν οργάνωση των "Αγαπημένων" σε συλλογές/φακέλους, προσθήκη από οποιοδήποτε σημείο (επιτέλους κ απλά πατώντας στο χάρτη) και 1-2 καλούδια ακόμα.

 

Έπιασε τόπο το "κράξιμο" στο "Κέντρο Σχολίων" (Αύγουστο το έστειλα, προφανώς κι άλλοι, Σεπτέμβρη υπήρξε απάντηση από την MS, Οκτώβρη/Νοέμβρη το φτιάχνουν).

 

Άντε, και στα δικά μας (Slow-Release P-normal).

Link to comment
Share on other sites

Eιχα και εγω το ιδιο προβλημα με τους χαρτες, δεν ειχα φωνητική πλοήγηση στα ελληνικα σε καινουριο 550 που ξεκινησα να σεταρω.

Αυτο που εκανα ήταν να παω στις ρυθμισεις γλωσσας (οπου ειχα ηδη περασει τα ελληνικα) και να κατεβασω την αγγλικη ΗΠΑ.

Δεν χρειαζεται να οριστει ως κυρια γλωσσα, απλως να υπαρχει στο τηλεφωνο.

Στη συνεχεια, εσβησα και κατεβασα ξανα τους χαρτες, και η φωνητικη πλοηγηση δουλευε κανονικα.

Φανταζομαι οτι αυτο γινεται γιατι στα Αγγλικα ΗΠΑ γραφει "φωνητικες εντολες: ενεργες" ενω στα ελληνικα δεν το αναφερει.

 

Έκανα ακριβώς το ίδιο σε Lumia 650 και δούλεψε μια χαρά η φωνή στα ελληνικά κατά την πλοήγηση.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν κατάλαβα

λοιπόν το nokia lumia 1020 έχει windows 8

το 950 XL εχει 10αρια.

δεν μπορώ να έχω το here drive? τί να βάλω; και θέλω και ελληνικα στη φωνητικη πλοηγηση

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στη Release Preview η οργάνωση των "Αγαπημένων" σε φακέλους καθώς και η "ελεύθερη" εισαγωγή αγαπημένων.

 

Ούτε μήνας από FR.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα ακριβώς το ίδιο σε Lumia 650 και δούλεψε μια χαρά η φωνή στα ελληνικά κατά την πλοήγηση.

 

Παλικάρια μπορεί κάποιος να περιγράψει την ακριβή σειρά με βήματα στο μενού, γιατί έβαλα και τα english us και πηγαίνοντας στο τρισάθλιο μενού ρυθμίσεων (αγγλικά) δεν βρήκα πουθενά την φωνητική καθοδήγηση.

 

 

(200 προγράμματα πλοήγησης έχω δοκιμάσει στα αρχικά wp, symbian και android. Χειρότερο και ελλειπέστερο μενού ρυθμίσεων εφαρμογής δεν ματάδα χαχαχα)

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα, προετοιμαζόμενος για ένα ταξίδι θα ήθελα να βλέπω στο χάρτη του 950 μου, διαδρομές που θα ήθελα να ακολουθήσω με τα πόδια στην πόλη που θα πάω.

 

Ευχαριστώ!

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

.κανονικά στο maps θα επιλέξεις πλοήγηση για πεζο

 

θα ήθελα τις διαδρομές να τις έχω περασμένες οπώτε απλά κοιτώντας το ίχνος του gps να ξέρω αν θα είμαι εντος της πορείας.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με αυτό το ημερολόγιο θα γίνει κάτι. Χθες κουνιόταν το live tile και αναθάρρησα ότι το έφτιαξαν. Αλλά το τα μεσάνυχτα απογοητεύτηκα γιατί πάγωσε πάλι
Link to comment
Share on other sites

2-3 φορές που χρησιμοποίησα την καθοδήγηση ως πεζός, μου έβγαζε μπλε γραμμές στην διαδρομή.

GPX Viewer φιλε μου

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το MapFactor και τους δωρεάν χάρτες είμαι αρκετά ικανοποιημένος, αν εξαιρέσω βέβαια δυο τρία λαθάκια ως προς τις μονοδρομήσεις σε δρόμους κοντά στο σπίτι μου.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με αυτό το ημερολόγιο θα γίνει κάτι. Χθες κουνιόταν το live tile και αναθάρρησα ότι το έφτιαξαν. Αλλά το τα μεσάνυχτα απογοητεύτηκα γιατί πάγωσε πάλι

 

Σε μένα στο L735, το ημερολόγιο δείχνει την ημερομηνία και στριφογυρνάει μόνο αν έχω ορίσει κάποιο γεγονός την επομένη.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Ξαφνικό πρόβλημα με την ακριβή θέση του GPS . Δείχνει απο το ακριβές σημείο που βρίσκομαι αρκετά μακριά ( απόκλιση περίπου 500 μ )

Παρακαλώ τα φώτα σας

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...