Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν μπορείς να καταλάβεις πως είναι έλλειψη αυτό.

 

Θέλεις να πλοηγηθείς σε ένα μαγαζί, που γνωρίζεις μόνο το όνομά του:

 

Σε WP: Το ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, αντιγραφείς την διεύθυνση, ανοίγεις την εφαρμογή, κάνεις copy paste και πας.

 

Σε Android: Ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, πατάς πλοήγηση στους χάρτες και έφυγες..

 

Είναι το ίδιο;;

 

Sent from mTalk

 

Το ψάχνεις στην εφαρμογή gmaps πατας πλοηγηση και εφυγες(σε παει στο πρόγραμμα της Microsoft)

δεν αντιγραφεις τιποτα.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν μπορείς να καταλάβεις πως είναι έλλειψη αυτό.

 

 

 

Θέλεις να πλοηγηθείς σε ένα μαγαζί, που γνωρίζεις μόνο το όνομά του:

 

 

 

Σε WP: Το ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, αντιγραφείς την διεύθυνση, ανοίγεις την εφαρμογή, κάνεις copy paste και πας.

 

 

 

Σε Android: Ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, πατάς πλοήγηση στους χάρτες και έφυγες..

 

 

 

Είναι το ίδιο;;

 

 

 

Sent from mTalk

 

 

 

Μα τι συγκρίνεις; Η Google έχει κάποιες υπηρεσίες και τις προσφέρει μόνο στο λογισμικό της, οποτε είναι έλλειψη σε σχέση με τι; Με το android;

 

Πέραν του android κανένα mobile os δεν έχει την δυνατότητα αυτή, εκτός κι αν η google αποφασίσει να αναπτύξει εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω ότι και με τους χάρτες της ms βρίσκεις μαγαζιά, αρκεί να ξέρεις το όνομα και φυσικά την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος? Δεν το θυμαμαι αλλα νομιζω ότι χωρις δεδομενα κανενα προγραμμα σε κανενα λειτουργικο δεν εχει δορυφορικη ληψη.

Κι όμως στο 830 που είχα με 8.1 είχε! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν μπορείς να καταλάβεις πως είναι έλλειψη αυτό.

 

Θέλεις να πλοηγηθείς σε ένα μαγαζί, που γνωρίζεις μόνο το όνομά του:

 

Σε WP: Το ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, αντιγραφείς την διεύθυνση, ανοίγεις την εφαρμογή, κάνεις copy paste και πας.

 

Σε Android: Ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, πατάς πλοήγηση στους χάρτες και έφυγες..

 

Είναι το ίδιο;;

 

Sent from mTalk

Η συζήτηση ξεκίνησε στο ότι ο φίλος ήθελε να πατήσει το λινκ στο google search και να του ανοίξει η εφαρμογή των χαρτών της MS στο κινητό. Αυτό το πράγμα δεν γίνεται και δεν είναι παράλειψη διότι δεν μπορείς να πατάς σε ένα λινκ της Google και να σου ανοίγει μία εφαρμογή της MS. Είναι σαν να θες να πατήσεις πάνω σε ένα link για τραγούδι στο Spotify και να θες να σου ανοίξει ο VLC να το παίξει ή να κάνεις search φωτογραφίες στο Google και να θες να τις βλέπεις μέσα από την εφαρμογή "Φωτογραφίες" του κινητού.

 

Και να στο πάρω και αλλιώς. Σε ένα Android κινητό μπορείς να κάνεις GoogleSearch, να πατήσεις πάνω στο λινκ και να σου ανοίξει τους Here Maps; Στο iPhone μπορείς να κάνεις GoogleSearch και να πατήσεις πάνω στο λινκ και να σου ανοίξουν οι χάρτες της Apple; Μήπως τελικά όλα τα κινητά έχουν την ίδια "παράλειψη";

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε 950XL σε fast ring την προηγουμενη εβδομάδα μου έκανε το τρελό κουλ΄΄ο..Ημουν καπού στην Λίμνη Πλαστήρα και άνοιγα τους χάρτες και δεν εδειχνε χάρτη..Εχω κατεβασμένους offline κανονικά την Ελλάδα...Reset τα ίδια...μολις κλείνω τα δεδομένα τον φόρτωσε κανονικά...!!!Τί να πείς...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Σε 950XL σε fast ring την προηγουμενη εβδομάδα μου έκανε το τρελό κουλ΄΄ο..Ημουν καπού στην Λίμνη Πλαστήρα και άνοιγα τους χάρτες και δεν εδειχνε χάρτη..Εχω κατεβασμένους offline κανονικά την Ελλάδα...Reset τα ίδια...μολις κλείνω τα δεδομένα τον φόρτωσε κανονικά...!!!Τί να πείς...

 

Φιλε μου σε fastring τι θελεις να πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Σε 950XL σε fast ring την προηγουμενη εβδομάδα μου έκανε το τρελό κουλ΄΄ο..Ημουν καπού στην Λίμνη Πλαστήρα και άνοιγα τους χάρτες και δεν εδειχνε χάρτη..Εχω κατεβασμένους offline κανονικά την Ελλάδα...Reset τα ίδια...μολις κλείνω τα δεδομένα τον φόρτωσε κανονικά...!!!Τί να πείς...

Δεν είμαι Insider και μου το έκανε και εμένα αυτό χθες. Επίσης την περασμένη εβδομάδα έγινε update στους offline χάρτες και δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε κάποιο ρόλο. Όταν αφαίρεσα τους offline και δούλεψε κανονικά. Δεν τους έχω ξαναπεράσει για να δω εάν θα συνεχιστεί το πρόβλημα...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι χάρτες Bing aka MS Maps πλέον υποστηρίζουν Live traffic και στην Ελλάδα, στα ψιλά πέρασε.

 

Δεν ξεκουνάω από το σπίτι τον τελευταίο καιρό, οπότε δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι χάρτες Bing aka MS Maps πλέον υποστηρίζουν Live traffic και στην Ελλάδα, στα ψιλά πέρασε.

 

Δεν ξεκουνάω από το σπίτι τον τελευταίο καιρό, οπότε δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω ακόμα.

Εγώ θυμάμαι από πάντα να υπάρχει η κίνηση στους χάρτες. Τι άλλαξε τώρα;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι από πάντα να υπάρχει η κίνηση στους χάρτες. Τι άλλαξε τώρα;

 

Πάντα, σίγουρα όχι. Όντως έχω ενεργοποιήσει την "κίνηση" στο 950 εδώ και κάτι μήνες, αλλά είχε περιορισμένη χρήση και εφαρμογή (για συγκεκριμένες μόνο διαδρομές κλπ).

 

Επιπλέον όχι τόσο live.

 

Τι διαλο, το είχε καιρό η MS και τώρα το ανακοίνωσε?

 

Τώρα που το ξανακοίταξα, μου έβγαλε ότι ανανέωσε και τις κάμερες διαχείρισης/ελέγχου κυκλοφορίας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα ''αγαπημένα'' στους Χάρτες του 950 μου πως συγχρονίζονται στον ΗΥ για να μην χαθούνε αλλά και να μπορώ να τα επεξεργαστώ καλύτερα;

 

Μπορώ τα ''αγαπημένα'' στους χάρτες του 950 μου να τα περνάω και στο 650 της γυναίακς μου;

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας βγάζει στην αναζήτηση τα Jumbo; προχθές ήμουν στη Θεσσαλονίκη και έψαχνα και δεν μου έβρισκε τίποτα. Αντίθετα με τους χάρτες της Google που βρήκε το πιο κοντινό και με πήγε μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα ''αγαπημένα'' στους Χάρτες του 950 μου πως συγχρονίζονται στον ΗΥ για να μην χαθούνε αλλά και να μπορώ να τα επεξεργαστώ καλύτερα;

 

Μπορώ τα ''αγαπημένα'' στους χάρτες του 950 μου να τα περνάω και στο 650 της γυναίακς μου;

 

Άνοιξε τους "Χάρτες" στον υπολογιστή αν έχεις Win10 ή μπες αντίστοιχα από browser https://www.bing.com/maps, αν είσαι Loggrd-in σε τηλέφωνο και υπολογιστή, έχουν ήδη περαστεί.

 

Υπάρχει τρόπος να τα στείλεις, αλλά δεν τον ξέρω.

 

Έχει "share", ας πούμε, αλλά είναι για ένα-ένα.

 

Μαζικά, θέλει τρόπο.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τους "Χάρτες" στον υπολογιστή αν έχεις Win10 ή μπες αντίστοιχα από browser https://www.bing.com/maps, αν είσαι Loggrd-in σε τηλέφωνο και υπολογιστή, έχουν ήδη περαστεί.

 

Υπάρχει τρόπος να τα στείλεις, αλλά δεν τον ξέρω.

 

Έχει "share", ας πούμε, αλλά είναι για ένα-ένα.

 

Μαζικά, θέλει τρόπο.

 

Στον υπολογιστή έχω 8αρια. Μπαίνω στο bing.com/maps συνδέομαι με το λογαριασμό της microsoft, αλλά δεν υπάρχει τίποτα από όσα έχω αποθηκεύσει στο κινητό!

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο, είσαι αντίστοιχα logged-in?

 

Μην το θεωρείς δεδομένο...μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, το έκανα χειροκίνητα.

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με τα 10ρια στον υπολογιστή μου (γιατί να έχει), πάντως επειδή το δοκίμασα ακριβώς πριν σου απαντήσω, μου έβγαζε τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας βγάζει στην αναζήτηση τα Jumbo; προχθές ήμουν στη Θεσσαλονίκη και έψαχνα και δεν μου έβρισκε τίποτα. Αντίθετα με τους χάρτες της Google που βρήκε το πιο κοντινό και με πήγε μια χαρά.

 

Δεδομενα ανοιχτα η κλειστα?

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενα ανοιχτα η κλειστα?

 

Φυσικά ανοιχτά, ακόμη και τώρα εδώ στη δράμα δεν μου εμφανίζει αυτό της Καβάλας.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα δοκιμή και στην Αττική τα εμφανίζει κανονικά. Σε άλλες πόλεις αν γράψω jumbo "πόλη", επίσης μου τα εμφανίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα δοκιμή και στην Αττική τα εμφανίζει κανονικά. Σε άλλες πόλεις αν γράψω jumbo "πόλη", επίσης μου τα εμφανίζει.

 

Το στο καλό μόνο σε εμένα δεν τα βρίσκει;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές τρώει κολλήματα. Όποτε γίνεται αυτό, κλείνω τοποθεσία, χάρτες και ξεκινάω από την αρχή......
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο, είσαι αντίστοιχα logged-in?

 

Μην το θεωρείς δεδομένο...μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, το έκανα χειροκίνητα.

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με τα 10ρια στον υπολογιστή μου (γιατί να έχει), πάντως επειδή το δοκίμασα ακριβώς πριν σου απαντήσω, μου έβγαζε τα πάντα.

 

Καλημέρα,

 

συνεχίζεται να μην βλέπω στους χάρτες της bing ότι έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου. Εννοείται ότι στο 950 μου είμαι συνδεμένος με λογαριασμό microsoft.

 

θυμάμαι στο 808 μου υπήρχε η επιλογή συγχρονισμού των αγαπημένων μου τοποθεσιών. στο 950 δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο!

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

συνεχίζεται να μην βλέπω στους χάρτες της bing ότι έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου. Εννοείται ότι στο 950 μου είμαι συνδεμένος με λογαριασμό microsoft.

 

θυμάμαι στο 808 μου υπήρχε η επιλογή συγχρονισμού των αγαπημένων μου τοποθεσιών. στο 950 δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο!

 

Τί να (σου) πω?

 

Εμένα τα κάνει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

συνεχίζεται να μην βλέπω στους χάρτες της bing ότι έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου. Εννοείται ότι στο 950 μου είμαι συνδεμένος με λογαριασμό microsoft.

 

θυμάμαι στο 808 μου υπήρχε η επιλογή συγχρονισμού των αγαπημένων μου τοποθεσιών. στο 950 δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο!

Δοκίμασε να φτιάξεις ένα αγαπημένο στο κινητό και δες εάν θα πάει στο bing.com/maps και κάνε και το αντίθετο. Πάντως στον browser τα αγαπημένα έχουν πρόβλημα και όποτε πατάω σε αυτά μου βγάζει σφάλμα "The original result is no longer available"

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας βγάζει στην αναζήτηση τα Jumbo; προχθές ήμουν στη Θεσσαλονίκη και έψαχνα και δεν μου έβρισκε τίποτα. Αντίθετα με τους χάρτες της Google που βρήκε το πιο κοντινό και με πήγε μια χαρά.

 

Πολλά πράγματα δε βγάζουν οι χάρτες της MS και αντίθετα πολλά βγάζουν της Google, αλλά μη το ψάχνεις. Μπαίνεις στο Google, βρίσκεις την επωνυμία της επιχείρησης που θες, κανεις copy, paste στους Χάρτες MS και "έφυγες".

 

Απλά πρόσεξε, όταν δίνει ακριβή αριθμό να υπάρχει όντως σαν δεδομένο στους χάρτες, αλλιώς θα σε πάει στο μέσον της οδού που ψάχνεις.. Έτσι απλα.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...