Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ με παράπονα στον επανυπολογισμό της διαδρομής. Προχθές στο Ζωγράφου, πανεπιστημιούπολη έδωσε ρέστα, μου έβγαλε απίθανες διαδρομές, λες και ήταν μεθυσμένο....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σ εμένα κάνει και κολλήματα κατά την πλοήγηση.

όπως κινούμε ξαφνικά σταματάει, λες και δεν επικοινωνεί με δορυφόρους και μετά πάει ξαφνικά

100-200 μέτρα παρακάτω.

αυτό όμως έχει σαν αποτέλεσμα να χάνω συνεχώς τη διαδρομή, αφού πολλές φορές ξανακάνει νέο υπολογισμό διαδρομής.

παλαιότερα με μια επανεκκίνηση έστρωνε, τώρα όμως όχι.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Η πλοηγηση είναι ότι καλυτερο υπαρχει στα δεκαρια. Μηπως εχει πρόβλημα η συσκευή σου?

Όταν λες δεν μπορεις να ανοίξεις χαρτες τι ακριβως εννοεις?

καλα ουτε καν. παρα πολλοι εχουμε προβληματα. σε αυτο που ρωτησες ομως, αλλο λεω. ανοιγεις στον μπροουσερ ενα σαιτ. αυτο εχει στη σελιδα του χαρτη για το που βρισκεται πχ ενα μαγαζι. πατας στο χαρτι και δεν υπαρχει τροπος, να στο ανοιξει στην εφαρμογη χαρτες, αλλα σου κανω πλοηγηση μεσω του μπροουσερ...ελπιζω να σε κατατοπισα

Link to comment
Share on other sites

καλα ουτε καν. παρα πολλοι εχουμε προβληματα. σε αυτο που ρωτησες ομως, αλλο λεω. ανοιγεις στον μπροουσερ ενα σαιτ. αυτο εχει στη σελιδα του χαρτη για το που βρισκεται πχ ενα μαγαζι. πατας στο χαρτι και δεν υπαρχει τροπος, να στο ανοιξει στην εφαρμογη χαρτες, αλλα σου κανω πλοηγηση μεσω του μπροουσερ...ελπιζω να σε κατατοπισα

 

Γιατι δεν αναζητάς το μαγαζι μεσα από την εφαρμογή? Αυτό που λες εγω τουλάχιστον, το ηξερα πριν αγορασω το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καλα ουτε καν. παρα πολλοι εχουμε προβληματα. σε αυτο που ρωτησες ομως, αλλο λεω. ανοιγεις στον μπροουσερ ενα σαιτ. αυτο εχει στη σελιδα του χαρτη για το που βρισκεται πχ ενα μαγαζι. πατας στο χαρτι και δεν υπαρχει τροπος, να στο ανοιξει στην εφαρμογη χαρτες, αλλα σου κανω πλοηγηση μεσω του μπροουσερ...ελπιζω να σε κατατοπισα

Μπορείς να μου στείλεις ένα παράδειγμα να το δοκιμάσω στο δικό μου και στο iPhone να δω πως συμπεριφέρεται η κάθε συσκευή;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις ένα παράδειγμα να το δοκιμάσω στο δικό μου και στο iPhone να δω πως συμπεριφέρεται η κάθε συσκευή;
ανοιξε τον αγαπημενο σου browser. γραψε boogie bar στο google και πατα το χαρτη που θα εμφανισει πανωπανω. και μετα πατα το βελακι να σου κανει πλοηγηση. ε δε θα το ανοιξει στους χαρτες του κινητου αλλα θα κανει πλοηγηση απο τον Browser...

 

υγ. παιδια η πλοηγηση δειχνει να εφτιαξε, με το θεμα σε επανυπολογισους που ειχε. ελπιζω να μην ξαναχαλασει

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε τον αγαπημενο σου browser. γραψε boogie bar στο google και πατα το χαρτη που θα εμφανισει πανωπανω. και μετα πατα το βελακι να σου κανει πλοηγηση. ε δε θα το ανοιξει στους χαρτες του κινητου αλλα θα κανει πλοηγηση απο τον Browser...

Αυτό είναι αποτέλεσμα αναζήτησης από την Google και ο χάρτης που βλέπεις πάνω είναι οι Google Maps. Δεν γίνεται πατώντας εκεί να σου ανοίξει το navigator του κινητού, πολύ απλά διότι αυτό που πατάς είναι link για τους Google Maps και όχι γενικά και αόριστα συντεταγμένες. Και στο iPhone που το δοκίμασα πάλι στον browser με πέταξε και απλά μου έδωσε την επιλογή εάν θέλω να ανοίξω την Google Maps εφαρμογή και όχι την Apple Maps.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Και σε Android αυτό μου βγάζει. Άρα πρέπει να έχει δίκιο ο stewe. Αν πατήσω "directions" ανοίγει με το Google maps και ούτε με ρωτάει αν θέλω πχ το Navigon που έχω επίσης εγκατεστημένο.

744b4f6a51679b7c8f4eb4e50dc0b616.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια. μηπως ομως υπαρχει καποια εφαρμογη γκουγκλ μαπς για το κινητο μας ετσι ωστε να ανοιγει με app και οχι στον browser?
Link to comment
Share on other sites

Google maps δεν έχει, αλλα θα βρεις άλλες εφαρμογές.

 

Πάντως τα προβλήματα που αναφέρετε εγώ δεν τα έχω, βασικά δεν έχω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα προβλήματα που αναφέρετε εγώ δεν τα έχω, βασικά δεν έχω καθόλου.

Τι εννοείς; Ότι όταν πατάς πάνω στους GoogleMaps σε ένα site, τότε σου ανοίγει η εφαρμογή Maps του κινητού; Αυτό που περιγράφαμε πριν δεν είναι πρόβλημα.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι στους google maps, μα σε αυτούς ms.

 

Άλλο πράμα εννοούν. Όταν θέλεις να ψάξεις ένα μαγαζί από πού θα το ψάξεις; Google έτσι;; Όταν το Google σου βγάλει την θέση στον χάρτη ΔΕΝ μπορείς να περάσεις με ΕΝΑ ΠΑΤΗΜΑ (όπως στο Android) την τοποθεσία στην εφαρμογή Χάρτες της ΜΣ...

 

Ναι είναι τρομερή έλλειψη αυτό, απλά δοκίμασε να ψάχνεις κατευθείαν μέσα από την εφαρμογή γράφοντας με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τρομερή έλλειψη αυτό

Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι έλλειψη το γεγονός ότι πατώντας πάνω σε ένα web link των GoogleMaps δεν σου ανοίγει η εφαρμογή των χαρτών της Microsoft. Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Έλλειψη είναι ότι δεν υπάρχουν GoogleMaps στο λειτουργικό, και όχι αυτό που αναφέρεις.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράμα εννοούν. Όταν θέλεις να ψάξεις ένα μαγαζί από πού θα το ψάξεις; Google έτσι;; Όταν το Google σου βγάλει την θέση στον χάρτη ΔΕΝ μπορείς να περάσεις με ΕΝΑ ΠΑΤΗΜΑ (όπως στο Android) την τοποθεσία στην εφαρμογή Χάρτες της ΜΣ...

 

Ναι είναι τρομερή έλλειψη αυτό, απλά δοκίμασε να ψάχνεις κατευθείαν μέσα από την εφαρμογή γράφοντας με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Sent from mTalk

 

Προσωπικά, ψάχνω στο google κι ύστερα κάνω αναζήτηση σε αυτούς της ms.

Στην αναζήτηση που είχε μερικά ποστ πιο πάνω, οι χάρτες της ms μου έβγαλαν κανονικά την τοποθεσία του. Επίσης σε αναζήτηση που έχω κάνει σε μερικά μαγαζιά, τα έχει βρει κανονικά. Φυσικά δεν ξέρω αν έχει όσα η google, μα ότι κι αν έχω ψάξει το έχει.

 

Για να κάνεις αυτό που συζητείται, αλλάζεις λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχα, αν ψάξεις με Bing, δεν σε πάει απευθείας στην εφαρμογή χαρτών της Microsoft.

Κάτι τέτοιο θυμάμαι, έχω λάθος;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,ποιος είπε ότι δεν υπάρχει google maps?στο στορ αν κοιτάξετε υπάρχει η εφαρμογή gmaps που νομίζω είναι της google,εκτός και αν κάνω λάθος.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, κοίτα τον δημιουργό.

 

Οκ,δεν είναι της google.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν όμως καλή αξιολόγηση (4,3)!

Τους δοκίμασε κανείς; Μπορεί να είναι και καλύτεροι οι χάρτες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

gmaps. Στην αναζητηση σημειων ενδιαφέροντος είναι καλυτεροι.

Εφαρμογή τριτου είναι αλλα δουλευει πολύ καλα.

Βαζεις τον προορισμο και σου ανοιγει τους χαρτες της Microsoft για πλοηγηση.

Μονο που θελει τα δεδομενα ανοιχτα.

Link to comment
Share on other sites

gmaps. Στην αναζητηση σημειων ενδιαφέροντος είναι καλυτεροι.

Εφαρμογή τριτου είναι αλλα δουλευει πολύ καλα.

Βαζεις τον προορισμο και σου ανοιγει τους χαρτες της Microsoft για πλοηγηση.

Μονο που θελει τα δεδομενα ανοιχτα.

Πάντως σαν τους HERE των 8.1 δεν έχει! Ήταν πολύ καλύτεροι ακόμα και στην απλή μετακίνηση. Δηλαδή να σε δείχνει απλά που βρίσκεσαι με δορυφορική λήψη ΧΩΡΙΣ ίντερνετ!!!! ;)

Στα 10άρια αν δεν έχεις δεδομένα δεν μπαίνεις στη δορυφορική λήψη!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν τους HERE των 8.1 δεν έχει! Ήταν πολύ καλύτεροι ακόμα και στην απλή μετακίνηση. Δηλαδή να σε δείχνει απλά που βρίσκεσαι με δορυφορική λήψη ΧΩΡΙΣ ίντερνετ!!!! ;)

Στα 10άρια αν δεν έχεις δεδομένα δεν μπαίνεις στη δορυφορική λήψη!

 

Εισαι σιγουρος? Δεν το θυμαμαι αλλα νομιζω ότι χωρις δεδομενα κανενα προγραμμα σε κανενα λειτουργικο δεν εχει δορυφορικη ληψη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι έλλειψη το γεγονός ότι πατώντας πάνω σε ένα web link των GoogleMaps δεν σου ανοίγει η εφαρμογή των χαρτών της Microsoft. Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Έλλειψη είναι ότι δεν υπάρχουν GoogleMaps στο λειτουργικό, και όχι αυτό που αναφέρεις.

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν μπορείς να καταλάβεις πως είναι έλλειψη αυτό.

 

Θέλεις να πλοηγηθείς σε ένα μαγαζί, που γνωρίζεις μόνο το όνομά του:

 

Σε WP: Το ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, αντιγραφείς την διεύθυνση, ανοίγεις την εφαρμογή, κάνεις copy paste και πας.

 

Σε Android: Ψάχνεις στο Google, το βρίσκεις, πατάς πλοήγηση στους χάρτες και έφυγες..

 

Είναι το ίδιο;;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...