Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το χθεσινό update του 6tag το κατάστρεψαν άλλαξαν το tile και δεν χτυπούν ειδοποίησης το έσβησα το ξανά έβαλα και τίποτα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το χθεσινό update του 6tag το κατάστρεψαν άλλαξαν το tile και δεν χτυπούν ειδοποίησης το έσβησα το ξανά έβαλα και τίποτα

 

Για tile κάνε pin to start από μέσα στην εφαρμογή, και σου αλλάζει τις εικόνες. Εγώ έτσι το έχω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Για tile κάνε pin to start από μέσα στην εφαρμογή, και σου αλλάζει τις εικόνες. Εγώ έτσι το έχω.

Ούτε στα 8.1 λειτουργεί σωστά! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Το 6tag μου έχει σπάσει τα νεύρα..Εχω καρφιτσώσει το το live tile στην έναρξη (καρφίτσωμα μέσα από την εφαρμογή,έτσι ώστε να εμφανίζεται σαν instagram)αλλά οι φωτογραφίες δεν ανανεώνονται,έχει κολλήσει σε μία φωτογραφία..Έτσι δουλεύει σε εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Το 6tag μου έχει σπάσει τα νεύρα..Εχω καρφιτσώσει το το live tile στην έναρξη (καρφίτσωμα μέσα από την εφαρμογή,έτσι ώστε να εμφανίζεται σαν instagram)αλλά οι φωτογραφίες δεν ανανεώνονται,έχει κολλήσει σε μία φωτογραφία..Έτσι δουλεύει σε εσάς?

 

μέσα στην εφαρμογή που το βρίσκεις;

εμένα δεν λειτουργεί καλά πάντως.ούτε το εικονίδιο ούτε ειδοποιήσεις έρχονται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μέσα στην εφαρμογή που το βρίσκεις;

εμένα δεν λειτουργεί καλά πάντως.ούτε το εικονίδιο ούτε ειδοποιήσεις έρχονται.

Όταν ανοίξεις την εφαρμογή,στο home έχει τρείς τελίτσες,εκεί το είναι..Και για ειδοποιήσεις πας μέσα στις ρυθμίσεις στο background agent.

Edited by takglos
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξεις την εφαρμογή,στο home έχει τρείς τελίτσες,εκεί το είναι..Και για ειδοποιήσεις πας μέσα στις ρυθμίσεις στο background agent.

 

το έχω τικάρει το agent.πρέπει να επιλέξω και το κάθε 30 λεπτά;Καμία ειδοποίηση δεν πήρα.Μπήκα για να τις δω.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να βάλω υπότιτλους σε ταινία που έχω περάσει; Νομίζω πως το bs player δεν υπάρχει γιαυτό ρωταω
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα γράψει και πιο πριν σχετικά με τις «φτωχές» εφαρμογές του Microsoft store και πως οι ίδιες, ή και καλύτερες υπάρχουν στο Google play store. Χρησιμοποιούσα την εφαρμογή «Πρόγραμμα ελέγχου ταυτότητας» (authenticator) σε περίπτωση που ήθελα να μπω στον outlook λογαριασμό μου, από άλλον υπολογιστή, ή tablet. Όμως τυχαία, βρήκα στο Google play store, μία πιο βολική εφαρμογή γι´αυτήν τη δουλειά, την «Microsoft λογαριασμός», όπου σου βγάζει έναν κωδικό και πρέπει να είναι ο ίδιος με τον υπολογιστή ώστε να πατήσεις επαλήθευση. Είναι ή γνωστή ενέργεια της mMicrosoft «επαλήθευση σε δύο βήματα». Είναι σαφώς καλύτερος ο τρόπος αυτός, όμως θα πρέπει να έχω μαζί μου και μια android συσκευή, μιας και δεν υπάρχει στο Microsoft store, προσωρινά όπως λέει η Microsoft, αυτή, ή παρόμοια εφαρμογή. Γνωρίζει κάποιος εάν υπάρχει αντίστοιχος τρόπος, ή εφαρμογή για να κάνω τη διαδικασία αυτή μόνο από Microsoft συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Νεο update για το Mail and Calendar σημερα που επιτελους φτιαχνει κατι πολυ σημαντικο, που υπηρχει μηνες πριν. Τα mail πλεον στην notification area ομαδοποιουνται με βαση τον λογαριασμο και δεν ειναι ολα μαζι. Δηλαδη αλλο γκρουπ για το exchange, αλλο για το yahoo κτλ. Πολυ εξυπηρετικο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου λείπει πολύ μόνο ένα πράγμα.. Έχω στο pc μου όλα τα αγαπημένα και τους κωδικούς των ιστοσελίδων περασμένα σε chrome και αποθηκευμένα στο gmail... Υπάρχει τρόπος να έχω κάποιου είδους συγχρονισμό με τον edge στο Lumia 950?
Link to comment
Share on other sites

Να γίνονταν αυτό και για το facebook και το viber τι καλά θα ήτανε;

Αν μου στείλει κάποιος 2-3 μηνύματα γεμίζει όλο το notification χωρίς λόγο.. Επίσης αν τα διαβάσω από το pc όταν συνδεθεί το κινητό θα ξαναχτυπήσει ειδοποίηση.. Αυτό δεν φτιάχνεται κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γίνεται από τον edge στο pc. Καταρχάς ενεργοποιείς το sync across devices στις ρυθμίσεις και νομίζω, αν δεν απατώμαι, πως εάν κάνεις import τα favorites από τον chrome συμπαρασύρει και τα passwords των σελίδων.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα favourites τα έκανα αλλά δεν βλέπω να έχει πάρει τα passwords..

 

Αποκλείεται να αφήνει να πάρει άλλη εφαρμογή τα passwords. Θα ήταν μεγάλο κενό ασφαλείας μια εφαρμογή Α να μπορεί να διαβάσει τα passwords που αποθηκεύει μια εφαρμογή Β.

Link to comment
Share on other sites

What's Up by Cosmote.

Επίσημη εφαρμογή της Cosmote για τα Windows Phone (8.1 & 10)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

What's Up by Cosmote.

Επίσημη εφαρμογή της Cosmote για τα Windows Phone (8.1 & 10)

 

Γεια σε ολους,η εφαρμογη στο store με τα 8.1 δεν την βρισκω,ειστε σιγουροι οτι υπαρχει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σε ολους,η εφαρμογη στο store με τα 8.1 δεν την βρισκω,ειστε σιγουροι οτι υπαρχει?

 

Ακυρο μου την εβγαλε τωρα

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

What's Up by Cosmote.

Επίσημη εφαρμογή της Cosmote για τα Windows Phone (8.1 & 10)

 

Με τόσα μπινελίκια που είχαν φάει στην σελίδα του Facebook...τελικά την έφτιαξαν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,η εφαρμογη στο store με τα 8.1 δεν την βρισκω,ειστε σιγουροι οτι υπαρχει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακυρο μου την εβγαλε τωρα

Κι εγώ τη βρήκα! :) Δεν μου χρειάζεται βέβαια, αλλά την έστειλα αλλού για να τη κατεβασουν!!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άντε να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι

 

H Wind έχει,μόνο η VODAFONE μας έχει μείνει!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...