Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κάθε ευκαιρία και μετά από χρήση των 2 (δύο) εφαρμογών τους σε Android, μου βγάζει survey και τους τα χώνω κανονικά. Μπορεί να μην είναι το σωστό μέρος για αυτό, αλλά δεν χάνω και τίποτα. Πέρα βρέχει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

What's Up by Cosmote.

Επίσημη εφαρμογή της Cosmote για τα Windows Phone (8.1 & 10)

 

Επιτέλους...

όχι πως δεν ζούσα και χωρίς αυτή,αλλά η συνήθεια...:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

What's Up by Cosmote.

Επίσημη εφαρμογή της Cosmote για τα Windows Phone (8.1 & 10)

 

Όταν συνδέομαι από 3g δεν αναγνωρίζει την σύνδεση μου. Το κάνει και σε σας;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι από 3g δεν αναγνωρίζει την σύνδεση μου. Το κάνει και σε σας;

 

Ναι, το κάνει και σε εμένα...

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

H Wind έχει,μόνο η VODAFONE μας έχει μείνει!:rolleyes:

 

Η wind έχει πολυ καλή για f2g αλλα για συμβόλαιο δεν.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι για την εφαρμογή της Cosmote;Την έχω εγκαταστήσει σε ένα 640 xl με 8.1 και όταν ανοίγει η εφαρμογή δεν βλέπω τους όρους χρήσης(είναι σαν κενή σελίδα) για να προχωρήσω στην ενεργοποίηση της εφαρμογής....Τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από απεγκατάσταση και επανέγκατάσταση που έχω δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

Η wind έχει πολυ καλή για f2g αλλα για συμβόλαιο δεν.....

 

Ναι,το γνωρίζω. Στείλε τους request! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αναβαθμιστηκε ολο το office και το onenote...εβγαλε και η κοσμοτε επισημη εφαρμογη αλλα καθε φορα που μπαινω μου ζηταει αποστολη sms για επιβεβαίωση(οταν ειμαι με συνδεση wi-fi) και μετα μου δειχνει το υπολοιπο μου,οταν συνδεομαι με τα δεδομενα μου λεει οτι ο παροχος μου δεν ειναι η cosmote!!!υπεθεσα οτι θελει εγκατασταση στην μνημη τηλεφωνου απ την sd που ειναι τωρα ... το εκανα αλλα δεν αλλαξε κατι...(σε lumia 550 4G)
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αναβαθμιστηκε ολο το office και το onenote...εβγαλε και η κοσμοτε επισημη εφαρμογη αλλα καθε φορα που μπαινω μου ζηταει αποστολη sms για επιβεβαίωση(οταν ειμαι με συνδεση wi-fi) και μετα μου δειχνει το υπολοιπο μου,οταν συνδεομαι με τα δεδομενα μου λεει οτι ο παροχος μου δεν ειναι η cosmote!!!υπεθεσα οτι θελει εγκατασταση στην μνημη τηλεφωνου απ την sd που ειναι τωρα ... το εκανα αλλα δεν αλλαξε κατι...(σε lumia 550 4G)

 

Ναι έχει αναφερθεί και από άλλος ότι όταν συνδέεσαι με τα δεδομένα δεν αναγνωρίζει ότι είσαι στο δίκτυο της Cosmote. Eλπίζουμε να το διορθώσουν!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες το Sofascore δεν μου βγάζει ειδοποιήσεις πουθενά. Δεν ξέρω αν έκανε κάποιο update και το χαλάσανε ή αν φταίει η .107.

 

Έχει προσέξει κανείς κάτι παρόμοιο;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αναβαθμιστηκε ολο το office και το onenote...εβγαλε και η κοσμοτε επισημη εφαρμογη αλλα καθε φορα που μπαινω μου ζηταει αποστολη sms για επιβεβαίωση(οταν ειμαι με συνδεση wi-fi) και μετα μου δειχνει το υπολοιπο μου,οταν συνδεομαι με τα δεδομενα μου λεει οτι ο παροχος μου δεν ειναι η cosmote!!!υπεθεσα οτι θελει εγκατασταση στην μνημη τηλεφωνου απ την sd που ειναι τωρα ... το εκανα αλλα δεν αλλαξε κατι...(σε lumia 550 4G)

 

Πολύ σπαστικό,όντως...

Link to comment
Share on other sites

...εβγαλε και η κοσμοτε επισημη εφαρμογη αλλα καθε φορα που μπαινω μου ζηταει αποστολη sms για επιβεβαίωση(οταν ειμαι με συνδεση wi-fi) και μετα μου δειχνει το υπολοιπο μου.

Απόλυτα φυσιολογικό για επιβεβαίωση. Και στα άλλα λειτουργικά το ίδιο ακριβώς συμβαίνει.

 

 

 

....οταν συνδεομαι με τα δεδομενα μου λεει οτι ο παροχος μου δεν ειναι η cosmote!!!υπεθεσα οτι θελει εγκατασταση στην μνημη τηλεφωνου απ την sd που ειναι τωρα ... το εκανα αλλα δεν αλλαξε κατι...(σε lumia 550 4G)

Αυτό ναι, είναι πρόβλημα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες το Sofascore δεν μου βγάζει ειδοποιήσεις πουθενά. Δεν ξέρω αν έκανε κάποιο update και το χαλάσανε ή αν φταίει η .107.

 

Έχει προσέξει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Εμένα ερχότανε κανονικά χτες που έπαιζε ο Ολυμπιακός.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. αγορασε σημερα ενας φιλος το 930 και πηγα να τον βοηθησω με τις ρυθμισεις κτλ. ομως εκεινος ειχε τα δεκαρια. εγω εχω τα 8.1 ποσο χαος μεταξυ των 2 εκδοσεων? τα σιχαθηκα σαν τα 8αρια...

ας ξεκινησω με την πρωτη μεγαλη απορια. στην οιονομια μπατραριας δεν ειχε να επιλεξεις ποιες εφαρμογες θα τρεχουν στο παρασκηνιο. δεν υπαρχει καν αυτο πλεον? τι [παιζει?

επισης στα χιαρ ντραιβ και μαπς δεν μπορουσε να φτιαξει λογαριασμο νοκια για να κρατα τις ρυθμισεις και τα αγαπημενα κτλ. υπαρχει καποια λυση? αυτα για αρχη. αλλα με τα λιγα που ειδα, τα δεκαρια ειναι για χι. δεν ξερω τι λετε οι υπολοιποι που τα δοκιμασατε. μηπως επειδη ηταν απο το ιναιντερ?μηπως να κατσω στα αυγα μου με τα 8.1? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1.στην οιονομια μπατραριας δεν ειχε να επιλεξεις ποιες εφαρμογες θα τρεχουν στο παρασκηνιο. δεν υπαρχει καν αυτο πλεον? τι [παιζει?

2.επισης στα χιαρ ντραιβ και μαπς δεν μπορουσε να φτιαξει λογαριασμο νοκια για να κρατα τις ρυθμισεις και τα αγαπημενα κτλ. υπαρχει καποια λυση?

Aν και δεν εχω windows 10 στο κινητο,αν λειτουργουν οπως τα windows 10 desktop,τοτε:

1.Η επιλογη για τις εφαρμογες που τρεχουν στο background,ειναι στο Privacy.

2.Η εφαρμογη του maps που ειναι της MS συνδεεται με το hotmail/outlook και το here drive/maps μιας και δεν ανήκει πλεον στην Nokia ,λογικα θα σου εχει καποια επιλογη να δημιουργησεις profile/account βαζοντας καποιο δικο σου email ή συνδεση μεσο του λογαριασμου σου στο FB,αλλιως μπες στην σελιδα τους και δημιουργησε εκει το account σου!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

1) Ρυθμίσεις -> οικονομία μπαταρίας -> χρήση μπαταρίας -> αλλαγή των ρυθμίσεων εφαρμογών στο παρασκήνιο

 

2) Η ενσωματωμένη εφαρμογή του λειτουργικού χρησιμοποιεί τους χάρτες και την φωνητική πλοήγηση των Here. Προσωπικά δεν βρήκα κανέναν λόγο να χρησιμοποιώ πλέον τους Here. Έφτιαξα τα αγαπημένα μου στην μαμίσια εφαρμογή, και πλέον με τον Microsoft Account μπορώ και τα βλέπω σε όλες μου τις συσκευές που έχουν πάνω Windows 10 (desktop, tablet και κινητό). Έτσι γλυτώνεις και το να φτιάχνεις διάφορα account σε άλλες υπηρεσίες.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους.

αρα μαλλον εγω βιαστηκα στην μικρη επαφη που ειχα με τα δεκαρια να τα θαψω...

ενα τελευταιο που μου εκανε κακη εντυπωση, ηταν το οτι οταν απο τη συντομευση του quick settings μπηκα στις ρυθμισεις δεδομενων, δεν μου ειχε εκει την επιλογη για 3g 4g 2g. ειχε μονο επιλογη να ανοιγοκλεινω τα δεδομενα. το βρηκα που ηταν τελικα αλλα αυτο το πραγμα σε αναγκαζει να πηγαινεις για το ιδιο πραγμα σε 2 διαφορετικα υπομενου. τελοσπαντων ας μην γκρινιαζω ελπιζω ναναι ολα αψογα. να ειστε καλα για τις απαντησεις σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1)

2)...Προσωπικά δεν βρήκα κανέναν λόγο να χρησιμοποιώ πλέον τους Here...

 

...υπάρχει λόγος πολύ σημαντικός...

...η εφαρμογή maps δεν χρησιμοποιεί την πυξίδα της συσκευής...

...ενώ και η HERE Maps και η HERE Drive μπορούν να κάνουν dynamic orientation και να περιστρέψουν τον χάρτη καθώς κινείσαι...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...υπάρχει λόγος πολύ σημαντικός...

...η εφαρμογή maps δεν χρησιμοποιεί την πυξίδα της συσκευής...

...ενώ και η HERE Maps και η HERE Drive μπορούν να κάνουν dynamic orientation και να περιστρέψουν τον χάρτη καθώς κινείσαι...

 

Η εφαρμογή maps δεν χρησιμοποιεί την πυξίδα μόνο στην αρχική σελίδα. Εάν είσαι σε drive mode τότε μια χαρά περιστρέφεται ο χάρτης...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή maps δεν χρησιμοποιεί την πυξίδα μόνο στην αρχική σελίδα. Εάν είσαι σε drive mode τότε μια χαρά περιστρέφεται ο χάρτης...

 

...δεν με ενδιαφέρει το drive mode...(και δεν είδα να δουλεύει στατικά, όπως HERE)

...το θέμα είναι να έχεις τη δυνατότητα όποτε γουστάρεις εσύ, ανά πάσα στιγμή, όχι κάτω από προϋποθέσεις...όταν είσαι στατικός, στην κορφή ενός βουνού, ή αραχτός στο κατάστρωμα, και θές να παρατηρήσεις τι υπάρχει γύρω σου...

...anyway, προτιμώ την HERE...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις και συζήτηση σχετικά με τους χάρτες παρακαλώ να συνεχιστεί στο κατάλληλο θέμα:

 

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

το teamviewer λειτουργει απροβληματιστα σε w10;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,

Δημήτρης

 

Με την Technical Preview σε Lumia 920 λειτουργεί άψογα το teamviewer! Θεωρώ το ίδιο θα συμβαίνει και με την επίσημη έκδοση αλλά ας μας διαφωτίσουν οι χρήστες L950/950XL και L550.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για music player που να παίζει φακέλους, τι προτείνεται;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...