Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά... άκουσα καλά;

Το Spotify σταματά την υποστήριξη στα WP;

 

 

 

Οχι,δεν θα σταματησει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν θα σταματησει

 

Το διέψευσε η εταιρεία και μάλιστα έδωσε και Update προχθές...

 

Καλά δεν καταλαβαίνω από που και γιατί πηγάζουν τέτοιες πληροφορίες.

Ευχαριστώ πάντως.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν καταλαβαίνω από που και γιατί πηγάζουν τέτοιες πληροφορίες.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Είχε αναφέρει ένας Developer, ότι "εκβιάζουν" την MS για να τους πληρώσει για να κάνουν εφαρμογές. Ίσως για αυτό να βγάλανε ανακοίνωση. Μου φαίνεται υπερβολικό, αλλά δεν αποκλείεται. Επίσης δεν μπορώ να βρω πουθενά το tweet, στο οποιο υποτίθεται ότι το ανέφερε.

 

Έχω ένα πρόβλημα με το Skype + Messaging. Έκανα reset, ξανα έβαλα τον λογαριασμό, αλλά δεν μου συγχρονίζει τις επαφές. Αυτό γίνεται εδώ και πέντε μέρες. Ξέρεις κανείς τι μπορώ να κάνω?

 

Μου έχει συγχρονίσει από τις 48, τις 5. Όταν ανοίγω το skype video πατάω σε μια επαφή, την συνδέω με την επαφή που θέλω και δεν μου την ξαναβγάζει. Είναι ενσωματωμένη αλλά στα μηνύματα μου την εμφανίζει χωρίς όνομα (με το όνομα που έχει στο Skype, και όχι με την επαφή υποτίθεται).

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

1) Μετά την αναβάθμιση (lumia 730) σε w10 έχει δημιουργηθεί ένα περίεργο θέμα.

Όταν πατάω την εφαρμογή phone ανοίγει κανονικά και μετά κλείνει μόνη της.

Έχω δοκιμάσει χωρίς καρτα sim και έχω κάνει restart αλλά και έχω αφαιρέσει την μπαταρία. Κάποια ιδέα;

(μέσα από το people μπορώ να καλέσω κανονικά)

 

2) Δεν μπορούμε να κάνουμε customize το notification centre και να βάλουμε όποιες εφαρμογές θέλουμε εμείς; Έχω ψάξει και δεν βρήκα κάτι σχετικό(δεν μιλάω φυσικά για τα 4 quick actions)

Link to comment
Share on other sites

1) Μετά την αναβάθμιση (lumia 730) σε w10 έχει δημιουργηθεί ένα περίεργο θέμα.

Όταν πατάω την εφαρμογή phone ανοίγει κανονικά και μετά κλείνει μόνη της.

Έχω δοκιμάσει χωρίς καρτα sim και έχω κάνει restart αλλά και έχω αφαιρέσει την μπαταρία. Κάποια ιδέα;

(μέσα από το people μπορώ να καλέσω κανονικά)

 

2) Δεν μπορούμε να κάνουμε customize το notification centre και να βάλουμε όποιες εφαρμογές θέλουμε εμείς; Έχω ψάξει και δεν βρήκα κάτι σχετικό(δεν μιλάω φυσικά για τα 4 quick actions)

 

Για το πρώτο δεν ξέρω τι κόλλημα έχει φάει. Για το δεύτερο, έχεις κάποιες fix, και εσύ απλά αλλάζεις τις πρώτες 4 (ή 5 σε μεγαλύτερη ανάλυση). Σε περίπτωση που αναφέρεσαι στις εφαρμογές, όταν θα σου έρθει για πρώτη φορά ειδοποίηση, θα εμφανιστεί η αντίστοιχη εφαρμογή στο μενού (ειδοποιήσεις) για να την παραμετροποίησης (ήχο, δόνηση, ιδιωτικότητα κλπ).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο, έχεις κάποιες fix, και εσύ απλά αλλάζεις τις πρώτες 4 (ή 5 σε μεγαλύτερη ανάλυση)

 

Στο notification centre, απλά ρωτάω εάν τις 16(στο δικό μου κινητό) εφαρμογές που έχει περασμένες από default, μπορούμε να τις αλλάξουμε. Έψαξα και δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές δεν αλλάζουν προς το παρόν. Ίσως σε κάποια από τις Redstone...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες είναι απαράδεκτοι....έτσι επέστρεψα στους HERE,μέχρι να σταματήσουν να λειτουργούν και να βγάλει μεγάλο update η Microsoft. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες είναι απαράδεκτοι....έτσι επέστρεψα στους HERE,μέχρι να σταματήσουν να λειτουργούν και να βγάλει μεγάλο update η Microsoft. :rolleyes:

 

Οχι και απαραδεκτοι, χαρτες της HERE ειναι και αυτοι τους χρησημοποιουμε ενα μηνα σε 925,650,550 υπεροχοι οχι αλλο παραπληροφορηση..

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι για τις εφαρμογές πλοήγησης υπάρχει ξεχωριστό θέμα:

 

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει στα 10.

 

 

δοκίμασε το e radio.

 

 

 

Παιζει αψογα το e-radio.Το δοκιμασα χθες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω μήνες αφού ήμουν insider.:pΛειτουργεί πολύ καλά και είναι το ίδιο πράμα στην ουσία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έβαλα πρόσφατα στο 930 το win 10 και ήθελα να ρωτήσω το tile του outlook calendar δεν δείχνει την ημερομηνία όπως ήταν στα 8.1;

Ευχαριστώ

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έβαλα πρόσφατα στο 930 το win 10 και ήθελα να ρωτήσω το tile του outlook calendar δεν δείχνει την ημερομηνία όπως ήταν στα 8.1;

 

Ευχαριστώ

 

 

 

 

 

Την δείχνει αλλά είναι με τις μέρες του!!Στην επόμενη αναβάθμιση της εφαρμογής μπορεί να την δείχνει πάλι

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τα 10άρια αλλά αυτό το Viber πότε σκοπεύει να βγάλει αυτή την εφαρμογή που επχει ανακοινώσει εδώ και 1 χρόνο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. αναγκαζομαι να ξαναστησω το κινητο απο την αρχη, με δεκαρια. και ηθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη να χρησιμοποιησω για να κανω φακελους? ναι οκ μπορω να φτιαξω live tiles αλλα εγω θελω φακελους που να μου δειχνει και το ονομα της καθε εφαρμογης μεσα στον φακελο. υπαρχει καποια καλη εφαρμογη που το κανει αυτο και δεν κρασαρει? τι προτεινετε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τα 10άρια αλλά αυτό το Viber πότε σκοπεύει να βγάλει αυτή την εφαρμογή που επχει ανακοινώσει εδώ και 1 χρόνο;

 

Δίκιο έχεις... Τουλάχιστον δουλεύει σχετικά καλά πλέον..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παίδες cool λίγο.

Είχα πει θα βγάλουν,και καλά,καλύτερες εφαρμογές όταν κυκλοφορήσουν τα wp10.

Εδώ δεν ξέραμε πότε θα γίνει αυτό,πως περιμένετε να έχουμε άμεσα τις εφαρμογές;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες cool λίγο.

Είχα πει θα βγάλουν,και καλά,καλύτερες εφαρμογές όταν κυκλοφορήσουν τα wp10.

Εδώ δεν ξέραμε πότε θα γίνει αυτό,πως περιμένετε να έχουμε άμεσα τις εφαρμογές;

 

Το Twitter πάντως το κανε αμέσως. Το WhatsApp υποστηρίζει απίστευτα.

To viber κοιμάται εδώ και καιρό...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να απαντήσεις:"αυτά τα ξέρουμε ρε φίλε,πότε το κόβετε να βγαίνει όμως;;":lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...