Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καθε μερα και μια νεα απορια. νομιζω οτι θακατσω να τις μαζεψω ολες μαζι να μην κουραζω. αλλα μια βασικη. στην εφαρμογη skype συνδεομαι μεεναν λογαριασμο που δεν ειναι το ιμειλ που εχω στο κινητο.

οταν ανοιγω την εφαρμογη βιντεο skype, με συνδεει σε εναν παλιο λογαριασμο σκαιπ που εχω που αντιστοιχει στο ιμειλ που χρησιμοποιω στο κινητο. (στο μαικροσοφτ ακαουντ μου) ομως εγω θελω να συνδεομαι με τον αλλο λογαριασμο και δεν μποορω να το ρυθμισω να αλλαξει. πως γινεται?

επισης οταν στελνεις κανονικο sms και σου λεει αν θες να το στειλεις μεσω σκαιπ, εννοει την κανονικη εφαρμογη ή την εφαρμογη βιντεο σκαιπ? η εφαρμογη βιντεο σκαιπ που χριεαζεται? ευχαριστω

 

edit

κατι αλλο πολυ σημαντικο. στα 8.1 ανοιγα τα txt αρχεια με το office. τωρα το word ή το acrobat reader δεν τα βλεπουν και ανοιγει με το tucan που δεν βολευει (δεν εχει σερτς και τα δειχνει περιεργα). εσεις ρε παιδια πως τα ανοιγετε? ευχαριστω

 

edit 2

μου βαρεσε υπενθημηση για γενεθλια, 12 παρα τεταρτο το βραδυ. κλασικο μπαγκ του προηγουμενου ημερολογιου, αλλα τουλαχιστον δεν ειχε ηχο ή δονηση. τωρα ειχε. πως απενεργοποιειται? και η πλακα ειναι πως πατησα αναβολη και μετα απο μια ωρα ξαναβαρεσε...

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα bug οι υπενθυμίζεις... Έχει να κάνει από ποιο ημερολόγιο ή εφαρμογή (πχ Facebook) έχεις κάνει import ή sync τα γενέθλια και ποια ήταν η προεπιλογή τους...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω και εγώ κάτι; Έχω την εφαρμογή Skype και συγχρονίζονται οι επαφές του Outlook λογαριασμού μου με αυτό. Όταν όμως διαγράψω μία επαφή από το Outlook δεν διαγράφεται και από το Skype, με αποτέλεσμα να εξακολουθεί να φαίνεται η διαγραμμένη επαφή στις επαφές μου, μιας και έχω επιλέξει να φαίνονται και οι επαφές του Skype. Από το Skype, τόσο στο lumia 640XL, όσο και από pc δεν με αφήνει να διαγράψω κάποια επαφή. Πως μπορώ να κάνω διαγραφή επαφής στο Skype;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα bug οι υπενθυμίζεις... Έχει να κάνει από ποιο ημερολόγιο ή εφαρμογή (πχ Facebook) έχεις κάνει import ή sync τα γενέθλια και ποια ήταν η προεπιλογή τους...
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα εβαλα στα δεκαρια τον ιδιο λογαριασμο ιμειλ χωρις να αλλαξω καμια ρυθμιση στον μπροουσερ...

αρα λογικα θα πρεπε να μην βαραει ειδοποιησεις. τελοσπαντων...

επισης το σπαστικο που δεν μπορεις να ρυθμιεις να βαραει η ειδοποιηση την ιδια μερα των γενεθλιων παραμενει...

 

υγ. νεο μπαγκ βρηκα. στο uc browser δεν μπορει να κανει "δεξι κλικ" open in new tab. παταω παρατεταμενα λινκ αλλα δεν βγαζει παραθυρακι... να φανταστω πως με καποιο απντειτ θα φτιαξει. οπως θα φτιαξει και το γεγονος οτι πχ στο προγραμμα quick settings (το οποιο θα ισχυει και σε ολα τα παρομοια προγραμματα, δεν μπορουμε πλεονμε ενα κλικ να αλλαξουμε το 3g σε 2g κτλ. απαιτειεται ενα παραπανω κλικ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω και εγω ενα θεμα,δεν μπορει να κατεβασει τα Ελληνικα στο πληκτρολογειο.Προσπαθει,κανει πως κατεβαζει,αλλα στο τελος γραφει απαιτειται προσοχη.Εκανα σοφτ ρισετ αλλα δεν ειδα αλλαγη.Ξερει κανεις πως να το διορθωσω;Ευχαριστω.Εχω το 640ds 10.164
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω και εγω ενα θεμα,δεν μπορει να κατεβασει τα Ελληνικα στο πληκτρολογειο.Προσπαθει,κανει πως κατεβαζει,αλλα στο τελος γραφει απαιτειται προσοχη.Εκανα σοφτ ρισετ αλλα δεν ειδα αλλαγη.Ξερει κανεις πως να το διορθωσω;Ευχαριστω.Εχω το 640ds 10.164

Εχεις 10.164 επισημα ή μεσω Windows Insider; Αυτο το bug ειναι γνωστο πολλους μηνες τωρα απο τις ΤΡ κα ιμια το φτιαχνανε μια ξαναεμφνιζοτανε. Νομιζα οτι θα ειχε φτιαχτει, ειδικα με την επισημη εκδοση....

Link to comment
Share on other sites

Παλι; εκανα οταν τα περασα τα 10αρια.Ειναι επισημα,μεσω upgrade advisor Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Παλι; εκανα οταν τα περασα τα 10αρια.Ειναι επισημα,μεσω upgrade advisor

Αν ειναι μεσω επισημου update τοτε τι να πω.....τραγικο bug που σθνεχιζει και ταλαιπωρει τον κοσμο....Θα το κοιταξω και σε ενα 640 δικο μου που πηρε τα 10αρια επισημα και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μεσω επισημου update τοτε τι να πω.....τραγικο bug που σθνεχιζει και ταλαιπωρει τον κοσμο....Θα το κοιταξω και σε ενα 640 δικο μου που πηρε τα 10αρια επισημα και θα σου πω...

 

Οκ,ευχαριστω.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

παίδες μετρητής βημάτων υπάρχει;

 

 

Γιατί δεν βάζεις τον μαμίσιο; https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/microsoft-health/9wzdncrfjbcx

:p
Link to comment
Share on other sites

Σε 640 ds 3g και μετά από επαναφορά, το ελληνικό πληκτρολόγιο μια χαρά κατέβηκε...

 

Σε 10αρια;και απο τι επαναφορα;

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,εχω και εγω ενα θεμα,δεν μπορει να κατεβασει τα Ελληνικα στο πληκτρολογειο.Προσπαθει,κανει πως κατεβαζει,αλλα στο τελος γραφει απαιτειται προσοχη.Εκανα σοφτ ρισετ αλλα δεν ειδα αλλαγη.Ξερει κανεις πως να το διορθωσω;Ευχαριστω.Εχω το 640ds 10.164

 

Όταν γύρισα στα 8.1 και έβαλα τα 10 με update advisor, δεν κατέβαινε το πληκτρολόγιο και γενικά είχα κάποια θεματακια. Έκανα hard reset και δούλεψαν όλα αμέσως και χωρίς κανένα πρόβλημα απολύτως.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σε 10αρια;και απο τι επαναφορα;

 

Ήμουν σε tp, με recovery πήγα 8.1 μετά σε 10 και μετά επαναφορά...

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Όταν γύρισα στα 8.1 και έβαλα τα 10 με update advisor, δεν κατέβαινε το πληκτρολόγιο και γενικά είχα κάποια θεματακια. Έκανα hard reset και δούλεψαν όλα αμέσως και χωρίς κανένα πρόβλημα απολύτως.

 

το ίδιο και εγώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ,να κανω λοιπον ξανα χαρντ ρισετ να δουμε τι θα γινει.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις τον μαμίσιο; https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/microsoft-health/9wzdncrfjbcx

 

 

Αυτό δεν δουλεύει μόνο με το πράγμα στον καρπό;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.

Απο χθες και σημερα διαβαζω στο windowscentral για update στα app φωτογραφιες και καμερα με νεα χαρακτηριστικα καθως και στα προγραμματα του office.

Σε εμενα δεν μου βγαζει καμια ενημερωση στο store!

Παραμενουν τα ιδια!

Eχει παρει κανεις update γι αυτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.

Απο χθες και σημερα διαβαζω στο windowscentral για update στα app φωτογραφιες και καμερα με νεα χαρακτηριστικα καθως και στα προγραμματα του office.

Σε εμενα δεν μου βγαζει καμια ενημερωση στο store!

Παραμενουν τα ιδια!

Eχει παρει κανεις update γι αυτα;;;

Εμένα στο 640XL έγιναν update, εχτές το βράδυ η φωτογραφίες και σήμερα το πρωί η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατε στην εφαρμογη storage και ανοιξετε τον φακελο apps & games δειχνει για καθε εφαρμογη ποτε εγινε η τελευταια εγκατασταση update.
Link to comment
Share on other sites

Αν πατε στην εφαρμογη storage και ανοιξετε τον φακελο apps & games δειχνει για καθε εφαρμογη ποτε εγινε η τελευταια εγκατασταση update.

 

.... και θα πρέπει να κάνεις ταξινόμηση κατά ημερομηνία εγκατάστασης

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...