Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνουμε top up στο revolut μέσω κάρτας και όχι μέσω εμβασματος έχει κάποια διαφορά? Κάποια έξτρα χρέωση? Γιατί είναι καλύτερο να το κάνουμε μέσω τράπεζας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προχτες εκανα 30 περιπου μικροσυναλλαγες με paypal (amex)+ebay ολες περασαν επιτυχως!

 

off topic : το ιδιο κ 2 αγορες σε amazon.co.uk παλι με την amex

 

:( - σε μενα 2 απο paypal χτες δεν περασαν και επρεπε μετα να στειλω εξηγησεις στον πωλητη, απο την απελπισια μου δοκιμασα στο amazon.uk και ευτυχως περασε η συναλλαγη, βρηκα το ιδιο εργαλειο που εψαχνα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε top up στο revolut μέσω κάρτας και όχι μέσω εμβασματος έχει κάποια διαφορά? Κάποια έξτρα χρέωση? Γιατί είναι καλύτερο να το κάνουμε μέσω τράπεζας?

 

γιατι δε γινεται λογω καπιταλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ξεκινάει η δεύτερη ημέρα από τότε που έκανα την μεταφορά στο revolut......Για να δούμε αν θα εμφανιστούν

 

εμενα ειναι τριτη εργασιμη,ακομα τιποτα.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

γιατι δε γινεται λογω καπιταλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμενα ειναι τριτη εργασιμη,ακομα τιποτα.

Λες να τον ήπιαμε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

θα μαθουμε.ο φιλος επανω εγραψε οτι ειναι 100% εμπιστη

 

Εγώ πάντως τους έστειλα ένα email ρωτώντας τους, για να δούμε..........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρηματα που εστειλα την τριτη και εκτελέστηκε την τριτη εμφανίστηκαν σημερα το πρωι στον λογαριασμό μου.Για revolut.40 ευρω το εμβασμα. Edited by testatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μολις μου μετεφερε φιλος απο χρεωστικη Eurobank δοκιμαστικα 3 ευρο στο Pay Pal και αμεσος φανηκαν στο balance του λογαριασμου!Σκοπος ειναι να βαλουμε ενα μεγαλυτερο ποσο για αγορα κινητου απο εξωτερικο κ να καμψουμε τα capital control.Ειναι σωστος ο τροπος, τα χρηματα θα μπορω να τα χρησιμοποιησω αμεσως για την αγορα?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενημερώσω και εγω πως προχθές 20/10/κατέβασα το revolut έπειτα αφού καταχώρισα τα στοιχεία μου έστειλα στο λογαριασμό που μου κοινοποιήθηκε μέσα απο την εφαρμογή τυπικά 50 ευρω με έμβασμα απο την τράπεζα Πειραιώς σήμερα το απόγευμα έγιναν ορατά στο το revolut οπου επιτόπου έκανα και αγορά στο Αliexpes που έχουμε και το μεγάλο πρόβλημα με όλες τις Ελληνικές κάρτες!

Λογικα λογο CC επιτρέπετε έμβασμα μεχρι 500 ευρω το μήνα αλλά όμως αν θα κάνεις απο άλλη τραπεζα πχ. Eurobank και άλλο ποσό μεσα στον ιδιο μηνα θα σε πάρει χαμπάρι το σύστημα? είναι ενα ερώτημα.

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Στο τσατ που τους ρωτησα ειπαν οτι για να φανουν τα λεφτα στο λογαριασμο με μεταφορα θελη 1 εργασιμη. παντως αν δεν πουνε και αλλοι οτι τπ καταφεραν εγω δεν βαζω ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Χρηματα που εστειλα την τριτη και εκτελέστηκε την τριτη εμφανίστηκαν σημερα το πρωι στον λογαριασμό μου.Για revolut.40 ευρω το εμβασμα.

 

Με ποια τραπεζα τα εστειλες; Ποσα κρατησε για προμηθειες τι ποσο εμφανιστηκε τελικα στο revolut

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μολις μου μετεφερε φιλος απο χρεωστικη Eurobank δοκιμαστικα 3 ευρο στο Pay Pal και αμεσος φανηκαν στο balance του λογαριασμου!Σκοπος ειναι να βαλουμε ενα μεγαλυτερο ποσο για αγορα κινητου απο εξωτερικο κ να καμψουμε τα capital control.Ειναι σωστος ο τροπος, τα χρηματα θα μπορω να τα χρησιμοποιησω αμεσως για την αγορα?Ευχαριστω!

Με ποιο τροπο στα μετέφερε? Με request money? Φανταζομαι ειχε και καποια προμηθεια αν το κάνατε με αυτό τον τρόπο. Απο τη στιγμή που εμφανίζονται στο balance μπορείς να κανεις κανείς κανονικά αγορά.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο στα μετέφερε? Με request money? Φανταζομαι ειχε και καποια προμηθεια αν το κάνατε με αυτό τον τρόπο. Απο τη στιγμή που εμφανίζονται στο balance μπορείς να κανεις κανείς κανονικά αγορά.

 

με send money!Νομιζω κρατησε περιπου μισο ευρο οποτε στα 300 ευρο που θελω να βαλω θα ειναι μεγαλο το ποσο που θα κρατησει οποτε σκεφτομαι να παω στην λυση με το revolut money

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος mod να ανοίξει χωριστό θέμα ειδικά για το revolut? και όσοι φόρτωσαν τον λογαριασμο να γράψουν αναλυτικές οδηγίες? είναι κάτι που καίει πολύ κόσμο και ειδικά όσοι ψωνιζουμε μέσω ali!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω εγκατασταση το revolut απο play store στο κινητο ( jiayu s3) αλλα συνεχεια βγαζει error code 504 δεν γινεται η εγκατασταση . Προσπαθησα με wifi και data απο cosmote , εκανα clear cache το play store αλλα το ιδιο . Μηπως γνωριζετε γιατι ?
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδια πρόβλημα είχα κι εγώ. Μάλιστα δοκίμασα να μεταφέρω το απκ από άλλο κινητό στο δικό μου και να κάνω εγκατάσταση αλά και πάλι μου έβγαλε αποτυχία. Τελικά άλλαξα ρομ και όλα καλά! Να πω ότι η ρομ που έβαλα και δούλεψε το revolut είναι η androium 5 (σε lenovo k3 note) η οποία είναι βασισμένη σε rom του jiayu s3. Δεν ξέρω αν αυτό έχει κάποια σχέση ή αν σε βοηθάει κάπως απλώς το λέω αυτό επειδή είπες ότι έχεις jiayu s3.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δημιούργησα λογαριασμό και τους έστειλα 20 ευρώ χθές και σήμερα τα πήραν . Η μεταφορά έγιναν μέσω της alpha bank . Μέχρι αυτή την στιγμή έχω ακόμα μηδενικό απόθεμα . Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω τι είναι το reference ; Νομίζω ότι δεν έβαλα κάτι που να αποδεικνύει ότι είμαι εγώ . Σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δημιούργησα λογαριασμό και τους έστειλα 20 ευρώ χθές και σήμερα τα πήραν . Η μεταφορά έγιναν μέσω της alpha bank . Μέχρι αυτή την στιγμή έχω ακόμα μηδενικό απόθεμα . Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω τι είναι το reference ; Νομίζω ότι δεν έβαλα κάτι που να αποδεικνύει ότι είμαι εγώ . Σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε;

Πρόβλημα, στείλε τους email

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δημιούργησα λογαριασμό και τους έστειλα 20 ευρώ χθές και σήμερα τα πήραν . Η μεταφορά έγιναν μέσω της alpha bank . Μέχρι αυτή την στιγμή έχω ακόμα μηδενικό απόθεμα . Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω τι είναι το reference ; Νομίζω ότι δεν έβαλα κάτι που να αποδεικνύει ότι είμαι εγώ . Σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε;

 

To reference ειναι ο ''αριθμος του λογαριασμου'' σου ωστε να δουνε ποιος εστειλε το εμβασμα και να βαλουνε τα χρηματα.Εσυ το ξεχασες;Στειλε ενα μήνυμα στο chat και ρωτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δημιούργησα λογαριασμό και τους έστειλα 20 ευρώ χθές και σήμερα τα πήραν . Η μεταφορά έγιναν μέσω της alpha bank . Μέχρι αυτή την στιγμή έχω ακόμα μηδενικό απόθεμα . Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω τι είναι το reference ; Νομίζω ότι δεν έβαλα κάτι που να αποδεικνύει ότι είμαι εγώ . Σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε;

 

περνα τους στο μειλ την αποδειξη

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

αναληψη με revolut εχει κανει κανεις απο ελληνικη τραπεζα?σκεφτομαι να τους περασω ενα υπολοιπο που εχω στο paypal και να κανω αναληψη απο την καρτα μετα(οταν ερθει φυσικα)
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

αναληψη με revolut εχει κανει κανεις απο ελληνικη τραπεζα?σκεφτομαι να τους περασω ενα υπολοιπο που εχω στο paypal και να κανω αναληψη απο την καρτα μετα(οταν ερθει φυσικα)

Δεν βλέπω γιατί να έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...