Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει η revolut για αγορές μέσω paypal? Μόνο αυτό με ενδιαφέρει και για αυτό το λόγο μόνο θα τη χρησιμοποιούσα.

Όποιος έχει εμπειρία αντίστοιχη ας συμβουλέψει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεύει η revolut για αγορές μέσω paypal? Μόνο αυτό με ενδιαφέρει και για αυτό το λόγο μόνο θα τη χρησιμοποιούσα.

Όποιος έχει εμπειρία αντίστοιχη ας συμβουλέψει. Ευχαριστώ.

 

Έχουν αναφέρει διάφοροι πως ναι. Λειτουργεί σαν προπληρωμένη ή χρεωστική. Δηλαδή πρέπει να της βάλεις χρήματα, μετά την χειρίζεσαι σαν τις υπόλοιπες, επίσης πρέπει να δουλεύει και σε alli

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφέρει διάφοροι πως ναι. Λειτουργεί σαν προπληρωμένη ή χρεωστική. Δηλαδή πρέπει να της βάλεις χρήματα, μετά την χειρίζεσαι σαν τις υπόλοιπες, επίσης πρέπει να δουλεύει και σε alli

 

μετά από 4 μήνες capital controls και απειρες αγορές μέσω paypal με amex, μόλις έφαγα το πρώτο μου άκυρο! δλδ, στις 2 συναλλαγές που έκανα η πρώτη σε λίρες άκυρη, η δεύτερη σε δολλάρια πέρασε αέρα!

Ενδιαφέρον!! ;)

 

 

edit : τελικά, δε φαίνεται να φταίει ο λογαριασμός αλλά κάτι να τρέχει με τον πωλήτη ή το ebay. Γιατί και με 2ο λογαριασμό που έχω, τον αγγλικό η συναλλαγή για το ίδιο προϊον δεν πέρασε και το ebay με παραπέμπει σε error κι άλλα παρόμοια μηνύματα.

Edited by mariel19
προσθήκη μηνυματος

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μετά από 4 μήνες capital controls και απειρες αγορές μέσω paypal με amex, μόλις έφαγα το πρώτο μου άκυρο! δλδ, στις 2 συναλλαγές που έκανα η πρώτη σε λίρες άκυρη, η δεύτερη σε δολλάρια πέρασε αέρα!

Ενδιαφέρον!! ;)

 

 

edit : τελικά, δε φαίνεται να φταίει ο λογαριασμός αλλά κάτι να τρέχει με τον πωλήτη ή το ebay. Γιατί και με 2ο λογαριασμό που έχω, τον αγγλικό η συναλλαγή για το ίδιο προϊον δεν πέρασε και το ebay με παραπέμπει σε error κι άλλα παρόμοια μηνύματα.

 

μάλλον είσαι εξαίρεση όμως... ή πολύ τυχερή!! οι περισσότεροι, αν όχι όλοι οι άλλοι, έχουν πρόβλημα με τα cc. Και εγω επίσης σε συγκεκρμένα μαγαζιά μόνο περνάν οι συναλλαγές...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου περασαν τα χρηματα στην καρτα εκανα την πρωτη αγορα απο ebay αψογη η καρτα revolut κανει τρεις μερες εργασιμες να βαλουν τα χρηματα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα η καρτουλα,πολυ ομορφη συσκευασια!!

 

Εμένα ακομα άφαντη και ελεγε μεχρι την δεύτερα.....Θα περιμένω μέχρι την παρασκευή....

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα η καρτουλα,πολυ ομορφη συσκευασια!!

 

Οπως την δειχνη η εφαρμογη ειναι; ποτε εκανες αιτηση να στην στειλουν;

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα η καρτουλα,πολυ ομορφη συσκευασια!!

Χα χα, είχες κάνει αίτηση ρε θηρίο? Καλοξοδευτη λοιπόν!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χα χα, είχες κάνει αίτηση ρε θηρίο? Καλοξοδευτη λοιπόν!

 

δε θυμαμαι,οταν την εκανα,μαλλον καμια βδομαδα

 

εχει ωραια συσκευασια,οταν ερθει θα καταλαβετε.

 

θελω να δω τι γινεται με τις αναληψεις..βολευει αν χρειαστεις κατι..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει για να φανεί ο 4ψήφιος του paypal στην revolut ;

1 λεπτο το πολυ!

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι,οταν την εκανα,μαλλον καμια βδομαδα

 

εχει ωραια συσκευασια,οταν ερθει θα καταλαβετε.

 

θελω να δω τι γινεται με τις αναληψεις..βολευει αν χρειαστεις κατι..

 

Σε βολευη να κανεις αναληψη απο εθνικη ατμ μιας και εχει της μικροτερες χρεωσης.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτο το πολυ!

 

Δεν έχει εμφανιστεί ακόμα. Μου γράφει ' pending '. Τα χρήματα τα αφαίρεσε.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εμφανιστεί ακόμα. Μου γράφει ' pending '. Τα χρήματα τα αφαίρεσε.

Σου αφαιρεσε τα 0,89€ μιπως διλαδι δεν εχεις πατισει να γινει η χρεωση για το 1,5 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Παντως το εμβασμα καθυστερει υπερβολικα,

απο τη Κυριακη και ακομα τζιφος. Δευτερα εγινε εκκαθαριση απο τη τραπεζα Ελλαδα οποτε ειμαι στη τριτη εργασιμη και υπομονη.

Αν τελικα πανε ολα καλα και δεν μου τα φανε θα βαλω περισσοτερα την επομενη φορα γιατι βρισκεις κατι πχ στο ebay και μεχρι να φορτωθουν τα χρηματα, παει πεταξε η δημοπρασια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα τη Δευτέρα και τώρα πριν 5 λεπτά ήρθε εμαιλ ότι μπήκαν στο λογαριασμό revolut. Και όντως έχουν μπει.

 

Όταν στέλνετε στις πληροφορίες δικαιούχου βάλτε σκέτο τον αριθμό του reference χωρίς τη λέξη reference. Στις οδηγίες λέει να βάλουμε τον αριθμό "as is" δηλαδή όπως είναι. Ίσως όταν γράφεται μαζί και η λέξη reference να δημιουργεί πρόβλημα γιατί υποθέτω η φάση θα είναι αυτοματοποιημένη και κάποιος υπολογιστής θα διαβάζει τους αριθμούς και θα βάζει τα ποσά στους αντίστοιχους λογαριαμσούς. Αν μαζί με τον αριθμό υπάρχει και μια λέξη ίσως να μην το αναγνωρίζει και να το αφήνουν στην άκρη για έλεγχο από άνθρωπο και να παίρνει παραπάνω χρόνο η μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα τη Δευτέρα και τώρα πριν 5 λεπτά ήρθε εμαιλ ότι μπήκαν στο λογαριασμό revolut. Και όντως έχουν μπει.

 

Όταν στέλνετε στις πληροφορίες δικαιούχου βάλτε σκέτο τον αριθμό του reference χωρίς τη λέξη reference. Στις οδηγίες λέει να βάλουμε τον αριθμό "as is" δηλαδή όπως είναι. Ίσως όταν γράφεται μαζί και η λέξη reference να δημιουργεί πρόβλημα γιατί υποθέτω η φάση θα είναι αυτοματοποιημένη και κάποιος υπολογιστής θα διαβάζει τους αριθμούς και θα βάζει τα ποσά στους αντίστοιχους λογαριαμσούς. Αν μαζί με τον αριθμό υπάρχει και μια λέξη ίσως να μην το αναγνωρίζει και να το αφήνουν στην άκρη για έλεγχο από άνθρωπο και να παίρνει παραπάνω χρόνο η μεταφορά.

 

Aυτο που λες ειναι παρα πολυ σωστο, απλα καπου διαβασα να βαλω και το reference και θεωρησα οτι θα ειχαν επικοινωνια με το τμημα εξυπηρετησης. Τελοσπαντων, δεν χαθηκε ο κοσμος για μια δυο μερες παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

H eurobank αυτοματα βαζει το BIC της BARCLAYS BANK PLC το οποιο δεν ειναι ιδιο με αυτο της εφαρμογης (BARCGB22) και στον πινακα μας δινει πολλα BIC χωρις κανενα να ειναι ιδιο με αυτο της εφαρμογης. Εσεις που εχετε κανει συναλλαγη με την eurobank ποιο βαλατε ?? Edited by skyros
Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

H eurobank αυτοματα βαζει το BIC της BARCLAYS BANK PLC το οποιο δεν ειναι ιδιο με αυτο της εφαρμογης (BARCGB22) και στον πινακα μας δινει πολλα BIC χωρις κανενα να ειναι ιδιο με αυτο της εφαρμογης. Εσεις που εχετε κανει συναλλαγη με την eurobank ποιο βαλατε ??

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ, αν θυμάμαι καλά βγάζει ΒIC: BARCGB216C.

Εκεί τι κάνουμε, προχωράμε κανονικά τη διαδικασία του εμβάσματος;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψωνιζω απο ebay με paypal εδω και αρκετό καιρό χωρις πρόβλημα.

Εχω στο paypal μια American Express αυτη που δίνει η Αλφα για να εχεις το μπονους με τους πόντους.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το verify στην revolut είναι υποχρεωτικό? Αν δεν το κάνω τι θα γίνει?
Δεν είναι υποχρεωτικό εκτός αν οι κινήσεις του λογαριασμού σου ξεπεράσουν τα 1500 ευρώ. Τότε θα σου ζητηθεί να κάνεις verify.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ψωνιζω απο ebay με paypal εδω και αρκετό καιρό χωρις πρόβλημα.

Εχω στο paypal μια American Express αυτη που δίνει η Αλφα για να εχεις το μπονους με τους πόντους.

 

Ακριβώς αυτή την κάρτα έβγαλα και εγώ για να λύσω το πρόβλημα με τις ηλεκτρονικές αγορές μέσω Paypal αλλά και από διάφορα άλλα site λόγω των cc.Την περιμένω από μέρα σε μέρα… :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό εκτός αν οι κινήσεις του λογαριασμού σου ξεπεράσουν τα 1500 ευρώ. Τότε θα σου ζητηθεί να κάνεις verify.

Έκανα έτσι και αλλιώς αλλά είχα απορία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...