Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα πάντως το balance μου είναι σωστό........

Περίεργη ιστορία......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταρχας δεν εχω κανει κανενα λαθος στο εμβασμα εχω στειλει αλλες 4 φορες εμβασμα και αυτη ηταν η πεμπτη...

δευτερον αν σου συμβει κατι αντιστοιχο θελω και στην περιπτωση σου να το αντιμετωπισεις ετσι ψυχραιμα

τριτον αν μου φανε τα λεφτα δεν μπορω να κανω απολυτως τιποτα δεν ειμαι καλλυμενος απο πουθενα αν γινει η στραβη και ας ειναι οσο σοβαρη τραπεζα θελει η barclays

τεταρτον αφου το αντιμετωπιζεις τοσο ψυχραιμα ανελαβε την ευθυνη και προτεινε το revolut και στους αλλους

και τελειωνοντας ειμαι ο πρωτος που σας προτεινε το revolut αλλα οτι θετικο εχω πει το παιρνω πισω. σας προτεινω ναχαλασετε οτι χρηματα εχετε στο revolut σε αγορες και καλυτερα να ακολουθησετε τη μεθοδο με το send money στο paypal...

εγω σας προειδοποιησα παντως αν πιστευετε οτι αξιζει το ρισκο συνεχιστε να χρησιμοποιειτε τo revolut

 

Σιγουρα δεν εχει να κανει με κατι που εκανες εσυ.

Ομως επειδη λειτουργουμε σε περιεργο περιβαλλον, ειναι τελος του μηνα και πχ η πειραιως εχει ηδη κοψει τα εμβασματα μεχρι να τελειωσει ο μηνας, μπορει να εχει συμβει το οτιδηποτε.

Για αρχη, αυτο που μπορεις να κανεις, αφου η revolut λεει οτι δεν βλεπει τα λεφτα, να μεταφερεις αυτο που λενε στη τραπεζα σου λεγοντας τους οτι τα λεφτα δεν πηγαν. ΚΑΠΟΥ ειναι τα λεφτα, σε καποιο account ειναι χρεωμενα.

Ευθυνη ο καθενας παιρνει για οτι κανει ουτως η αλλως, ΑΛΛΑ πρωτου καταληξουμε σε συμπερασματα θα θελαμε να ακουσουμε τι ειπε η τραπεζα ΣΟΥ επι του θεματος.

Και μετα υπαρχουν διαφορα που μπορεις να κανεις, αλλα οσο δεν εχεις πληρη εικονα η περιπτωση του λαθους παραμενει η πιθανοτερη.

Οσο για το paypal, πραγματικα σου ευχομαι να μην στραβωσει κατι, γιατι ΟΥΤΕ εκει θα βγαλεις ακρη ετσι και σου μπλοκαρουν το λογαριασμό. Το επιπεδο του customer care στο paypal που απανταει σε παιδικου επιπεδου θεματακια, ειναι δυστυχως ενδεικτικα.

 

ΥΓ παντως αμα ειναι να παρω το ρισκο, να ζητησω 3,75% +0,30c ανα συναλλαγη? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν εχει να κανει με κατι που εκανες εσυ.

Ομως επειδη λειτουργουμε σε περιεργο περιβαλλον, ειναι τελος του μηνα και πχ η πειραιως εχει ηδη κοψει τα εμβασματα μεχρι να τελειωσει ο μηνας, μπορει να εχει συμβει το οτιδηποτε.

Για αρχη, αυτο που μπορεις να κανεις, αφου η revolut λεει οτι δεν βλεπει τα λεφτα, να μεταφερεις αυτο που λενε στη τραπεζα σου λεγοντας τους οτι τα λεφτα δεν πηγαν. ΚΑΠΟΥ ειναι τα λεφτα, σε καποιο account ειναι χρεωμενα.

Ευθυνη ο καθενας παιρνει για οτι κανει ουτως η αλλως, ΑΛΛΑ πρωτου καταληξουμε σε συμπερασματα θα θελαμε να ακουσουμε τι ειπε η τραπεζα ΣΟΥ επι του θεματος.

Και μετα υπαρχουν διαφορα που μπορεις να κανεις, αλλα οσο δεν εχεις πληρη εικονα η περιπτωση του λαθους παραμενει η πιθανοτερη.

Οσο για το paypal, πραγματικα σου ευχομαι να μην στραβωσει κατι, γιατι ΟΥΤΕ εκει θα βγαλεις ακρη ετσι και σου μπλοκαρουν το λογαριασμό. Το επιπεδο του customer care στο paypal που απανταει σε παιδικου επιπεδου θεματακια, ειναι δυστυχως ενδεικτικα.

 

ΥΓ παντως αμα ειναι να παρω το ρισκο, να ζητησω 3,75% +0,30c ανα συναλλαγη? :lol:

ωραια τα αστειακια σου αλλα δεν ειναι η καταλληλη στιγμη.. anyway

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον εχω νεα απο revolut! και αποδειχθηκε οτι οι ανθρωποι ειναι απατεωνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τελειως τυχαια αφου τους ειπα οτι τους εχω κραξει σε ολα τα ελληνικα φορουμ και οτι θα παω στην τραπεζα τελειως ξαφνικα εμφανιστηκαν τα χρηματα!!! και μου την ειπαν κι ολας οτι θα επρεπε να τους εχω ενημερωσει οτι τα εστειλα ενω τους εχω στειλει τοσα μηνυματα!!! ενταξει οι ανθρωποι δεν παιζονται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τα λεφτα ειχαν φανει κανονικα στο revolut και μετα εξαφανιστηκαν!!!!!!!!! και δε μου απαντουν πως εγινε αυτο!!!!

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγεις, δεν ειναι αστειο ολο αυτό, οπως και ειναι ασχημο να αποδειχθει οτι η υπηρεσια ειναι αναξιοπιστη.

Μιας και ερχεται σαββατοκυριακο, ας προσπαθησουμε να μεινουμε σε γεγονοτα και μετα μαζι σου, να φερω και το πατοφτυαρο για το θαψιμο.

 

 

Τελικα εμαθες τι εγινε ομως?

Ειναι απατεωνες ή απλα εχουν operational δυσκολιες?

Απο το μου φαγανε τα λεφτα μεχρι τους κραζω λιγο (εως πολυ) και εμφανιζονται εχει διαφορά.

Edited by netblues
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο κάθε φορά που βάζει κανείς χρήματα να χρειάζεται να τους ενημερώνει για να φανούν. Πιο πολύ καφενείο θυμίζει η κατάσταση πάρα σοβαρή επιχείρηση. Μακριά προς το παρών.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγεις, δεν ειναι αστειο ολο αυτό, οπως και ειναι ασχημο να αποδειχθει οτι η υπηρεσια ειναι αναξιοπιστη.

Μιας και ερχεται σαββατοκυριακο, ας προσπαθησουμε να μεινουμε σε γεγονοτα και μετα μαζι σου, να φερω και το πατοφτυαρο για το θαψιμο.

 

 

Τελικα εμαθες τι εγινε ομως?

Ειναι απατεωνες ή απλα εχουν operational δυσκολιες?

 

γιατι απαντουν για να ξερω τι φταιει? δεν ξανασχολουμαι τελος!!!

μεταφερω τα λεφτα στο balance του paypal και ελειξε για μενα το revolut

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαράδεκτο κάθε φορά που βάζει κανείς χρήματα να χρειάζεται να τους ενημερώνει για να φανούν. Πιο πολύ καφενείο θυμίζει η κατάσταση πάρα σοβαρή επιχείρηση. Μακριά προς το παρών.

 

μα δε χρειαζεται να τους ενημερωνεις μπαινουν αυτοματα.... και σε μενα μπηκαν αλλα μετα εξαφανιστηκαν!!!! και για αυτο το περιστατικο το κανουν γαργαρα δεν απαντουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας διαβασει ΠΟΣΟΙ εδω μεσα εχουν στειλει λαθος το εμβασμα, δεν μου κανει εντυπωση, μια διαδικασια που θα ηταν αυτοματη, να ειναι μια τεραστια λιστα απο αγνωστα εμβασματα προς επεξεργασια.

Ειναι λοιπον καποιος κακομοιρης, τα κοιταει και προσπαθει να τα παντρεψει. Αν κανει λαθος, προφανως παταει undo, το εμβασμα επιστρεφει στο κουβα και χανεται απο το λογαριασμο.

Στη πορεια, μπορει να κανει undo και σε εμβασμα που ειχε μπει αυτοματα.

Οχι δεν ξερω πως δουλευουν ακριβως, αλλά δεν φαινεται να απεχει και πολυ απο αυτό...

Παντως να χαθουν λεφτα, δεν το βλεπω.

Να παιζουνε τα νευρα μας φυσικα.

 

Αλλα σε συνθηκες CC τα νευρα μας με ολα αυτα ειναι ηδη σε πολυ κακη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας διαβασει ΠΟΣΟΙ εδω μεσα εχουν στειλει λαθος το εμβασμα, δεν μου κανει εντυπωση, μια διαδικασια που θα ηταν αυτοματη, να ειναι μια τεραστια λιστα απο αγνωστα εμβασματα προς επεξεργασια.

Ειναι λοιπον καποιος κακομοιρης, τα κοιταει και προσπαθει να τα παντρεψει. Αν κανει λαθος, προφανως παταει undo, το εμβασμα επιστρεφει στο κουβα και χανεται απο το λογαριασμο.

Στη πορεια, μπορει να κανει undo και σε εμβασμα που ειχε μπει αυτοματα.

Οχι δεν ξερω πως δουλευουν ακριβως, αλλά δεν φαινεται να απεχει και πολυ απο αυτό...

Παντως να χαθουν λεφτα, δεν το βλεπω.

Να παιζουνε τα νευρα μας φυσικα.

 

Αλλα σε συνθηκες CC τα νευρα μας με ολα αυτα ειναι ηδη σε πολυ κακη κατασταση.

μαλιστα... και πες μου κατι πως το εξηγεις οτι τα λεφτα ειχαν μπει κανονικα και μετα εξαφανιστηκαν και δεν απαντουσαν?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... και πες μου κατι πως το εξηγεις οτι τα λεφτα ειχαν μπει κανονικα και μετα εξαφανιστηκαν και δεν απαντουσαν?
Ίσως ήταν απασχολημένοι. Εσύ πως εξηγείς ότι μετά εμφανίστηκαν και σου απάντησαν?
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ήταν απασχολημένοι. Εσύ πως εξηγείς ότι μετά εμφανίστηκαν και σου απάντησαν?

τωρα πλακα μου κανεις ετσι???? το οτι εξαφανιστηκαν τα χρηματα μου το περνας ετσι ε?

μαλιστα ωραιοι ειστε εσεις!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα πλακα μου κανεις ετσι???? το οτι εξαφανιστηκαν τα χρηματα μου το περνας ετσι ε?

μαλιστα ωραιοι ειστε εσεις!!

akis8607 το οτι εξαφανιστηκαν τα χρηματα σου, μας ανησυχει οσο και εσενα, γιατι και εμεις εχουμε στειλει χρηματα στην revolut, τωρα μιλησα μαζι τους στο chat και μου ειπε ο τυπος/τυπισα οτι μονο απο ελλαδα καθυστερουν 3-4 μερες τα χρηματα, αλλιως απο αλλες χωρες κανουν μονο μια μερα. Επισης εαν πας στην τραπεζα σου και ρωτησεις για την πορεια του χρηματος λογικα θα σε εξυπηρετησουν, αν και ειναι τελη του μηνα και γινεται πανικος στις τραπεζες, μπορεις να υποβαλεις μια καταγγελια οτι επεσες θυμα απατης, ξερω και γω τι αλλο να πω. Τωρα για τον φιλο που ειπε οτι απο ελλαδα στελνουμε ενα σωρο λαθος εμβασματα, φιλε μου δεν φταιμε εμεις, καθε τραπεζα εχε ιτην δικη της φορμα, ελεος!!! εγω χθες ακυρωσα την πρωτη αποστολη μεσω eurobank γιατι καταλαβα οτι ειχα κανει λαθος στο πεδιο που εβαλα το reference καλεσα europhone και οταν τους ειπα οτι θελω να κανω εμβασμα στο εξωτερικο και σε ποια εταιρεια.....καναν τους κινεζους!!! τελικα μου ειπαν οτι το reference μαλλον μπαινει στο πεδιο ταυτοποιηση συναλλαγης, ειδωμεν!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

τωρα πλακα μου κανεις ετσι???? το οτι εξαφανιστηκαν τα χρηματα μου το περνας ετσι ε?

μαλιστα ωραιοι ειστε εσεις!!

Καθόλου δεν κάνω πλάκα φίλε μου. Κι εσύ φαίνεται να περνάς έτσι το ότι τα χρήματα τελικά σου μπήκαν κανοικά στο account.

Λάθη γίνονται και θα γίνονται, αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα. Κρίνοντας εκ του αποτελέσματος λοιπόν πιστεύω ότι βιάστηκες να τους χαρακτηρίσεις απατεώνες και να προεξοφλήσεις ότι σου έφαγαν τα λεφτά και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα κλπ. Οι απατεώνες εξαφανίζονται, ούτε απαντάνε στο chat (έστω και με καθυστέρηση) ούτε επιστρέφουν χρήματα πίσω. Κι αν μπεις στο play store η εφαρμογή έχει δεκάδες χιλιάδες download και comments και δεν υπάρχει ένας να πει ότι του έφαγαν τα λεφτά. Ε δεν μπορεί να έφτιαξαν επιχείρηση φάντασμα με τις ευλογίες της mastercard και της barcleys για να φάνε 250 ευρώ από εσένα και μόνο. Εντάξει, αναστατώθηκες και σίγουρα κι εγώ θα ανατατωνόμουν αν μου τύχαινε αλλά πριν βγω να φωνάζω "φύγετε όλοι από τη revolut, είναι κλέφτες" θα κρατούσα μια πισινή ότι μπορεί να έγινε κάποιο λάθος κάπου κάτι κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν κάνω πλάκα φίλε μου. Κι εσύ φαίνεται να περνάς έτσι το ότι τα χρήματα τελικά σου μπήκαν κανοικά στο account.

Λάθη γίνονται και θα γίνονται, αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα. Κρίνοντας εκ του αποτελέσματος λοιπόν πιστεύω ότι βιάστηκες να τους χαρακτηρίσεις απατεώνες και να προεξοφλήσεις ότι σου έφαγαν τα λεφτά και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα κλπ. Οι απατεώνες εξαφανίζονται, ούτε απαντάνε στο chat (έστω και με καθυστέρηση) ούτε επιστρέφουν χρήματα πίσω. Κι αν μπεις στο play store η εφαρμογή έχει δεκάδες χιλιάδες download και comments και δεν υπάρχει ένας να πει ότι του έφαγαν τα λεφτά. Ε δεν μπορεί να έφτιαξαν επιχείρηση φάντασμα με τις ευλογίες της mastercard και της barcleys για να φάνε 250 ευρώ από εσένα και μόνο. Εντάξει, αναστατώθηκες και σίγουρα κι εγώ θα ανατατωνόμουν αν μου τύχαινε αλλά πριν βγω να φωνάζω "φύγετε όλοι από τη revolut, είναι κλέφτες" θα κρατούσα μια πισινή ότι μπορεί να έγινε κάποιο λάθος κάπου κάτι κάπως.

Συμφωνώ απόλυτα, ιδίως από τον άνθρωπο που μόλις πριν από λίγες ημέρες μίλαγε με ενθουσιασμό για την εν λόγω εφαρμογή.

Όπως δεν ήταν η φοβερή υπηρεσία πριν από λίγες ημέρες, έτσι και τώρα δεν μπορεί να είναι κατσαπλιαδες.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

. Τωρα για τον φιλο που ειπε οτι απο ελλαδα στελνουμε ενα σωρο λαθος εμβασματα, φιλε μου δεν φταιμε εμεις, καθε τραπεζα εχε ιτην δικη της φορμα, ελεος!!! εγω χθες ακυρωσα την πρωτη αποστολη μεσω eurobank γιατι καταλαβα οτι ειχα κανει λαθος στο πεδιο που εβαλα το reference καλεσα europhone και οταν τους ειπα οτι θελω να κανω εμβασμα στο εξωτερικο και σε ποια εταιρεια.....καναν τους κινεζους!!! τελικα μου ειπαν οτι το reference μαλλον μπαινει στο πεδιο ταυτοποιηση συναλλαγης, ειδωμεν!

Δεν ειπα οτι φταιει κανεις, ουτε οτι αυτο γινεται μονο απο Ελλαδα. Λογικο ομως ειναι οταν καποιος κανει κατι για πρωτη φορα να κανει λαθη. Επισης λογικο ειναι αυτα τα λαθη καποιος να πρεπει να τα διορθωσει χειροκινητα.

Απο κει και περα, εκτος απο το reference υπαρχουν και αλλες λεπτομεριες, για παραδειγμα το ονομα σου.

Αν υποθεσουμε οτι σε λενε Γιαννη, και στο λογαριασμο δηλωσες Ioannis, αλλα στη μεταφορα απο την τραπεζα ερχεται το εμβασμα ως Ioanis. Ε αυτο θα βγαλει καποιο exception και θα το στειλει για χειροκινητο ελεγχο. Αναλογα με το που θα πεσεις μετα στο χειροκινητο ελεγχο.

Επισης επειδη δουλευουν σε 24 ωρη βαση, το να πεσεις στον ιδιο υπαλληλο θελει πολλη τυχη.

Ολα τα λεφτα απο ολο το κοσμο ερχονται σε ενα λογαριασμο.

Απο το reference καταλαβαινουν που πρεπει να πιστωθει το καθε ποσό.

Επειδη οι κανονες ειναι αυστηροι για ξεπλυμα χρηματων, τα εμβασματα περνανε και απο χειροκινητο επανελεγχο, δειγματοληπτικα.

Κατι τετοιο εστειλε το τελευταιο εμβασμα σου για επανελεγχο στο κουβα.

Οταν διαμαρτυρηθηκες, καποιος εψαξε στο κουβα, το βρηκε, και στο περασε.

Απο οτι φαινεται περισσοτερο πνιγονται παρα ειναι απατεωνες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, ιδίως από τον άνθρωπο που μόλις πριν από λίγες ημέρες μίλαγε με ενθουσιασμό για την εν λόγω εφαρμογή.

Όπως δεν ήταν η φοβερή υπηρεσία πριν από λίγες ημέρες, έτσι και τώρα δεν μπορεί να είναι κατσαπλιαδες.

ρε παιδια ο φιλος ειναι λογικο που επαθε ενα κοκομπλοκο, εχασε 250 απο τον λογαριασμο του, ο λογος αγνωστος, το θεμα ειναι οτι και εμεις να το παθαιναμε θα ειχαμε σηκωσει τον κοσμο ορθιο, εγω προσωπικα θα ειχα κατεβασει ολο το ευχολογιο, το θεμα ειναι αν μπορουμε να τον βοηθησουμε που να ψαξει να βρει το δικιο του!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε τις υπερβολές

είτε θετικά είτε αρνητικά , σε τέτοια φόρουμ το βλέπουμε συχνά (έχω ακούσει και δει ......)

το θέμα είναι αν δεν υπάρχει κάποιου είδους υπομονή δεν γίνεται δουλειά

 

πάρτε μόνο τα μηνύματα του στυλ "έβαλα λεφτά χτες, πέρασε μια μέρα και δεν μπήκαν , επικοινώνησα και ............"

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα γιατί να δηλώσω απώλεια της maestro ? άστην να υπάρχει...έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να υπάρχει θέμα να έχω και τις 2...

Όσο για το άλλο που είπες στο τέλος, για τη συγκεκριμένη αγορά που θέλω να κάνω, πολλά παιδιά λένε οτι εδώ και μέρες κάνουν κανονικά χωρίς πρόβημα αγορές αλλά κανένας τους δεν έχει κάρτα απο εθνική αλλά απο άλλες τράπεζες...μ' αυτό δε ξέω εγώ τι παίζεις

 

Γιατι ετσι παει. Αν εχεις ενα λογαριασμο εσυ στην Εθνική, ποσες καρτες νομιζεις οτι θα εχεις; Ασε που θα σε ρωτησουν κ στην τραπεζα, γιατι θα δουν οτι υπαρχει μια maestro στο συστημα. Δεν ειναι "αστην να υπαρχει" οι τραπεζες. Υπαρχουν κ λογοι ασφαλειας που καλουνται να καλυψουν για να προστατευσουν εαυτούς αλλα κ εσενα σε μια "κακιά στιγμή"!!

Αν πας κ τους πεις "αστην να υπαρχει", θα σε στειλουν σπιτι σου. Δευτερη για τον ιδιο λογαριασμο δεν προκειται να σου βγαλουν αν δε δηλωσεις απώλεια ή κλοπή.

 

Τωρα αν εσυ εχεις δευτερο λογαριασμο, χωρις να εχεις εκδόσει καρτα, εκει οκ, μιλαμε για αλλη ιστορια. Τοτε ισως να ισχυσει το αστην να υπαρχει, αν κ προσωπικά γνωριζω οτι μεχρι και 7 λογαριασμοι μπορουν να συνδεθουν σε μια καρτα! (Ισως κ παραπανω!)

 

Κοιτα για την αγορα απο vickmall κ καθε vickmall με paypal. Κανεις δε μπορει να δου εγγυηθει ουτε η ΕΤΕ ουτε το PP οτι η συναλλαγη θα περασει, οπως περναει υπο φυσιολογικες συνθηκες σε υγιεις χωρες το PP.

Παιρνεις ενα ρισκο, το ξερεις εξαρχης.. Δεν τα χανεις ομως τα λεφτα σου. Απλα δεν παιρνεις το κινητακι / γκατζετακι που ηθελες.

Ωστόσο, αν ψαξεις ελαχιστα, τροποι να φορτωσεις το paypal balance σου υπαρχουν πολλοί και τοτε μπορεις σιγουρα να αγορασεις το αντικειμενο του ποθου σου.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ετσι παει. Αν εχεις ενα λογαριασμο εσυ στην Εθνική, ποσες καρτες νομιζεις οτι θα εχεις; Ασε που θα σε ρωτησουν κ στην τραπεζα, γιατι θα δουν οτι υπαρχει μια maestro στο συστημα. Δεν ειναι "αστην να υπαρχει" οι τραπεζες. Υπαρχουν κ λογοι ασφαλειας που καλουνται να καλυψουν για να προστατευσουν εαυτούς αλλα κ εσενα σε μια "κακιά στιγμή"!!

Αν πας κ τους πεις "αστην να υπαρχει", θα σε στειλουν σπιτι σου. Δευτερη για τον ιδιο λογαριασμο δεν προκειται να σου βγαλουν αν δε δηλωσεις απώλεια ή κλοπή.

 

Τωρα αν εσυ εχεις δευτερο λογαριασμο, χωρις να εχεις εκδόσει καρτα, εκει οκ, μιλαμε για αλλη ιστορια. Τοτε ισως να ισχυσει το αστην να υπαρχει, αν κ προσωπικά γνωριζω οτι μεχρι και 7 λογαριασμοι μπορουν να συνδεθουν σε μια καρτα! (Ισως κ παραπανω!)

 

Κοιτα για την αγορα απο vickmall κ καθε vickmall με paypal. Κανεις δε μπορει να δου εγγυηθει ουτε η ΕΤΕ ουτε το PP οτι η συναλλαγη θα περασει, οπως περναει υπο φυσιολογικες συνθηκες σε υγιεις χωρες το PP.

Παιρνεις ενα ρισκο, το ξερεις εξαρχης.. Δεν τα χανεις ομως τα λεφτα σου. Απλα δεν παιρνεις το κινητακι / γκατζετακι που ηθελες.

Ωστόσο, αν ψαξεις ελαχιστα, τροποι να φορτωσεις το paypal balance σου υπαρχουν πολλοί και τοτε μπορεις σιγουρα να αγορασεις το αντικειμενο του ποθου σου.

Αν κάνεις αίτηση για την MasterCard debit η maestro ακυρώνεται μετά την ενεργοποίηση. Δεν χρειάζεται να κάνεις ακύρωση. Εγώ έκανα την αίτηση από internet χωρίς να ακυρώσω και βγήκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

δε τα ψάχνει , μπήκαν τα λεφτά του πλέον

 

οντως μπηκαν τα φραγκα του!! παντως κακα τα ψεματα σε οποιον απο εμας και αν συνεβαινε θα ειχαμε χασει την ψυχραιμια μας, τελος καλο ολα καλα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε τις υπερβολές

είτε θετικά είτε αρνητικά , σε τέτοια φόρουμ το βλέπουμε συχνά (έχω ακούσει και δει ......)

το θέμα είναι αν δεν υπάρχει κάποιου είδους υπομονή δεν γίνεται δουλειά

 

πάρτε μόνο τα μηνύματα του στυλ "έβαλα λεφτά χτες, πέρασε μια μέρα και δεν μπήκαν , επικοινώνησα και ............"

Επειδή ζούμε στην εποχή της ταχύτητας που όλα γίνονται αστραπιαια, δεν έχουμε μάθει να έχουμε υπομονή. Αυτό το έχω παρατηρήσει για πολλά θέματα. Μην αρπαζεστε με την μια, δώστε λίγο χρόνο να δείτε πως θα εξελιχθουν τα πράγματα και προπαντων μην αρχιζετε να κατηγορειτε και να αφοριζετε αν κάποιος δεν έχει την αντίδραση που πρέπει σε κάτι που σας απασχολεί..

 

Πήρα αφορμή από το θέμα με το revolut αλλά το έχω δει να συμβαίνει με: paypal, τράπεζες, διάφορες επιχειρήσεις, online συναλλαγές, κινητά κλπ. Χαλαρώστε γιατί έχουμε πολλά ακόμα ζόρια μπροστά μας..!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ζούμε στην εποχή της ταχύτητας που όλα γίνονται αστραπιαια, δεν έχουμε μάθει να έχουμε υπομονή. Αυτό το έχω παρατηρήσει για πολλά θέματα. Μην αρπαζεστε με την μια, δώστε λίγο χρόνο να δείτε πως θα εξελιχθουν τα πράγματα και προπαντων μην αρχιζετε να κατηγορειτε και να αφοριζετε αν κάποιος δεν έχει την αντίδραση που πρέπει σε κάτι που σας απασχολεί..

 

Πήρα αφορμή από το θέμα με το revolut αλλά το έχω δει να συμβαίνει με: paypal, τράπεζες, διάφορες επιχειρήσεις, online συναλλαγές, κινητά κλπ. Χαλαρώστε γιατί έχουμε πολλά ακόμα ζόρια μπροστά μας..!

Nαι βρε φιλε, εχεις δικιο, θελουμε να γινουν ολα τωρα ,αμεσα!!! Αλλα στο chat της revolut μου ειπαν οτι μονο απο ελλαδα καθυστερουν τοσο, κανονικα τα εμβασματα εχουν μια μερα καθυστερηση. Λογικο παντως cc εχουμε και παμε ολοταχως για Bail-in.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...