Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εισαι σωστος και αψογος, οταν ελεγα στο κανονικο νημα του paypal να χρησιμοποιουν μονο send money καποιοι με εβρισαν κιολας, οσο για τους διαχειριστες ουτε καν να βαλουν οδηγο στην πρωτη σελιδα, εχουν αφησει εκεινο το αθλιο request Μoney, μπραβο ρε φιλε vara1000 που εβαλες το link.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Στο revolut, τον προσωπικό κωδικό reference τον βάζουμε στα σχόλια ή στον δικαιούχο? Κάθε τράπεζα έχει τη δική της φόρμα.
Link to comment
Share on other sites

εισαι σωστος και αψογος, οταν ελεγα στο κανονικο νημα του paypal να χρησιμοποιουν μονο send money καποιοι με εβρισαν κιολας, οσο για τους διαχειριστες ουτε καν να βαλουν οδηγο στην πρωτη σελιδα, εχουν αφησει εκεινο το αθλιο request Μoney, μπραβο ρε φιλε vara1000 που εβαλες το link.

 

Γιατί είναι άθλιο το request money ;

αλήθεια ρωτάω :) , γιατί δηλαδή να είναι καλύτερο το να κάνω 2 λογαριασμούς paypal από το να κάνω το request ;

επίσης υπάρχουν και περιπτώσεις που γίνεται limited το account σου (1 από τα 2) για κάποιες μέρες (αρκετές) λόγω τέτοιων κινήσεων

 

Στο revolut, τον προσωπικό κωδικό reference τον βάζουμε στα σχόλια ή στον δικαιούχο? Κάθε τράπεζα έχει τη δική της φόρμα.

 

δικαιούχος είναι Revolut LTD (ή όπως το γράφει δε θυμάμαι) βάλτο στα σχόλια και αν έχει πεδίο που λέει για SEPA (κάτι τέτοιο είχε στην πειραιώς , βάλτο κι εκεί , εγώ έτσι είχα κάνει)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι άθλιο το request money ;

αλήθεια ρωτάω :) , γιατί δηλαδή να είναι καλύτερο το να κάνω 2 λογαριασμούς paypal από το να κάνω το request ;

επίσης υπάρχουν και περιπτώσεις που γίνεται limited το account σου (1 από τα 2) για κάποιες μέρες (αρκετές) λόγω τέτοιων κινήσεων

 

 

 

δικαιούχος είναι Revolut LTD (ή όπως το γράφει δε θυμάμαι) βάλτο στα σχόλια και αν έχει πεδίο που λέει για SEPA (κάτι τέτοιο είχε στην πειραιώς , βάλτο κι εκεί , εγώ έτσι είχα κάνει)

Αληθεια ομως :) θελεις εξηγηση?

Tεσπα, λυση με eurobank βρεθηκε?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια ομως :) θελεις εξηγηση?

Tεσπα, λυση με eurobank βρεθηκε?

 

φυσικά , γιατί είναι άθλιο το request και όχι το κάνω τράμπες από 2 account (που γενικά ε και τα 2 ίδια είναι)

Link to comment
Share on other sites

φυσικά , γιατί είναι άθλιο το request και όχι το κάνω τράμπες από 2 account (που γενικά ε και τα 2 ίδια είναι)

 

γιατι απλα στο request εισαι πωλητης, που δεν εισαι. Ενω στο send απλα στελνεις χρηματα στην......γιαγια σου να παρει φαρμακα!!! Που το κακο? Απλα δεοντολογικα το send ειναι το σωστο!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

γιατι απλα στο request εισαι πωλητης, που δεν εισαι. Ενω στο send απλα στελνεις χρηματα στην......γιαγια σου να παρει φαρμακα!!! Που το κακο? Απλα δεοντολογικα το send ειναι το σωστο!

 

ε οκ , αλλά πριν έκανε request η γιαγιά μου και μου ζήτησε τα λεφτά , είναι κακό ; :))))

 

εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το πως ο ένας τρόπος είναι άθλιος και ο άλλος όχι

Link to comment
Share on other sites

ε οκ , αλλά πριν έκανε request η γιαγιά μου και μου ζήτησε τα λεφτά , είναι κακό ; :))))

 

εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το πως ο ένας τρόπος είναι άθλιος και ο άλλος όχι

Request δεν μπορεί να κάνει όποιος θέλει (πρακτικά μπορεί αλλά θεωρητικά πρέπει να είσαι πωλητής). Όταν το κάνεις θεωρείσαι ότι πούλησες κάτι και κάνεις request να πληρωθείς. Γι΄ αυτό καλό είναι να το αποφεύγουμε για να μην μπλέξουμε αργότερα με το paypal και μας ζητάει αποδείξεις κλπ. Έχει συμβεί. Ενώ το send money δεν προϋποθέτει ύπαρξη εμπορικής συναλλαγής, απλώς στέλνεις χρήματα εσύ σε κάποιον γνωστό ή συγγενή.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν απορία το γίνεται με τη revolut αν αλλάξεις συσκευή. Δεν κάνεις register αλλά sign in με τον αριθμό τηλεφώνου που δήλωσες στην εγγραφή. Στέλνει με sms έναν κωδικό και τον καταχωρείς.
Link to comment
Share on other sites

Eστειλα 10€ στο revolut το σάββατο 24/10, από αλφα τράπεζα, στον λογαριασμό τους είναι από χτες 28/10, σημερα δεν έπρεπε να τα βλέπω?
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα 44,97 € στην revolut στις 24/10 με πειραιως winbank. Εβαλα τον αριθμο του reference και στο sepa και στο πληροφοριες παραληπτη. Ακομα δεν μπηκαν τα χφηματα στη revolut. Τους ρωταω στο support και ποιο πολυ με αποφευγουν παρα με βοηθαν να δουμε τι δγινε. Μηπως πρεπει να αρχισω να αγχωνομαι?????
Link to comment
Share on other sites

εισαι σωστος και αψογος, οταν ελεγα στο κανονικο νημα του paypal να χρησιμοποιουν μονο send money καποιοι με εβρισαν κιολας, οσο για τους διαχειριστες ουτε καν να βαλουν οδηγο στην πρωτη σελιδα, εχουν αφησει εκεινο το αθλιο request Μoney, μπραβο ρε φιλε vara1000 που εβαλες το link.

Για να καταλάβω δεν χρειάζεται δηλαδή σύνδεση κάρτας με PayPal? Αν ναι κρίμα δεν το είδα νωρίτερα πολύ πιο εύκολος τρόπος για να βαλεις λεφτά στο balance.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δεν χρειάζεται δηλαδή σύνδεση κάρτας με PayPal? Αν ναι κρίμα δεν το είδα νωρίτερα πολύ πιο εύκολος τρόπος για να βαλεις λεφτά στο balance.

 

Χρειάζεται σύνδεση κάρτας. Απο που θα τραβήξεις τα χρήματα που θα στείλεις απο τον ένα λογαριασμό στον άλλο;

 

Αν όμως μιλάμε για το..."αθλιο request Μoney*", τότε ναι, δεν χρειάζεται σύνδεση κάρτας.

 

 

 

 

*Copyright © FIREBLADE1 2015 :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο balance του paypal 3.00€ και 1.81$ USD.

Προσπαθώ να κάνω μια αγορά η οποία είναι σε GBP και όταν φτάνει στο paypal βγάζει ότι το προϊόν βγαίνει 3.01€ και προσπαθεί να πάρει τα 3,00€ από το balance και το 0.01€ από την κάρτα, αλλά λόγω cc δεν προχωράει η αγορά.

Στην σελίδα του paypal γράφει "Total balance (all currencies, available and pending) converted to USD: $5.04 USD" γιατί δεν χρησιμοποιεί αυτό το ποσό για να κάνει την αγορά και μου ζητάει να πάρει 0.01€ από την κάρτα;

Αλλιώς πως θα μπορούσα να ενοποιήσω τα δύο ποσά του balance σε ένα ώστε να προχωρήσει η αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μετατρέψεις τα δολάρια του balance σε ευρώ (Currency converter>Currency Exchange>Balance conversion)

 

Να 'σε καλά αυτό τελικά ήταν.

Ενώ το δοκίμαζα εχθές κάτι έφτιαχνα λάθος και δεν μου το έκανε, τώρα που το δοκίμασα πιο προσεκτικά την έκανε την μετατροπή και προχώρησε κανονικά, ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Eστειλα 10€ στο revolut το σάββατο 24/10, από αλφα τράπεζα, στον λογαριασμό τους είναι από χτες 28/10, σημερα δεν έπρεπε να τα βλέπω?

 

Εστειλα 44,97 € στην revolut στις 24/10 με πειραιως winbank. Εβαλα τον αριθμο του reference και στο sepa και στο πληροφοριες παραληπτη. Ακομα δεν μπηκαν τα χφηματα στη revolut. Τους ρωταω στο support και ποιο πολυ με αποφευγουν παρα με βοηθαν να δουμε τι δγινε. Μηπως πρεπει να αρχισω να αγχωνομαι?????

 

εγώ πάντως την κυριακή που το έκανα από πειραιώς μπήκαν κανονικά χτες

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως την κυριακή που το έκανα από πειραιώς μπήκαν κανονικά χτες

 

Το reference που το εβαλες; εκει που ελεγε sepa εβαλες κατι εσυ; εγω το εβαλα και εκει που λεει sepa και στις πληροφοριες παραληπτη απλα δεν εβαλα μονο τον αριθμο δηλαδη εγραψα reference και μετα τα νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η καρτα σημερα κανονικα την ιδια ημερομηνια που ελεγαν στην εφαρμογη εχει αψογη συσκευασια και πολυ καλη ποιοτητα η καρτα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται σύνδεση κάρτας. Απο που θα τραβήξεις τα χρήματα που θα στείλεις απο τον ένα λογαριασμό στον άλλο;

 

Αν όμως μιλάμε για το..."αθλιο request Μoney*", τότε ναι, δεν χρειάζεται σύνδεση κάρτας.

 

 

 

 

*Copyright © FIREBLADE1 2015 :)

Σήμερα θα πάρω τον τετραψηφιο κωδικό για την σύνδεση χρεωστικης κάρτας. Τα χρήματα στην κάρτα θα εμφανιστούν αυτόματα το PayPal balance η θα πρέπει να κάνω request? Δεν έχω ξανά συνδέσει κάρτα με PayPal και δεν γνωρίζω την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η καρτα σημερα κανονικα την ιδια ημερομηνια που ελεγαν στην εφαρμογη εχει αψογη συσκευασια και πολυ καλη ποιοτητα η καρτα!!!!!

 

Και εμενα σημερα ηρθε. ελεγε για 27 του μηνα και ηρθε σημερα.παλι καλα,βεβαια εβαλα λεφτα μεσω της eurobank στης 27/10 17:00 και μεχρι τωρα δεν εχουν φανη

Link to comment
Share on other sites

Το reference που το εβαλες; εκει που ελεγε sepa εβαλες κατι εσυ; εγω το εβαλα και εκει που λεει sepa και στις πληροφοριες παραληπτη απλα δεν εβαλα μονο τον αριθμο δηλαδη εγραψα reference και μετα τα νουμερα.

 

και στα 2 , μονο τα νούμερα

 

 

Και εμενα σημερα ηρθε. ελεγε για 27 του μηνα και ηρθε σημερα.παλι καλα,βεβαια εβαλα λεφτα μεσω της eurobank στης 27/10 17:00 και μεχρι τωρα δεν εχουν φανη

 

καλά σε σένα ούτε μια μέρα δεν πέρασε :) (στις 27 στις 17:00 δεν ξέρω αν έγινε η δουλειά, χτες ήταν αργία)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

και στα 2 , μονο τα νούμερα

.

Λες επειδη εβαλα και τη λεξη reference μαζι να εγινε μπερδεμα; στο sepa παντως το εβαλα μονο τον αριθμο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...