Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. Επιμένω πως η υποχρέωση να πατάς το home button είναι στο τέλος μοιραίο.

Επίσης στο 950 δεν είναι υποχρεωτικό το double tap. Ξεκλειδώσεις με το power button αλλά το double tap είναι ευκολία.

 

γιαυτό ρε η xiomάρα το έχει από πίσω τον σένσορα και όλα καλά.:p

Συγνώμη για το off topic.

on topic,σίγουρα το δαχτυλικό ξεκλείδωμα βολεύει περισσότερο από την ίριδα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η ιριδα μπορεί να μη βολεύει αλλά νομίζω ότι είναι πιο ασφαλές από το δαχτυλικό αποτύπωμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάντως δουλεύει αξιοπρεπέστατα Αν δεν ξεχνάς να το κάνεις ένα reboot την ημέρα, τότε δουλεύουν όλα καλά.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάντως δουλεύει αξιοπρεπέστατα Αν δεν ξεχνάς να το κάνεις ένα reboot την ημέρα, τότε δουλεύουν όλα καλά.....

 

Γιατί θέλει reboot καθε μέρα;:wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλει reboot καθε μέρα;:wacko:

 

Μακάρι να ήξερα, όμως όταν το κάνω επανεκκίνηση κάθε ημέρα δουλεύει κανονικά :

Το fitibit, που κάθε δεύτερη ημέρα σταματάει να μετράει τα βήματα το live tile.

 

Η αλληλογραφία, που κλασικά το βράδυ σταματάει το live tile.

 

Και φυσικά δουλεύει χωρίς να μαυρίζει η οθόνη το ξεκλείδωμα είτε με την ίριδα είτε με το πιν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήξερα, όμως όταν το κάνω επανεκκίνηση κάθε ημέρα δουλεύει κανονικά :

Το fitibit, που κάθε δεύτερη ημέρα σταματάει να μετράει τα βήματα το live tile.

 

Η αλληλογραφία, που κλασικά το βράδυ σταματάει το live tile.

 

Και φυσικά δουλεύει χωρίς να μαυρίζει η οθόνη το ξεκλείδωμα είτε με την ίριδα είτε με το πιν.

Δεν εχω πει κακη κουβέντα για το 950 xl,ίσα ίσα το εχω δουλεψει δίπλα δίπλα με nexus 6p και η οθόνη του xl ήταν ανώτερη σε ολα της..ειδικα σε καλιμπραρισμα χρωμάτων μερα με νύχτα.(το λεω γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση)

Όλοι ξέρουμε ότι έχει ένα τρομερό πακέτο, φυσικά χάνει και σε κάποια πραγματάκια όπως ειναι φυσιολογικό αλλα ολα αυτα που λες δεν συνάδουν με μια ναυαρχίδα..καλο χρυσό αλλα δεν νοούνται τα παραπάνω για ένα κινητό αυτής της κατηγορίας. Απλα την αποψη μου λεω.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήξερα, όμως όταν το κάνω επανεκκίνηση κάθε ημέρα δουλεύει κανονικά :

Το fitibit, που κάθε δεύτερη ημέρα σταματάει να μετράει τα βήματα το live tile.

 

Η αλληλογραφία, που κλασικά το βράδυ σταματάει το live tile.

 

Και φυσικά δουλεύει χωρίς να μαυρίζει η οθόνη το ξεκλείδωμα είτε με την ίριδα είτε με το πιν.

 

Αυτό με την αλληλογραφια δεν το καταλαβα . Δηλαδη το βραδυ δεν δουλευει ενώ ολη την άλλη μερα είναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήξερα, όμως όταν το κάνω επανεκκίνηση κάθε ημέρα δουλεύει κανονικά :

 

Το fitibit, που κάθε δεύτερη ημέρα σταματάει να μετράει τα βήματα το live tile.

 

 

 

Η αλληλογραφία, που κλασικά το βράδυ σταματάει το live tile.

 

 

 

Και φυσικά δουλεύει χωρίς να μαυρίζει η οθόνη το ξεκλείδωμα είτε με την ίριδα είτε με το πιν.

 

Μήπως είχες ρυθμίσει κατά λάθος το quiet hours από την Cortana; Το έχω πάθει κι εγώ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήξερα, όμως όταν το κάνω επανεκκίνηση κάθε ημέρα δουλεύει κανονικά :

Το fitibit, που κάθε δεύτερη ημέρα σταματάει να μετράει τα βήματα το live tile.

 

Η αλληλογραφία, που κλασικά το βράδυ σταματάει το live tile.

 

Και φυσικά δουλεύει χωρίς να μαυρίζει η οθόνη το ξεκλείδωμα είτε με την ίριδα είτε με το πιν.

Το Fitbit δεν το έχω, αλλά εμένα δουλεύουν όλα κανονικά χωρίς επανεκκινήσεις μέχρι στιγμής!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αλληλογραφια δεν το καταλαβα . Δηλαδη το βραδυ δεν δουλευει ενώ ολη την άλλη μερα είναι ενταξει?

 

Μετά τις δώδεκα σταματάει να δουλεύει το live tile με επανεκκίνηση στρώνει μέχρι το βράδυ της επόμενης. Και δεν ανέφερα ότι δεν δουλεύει το live tile του ημερολογίου με τικαρισμένο το outlook, ενώ δουλεύει κανονικά το live tile αν το ξετικάρω, αλλά δείχνει το ημερολόγιο του Gmail, υπενθυμίσεις από outlook δεν υπάρχουν σε καμία περίπτωση, εντάξει τραγικά. Πάνο το τηλέφωνο όσον αφορά την οθόνη και την φωτογραφική απλά δεν παίζεται, σε αυτό το θέμα δεν έχω παράπονο, το παράπονο μου είναι στην αποθήκευση των φωτογραφιών που όταν τραβάς γρήγορα πάνω από μια δεν μπορεί να τις αποθηκεύσει μαυρίζοντας την οθόνη, για να προλάβω το έχω να αποθηκεύονται στην εσωτερική.

Και ρε παιδιά το λέω ξανά, δεν σημαίνει πως το τηλέφωνο είναι κακό, σε εμένα μάλλον δεν έκατσε καλά το hard reset ή το τελευταίο update. Στην αρχή δεν αντιμετώπισα τέτοια θέματα, για να μην παρεξηγούμαστε.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Duc καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

Ξαναλέω πως ειναι συσκευαρα με τα ολα της,οθοναρα καμεραρα, αξιοπρεπής μπαταρία με μια καλη θήκη πχ. mozo ανεβαίνει και επίπεδΑ σε ποιότητα..το ότι το έχουν και λίγοι εκει εξω ξεχωρίζει σαν την μύγα μες στο γάλα διότι γιομισε ο τόπος android με σχέδιο που iphoniζουν..

Απλα τέτοιου είδους θεματακια δεν δικαιολογούνται σε μια ναυρχιδα που πριν ένα χρόνο έκανε κοντα στα 7 πρασινα. Δεν μπορώ να χονεψω πως μια τέτοια κινηταρα βγήκε με δεκάδες προβλήματα Τοτε και ακομα κάποια παραμένουν, Μαύρο στην MS από μένα.

Να φανταστεις μου είχε ερθει με τα 199 ευρω στο μαγαζί να το πάρω και δεν το πήρα..Μονο και μόνο γιατί η MS δεν έδειξε το πρέπον ενδιαφέρον για τις ναυρχιδες της και ετσι δεν της ξαναδίνω τα λεφτά μου Μέχρι να κερδίσει την εμπιστοσύνη μου παλι.

Ήθελα να τα πω πριν σας ευχηθώ καλη Χρονια παιδια για αυριο!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις δώδεκα σταματάει να δουλεύει το live tile με επανεκκίνηση στρώνει μέχρι το βράδυ της επόμενης. Και δεν ανέφερα ότι δεν δουλεύει το live tile του ημερολογίου με τικαρισμένο το outlook, ενώ δουλεύει κανονικά το live tile αν το ξετικάρω, αλλά δείχνει το ημερολόγιο του Gmail, υπενθυμίσεις από outlook δεν υπάρχουν σε καμία περίπτωση, εντάξει τραγικά. Πάνο το τηλέφωνο όσον αφορά την οθόνη και την φωτογραφική απλά δεν παίζεται, σε αυτό το θέμα δεν έχω παράπονο, το παράπονο μου είναι στην αποθήκευση των φωτογραφιών που όταν τραβάς γρήγορα πάνω από μια δεν μπορεί να τις αποθηκεύσει μαυρίζοντας την οθόνη, για να προλάβω το έχω να αποθηκεύονται στην εσωτερική.

Και ρε παιδιά το λέω ξανά, δεν σημαίνει πως το τηλέφωνο είναι κακό, σε εμένα μάλλον δεν έκατσε καλά το hard reset ή το τελευταίο update. Στην αρχή αντιμετώπισα τέτοια θέματα, για να μην παρεξηγούμαστε.

 

Google εφαρμογες σε τηλεφωνο Microsoft=προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις δώδεκα σταματάει να δουλεύει το live tile με επανεκκίνηση στρώνει μέχρι το βράδυ της επόμενης. Και δεν ανέφερα ότι δεν δουλεύει το live tile του ημερολογίου με τικαρισμένο το outlook, ενώ δουλεύει κανονικά το live tile αν το ξετικάρω, αλλά δείχνει το ημερολόγιο του Gmail, υπενθυμίσεις από outlook δεν υπάρχουν σε καμία περίπτωση, εντάξει τραγικά. Πάνο το τηλέφωνο όσον αφορά την οθόνη και την φωτογραφική απλά δεν παίζεται, σε αυτό το θέμα δεν έχω παράπονο, το παράπονο μου είναι στην αποθήκευση των φωτογραφιών που όταν τραβάς γρήγορα πάνω από μια δεν μπορεί να τις αποθηκεύσει μαυρίζοντας την οθόνη, για να προλάβω το έχω να αποθηκεύονται στην εσωτερική.

Και ρε παιδιά το λέω ξανά, δεν σημαίνει πως το τηλέφωνο είναι κακό, σε εμένα μάλλον δεν έκατσε καλά το hard reset ή το τελευταίο update. Στην αρχή δεν αντιμετώπισα τέτοια θέματα, για να μην παρεξηγούμαστε.

 

Τσέκαρες αυτό που σου είπε ο φίλος για τις ώρες ησυχίας?

Κάτι τρέχει γιατί το 950 δεν έχει θέματα.

Άντερσον να πιούμε κανέναν καφέ να μου ανοίξεις τα μάτια στο δικό μου και να ρίξουμε μια ματιά στο στολίδι σου.....

Edited by montoya_42
Montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρες αυτό που σου είπε ο φίλος για τις ώρες ησυχίας?

Κάτι τρέχει γιατί το 950 δεν έχει θέματα.

Άντερσον να πιούμε κανέναν καφέ να μου ανοίξεις τα μάτια στο δικό μου και να ρίξουμε μια ματιά στο στολίδι σου.....

 

Όχι δεν πρόλαβα Κώστα να το κοιτάξω, θα το δω αργότερα. Όσο για τον καφέ υπάρχει μια πιθανότητα να έρθω Λάρισα μέσα στον Ιανουάριο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Έχω εδώ και μια εβδομάδα την συσκευή στην κατοχή μου. Απλά, τα σπάει. Το μόνο μελανό σημείο είναι το θέμα με την εφαρμογή του ραδιοφώνου, που έκανε φτερά μετά την αναβάθμιση του λογισμικού. Κατά τα άλλα, η διαφορά με την προηγούμενη συσκευή μου (LG E-900 με windows 7.8) είναι χαώδης, σε κάθε τομέα. Βέβαια, είμαι από αυτούς που δεν αλλάζουν συσκευή, παρά μόνο αφού την λιώσουν εντελώς. Ελπίζω να μου κρατήσει τουλάχιστον όσο το ταπεινό μου LG.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Έχω εδώ και μια εβδομάδα την συσκευή στην κατοχή μου. Απλά, τα σπάει. Το μόνο μελανό σημείο είναι το θέμα με την εφαρμογή του ραδιοφώνου, που έκανε φτερά μετά την αναβάθμιση του λογισμικού. Κατά τα άλλα, η διαφορά με την προηγούμενη συσκευή μου (LG E-900 με windows 7.8) είναι χαώδης, σε κάθε τομέα. Βέβαια, είμαι από αυτούς που δεν αλλάζουν συσκευή, παρά μόνο αφού την λιώσουν εντελώς. Ελπίζω να μου κρατήσει τουλάχιστον όσο το ταπεινό μου LG.

 

Για να έχεις ραδιόφωνο πάλι κατέβασε την εφαρμογή "ράδιο". Είναι ελληνική και πολύ καλή!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις ραδιόφωνο πάλι κατέβασε την εφαρμογή "ράδιο". Είναι ελληνική και πολύ καλή!

 

Αυτό με το ράδιο και την δυνατότητα να το ακούς μέσω ηχείου είναι απαράδεκτο από την MS. Δεν δίνει στους προγραμματιστές πρόσβαση στο ηχείο και στο rds. Ποιος ... η microsoft που το visual studio για windows παρέχει και την παραμικρή λεπτομέρεια στους προγραμματιστές , στα phone κρατάει κλειδωμένη την μισή πλατφόρμα.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως πάει από μπαταρία; sot time

 

Εγώ πάντως το φορτίζω και ενδιάμεσα γιατί μέχρι το απόγευμα δεν την βγάζει, χρησιμοποιώ πολύ Viber και τον edge. Γενικά όταν η οθόνη είναι ανοιχτή η μπαταρία τελειώνει αμέσως.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά φίλοι μου!!!! Να έχουμε μια Καλή νέα Χρονιά στην οποία θα περιορίζεται ότι μας ταλαιπωρεί και θα γίνονται πιο συχνά πραγματικότητα τα μικρά και κρυφά όνειρά μας!!! Να συνεχίσουμε να απολαμβάνουμε, όσοι έχουμε μείνει, την πανέμορφη και πολύ δυνατή συσκευή μας!!! Long live 950 xl, long live W10 mobile!!!! :lol:
:p
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις ραδιόφωνο πάλι κατέβασε την εφαρμογή "ράδιο". Είναι ελληνική και πολύ καλή!

 

Από την πρώτη στιγμή, κατέβασα την συγκεκριμένη εφαρμογή, και όντως, έχεις δίκιο. Είναι πολύ καλή. Αλλά, ανακάλυψα και κάτι εντελώς τρελό. Τσεκάρισα τα παλιά μου hands free στο XL. Και σ' ένα από αυτά (συγκεκριμένα, ένα της Nokia, με χαλασμένο το ένα από τα δυο ακουστικά) έπαιξε κανονικά ραδιόφωνο από το μεγάφωνο , χωρίς να σου δίνει την δυνατότητα για ακρόαση από τ' ακουστικά. Στα υπόλοιπα, όμως, δεν συνέβη το ίδιο. Μου φαίνεται πως θα το κρατήσω το παλιό hands free.

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους και τα μόνα προβλήματά μας να είναι αυτά που θα μας βγάζουν οι συσκευές μας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή, κατέβασα την συγκεκριμένη εφαρμογή, και όντως, έχεις δίκιο. Είναι πολύ καλή. Αλλά, ανακάλυψα και κάτι εντελώς τρελό. Τσεκάρισα τα παλιά μου hands free στο XL. Και σ' ένα από αυτά (συγκεκριμένα, ένα της Nokia, με χαλασμένο το ένα από τα δυο ακουστικά) έπαιξε κανονικά ραδιόφωνο από το μεγάφωνο , χωρίς να σου δίνει την δυνατότητα για ακρόαση από τ' ακουστικά. Στα υπόλοιπα, όμως, δεν συνέβη το ίδιο. Μου φαίνεται πως θα το κρατήσω το παλιό hands free.

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους και τα μόνα προβλήματά μας να είναι αυτά που θα μας βγάζουν οι συσκευές μας! :lol:

 

Αν δεν βάλεις τελείως τα ακουστικά στο βύσμα παίζει το ηχείο με οποιαδήποτε ακουστικά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά, νομίζω ότι ανακάλυψα τον λόγο που μου μαυρίζει η οθόνη την ώρα που πάω να το ξεκλειδώσω. Όποιος μπορεί ας τσεκάρει.... Αν βάλετε στην οθόνη κλειδώματος φωτογραφία και όχι το Μαύρο φόντο μπορείτε να δείτε Αν την ώρα που πηγαίνετε να το ξεκλειδώσετε το τηλέφωνο μαυρίζει την οθόνη; Εγώ δυο μέρες τώρα που το έχω έτσι μου δουλεύει κανονικά....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά, νομίζω ότι ανακάλυψα τον λόγο που μου μαυρίζει η οθόνη την ώρα που πάω να το ξεκλειδώσω. Όποιος μπορεί ας τσεκάρει.... Αν βάλετε στην οθόνη κλειδώματος φωτογραφία και όχι το Μαύρο φόντο μπορείτε να δείτε Αν την ώρα που πηγαίνετε να το ξεκλειδώσετε το τηλέφωνο μαυρίζει την οθόνη; Εγώ δυο μέρες τώρα που το έχω έτσι μου δουλεύει κανονικά....

Δεν κατάλαβα τι εννοείς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...