Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το φλασαρισμα της τελευταία ς σταθερης έκδοσης και ένα πολύωρο σεταρισμα της συσκευής μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι καταπληκτικό.

Σε σύγκριση με χθες όπου είχα ,πολύ μεγάλη θερμοκρασία σε ανησυχητικό βαθμό ,πλήρη φόρτιση μπαταρίας σε πάνω από 230 ώρες και μία επανεκκίνηση τώρα οι θερμοκρασίες είναι φυσιολογικές,καμία επανεκκίνηση και πλήρης φόρτιση σε λιγότερο από δύο ώρες.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι ΒΕΤΑ εκδόσεις έχουν τις περισσότερες φορές bugs. Εύχομαι να το χαρείς τώρα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Evris εξαρτάται και από τον φορτιστή που χρησιμοποιείται. Π.χ. ο φορτιστής στα 950 είναι της τάξης των 3Α (3 Αμπερ). Από τη στιγμή που η χωρητικότητα είναι 3000mAh ή διαφορετικά 3Αh, ο χρόνος φόρτισης είναι 1 ώρα περίπου. Χονδρικά καθώς παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο και δεν γίνεται και απόλυτα ομαλά. Αν χρησιμοποιούσες φορτιστή (θεωρητικά) της τάξης του 1Α θα χρειάζονταν 3 ώρες περίπου.

Το XL έχει κι αυτό 3Ah αλλά έχει 3340mAh! Στο 830 είχα φορτιστή στα 1,5Ah.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ένας μήνας με το 950xl και είμαι ευχαριστημένος. Θέλω να ξεκαθαρίσω όμως κάτι. Ήξερα εξαρχής τι θα πάρω οπότε πράγματα που δεν με ενδιέφεραν δεν με απασχολούν. Το κινητό το χω κυρίως για τηλέφωνο, μήνυμα, net και κάποιες ψιλοεφαρμογές. Στα 270 ευρώ που είχε, νομίζω η επιλογή είναι άριστη. Εκπληκτική οθόνη, δυνατή κάμερα, βολικό μέγεθος και κανένα σοβαρό πρόβλημα που να μ' έχει απασχολήσει. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Αυτό που ψάχνω ακόμα είναι ένας φορτιστής αυτοκινήτου και hands free της προκοπής. Άν κάποιος έχει μείνει ευχαριστημένος απο κάποιο προϊόν ας στείλει ένα μήνυμα. -Έχω γράψει και στο σχετικό νήμα για αξεσουάρ εδώ και καιρό-
Link to comment
Share on other sites

επιμένει να μην μπορεί να συγχρονίσει τα σημειωματάρια του one note.

 

Βέβαια είναι αρκετά αλλα από την άλλη σε οποιαδήποτε άλλη android συσκευή ο συγχρονισμός είναι ακαριαίος.τωρα αναγκαστικά έκλεισα κάποια και άφησα μόνο ένα μοας και έτσι συγχρονιστεί.

 

Από μπαταρία οκ...ηθελα παραπάνω αλλα νομίζω ότι αυτό μπορεί να βελτιωθεί .Να τονίσω πως και το 640xl που είχα είχε ακριβός το ίδιο θέμα στο one note .

 

......950XL..what else

 

Σε φωτο που τράβηξα σήμερα πριν από λίγο δεν με άφησε ικανοποιημενο.τραβαει γρήγορα αλλα σε συνθήκες εσωτερικού φωτισμου χμ πολύ θόρυβο οι φωτο που βγάζει . Μπορεί να βελτιώνετε σημαντικά στο χειροκινητο αλλα για γρήγορη φωτο και ξανά στην τσέπη δεν ενθουσιάζει.

 

......950XL..what else

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

επιμένει να μην μπορεί να συγχρονίσει τα σημειωματάρια του one note.

 

Βέβαια είναι αρκετά αλλα από την άλλη σε οποιαδήποτε άλλη android συσκευή ο συγχρονισμός είναι ακαριαίος.τωρα αναγκαστικά έκλεισα κάποια και άφησα μόνο ένα μοας και έτσι συγχρονιστεί.

 

Από μπαταρία οκ...ηθελα παραπάνω αλλα νομίζω ότι αυτό μπορεί να βελτιωθεί .Να τονίσω πως και το 640xl που είχα είχε ακριβός το ίδιο θέμα στο one note .

 

......950XL..what else

 

Σε φωτο που τράβηξα σήμερα πριν από λίγο δεν με άφησε ικανοποιημενο.τραβαει γρήγορα αλλα σε συνθήκες εσωτερικού φωτισμου χμ πολύ θόρυβο οι φωτο που βγάζει . Μπορεί να βελτιώνετε σημαντικά στο χειροκινητο αλλα για γρήγορη φωτο και ξανά στην τσέπη δεν ενθουσιάζει.

 

......950XL..what else

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Υποτίθεται ότι ενημερώθηκε και πριν 2 μέρες το OneNote....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται και γιατί δεν μπορεί.Αν κάνω μία αλλαγή από την ταμπλέτα με αντροιντ θα την δω άμεσος σχεδόν στο λάπτοπ.Αν κάνω από το κινητό με win 10 δεν θα την δω άμεσα.Ακομα συγχρονίζει κάποια από χθες.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιμένει να μην μπορεί να συγχρονίσει τα σημειωματάρια του one note.

 

Βέβαια είναι αρκετά αλλα από την άλλη σε οποιαδήποτε άλλη android συσκευή ο συγχρονισμός είναι ακαριαίος.τωρα αναγκαστικά έκλεισα κάποια και άφησα μόνο ένα μοας και έτσι συγχρονιστεί.

 

Από μπαταρία οκ...ηθελα παραπάνω αλλα νομίζω ότι αυτό μπορεί να βελτιωθεί .Να τονίσω πως και το 640xl που είχα είχε ακριβός το ίδιο θέμα στο one note .

 

......950XL..what else

 

Σε φωτο που τράβηξα σήμερα πριν από λίγο δεν με άφησε ικανοποιημενο.τραβαει γρήγορα αλλα σε συνθήκες εσωτερικού φωτισμου χμ πολύ θόρυβο οι φωτο που βγάζει . Μπορεί να βελτιώνετε σημαντικά στο χειροκινητο αλλα για γρήγορη φωτο και ξανά στην τσέπη δεν ενθουσιάζει.

 

......950XL..what else

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

συνθήκες εσωτερικού φωτισμου χμ πολύ θόρυβο οι φωτο που βγάζει .

Δε νομιζω...η καμερα κανει εξαιρετικη διαχειριση θορυβου και στο αυτοματο.

Για τι iso Μιλαμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Για το OneNote δες μήπως χρειάζεται να κάνεις sign in από τον browser για επαλήθευση

 

Sent from mTalk

Δεν νομίζω να χρειαστεί κάτι τέτοιο . Συγχρονίζει πάρα πολύ αργά .

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω να χρειαστεί κάτι τέτοιο . Συγχρονίζει πάρα πολύ αργά .

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα μόλις τώρα μία δοκιμή ...

Άνοιξα μία σελίδα στο προσωπικό μου σημειωματάριο από το τάμπλετ και σχεδόν άμεσος εμφανίστηκε στο κινητό.

Άνοιξα μία άλλη σελίδα στο σημειωματάριο της δουλειάς και ακόμα δεν εμφανίστηκε στο κινητό.

Αυτό νομίζω έχει να κάνει με το ότι το σημειωματάριο της δουλειάς είναι πάρα πολύ μεγάλο σε όγκο και αργεί για αυτό τον λόγο να το συγχρονίσει.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Κλείνει σε όλους το κινητό οταν φτάνει η μπαταριά στο 5% η μονο στο δικό μου το κανει;

 

Έλα ρε φίλε, είπα κι εγώ μόνο σε εμένα το κάνει; Απλά είπα μην γράψω ξανά και το νομίζουν σαν πρόβλημα. Οπότε καταλαβαίνεις πως ναι και σε εμένα όταν φτάνει στο 5% ΣΒΗΝΕΙ.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε φίλε, είπα κι εγώ μόνο σε εμένα το κάνει; Απλά είπα μην γράψω ξανά και το νομίζουν σαν πρόβλημα. Οπότε καταλαβαίνεις πως ναι και σε εμένα όταν φτάνει στο 5% ΣΒΗΝΕΙ.....

 

Εντάξει τουλάχιστον δεν είναι πρόβλημα του κινητού..Βλακεια όμως αυτό..Φεύγει που φεύγει γρήγορα η μπαταρία χανουμε αλλο ενα 5%.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τουλάχιστον δεν είναι πρόβλημα του κινητού..Βλακεια όμως αυτό..Φεύγει που φεύγει γρήγορα η μπαταρία χανουμε αλλο ενα 5%.

 

Μπορεί σε κάποιο update να το διορθώσουν.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε κάποιο update να το διορθώσουν.....

 

Μπα, πάντα έτσι ήταν και μάλλον θα μείνει. Επειδή δεν κάνει η πλήρης ξεφωρτιση της μπαταρίας

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε κάποιο update να το διορθώσουν.....

 

Δεν είναι καλό να τελειώνει εντελώς η μπαταρία χαλάει πιο γρήγορα, γι'αυτό το κάνει για προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλό να τελειώνει εντελώς η μπαταρία χαλάει πιο γρήγορα, γι'αυτό το κάνει για προστασία.

Το ωραίο είναι ότι σβήνει στο 5% αλλά όταν το πατάς να ανοίξει πάλι, δεν ανοίγει!

Το 830 (που είχα) έσβηνε στο 2%, αλλά όταν το πατούσες να ανοίξει άνοιγε κανονικά!!! ;)

Άντε βρες άκρη.... :confused:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα το πρωί να κάνω κάποια τηλέφωνα για δουλεια και αναγκαστικά το είχα ανοιχτή ακρόαση γιατί δεν δούλευε το ηχείο...κατάαβα ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί δεν εσβυνε η οθόνη όταν το έβαζα στο αφτί.

 

Έκανα εοανεκκινηση και έστρωσε.

 

......950XL..what else

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μπαταρία κατά την διάρκεια της φόρτισης. Ενώ φορτίζει κανονικά στο 82% σταματάει και δεν προχωράει. Απότομα το έβγαλε. Κάποια βοήθεια παρακαλώ.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μπαταρία κατά την διάρκεια της φόρτισης. Ενώ φορτίζει κανονικά στο 82% σταματάει και δεν προχωράει. Απότομα το έβγαλε. Κάποια βοήθεια παρακαλώ.

 

Sent from mTalk

 

Νομίζω πως έπαθε το ίδιο κάποιος φίλος εδώ (o james). Του σταματούσε στο 60% αν θυμάμαι και τελικά έφταιγε η μπαταρία. Την άλλαξε και ήταν οκ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεε τι γινεται δεν φορτιζει γρηγορα, εχει πολυ θορυβο στο αυτοματο σε νυχτερινες,κανει επανεκιννησεις,χανονται οι φωτο απο επαφες,καποιοι συγχρονισμοι σερνονται,η μπαταρια δε βγαζει?μερα και στο 5% σβηνει[το 640 xl παει 1% και σβηνει]εφαρμογη γιουτιουμπ εχει? η και εδω μεσω εξπλορερ?

και αλλα που δεν θυμαμαι αυτη την στιγμη,ηθελα να αλλαξω το τιμιο 640xl αλλα εχω τρομοκρατηθει λιγο.:):):):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρεεεε τι γινεται δεν φορτιζει γρηγορα, εχει πολυ θορυβο στο αυτοματο σε νυχτερινες,κανει επανεκιννησεις,χανονται οι φωτο απο επαφες,καποιοι συγχρονισμοι σερνονται,η μπαταρια δε βγαζει?μερα και στο 5% σβηνει[το 640 xl παει 1% και σβηνει]εφαρμογη γιουτιουμπ εχει? η και εδω μεσω εξπλορερ?

και αλλα που δεν θυμαμαι αυτη την στιγμη,ηθελα να αλλαξω το τιμιο 640xl αλλα εχω τρομοκρατηθει λιγο.:):):):):)

Φίλε μου καλημέρα θα σου απαντήσω μόνο στα τρία ερωτήματα σου

1) μπαταρία: οφείλεται καθαρά σε θέμα διαχείρισης εγώ το έχω γυρίσει σε 3g και έχω καλύτερα αποτελέσματα... (εμένα δεν με ενδιαφέρει το 4g)

2)κάμερα: όλα τα λεφτά σ αυτή την κάμερα είναι το software κατέβασε το pro shot και δες που φτάνει η συσκευή σου...

3) YouTube ( διαμάχη με την Google) δεν έχει αλλά.........

Έχει pro tube metro tube που σου κάνουν την δουλειά και κατεβαζεις και ότι σου κάνει κεφι!!!!!!

Εκπληκτικό το 640 xl για τα λεφτά του αλλά το 950 xl είναι άλλο πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η pro shot πως αλλιώς λέγεται;;;

 

......950XL..what else

 

Τελικά την βρήκα την εφαρμογή άκυρο το ποστ μου.ελπθζω να είναι καλύτερες οι φωτο με αυτό.

 

......950XL..what else

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την βρήκα την εφαρμογή άκυρο το ποστ μου.ελπθζω να είναι καλύτερες οι φωτο με αυτό.

 

......950XL..what else

Δωρεάν?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

 

 

Όχι κανονικά με πληρωμή. Δεν ήμουν ευχαριστημένος με την μαμά κάμερα και ήθελα κάτι καλύτερο.

 

Έκανα και κάποιες μικρές δοκιμές και έβγαλε καλύτερες φωτο.

 

Υπάρχει η δυνατότητα στον edge για ζουμ και αναδίπλωση κειμένου; Ή εναλλακτικά μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον browser που να τα έχει αλλά και να είναι καλύτερος από τον edge?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...