Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε μήνα έχει και από μια αναβάθμιση παρατήρησα! Από την RS 2 και μετά ίσως λυθούν τα περισσότερα προβλήματα. Γιατί με τις μικρές λίγα πράγματα στρώνουν! :(

 

Μα εσύ τόσο καιρό έλεγες ότι δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα εν αντιθέσει με κάποιους σαν εμένα που γράφαμε ότι είχαμε προβλήματα.Τώρα γράφεις ότι από τα προβλήματα που έχεις δεν έχουν στρώσει όλα; Ή μήπως αναφέρεσαι σε αυτά που έχεις διαβάσει εδώ μέσα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μα εσύ τόσο καιρό έλεγες ότι δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα εν αντιθέσει με κάποιους σαν εμένα που γράφαμε ότι είχαμε προβλήματα.Τώρα γράφεις ότι από τα προβλήματα που έχεις δεν έχουν στρώσει όλα; Ή μήπως αναφέρεσαι σε αυτά που έχεις διαβάσει εδώ μέσα;

Στο 950 XL δεν έχω ακόμα! Στο 830 μόνο ελάχιστα!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά το αποφάσισα

Τι αποφάσισες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προσωπικά, αν και το έχω γράψει πάλι, αλλά όχι συχνά, δεν με βλέπω να εγκαταλείπω τα windows mobile, ακόμη και εάν το ποσοστό πέσει και άλλο. Μόνο εάν η microsoft εγκαταλείψει τελείως το λειτουργικό της, τότε αναγκαστικά θα φύγω από τα windows mobile, γεγονός που δεν το βλέπω. Έπειτα από αρκετά χρόνια με android συσκευές, αποφάσισα διστακτικά στην αρχή και με σκοπό να δοκιμάσω μόνο τα windows mobile για λίγο, να πάρω το lumia 640 XL LTE. Το λειτουργικό με κέρδισε από την αρχή. Βέβαια είχα βαρεθεί και όλο αυτό το «παιχνίδι» θα έλεγα με το android, με τις διάφορες custom ROMs, τους πολυπληθείς lounchers και τα διαφορετικά UIs από συσκευή σε συσκευή και επειδή γενικά μου αρέσουν τα κλειστά λειτουργικά, αλλά όχι οι «περιορισμοί» του iOS, βρήκα ότι ζητούσα στα windows mobile. Ανασταλτικός λίγο παράγοντας το 1GB RAM και τα 8GB εσωτερικής μνήμης του 640 XL LTE, που σε κάποια φάση με έβαλαν σε σκέψη και με μισή καρδιά να σκέφτομαι την επιστροφή στην Google. Όμως όταν πήρα το 950XL δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή και το ευχαριστιέμαι καθημερινά. Δεν παίζω βέβαια παιχνίδια και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ με έχουν καλύψει αρκετά. Το 950 κατά τη γνώμη μου θα είναι in για πολύ καιρό και μάλιστα το θεωρώ ανώτερο ακόμη και από το HP Elite x3.
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις media player/iptv, δεν ξέρω αν σε βολέψει η εφαρμογή μου Best Player

Αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις δοκίμασέ τη σε pc. Είναι trial, αλλά κάτι θα καταλάβεις.

 

Καμία σχέση εννοείται με το Kodi το οποίο έχει τρομερές λειτουργίες. To kodi υπάρχει μόνο σε pc.

 

Σημ. Είναι επί πληρωμή, αλλά αν σε βολέψει μην ανησυχείς, αν βρεθείς με το 950 θα τη βρούμε την άκρη.

 

Μια παρένθεση μόνο, το kodi δεν υπάρχει ΜΌΝΟ σε pc υπάρχει και σε Android και λειτουργεί άψογα, ίσως ακόμα καλύτερα και από pc.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kodi&ah=md0TP6Il3mDQso-cDNpj6t3g1kw&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προσωπικά, αν και το έχω γράψει πάλι, αλλά όχι συχνά, δεν με βλέπω να εγκαταλείπω τα windows mobile, ακόμη και εάν το ποσοστό πέσει και άλλο. Μόνο εάν η microsoft εγκαταλείψει τελείως το λειτουργικό της, τότε αναγκαστικά θα φύγω από τα windows mobile, γεγονός που δεν το βλέπω. Έπειτα από αρκετά χρόνια με android συσκευές, αποφάσισα διστακτικά στην αρχή και με σκοπό να δοκιμάσω μόνο τα windows mobile για λίγο, να πάρω το lumia 640 XL LTE. Το λειτουργικό με κέρδισε από την αρχή. Βέβαια είχα βαρεθεί και όλο αυτό το «παιχνίδι» θα έλεγα με το android, με τις διάφορες custom ROMs, τους πολυπληθείς lounchers και τα διαφορετικά UIs από συσκευή σε συσκευή και επειδή γενικά μου αρέσουν τα κλειστά λειτουργικά, αλλά όχι οι «περιορισμοί» του iOS, βρήκα ότι ζητούσα στα windows mobile. Ανασταλτικός λίγο παράγοντας το 1GB RAM και τα 8GB εσωτερικής μνήμης του 640 XL LTE, που σε κάποια φάση με έβαλαν σε σκέψη και με μισή καρδιά να σκέφτομαι την επιστροφή στην Google. Όμως όταν πήρα το 950XL δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή και το ευχαριστιέμαι καθημερινά. Δεν παίζω βέβαια παιχνίδια και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ με έχουν καλύψει αρκετά. Το 950 κατά τη γνώμη μου θα είναι in για πολύ καιρό και μάλιστα το θεωρώ ανώτερο ακόμη και από το HP Elite x3.

Κι εγώ ακριβώς αυτό θα κάνω! Όσο η Microsoft υποστηρίζει το λειτουργικό θα κρατήσω το 950xl.

Αν όλες οι συσκευές της Microsoft είχαν έστω 2GB RAM και τουλάχιστον 16GB εσωτερική, θα ήταν καλύτερα τα πράγματα πιστεύω!

Μια παρένθεση μόνο, το kodi δεν υπάρχει ΜΌΝΟ σε pc υπάρχει και σε Android και λειτουργεί άψογα, ίσως ακόμα καλύτερα και από pc.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kodi&ah=md0TP6Il3mDQso-cDNpj6t3g1kw&hl=el

Για τα Windows 10 εννοεί νομίζω!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση μόνο, το kodi δεν υπάρχει ΜΌΝΟ σε pc υπάρχει και σε Android και λειτουργεί άψογα, ίσως ακόμα καλύτερα και από pc.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kodi&ah=md0TP6Il3mDQso-cDNpj6t3g1kw&hl=el

 

Μία παρένθεση στην παρένθεση, σαφώς υπάρχει και σε android αλλά εδώ μιλάμε για w10 και ο φίλος διευκρινίζει ότι είναι μόνο για (windows 10) pc και όχι mobile:ninja:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση μόνο, το kodi δεν υπάρχει ΜΌΝΟ σε pc υπάρχει και σε Android και λειτουργεί άψογα, ίσως ακόμα καλύτερα και από pc

 

Ναι, εννοούσα τι γίνεται στα Windows Mobile 10, αφού απάντησα σε άνθρωπο

Καλησπέρα σε όλους σας.Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω διότι ψήνομαι κ πάλι να γυρίσω στα windows με το συγκεκριμένο τηλέφωνο . Από εφαρμογές είμαι καλυμμένος εκτός από 1-2.Υπαρχει κάποιος τρόπος να έχεις το Kodi, γιατί απ ότι ξέρω δεν υπάρχει εφαρμογή.

 

ο οποίος θέλει να γυρίσει από άλλο λειτουργικό σε Windows Mobile

 

Μιας και το ανέφερες ξανά, το γιατί δεν υπάρχει σε mobile αναφέρεται εδώ (6η παράγραφο):

https://kodi.tv/kodi-goes-windows-store/

 

Πάντως εγώ προσωπικά, αν και το έχω γράψει πάλι, αλλά όχι συχνά, δεν με βλέπω να εγκαταλείπω τα windows mobile, ακόμη και εάν το ποσοστό πέσει και άλλο. Μόνο εάν η microsoft εγκαταλείψει τελείως το λειτουργικό της, τότε αναγκαστικά θα φύγω από τα windows mobile, γεγονός που δεν το βλέπω. Έπειτα από αρκετά χρόνια με android συσκευές, αποφάσισα διστακτικά στην αρχή και με σκοπό να δοκιμάσω μόνο τα windows mobile για λίγο, να πάρω το lumia 640 XL LTE. Το λειτουργικό με κέρδισε από την αρχή. Βέβαια είχα βαρεθεί και όλο αυτό το «παιχνίδι» θα έλεγα με το android, με τις διάφορες custom ROMs, τους πολυπληθείς lounchers και τα διαφορετικά UIs από συσκευή σε συσκευή και επειδή γενικά μου αρέσουν τα κλειστά λειτουργικά, αλλά όχι οι «περιορισμοί» του iOS, βρήκα ότι ζητούσα στα windows mobile. Ανασταλτικός λίγο παράγοντας το 1GB RAM και τα 8GB εσωτερικής μνήμης του 640 XL LTE, που σε κάποια φάση με έβαλαν σε σκέψη και με μισή καρδιά να σκέφτομαι την επιστροφή στην Google. Όμως όταν πήρα το 950XL δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή και το ευχαριστιέμαι καθημερινά. Δεν παίζω βέβαια παιχνίδια και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ με έχουν καλύψει αρκετά. Το 950 κατά τη γνώμη μου θα είναι in για πολύ καιρό και μάλιστα το θεωρώ ανώτερο ακόμη και από το HP Elite x3.

 

Μια από τα ίδια φίλε giachta με τη διαφορά ότι δεν είχα ποτέ android για χρήση. Και εγώ θα είμαι από τους τελευταίους.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πηρα στα χέρια μου το κινητό ..Το στηνω και αμέσως το πρώτο πράγμα που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το κινητό έχει σπιρτάδα ..Είναι γρήγορο .

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πηρα στα χέρια μου το κινητό ..Το στηνω και αμέσως το πρώτο πράγμα που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το κινητό έχει σπιρτάδα ..Είναι γρήγορο .

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η σειρά 950 είναι άψογη και σίγουρα θα το ευχαριστηθείς. Βέβαια μπορεί να διαβάσεις εδώ μέσα από μερικούς ότι και τα 950 έχουν προβλήματα κτλ. Μην δίνεις σημασία γιατί τα περισσότερα είναι παραπληροφόρηση. Σίγουρα κάποια μπορεί όντως να έχουν θέμα, αλλά είναι φυσιολογικό να υπάρχουν κάποιες αστοχίες. Αυτά τα λέω γιατί μερικοί προσπαθούν να τα κάνουν όλα ίσιωμα μόνο και μόνο για να κάνουν εντύπωση, χωρίς να έχουν καν τη συγκεκριμένη συσκευή στα χέρια τους. Καλή αρχή με το τηλ σου!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ προς το παρών πολύ ευχαριστημένος .

 

Με υγεία να το χαρείς φίλε μου. Δικαρτο πήρες? Ποσό?

Κατά τα άλλα κι εγώ δεν είχα προβλήματα με το 950. Αξιόπιστο και τερατακι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς φίλε μου. Δικαρτο πήρες? Ποσό?

Κατά τα άλλα κι εγώ δεν είχα προβλήματα με το 950. Αξιόπιστο και τερατακι.

Σε υχαριστω πολύ,όχι μονοκαρτο μεταχειρισμένο από διπλανό φόρουμ.

Και είναι πολύ καλό

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και τσουπ...η πρώτη επανεκκίνηση...Χαχααχ

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και τσουπ...η πρώτη επανεκκίνηση...Χαχααχ

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιμενε να τελειώσουν όλες οι ενημερώσεις, να στρώσουν και μετά δεν θα τις ξαναδείς......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό γέλασα γιατί ξέρω πως το έβαλα φωτιά

 

Έβαλα το κινητό να κάνει την πρώτη του φόρτιση γιατί το έλιωσα και από το 17% στο 60% πήγε σε μία ώρα..Μάλλον κάτι δεν πάει καλά..Εσείς σε πόση ώρα τελειωνετε την φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by niotheros
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το κινητό να κάνει την πρώτη του φόρτιση γιατί το έλιωσα και από το 17% στο 60% πήγε σε μία ώρα..Μάλλον κάτι δεν πάει καλά..Εσείς σε πόση ώρα τελειωνετε την φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα κάνει 2:30 ώρες να φορτίσει από το 15% μέχρι 100%στην ασύρματη φόρτιση αλλά όχι με τον δικό του φορτιστή. Και περίπου στην 1:30 άντε λίγο παραπάνω αν το φορτίσω ενσύρματα με το δικό του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το κινητό να κάνει την πρώτη του φόρτιση γιατί το έλιωσα και από το 17% στο 60% πήγε σε μία ώρα..Μάλλον κάτι δεν πάει καλά..Εσείς σε πόση ώρα τελειωνετε την φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα υπόλοιπα 40% θα στα κάνει σε 30-35'. Καλά είσαι νομίζω!

Όπως είπε και ο duc πιο πάνω!

Για να σε κάνω μια σύγκριση, το 830 μου με 2200mAh μπαταρία την ίδια διαδικασία την κάνει σε 2 ώρες περίπου. Το xl έχει 3340mAh μπαταρία! Άρα είσαι μια χαρά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ναι ..Απλά το συγκρίνω με την 3000 που είχε το V10 και την γέμιζε σε μία ώρα.!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ναι ..Απλά το συγκρίνω με την 3000 που είχε το V10 και την γέμιζε σε μία ώρα.!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το 950 (όχι xl) με επίσης 3000 μπαταρία φόρτιζε από σβηστό (το άφηνα να σβήσει από μπαταρια) μέχρι το 100% σε 1:05

Καθολου άσχημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έκανε 230 ώρες που νομίζω είναι πολύ.επισης είδα ένα βίντεο από περιέργεια και άναψε ..Ζεστάθηκε πολύ.!Μάλλον πρέπει να συνηθίσω σε αυτά τα πραγματακια

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα 40% θα στα κάνει σε 30-35'. Καλά είσαι νομίζω!

Όπως είπε και ο duc πιο πάνω!

Για να σε κάνω μια σύγκριση, το 830 μου με 2200mAh μπαταρία την ίδια διαδικασία την κάνει σε 2 ώρες περίπου. Το xl έχει 3340mAh μπαταρία! Άρα είσαι μια χαρά!

 

Evris εξαρτάται και από τον φορτιστή που χρησιμοποιείται. Π.χ. ο φορτιστής στα 950 είναι της τάξης των 3Α (3 Αμπερ). Από τη στιγμή που η χωρητικότητα είναι 3000mAh ή διαφορετικά 3Αh, ο χρόνος φόρτισης είναι 1 ώρα περίπου. Χονδρικά καθώς παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο και δεν γίνεται και απόλυτα ομαλά. Αν χρησιμοποιούσες φορτιστή (θεωρητικά) της τάξης του 1Α θα χρειάζονταν 3 ώρες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης Επιβεβαιώνω οτιβγαζει συνεχόμενα μηνύματα για χαμηλή μνήμη..με ανοιχτές 8 εφαρμογές από πίσω .μολις τις έκλεισα σταμάτησε.
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση facebook και mesenger έχετε στο 950xl ;;

Εχει αρκετές και δεν μπορώ να καταλάβω ποια ειναι η ποιο νέα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το φλασαρισμα της τελευταία ς σταθερης έκδοσης και ένα πολύωρο σεταρισμα της συσκευής μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι καταπληκτικό.

Σε σύγκριση με χθες όπου είχα ,πολύ μεγάλη θερμοκρασία σε ανησυχητικό βαθμό ,πλήρη φόρτιση μπαταρίας σε πάνω από 230 ώρες και μία επανεκκίνηση τώρα οι θερμοκρασίες είναι φυσιολογικές,καμία επανεκκίνηση και πλήρης φόρτιση σε λιγότερο από δύο ώρες.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...