Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά την βρήκα την εφαρμογή άκυρο το ποστ μου.ελπθζω να είναι καλύτερες οι φωτο με αυτό.

 

......950XL..what else

 

Ελπίζω να μη κατέβασες την classic γιατί είναι η "παλια".

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη κατέβασες την classic γιατί είναι η "παλια".

 

 

 

Όχι την απλή την pro shot πήρα αλλα ενετελως τυχαία..ειδα διαφορα παντός .

Link to comment
Share on other sites

Όχι την απλή την pro shot πήρα αλλα ενετελως τυχαία..ειδα διαφορα παντός .

 

Υπό συγκεκριμένες συνθήκες ίσως δεις διαφορές. Σίγουρα όμως δεν έπρεπε να έχεις θέματα με την μαμα. Μόνο με μια κιτρινίλα που βγάζει στις ημερήσιες (διορθώνεται με επιλογή wb)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπό συγκεκριμένες συνθήκες ίσως δεις διαφορές. Σίγουρα όμως δεν έπρεπε να έχεις θέματα με την μαμα. Μόνο με μια κιτρινίλα που βγάζει στις ημερήσιες (διορθώνεται με επιλογή wb)

Ρε παιδιά μας κάνετε πλάκα? Σε low light ειδικά σε selfie η φώτο είναι για κλάματα.

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να ανεβάσετε καμία low light με την selfie κάμερα να δούμε τι γίνεται? Μπας και φταίνε τα δικά μας τελικά κινητά.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μας κάνετε πλάκα? Σε low light ειδικά σε selfie η φώτο είναι για κλάματα.

 

Μπορείτε σας παρακαλώ να ανεβάσετε καμία low light με την selfie κάμερα να δούμε τι γίνεται? Μπας και φταίνε τα δικά μας τελικά κινητά.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Η selfie είναι μια απλή 5αρα, τι περιμένεις? Παπάδες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η selfie είναι μια απλή 5αρα, τι περιμένεις? Παπάδες?

Στο δικό μου δεν δοκίμασα Selfie ακόμη. Όμως στο 830 που είχα, η selfie ήταν στα 1mp και το δοκίμασα με την μπροστινή 5αρα ενός 535. Αν σας πω ότι στο 830 ήταν καλύτερη η φωτογραφία!!!!

Ελπίζω του 950XL να αποδειχτεί καλύτερη η μπροστινή κάμερα! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδί μου αλλά βγάζει πολύ θόρυβο...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις. Κάνε κάποιες δοκιμές και βλέπουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το Lumia 950XL.

Μπορεί να δεχτεί microsd 256GB και συγκεκριμένα αυτή;

 

Λέτε να έχω προβλήματα με μια τέτοια κάρτα σαν την παραπάνω, ή αυτή γεμάτη μουσική/mp3;

Edited by philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για το Lumia 950XL.

Μπορεί να δεχτεί microsd 256GB και συγκεκριμένα αυτή;

 

Λέτε να έχω προβλήματα με μια τέτοια κάρτα σαν την παραπάνω, ή αυτή γεμάτη μουσική/mp3;

Αν και δεν έβαλα τόσο μεγάλη κάρτα μνήμης, νομίζω με καμία δεν θα έχεις πρόβλημα!

Προσωπικά θα προτιμούσα την SanDisk!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Θα ήθελα να κάνω τις εξής ερωτήσεις για το 950 XL:

1)Έχει θέματα υπερθέρμανσης με τον Snapdragon 810,κι αν ναι,επηρεάζουν την λειτουργία του;

2)Έχει Flash Player για αναπαραγωγή βίντεο;

3)Με φυσιολογική χρήση,πόσο διάρκεια έχει η μπαταρία;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

 

Όπως έγραψα στο άλλο νήμα για τα αξεσουάρ, έχω πάρει αυτήν απο την ίδια μάρκα http://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-microsoft/thikes-microsoft-lumia-950-xl/thiki-portofoli-lumia-950xl-7788.html τα πλαστικά της θήκης -τα μαύρα- σε όλες τις γωνίες έχουν σπάσει συν ότι συνεχίζει το ράγισμα και πιο πέρα. Χωρίς πέσιμο, χωρίς να έχω βγάλει το κινητό απ την θήκη. Ίσως έτυχε σε μένα ελαττωματικό προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον φορτιστή του 950XL. Δεν ξέρω εάν το έχει παρατηρήσει κάποιος, αλλά στο δικό μου 950XL, όταν συνδέω τον φορτιστή (πάντα συνδέω πρώτα τη συσκευή και μετά στην πρίζα), μου ανάβει η οθόνη όπως όταν συνδέουμε τον φορτιστή στην πρίζα, αλλά χωρίς να τον έχω συνδέσει. Δεν μου το έχει κάνει μέχρι τώρα αυτό σε καμία άλλη προηγούμενη συσκευή που είχα, ούτε και όταν χρησιμοποιώ το καλώδιο με άλλον αντάπτορα για τη φόρτιση του 950XL. Μόνο με τον ταχυφορτιστή τον δικό του φυσικά. Μήπως αυτό το κάνουν γενικά οι ταχυφορτιστές;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον φορτιστή του 950XL. Δεν ξέρω εάν το έχει παρατηρήσει κάποιος, αλλά στο δικό μου 950XL, όταν συνδέω τον φορτιστή (πάντα συνδέω πρώτα τη συσκευή και μετά στην πρίζα), μου ανάβει η οθόνη όπως όταν συνδέουμε τον φορτιστή στην πρίζα, αλλά χωρίς να τον έχω συνδέσει. Δεν μου το έχει κάνει μέχρι τώρα αυτό σε καμία άλλη προηγούμενη συσκευή που είχα, ούτε και όταν χρησιμοποιώ το καλώδιο με άλλον αντάπτορα για τη φόρτιση του 950XL. Μόνο με τον ταχυφορτιστή τον δικό του φυσικά. Μήπως αυτό το κάνουν γενικά οι ταχυφορτιστές;

 

Έτσι γίνεται στα 950. Κι αν θυμάμαι καλά αναβοσβήνει και η οθόνη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται στα 950. Κι αν θυμάμαι καλά αναβοσβήνει και η οθόνη.

Ναι ακριβώς, ακόμη και εάν καθυστερήσω να βάλω τον φορτιστή στην πρίζα, η οθόνη του 950XL εξακολουθεί να αναβοσβήνει. Δεν με ενοχλεί, απλώς πληροφοριακά περισσότερο ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς, ακόμη και εάν καθυστερήσω να βάλω τον φορτιστή στην πρίζα, η οθόνη του 950XL εξακολουθεί να αναβοσβήνει. Δεν με ενοχλεί, απλώς πληροφοριακά περισσότερο ρωτάω.

Ναι. Κάνει και τον χαρακτηριστικό ηχο και όταν το συνδέσεις στην αρχή στο κινητό και ξανά πάλι όταν το συνδέσεις στη πρίζα!, κάνει αυτόν τον ήχο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση,

Είχα καιρό να ασχοληθώ με Windows και έπεσε ένα 950 xl στα χέρια μου για δοκιμή που ίσως κρατήσω.

Έχω την τελευταία έκδοση κατεβάσει από ενημέρωση . Το app , "βοήθεια & συμβουλές Lumia" πατάω να το κάνω απεγκατασταση αλλα δεν κάνει τίποτα. Όπως και να το τρέξω πάλι τίποτα. Μήπως ξέρετε πως γίνεται να το ξηλωσω;; ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια ερώτηση. Μιας και από την εποχή του ιδιαίτερου 1020, απέχω από Windows Phone, μια τεχνολογία που μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον ήταν το 3D Touch. Έλεγχος της αφής από απόσταση δηλαδή, χωρίς να ακουμπάμε στην οθόνη καθόλου.

 

Αυτή η τεχνολογία υπάρχει στο 950/XL??? Μιας και είναι η τελευταία ναυαρχίδα ρωτάω για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση,

Είχα καιρό να ασχοληθώ με Windows και έπεσε ένα 950 xl στα χέρια μου για δοκιμή που ίσως κρατήσω.

Έχω την τελευταία έκδοση κατεβάσει από ενημέρωση . Το app , "βοήθεια & συμβουλές Lumia" πατάω να το κάνω απεγκατασταση αλλα δεν κάνει τίποτα. Όπως και να το τρέξω πάλι τίποτα. Μήπως ξέρετε πως γίνεται να το ξηλωσω;; ευχαριστώ

Από που το πατάς; Από το tile;

Κι εγώ μια ερώτηση. Μιας και από την εποχή του ιδιαίτερου 1020, απέχω από Windows Phone, μια τεχνολογία που μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον ήταν το 3D Touch. Έλεγχος της αφής από απόσταση δηλαδή, χωρίς να ακουμπάμε στην οθόνη καθόλου.

 

Αυτή η τεχνολογία υπάρχει στο 950/XL??? Μιας και είναι η τελευταία ναυαρχίδα ρωτάω για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Δεν νομίζω. Στα 10 δεν λειτουργεί ούτε καν το gestures beta που έβαζες το τηλέφωνο στο αυτί και μιλούσες απευθείας χωρίς να ασχοληθείς με την οθόνη! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από που το πατάς; Από το tile;

 

Δεν νομίζω. Στα 10 δεν λειτουργεί ούτε καν το gestures beta που έβαζες το τηλέφωνο στο αυτί και μιλούσες απευθείας χωρίς να ασχοληθείς με την οθόνη! :(

Από

Τη λίστα εφαρμογών δεξιά . Άλλα δεν κάνει τίποτα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Στα 10 δεν λειτουργεί ούτε καν το gestures beta που έβαζες το τηλέφωνο στο αυτί και μιλούσες απευθείας χωρίς να ασχοληθείς με την οθόνη! :(

 

Καλά gestures με 3rd party έστω, έχει το παλιό καλό 808 με Symbian και δεν έχουν τα 10άρια? :confused:

 

Κι εννοώ και χειρισμό χωρίς επαφή, χρησιμοποιώντας τον αισθητήρα εγγύτητας...

 

evris, μ' αυτά που βλέπω, no large sensors, no high Pureview και τώρα no 3d touch, με βλέπω να παίρνω ένα ρίσκο στο τέλος, έστω και για δοκιμή μόνο... χμμ...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλά gestures με 3rd party έστω, έχει το παλιό καλό 808 με Symbian και δεν έχουν τα 10άρια? :confused:

 

Κι εννοώ και χειρισμό χωρίς επαφή, χρησιμοποιώντας τον αισθητήρα εγγύτητας...

 

evris, μ' αυτά που βλέπω, no large sensors, no high Pureview και τώρα no 3d touch, με βλέπω να παίρνω ένα ρίσκο στο τέλος, έστω και για δοκιμή μόνο... χμμ...

Αν βάλουν κάτι καλύτερο με τον ερχομό της Redstone 2, δεν ξέρω....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από

Τη λίστα εφαρμογών δεξιά . Άλλα δεν κάνει τίποτα.

 

1. Κάνε όλα τα updates της συσκευής.

2. Αν έκανες το 1 κάνε κι ένα soft reset (power button + volume down)

3. Ελπίζω να θυμάμαι σωστά ότι μπορείς να την απεγγαταστησεις.......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...