Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος soft reset κάνεις μόνο πατώντας το power μέχρι να κλείσει και να κάνει δόνηση.

Δεν κάνεις λάθος.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος.

 

1. Κάνε όλα τα updates της συσκευής.

2. Αν έκανες το 1 κάνε κι ένα soft reset (power button + volume down)

3. Ελπίζω να θυμάμαι σωστά ότι μπορείς να την απεγγαταστησεις.......:)

 

Mπα τιποτα...ισως κανω μια επαναφορα τοτε για να τελειωσει το θεμα.

Επισης να πω ειμαι με Wind και περα οτι εχει εικονιδιο L αντι για 4G ( το οποιο εχει να κανει μαλλον με branded και unbranded phones)

εχω πολυ χαμηλες ταχυτητες στο speedtest. Μαximum εχω πιασει 18/mbps download kai 8 upload.

Ενω με LG G5 κοντα στα 60-70 και 4G+.

Καποια ιδεα? ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Τσίμπησα ένα μεταχειρισμένο XL και ήθελα να ρωτήσω:Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung (http://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charging-station-ep-pg920i-for-galaxy-s6-g920-s6-edje-g925-black-p-TEL.020710) κάνει για το 950; Ή να πάρω τον αντίστοιχο της Nokia;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος soft reset κάνεις μόνο πατώντας το power μέχρι να κλείσει και να κάνει δόνηση.

 

Όχι, έτσι απλά απενεργοποιείται.

Το soft reset γίνεται όπως το αναφέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν κάνεις λάθος.

 

Αδιάβαστος. Αύριο με τον κηδεμόνα σου......:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα!Τσίμπησα ένα μεταχειρισμένο XL και ήθελα να ρωτήσω:Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung (http://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charging-station-ep-pg920i-for-galaxy-s6-g920-s6-edje-g925-black-p-TEL.020710) κάνει για το 950; Ή να πάρω τον αντίστοιχο της Nokia;

 

Δεν τον δοκίμασα αλλά πιθανολογώ πως κάνει. Εγώ φορτίζω το S7 edge με έναν ασύρματο της Nokia.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έτσι απλά απενεργοποιείται.

Το soft reset γίνεται όπως το αναφέρω.

.....

 

Φίλε μου soft reset γίνεται πατώντας μεχρι τη δόνηση κλείνει και ανοίγει μόνο του,με τα 10.

Link to comment
Share on other sites

Αδιάβαστος. Αύριο με τον κηδεμόνα σου......:p

Χάχα, μάλλον εσύ πιάστηκες αδιάβαστος! ;)

Το S7 σε παραπλάνησε... :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Τσίμπησα ένα μεταχειρισμένο XL και ήθελα να ρωτήσω:Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung (http://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charging-station-ep-pg920i-for-galaxy-s6-g920-s6-edje-g925-black-p-TEL.020710) κάνει για το 950; Ή να πάρω τον αντίστοιχο της Nokia;

Είμαι κάτοχος του επόμενου μοντέλου, αλλά πάνω κάτω τα ίδια είναι. Ο πιο στεθερός φορτιστής που έχω και που πάντα καταλήγω σε αυτόν είναι:

https://www.skroutz.gr/s/5136364/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-EP-P100I.html

Ούτε ζεσταίνετε, ούτε μου έχει σταματήσει ποτέ φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, απλα να πω και εγω με την σειρα μου οτι το soft reset απο το καλοκαιρινο update πιθανολογω και μετα γινεται απλα κρατοντας για καμμια δεκαρια δευτερολεπτα Μονο το power.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, απλα να πω και εγω με την σειρα μου οτι το soft reset απο το καλοκαιρινο update πιθανολογω και μετα γινεται απλα κρατοντας για καμμια δεκαρια δευτερολεπτα Μονο το power.

Ακριβώς έτσι είναι. Στην αρχή ούτε κι εγώ το ήξερα ότι άλλαξε αυτό και πατούσα μαζί και το volume up!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι. Στην αρχή ούτε κι εγώ το ήξερα ότι άλλαξε αυτό και πατούσα μαζί και το volume up!

 

Ετσι ακριβως evris, τις πρωτες μερες και εγω ετσι το εκανα με το συνδυασμό volume up, αλλα αν παρατηρησεις με αυτο τον τροπο αν και κλεινει κανει επιπλεον αποσυνδεση απο τον λογαριασμο μας ή κατι αλλο που δεν θυμαμαι τελοςπαντων...

Απο το επετειακό Update και μετα αλλαξε αυτο...;)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως evris, τις πρωτες μερες και εγω ετσι το εκανα με το συνδυασμό volume up, αλλα αν παρατηρησεις με αυτο τον τροπο αν και κλεινει κανει επιπλεον αποσυνδεση απο τον λογαριασμο μας ή κατι αλλο που δεν θυμαμαι τελοςπαντων...

Απο το επετειακό Update και μετα αλλαξε αυτο...;)

Όχι, αποσύνδεση από τον λογαριασμό δεν μου έκανε ποτέ! Μόνο με την επαναφορά τηλεφωνου γίνετε αυτό. Όταν έδωσα το 830 αυτό έκανα για να σβηστεί ο δικός μου λογαριασμός!

Απλα δεν σκέφτηκα να αφαιρέσω το 830 από τον λογαριασμό και κρατούσε μέσα και τις δύο συσκευές!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνδεδεμένο με τον δικό του φορτιστή στο 5% η μπαταρία, βλέποντας βίντεο μου έκανε δυο φορες επανεκκινηση λόγο άδειας μπαταρίας! Φόρτιση 13,19% την ώρα μου έδειχνε ο... υποτιθέμενος ταχυφορτιστής! :(

Είναι φυσιολογικό ή υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία ή τον φορτιστή; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αποφεύγω να αφήνω την μπαταρία να φτάνει τόσο χαμηλά γιατί φθείρεται γρηγορότερα. Συνήθως την βάζω φορτιστή πριν πέσει κάτω από 20%. Η ένδειξη ταχύτητας φόρτισης όταν το χρησιμοποιείς δεν θα έλεγα ότι είναι και ιδιαίτερα ακριβής και θα έχει αρκετή διακύμανση. Αν δεν σου αργεί να φορτίσει είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω εμπειρίες από το κινητό, θέλω ένα κινητό με οθοναρα, καλή κάμερα και να πετάει να είναι smooth. Πληρεί τις προϋποθέσεις?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ!!!Μια ερώτηση να κάνω:Τα firmware update πρέπει να γίνουν μέσω WDRt;

 

Aν είναι καινούριο, απλά βάλε το σε WiFi και θα τα κάνει σιγά σιγά μόνο του.

 

Αν είναι μτχ, καλό θα ήταν να το σφάξεις εντελώς μέσω WDRT ώστε να καθαρίσει εντελώς από προηγούμενα απομεινάρια.

 

Καλοδούλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι καινούριο, απλά βάλε το σε WiFi και θα τα κάνει σιγά σιγά μόνο του.

 

 

 

Αν είναι μτχ, καλό θα ήταν να το σφάξεις εντελώς μέσω WDRT ώστε να καθαρίσει εντελώς από προηγούμενα απομεινάρια.

 

 

 

Καλοδούλευτο.

 

Καινούργιο είναι οπότε θα το αφήσει να τα κάνει μόνο του.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αποφεύγω να αφήνω την μπαταρία να φτάνει τόσο χαμηλά γιατί φθείρεται γρηγορότερα. Συνήθως την βάζω φορτιστή πριν πέσει κάτω από 20%. Η ένδειξη ταχύτητας φόρτισης όταν το χρησιμοποιείς δεν θα έλεγα ότι είναι και ιδιαίτερα ακριβής και θα έχει αρκετή διακύμανση. Αν δεν σου αργεί να φορτίσει είσαι οκ.

Ούτε εγώ το αφήνω να πέσει τόσο χαμηλά συνήθως! Άντε να είναι η 3η φορά που το έκανα. Τις πρώτες δύο φορές δεν έβλεπα βίντεο όμως. Μόνο σήμερα το έκανα αυτό και τρόμαξα που έκανε δυο φορές επανεκκίνηση, νομίζοντας ότι δεν φορτίζει σωστά!

Από 5% πόση ώρα κάνει κανονικά να φορτίσει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω εμπειρίες από το κινητό, θέλω ένα κινητό με οθοναρα, καλή κάμερα και να πετάει να είναι smooth. Πληρεί τις προϋποθέσεις?

 

Οθονάρα έχει, κάμερα ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει (σε αυτήν την τιμή ούτως ή άλλως αλλά και γενικά μέσα στην καλύτερη τριάδα κινητών γενικά), smooth είναι, αλλά.. έχεις δοκιμάσει win? Τι λειτουργικό έχεις τώρα?

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Οθονάρα έχει, κάμερα ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει (σε αυτήν την τιμή ούτως ή άλλως αλλά και γενικά μέσα στην καλύτερη τριάδα κινητών γενικά), smooth είναι, αλλά.. έχεις δοκιμάσει win? Τι λειτουργικό έχεις τώρα?

 

Έχω Android, ήμουν κάτοχος G flex 2 και έχω ψιλόαηδιάσει με το χάλια Android χώρος αναβάθμισεις που μέρα με την μέρα το κινητό αργοπεθαίνει.. Απλά φοβάμαι τα Windows λόγω apps μόνο αλλιώς μαρεσουν πολύ.. Θέλω να βλέπω στο κινητό smooth animation.. Δεν θέλω ν είναι γρήγορο πολύ θέλω να είναι σταθερό να πετάνε τα animation.. Όχι snappy αλλά glide

Link to comment
Share on other sites

Έχω Android, ήμουν κάτοχος G flex 2 και έχω ψιλόαηδιάσει με το χάλια Android χώρος αναβάθμισεις που μέρα με την μέρα το κινητό αργοπεθαίνει.. Απλά φοβάμαι τα Windows λόγω apps μόνο αλλιώς μαρεσουν πολύ.. Θέλω να βλέπω στο κινητό smooth animation.. Δεν θέλω ν είναι γρήγορο πολύ θέλω να είναι σταθερό να πετάνε τα animation.. Όχι snappy αλλά glide

 

Τι να σου πω, τα είχα κα τα δυο, κράτησα το flex, το έδωσα και αυτό τελικά.

Καλή η συσκευή, φοβερή φωτογραφική, τρέχει σφαίρα ότι εφαρμογή έχει μέσα από το κουτί του, αλλά όταν εγκαταστησεις social media και messaging εφαρμογές, θα αναπολείς το flex...

Ξεχνάς επίσης ανέπαφες συναλλαγές, κλπ κλπ που τα είχες στο flex 2.

Εσυ γνωρίζεις όμως πως και γιατί χρησιμοποιείς την εκάστοτε συσκευή.

Καλορίζικη αν το αποφασίσεις.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, τα είχα κα τα δυο, κράτησα το flex, το έδωσα και αυτό τελικά.

Καλή η συσκευή, φοβερή φωτογραφική, τρέχει σφαίρα ότι εφαρμογή έχει μέσα από το κουτί του, αλλά όταν εγκαταστησεις social media και messaging εφαρμογές, θα αναπολείς το flex...

Ξεχνάς επίσης ανέπαφες συναλλαγές, κλπ κλπ που τα είχες στο flex 2.

Εσυ γνωρίζεις όμως πως και γιατί χρησιμοποιείς την εκάστοτε συσκευή.

Καλορίζικη αν το αποφασίσεις.

 

Το φλεξ Ρε φίλε μου την έδωσε με την οθόνη που είχε θέμα ήταν grainy και οι μαλακές στο service μου το κράτησαν δύο βδομάδες και για να μου το στείλουν πίσω με μια αναφορά τεχνικού ότι αυτό είναι χαρακτηριστικό της οθόνης.. Τεσπα.. Με ψήνει άγρια το lumia γιατί παίζει μόνο του σε αυτή την τιμή.. Άλλος με εμπειρίες?

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα έχει την καλύτερη τις αγοράς, οθόνη πολύ καλή, τρέχει γρήγορα ότι είναι καλο φτιαγμένο και ειδικά UWP αλλα άμα είναι πορτ από το ios και δεν ασχολούνται και πολύ βλέπε messenger και Facebook αργή πολύ

 

Viber, WhatsApp, Instagram, mytube, word, excel, Fitbit, είναι πολύ καλά Snapchat δεν εχει

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το φλεξ Ρε φίλε μου την έδωσε με την οθόνη που είχε θέμα ήταν grainy και οι μαλακές στο service μου το κράτησαν δύο βδομάδες και για να μου το στείλουν πίσω με μια αναφορά τεχνικού ότι αυτό είναι χαρακτηριστικό της οθόνης.. Τεσπα.. Με ψήνει άγρια το lumia γιατί παίζει μόνο του σε αυτή την τιμή.. Άλλος με εμπειρίες?

 

Στο δικό μου η οθόνη ήταν άψογη, απλά ήταν πολύ φωτεινή στο σκοτάδι.

Αφού σε ψήνει το 950, τσιμπα το, είναι εξαιρετική συσκευή.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η οθόνη ήταν άψογη, απλά ήταν πολύ φωτεινή στο σκοτάδι.

Αφού σε ψήνει το 950, τσιμπα το, είναι εξαιρετική συσκευή.

 

Μάλλον ήμουν άτυχος τότε και έπεσα σε περίπτωση.. Αλλιώς ήταν πολύ καλό κινητό (μου σπάσε η μητρική) θα το ξαναπερνα.. Θα το τσιμπήσω εκτός αν βρω καμιά ευκαιρία με μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...