Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντυπώσεις?

 

Βασικά Κώστα δεν κατάλαβα τίποτα, κάτι λέει πως είναι καλύτερη η φωτογραφία στο Πανόραμα.

 

5 λεπτά το ανώτερο.

 

Μέχρι πέντε λεπτά το ανώτερο, στο 640 XL είναι διαφορετικό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε στυλ dimmer [ ios και pc ] που να του ορίζεις εσυ αν, πότε , και πόσο θα κλείσει [χαμηλώσει] ο φωτισμός της οθόνης.

Σαν εμβόλιμο προγραμματάκι ίσως.

Και φυσικά δεν θα περνά σε οθόνη κλειδώματος.

Edited by KOPD
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λειτουργεί σε σας αυτό το πρόγραμμα για εγκατάσταση και χρήση εφαρμογών Ανδροιδ σε Windows Mobile?

http://wccftech.com/install-android-apk-on-windows/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λειτουργεί σε σας αυτό το πρόγραμμα για εγκατάσταση και χρήση εφαρμογών Ανδροιδ σε Windows Mobile?

http://wccftech.com/install-android-apk-on-windows/

Όχι. Ηταν να γινει, αλλά η MS το κατήργησε από τότε! :( Αν δεις ημερομηνία γράφει 15 Αυγούστου 2015 η ανακοίνωση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ηταν να γινει, αλλά η MS το κατήργησε από τότε! :( Αν δεις ημερομηνία γράφει 15 Αυγούστου 2015 η ανακοίνωση!

 

Κάτι διάβασα ότι μπορεί να ξαναέρθει κάτι ανάλογο, αλλά δεν ξέρουμε πότε.

 

Πάντως βολεύτηκα με το Bluestacks για τη Revolut κάρτα στον σταθερό, ένα σοβαρό αποθαρρυντικό παράγοντα χρήσης του κινητού.

 

...δυστυχώς όμως το ίδιο δεν έχει πρόσβαση στο bluetooth, ώστε να μπορώ να τρέξω από εκεί την εφαρμογή που συνδέεται με το Cubot V2 smartband που πήρα (και ούτε στο Android κινητό μου μπορώ να την εγκαταστήσω, γιατί θέλει πάνω από 4.3 κι αυτό έχει μείνει με την 4.2.2)

...θα δοκιμάσω κάποιον άλλο, πληρέστερο emulator που να έχει πρόσβαση στο υλικό του υπολογιστή, να δω αν θα βγάλω άκρη.

 

Από τις 29Νοε που το πήρα το 950 Χλ το δοκίμασα 1-2 μέρες σε φωτογραφίες κι έκτοτε το έβαλα στη συσκευασία του, περιμένοντας να αποφασίσω αν θα το κρατήσω ή θα το πουλήσω (και γι αυτό να μην γρατσουνίσω κτλ)...ακόμη δεν έχω αποφασίσει...

 

...θα το είχα πουλήσει, γιατί είχα ήδη παραγγείλει ένα Xiaomi Redmi 3s Global, αλλά έφτασε τη περασμένη βδομάδα με χαλασμένη οθόνη και το έστειλα πίσω, ενώ δεν έχουν απόθεμα...οπότε μπήκα πάλι σε δίλημμα

 

Κι εκεί που λέω, άντε να το κρατήσω, ανακοινώθηκε και το Teclast x5 σε ταμπλετα και αυτά τα 200€ μπορεί να φανούν πολύ χρήσιμα, αφού υπάρχει ήδη κινητό για να κάνουμε τη δουλειά μας...

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορα του με 280e περιπου από skroutz,ακουσα προβλήματα με την καμερα (κιτρινισμενες photo).Eχω το lumia 830 και θελω να παω σε κατι καλυτερο,εχω συνηθισει σε windows και δεν μπορω να παω σε android.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σήμερα το τερμάτισε το τηλέφωνο, προσπαθώντας λοιπόν να ανοίξω το messenger μου έβγαλε το μήνυμα πως δεν επαρκεί η μνήμη για να το ανοίξει. Φανταστείτε λοιπόν την έκπληξη μου όταν είδα αυτό το μήνυμα, ούτε το 640 XL δεν μου έβγαλε τόσο καιρό αυτό το μήνυμα. Καμία ιδέα κάνεις;

Να σημειώσω πως είχα καμία εβδομάδα να το κάνω επανεκκίνηση, και δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο παίζει αυτό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σήμερα το τερμάτισε το τηλέφωνο, προσπαθώντας λοιπόν να ανοίξω το messenger μου έβγαλε το μήνυμα πως δεν επαρκεί η μνήμη για να το ανοίξει. Φανταστείτε λοιπόν την έκπληξη μου όταν είδα αυτό το μήνυμα, ούτε το 640 XL δεν μου έβγαλε τόσο καιρό αυτό το μήνυμα. Καμία ιδέα κάνεις;

Να σημειώσω πως είχα καμία εβδομάδα να το κάνω επανεκκίνηση, και δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο παίζει αυτό.

 

Σοβαρα μιλας? Εβγαλε μη επαρκης μνημη ενω εχει 3gb ??

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σήμερα το τερμάτισε το τηλέφωνο, προσπαθώντας λοιπόν να ανοίξω το messenger μου έβγαλε το μήνυμα πως δεν επαρκεί η μνήμη για να το ανοίξει. Φανταστείτε λοιπόν την έκπληξη μου όταν είδα αυτό το μήνυμα, ούτε το 640 XL δεν μου έβγαλε τόσο καιρό αυτό το μήνυμα. Καμία ιδέα κάνεις;

Να σημειώσω πως είχα καμία εβδομάδα να το κάνω επανεκκίνηση, και δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο παίζει αυτό.

Εγώ έχω το κανονικό messenger που είναι για 2GB και ανοίγει κανονικά!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πέντε λεπτά το ανώτερο, στο 640 XL είναι διαφορετικό.

 

Σίγουρα παίζει ρόλο η amoled γι αυτό... μη μείνουν artifacts στην οθόνη...

 

Ο messenger και το Facebook είναι για ανέκδοτο, κάνουν δέκα δευτερόλεπτα να ανοίξουν, καλύτερα με το browser, τι να πω...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ κάτι τυχαίο αυτό που έγινε για την μη επαρκή μνήμη, δεν παίζει να γίνεται κάτι τέτοιο. Ίσως να κόλλησε η εφαρμογή και για αυτό να μου έβγαλε αυτό το μήνυμα, τώρα δουλεύουν όλα μια χαρά και έβαλα να κατεβαίνει και η αναβάθμιση .576.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ κάτι τυχαίο αυτό που έγινε για την μη επαρκή μνήμη, δεν παίζει να γίνεται κάτι τέτοιο. Ίσως να κόλλησε η εφαρμογή και για αυτό να μου έβγαλε αυτό το μήνυμα, τώρα δουλεύουν όλα μια χαρά και έβαλα να κατεβαίνει και η αναβάθμιση .576.

 

Τώρα βγήκε αυτή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βγήκε αυτή?

 

Καινούρια εντελώς, την τελείωσα και τώρα θα δω τι καινούργιο έφερε..... Ας είναι καλά ο evris2013 που με ενημέρωσε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο η amoled γι αυτό... μη μείνουν artifacts στην οθόνη...

 

Ο messenger και το Facebook είναι για ανέκδοτο, κάνουν δέκα δευτερόλεπτα να ανοίξουν, καλύτερα με το browser, τι να πω...

 

ελα ντε! ανεκδοτο απλα....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο η amoled γι αυτό... μη μείνουν artifacts στην οθόνη...

 

Ο messenger και το Facebook είναι για ανέκδοτο, κάνουν δέκα δευτερόλεπτα να ανοίξουν, καλύτερα με το browser, τι να πω...

Ευχαριστώ για την απάντηση , αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί. Είναι τόσα τηλέφωνα με amoled και δεν έχω ξανακούσει αυτον τον περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγω στα 276 ευρω συν εξοδα αποστολης white + black cover extra eu,αντε το περιμενω.:)
Link to comment
Share on other sites

το lumia XL 950 είναι βατώ, συνεργάσιμο με REVOLUT και ότι άλλο συμπεριλαμβάνει αυτό ;

 

Όχι η revolut δεν έχει εφαρμογή για συσκευές με Windows λειτουργικό.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι η revolut δεν έχει εφαρμογή για συσκευές με Windows λειτουργικό.

 

αν δεν έχουμε άλλη επιλογή καταλήγουμε σε εγκατάσταση bluestacks στο pc και σε συνδυασμό με windows phone μπορούμε να έχουμε κάποιο αποτέλεσμα ;

 

εφαρμογή bluestacks μπορεί να εγκατασταθεί σε lumiaXL 950, υπάρχει ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχουμε άλλη επιλογή καταλήγουμε σε εγκατάσταση bluestacks στο pc και σε συνδυασμό με windows phone μπορούμε να έχουμε κάποιο αποτέλεσμα ;

 

εφαρμογή bluestacks μπορεί να εγκατασταθεί σε lumiaXL 950, υπάρχει ;

 

Στο κινητό σου όχι...σε οποιοδήποτε χ86 υπολογιστή σου ναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...