Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα.

εχω παρατηρησει ότι σερνεται το wifi και το 4G, όταν όμως βαλω τροφοδοσια παει σφαιρα. εχει κανεις άλλος τετοιο πρόβλημα;

επισης βγαζει μαυρο μερικες φορες μετα τη ληψη φωτογραφιας όταν πηγαινω στη συλλογη.

 

950xl, firmware 16236-35035, software 14977-1000

Edited by jpsplus
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αφορά το 950 XL και όχι συγκρίσεις με άλλα κινητά... Για αυτό υπάρχει η ενότητα τεχνολογικοί διαξιφισμοί για όποιον θέλει...

 

Συνεχίζουμε στο θέμα μας...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει αν η dual sim συσκευή παίρνει δυο nano sim ή μια nano και μια micro;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει αν η dual sim συσκευή παίρνει δυο nano sim ή μια nano και μια micro;

 

Δύο Nano sim.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με τα screen protector τι γίνεται ρε παιδιά???Υπάρχει κανένα καλό που να μη περιορίζει το proximity sensor? Αγόρασα ένα με 3 ευρώ και το τηλέφωνο δεν αποκρινόταν κατά τη διάρκεια των κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Στο 950 πάντως παίρνει 2 nano φαντάζομαι και στο XL το ίδιο..

Έτσι όπως το δείχνει ο athanaso77, δυο nano παίρνει. Ε λογικά ναι και στο XL δεν μπορεί να είναι διαφορετικά!

Ξέρεις μήπως αν και οι δυο sim υποστηρίζουν 4G;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το δείχνει ο athanaso77, δυο nano παίρνει. Ε λογικά ναι και στο XL δεν μπορεί να είναι διαφορετικά!

Ξέρεις μήπως αν και οι δυο sim υποστηρίζουν 4G;

 

Ρε συ evris εγώ το έχω και σου το είπα στα σίγουρα, και από όσο ξέρω ναι και στις δυο κάρτες έχει 4g.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη φωτογραφική μηχανή; Στο μέγεθος εικόνας έχει τρεις επιλογές. JPEG (16MP), JPEG (8MP) και τρίτη επιλογή τον συνδυασμό των δύο άλλων. Ποιο προτείνετε για καλύτερες φωτογραφίες; Δεν ασχολούμαι γενικά και πολύ με το κομμάτι «φωτογραφία», ούτε είμαι απαιτητικός χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

Με τα screen protector τι γίνεται ρε παιδιά???Υπάρχει κανένα καλό που να μη περιορίζει το proximity sensor? Αγόρασα ένα με 3 ευρώ και το τηλέφωνο δεν αποκρινόταν κατά τη διάρκεια των κλήσεων.

 

membrans ή glass, άποψη από πρόσφατους χρήστες για προστασία οθόνης ;

η λογική λέει glass αλλά μπορούμε να περιμένουμε ικανοποιητική ευαισθησία εφάμιλλη της μεμβράνης ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

membrans ή glass, άποψη από πρόσφατους χρήστες για προστασία οθόνης ;

η λογική λέει glass αλλά μπορούμε να περιμένουμε ικανοποιητική ευαισθησία εφάμιλλη της μεμβράνης ;

 

Από ότι έχω καταλάβει πρέπει το glass να έχει κοψίματα στο πάνω μέρος έτσι ώστε να μη περιορίζει το gsensor.Υπάρχει κάποιο μέλος με που να έχει glass χωρίς προβλήματα...επίσης αν υπάρχει κάποιο link????

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει οτι το nillkin δεν εχει καποιο θεμα με το κινητο

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Super-HD-Clear-Crystal-Phone-Screen-Protectors-For-Microsoft-Lumia-950XL-/161927991117?var=460887207032

αυτη ειχα εγω, ηταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει πρέπει το glass να έχει κοψίματα στο πάνω μέρος έτσι ώστε να μη περιορίζει το gsensor.Υπάρχει κάποιο μέλος με που να έχει glass χωρίς προβλήματα...επίσης αν υπάρχει κάποιο link????

 

Εγώ έχω και είναι τέλειο δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον σένσορα, δες στο likebrands.gr.

 

Αυτό έχω πάρει.

 

https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/Microsoft-lumia-cases/Microsoft-Lumia-950-XL-cases/TelOne-Tempered-Glass-9H-for-Microsoft-Lumia-950-XL

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και είναι τέλειο δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον σένσορα, δες στο likebrands.gr.

 

Αυτό έχω πάρει.

 

https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/Microsoft-lumia-cases/Microsoft-Lumia-950-XL-cases/TelOne-Tempered-Glass-9H-for-Microsoft-Lumia-950-XL

 

Νομίζω πως είναι το ίδιο με αυτό...δυστυχώς έβαλα δύο τέτοια και μου εμφάνισαν και τα δύο πρόβλημα...:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και είναι τέλειο δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον σένσορα, δες στο likebrands.gr.

 

Αυτό έχω πάρει.

 

https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/Microsoft-lumia-cases/Microsoft-Lumia-950-XL-cases/TelOne-Tempered-Glass-9H-for-Microsoft-Lumia-950-XL

 

πέραν του σένσορος λόγο πάχους glass 0,3mm η συμπεριφορά της οθόνης στη χρήση της είναι ικανοποιητική ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

πέραν του σένσορος λόγο πάχους glass 0,3mm η συμπεριφορά της οθόνης στη χρήση της είναι ικανοποιητική ;

Είναι τέλεια, δεν θα καταλάβεις ότι έχεις βάλει tempered glass. Είχα δοκιμάσει στο 640XL που είχα ένα απλό tempered glass αγορασμένο από eshop σε καλή τιμή, αλλά ούτε καλά μου είχε κάτσει, αλλά ούτε και η αίσθηση της αφής ήταν ικανοποιητική. Το έβγαλα και πήρα ένα της Nillkin από ebay και η διαφορά ήταν μεγάλη, αφού και τέλεια έκατσε στην οθόνη χωρίς φουσκάλες, αλλά και η αίσθηση της αφής πολύ καλή, ίσως καλύτερη από την ίδια την οθόνη του. Μου αρέσει που δεν κάνει εύκολα δαχτυλιές. Στο θέμα της αντοχής δεν έχω άποψη αφού δεν μου χρειάστηκε να το «τεστάρω» μέχρι τώρα σε ότι smartphone έχει περάσει από τα χέρια μου. Έχω ήδη παραγγείλει και για το 950XL ένα Nillkin από ebay.

 

Σχετικά με την ερώτηση που έχω κάνει πιο πάνω για τη φωτογραφική του μηχανή, τι γνώμη έχετε;

Γεια σας, να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη φωτογραφική μηχανή; Στο μέγεθος εικόνας έχει τρεις επιλογές. JPEG (16MP), JPEG (8MP) και τρίτη επιλογή τον συνδυασμό των δύο άλλων. Ποιο προτείνετε για καλύτερες φωτογραφίες; Δεν ασχολούμαι γενικά και πολύ με το κομμάτι «φωτογραφία», ούτε είμαι απαιτητικός χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι το ίδιο με αυτό...δυστυχώς έβαλα δύο τέτοια και μου εμφάνισαν και τα δύο πρόβλημα...:(

 

Σε εμένα πάντως λειτουργεί μια χαρά και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ evris εγώ το έχω και σου το είπα στα σίγουρα, και από όσο ξέρω ναι και στις δυο κάρτες έχει 4g.

Καλά μη φωνάζεις!!!! ;)

Εγώ έχω και είναι τέλειο δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον σένσορα, δες στο likebrands.gr.

 

Αυτό έχω πάρει.

 

https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/Microsoft-lumia-cases/Microsoft-Lumia-950-XL-cases/TelOne-Tempered-Glass-9H-for-Microsoft-Lumia-950-XL

Από δαχτυλιές πως τα πάει;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη φωνάζεις!!!! ;)

 

Από δαχτυλιές πως τα πάει;

 

Φυσιολογικά, όπως όλα τα tempered glass, καθαρίζει πολύ εύκολα με ένα πανάκι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

"Nillkin H+Pro New Anti-Explosion Tempered Glass Protector Microsoft Lumia 950 XL"

Αυτό φοράω και στα 2 XL μου και είναι αναμφισβήτητα το καλύτερο που υπάρχει. :)

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-H-Pro-New-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-Microsoft-Lumia-950XL-/112005835508

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτή εχω και ειναι αποστευτη....σαν να μην φοράει τιποτα...απλα αν βάλεις θήκη θα σου σηκώνει λιγοντις άκρες στις γωνίες...οσο για τον φιλο πιο πανω για τις ρυθμίσεις..αν δεν σε ενδιαφέρει η επεξεργασία στον υπολογιστή τοτε βαλε 8 mp... Γτ χρησιμοποιειται τον pureview(δεν ειναι και 808 βεβεια)....τα 16 δεν βρισκω τον λόγο...ειναι σαν μια κάμερα της σειράς..αν περνάς απο υπολογιστή τοτε την διπλη για να έχεις το ασυμπιεστο να παιζεις
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτή εχω και ειναι αποστευτη....σαν να μην φοράει τιποτα...απλα αν βάλεις θήκη θα σου σηκώνει λιγοντις άκρες στις γωνίες...

 

Από το καλοκαίρι που πρωτοαγόρασα τα XL, στο δίκαρτο συγκεκριμένα (λόγω έντονης, ολημερίς & αχώριστης χρήσης) εκτός από το παραπάνω γυαλί έχω βάλει για προστασία και την παρακάτω transparent θήκη της Nillkin και ευτυχώς δεν μου έχει συμβεί αυτό με τις άκρες. :)

 

http://www.ebay.com/itm/161944764535?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=460903883929&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες εντελώς ξαφνικά και ενώ το είχα στην ασύρματη φόρτιση μου έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Πρώτη φορά μετά δυο εβδομάδες που το έχω μου το κάνει αυτό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...