Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν εχει επιλογη ,περιμενω για update του λογισμικου λογικα .Αν και μου γραφει η συσκευη σας εναι ενημερωμενη περιεργο

 

Η τελευταία έκδοση του λειτουργικού είναι 10.0.14393.448, οπότε έχεις να κάνεις αρκετά update....

Το περίεργο είναι πως απ' ότι γράφει, έψαξε για αναβαθμίσεις αλλά δεν του έβγαλε κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες για να περαστουν οι επαφες απο google contacts ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος πλεον;

Εφόσον έχεις τις επαφές στον google account σου, θα πας στις επαφές στο 950, ρυθμίσεις και στην προσθήκη λογαριασμού θα βάλεις τον Gmail λογαριασμό σου και θα έχεις όλες τις επαφές σου κανονικά στο Lumia 950.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι πως απ' ότι γράφει, έψαξε για αναβαθμίσεις αλλά δεν του έβγαλε κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εφόσον έχεις τις επαφές στον google account σου, θα πας στις επαφές στο 950, ρυθμίσεις και στην προσθήκη λογαριασμού θα βάλεις τον Gmail λογαριασμό σου και θα έχεις όλες τις επαφές σου κανονικά στο Lumia 950.

 

Σε ευχαριστω! Παλια που ειχα 1020 δεν αφηνε gmail , το ειχε κοψει η google και ηταν ολοκληρη διαδικασια !

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποια θήκη, για Σαλονίκη;

 

Οι φτηνότερες που βρήκα ήταν οι εξής δύο, και

 

Σκεφτόμουν ίσως σε τύπο "γαντιού" κι όχι πορτοφολιού - αρκετά μεγάλο και βαρύ είναι το κινητό - αλλά με αυτό που έχω τώρα με έχει σώσει τόσες φορές η θήκη που νομίζω καλύτερη λίγο να ξεβολεύεσαι παρά να χάνεις τα λεφτά σου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποια θήκη, για Σαλονίκη;

 

Οι φτηνότερες που βρήκα ήταν οι εξής δύο, και

 

Σκεφτόμουν ίσως σε τύπο "γαντιού" κι όχι πορτοφολιού - αρκετά μεγάλο και βαρύ είναι το κινητό - αλλά με αυτό που έχω τώρα με έχει σώσει τόσες φορές η θήκη που νομίζω καλύτερη λίγο να ξεβολεύεσαι παρά να χάνεις τα λεφτά σου.

 

 

Βαρύ το 950 XL; Που να πιάσεις και στα χέρια σου το 640 XL. Εγώ πάντως πήρα μια σιλικόνης και ένα τεμπερεντ Και θα παραγγείλω και ένα back cover της Mozo, θα είμαι υπέρ καλυμμένος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βαρύ το 950 XL; Που να πιάσεις και στα χέρια σου το 640 XL. Εγώ πάντως πήρα μια σιλικόνης και ένα τεμπερεντ Και θα παραγγείλω και ένα back cover της Mozo, θα είμαι υπέρ καλυμμένος.

 

Μην μιλάμε στον αέρα, δώσε λινκ στο λαό.

 

ΥΓ

 

Αυτό του ΓΕΡΜΑΝΟΥ δεν είναι branded, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μην μιλάμε στον αέρα, δώσε λινκ στο λαό.

 

ΥΓ

 

Αυτό του ΓΕΡΜΑΝΟΥ δεν είναι branded, σωστά;

 

Νομίζω branded είναι. Η διαφορά θα είναι όταν το ανοίγεις στο logo του κινητού και ότι στις αναβαθμίσεις πρέπει να δίνει η cosmote το οκ. Σωστά;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει επιλογη ,περιμενω για update του λογισμικου λογικα .Αν και μου γραφει η συσκευη σας εναι ενημερωμενη περιεργο

Αυτό είναι απο τα ανεξήγητα ενώ το τηλέφωνο έχει λογισμικο απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας Δεν κατεβάζει κανένα update .Λείπουν επιλογές στο λειτουργικό που σίγουρα η Microsoft τις έχει δώσει με update πως γίνεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απο τα ανεξήγητα ενώ το τηλέφωνο έχει λογισμικο απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας Δεν κατεβάζει κανένα update .Λείπουν επιλογές στο λειτουργικό που σίγουρα η Microsoft τις έχει δώσει με update πως γίνεται αυτο.

 

Κάνε του ενα hard reset μήπως επανέλθει. Κάτι θα έχει κολλήσει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μην μιλάμε στον αέρα, δώσε λινκ στο λαό.

 

ΥΓ

 

Αυτό του ΓΕΡΜΑΝΟΥ δεν είναι branded, σωστά;

Εάν χρησιμοποιείς ebay εκεί θα βρεις ότι θέλεις. Αυτές ειδικά οι θήκες mozo είναι πανέμορφες. Λίγο τσιμπημένες αλλά είναι σαν να έχεις ένα άλλο smartphone στα χέρια σου και αυτό που μου αρέσει είναι πως αλλάζεις το πίσω καπάκι, δεν φοριούνται επάνω και έτσι δεν το κάνουν πιο χοντρό. Εγώ έχω πάρει μέχρι τώρα μία διάφανη σιλικόνης nillkin (και αυτές πολύ ωραίες) και ένα tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποια θήκη, για Σαλονίκη;

 

 

 

Οι φτηνότερες που βρήκα ήταν οι εξής δύο, και

 

 

 

Σκεφτόμουν ίσως σε τύπο "γαντιού" κι όχι πορτοφολιού - αρκετά μεγάλο και βαρύ είναι το κινητό - αλλά με αυτό που έχω τώρα με έχει σώσει τόσες φορές η θήκη που νομίζω καλύτερη λίγο να ξεβολεύεσαι παρά να χάνεις τα λεφτά σου.

 

Οι καλύτερες θήκες για τα 950 είναι της mozo. Εξαιρετική ποιότητα με 20-30€. Δείτε στο amazon.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παίζει με την θύρα φόρτισης; Για να το φορτίσουμε με άλλο φορτιστή usb ή power bank θα χρειαστούμε αντάπτορα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παίζει με την θύρα φόρτισης; Για να το φορτίσουμε με άλλο φορτιστή usb ή power bank θα χρειαστούμε αντάπτορα;

 

Τα 950(XL) έχουν USB-C θύρα δεδομένων/φόρτισης.

 

Μαζί στο πακέτο της συσκευής, εκτός από τον φορτιστή, έρχεται και ένα καλώδιο usb/usbC, για σύνδεση με υπολογιστή, φόρτιση κλπ, οπότε δεν θα έχεις ζήτημα αν το PowerBank σου έχει κανονική και όχι Mini/micro usb έξοδο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 950(XL) έχουν USB-C θύρα δεδομένων/φόρτισης.

 

Μαζί στο πακέτο της συσκευής, εκτός από τον φορτιστή, έρχεται και ένα καλώδιο usb/usbC, για σύνδεση με υπολογιστή, φόρτιση κλπ, οπότε δεν θα έχεις ζήτημα αν το PowerBank σου έχει κανονική και όχι Mini/micro usb έξοδο.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε θα χρειαστεί αντάπτορας για να το φορτίζω με άλλο φορτιστή; Πχ στην δουλειά;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Παρέλαβα εχθές και για πρώτη φορά κοιτάω να δω τι γίνεται σε Windows Phone... Το πήρα βασικά για την κάμερα...

 

Ερώτηση γιατί πάω να τρελαθώ...

 

Σε selfie σε χαμηλό φως όλες οι φώτο βγαίνουν θολες... Και στο κινητό φαίνεται σαν θόρυβος πολύς στο preview... Παίζει να κάνω κάτι λάθος?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα.

 

Παρέλαβα εχθές και για πρώτη φορά κοιτάω να δω τι γίνεται σε Windows Phone... Το πήρα βασικά για την κάμερα...

 

Ερώτηση γιατί πάω να τρελαθώ...

 

Σε selfie σε χαμηλό φως όλες οι φώτο βγαίνουν θολες... Και στο κινητό φαίνεται σαν θόρυβος πολύς στο preview... Παίζει να κάνω κάτι λάθος?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/cbea920fb3757bf9a6e8fad8e09a178d.jpg

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε θα χρειαστεί αντάπτορας για να το φορτίζω με άλλο φορτιστή; Πχ στην δουλειά;

 

Αν ο άλλος φορτιστής που έχεις δεν έχει αποσπώμενο καλώδιο φόρτισης ώστε να βάζεις το extra του πακέτου, ναι θα χρειαστείς αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Παρέλαβα εχθές και για πρώτη φορά κοιτάω να δω τι γίνεται σε Windows Phone... Το πήρα βασικά για την κάμερα...

 

Ερώτηση γιατί πάω να τρελαθώ...

 

Σε selfie σε χαμηλό φως όλες οι φώτο βγαίνουν θολες... Και στο κινητό φαίνεται σαν θόρυβος πολύς στο preview... Παίζει να κάνω κάτι λάθος?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/cbea920fb3757bf9a6e8fad8e09a178d.jpg

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

μπορεις σε παρακαλω να δεις την εκδοση του λειτουργικου και αν σου βγαζει καποιο update .Γιατι παιζει να ειναι παλια η εκδοση σαν το δικο μου και να μην εχει γινει update στην εφαρμογη της καμερας
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε θα χρειαστεί αντάπτορας για να το φορτίζω με άλλο φορτιστή; Πχ στην δουλειά;

Μπορείς επίσης να παραγγείλεις έναν τέτοιου είδους αντάπτορα από eBay και απλώς να έχεις μαζί σου αυτό το μικρό ανταπτοράκι όπου μπορείς να συνδέσεις το lumia σου με οποιονδήποτε micro USB φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να δεις την εκδοση του λειτουργικου και αν σου βγαζει καποιο update .Γιατι παιζει να ειναι παλια η εκδοση σαν το δικο μου και να μην εχει γινει update στην εφαρμογη της καμερας

Εφαρμογή κάμερας έκανε update.... 2016.1021.11.0

 

Τώρα του τηλεφώνου που το βρίσκω?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή κάμερας έκανε update.... 2016.1021.11.0

 

Τώρα του τηλεφώνου που το βρίσκω?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις/ενημέρωση και ασφάλεια/ενημέρωση τηλεφώνου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/ενημέρωση και ασφάλεια/ενημέρωση τηλεφώνου.

Πρέπει να έχει πάρει aniversary μου λέει ότι είναι up to date!

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πάρει aniversary μου λέει ότι είναι up to date!

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις/Σύστημα/Πληροφορίες/Πληροφορίες συσκευής..... Δες Αν έχεις την τελευταία έκδοση λειτουργικού συστήματος που τελειώνει σε 10.0.14393.448.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Σύστημα/Πληροφορίες/Πληροφορίες συσκευής..... Δες Αν έχεις την τελευταία έκδοση λειτουργικού συστήματος που τελειώνει σε 10.0.14393.448.

Αυτήν έχω... Έβαλα να κατεβάσω μέσω insider το επόμενο.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω... Έβαλα να κατεβάσω μέσω insider το επόμενο.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Αυτή είναι η τελευταία σταθερή έκδοση του λειτουργικού, νομίζω δεν χρειάζεται να πειραματιστείς με τις Beta εκδόσεις δεν ξέρεις τι προβλήματα θα βγάλουν. Μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο έτσι όπως είναι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία σταθερή έκδοση του λειτουργικού, νομίζω δεν χρειάζεται να πειραματιστείς με τις Beta εκδόσεις δεν ξέρεις τι προβλήματα θα βγάλουν. Μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο έτσι όπως είναι.

Οκ θα κάνω αύριο δοκιμές σε φως να δω

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος ενός 950 XL,ξέρει να μου πει κάποιος πως ενεργοποιώ την cortana???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...