Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα αυτό που μου αρέσει πολύ είναι ότι δονείται όταν απαντάει ο άλλος.

Εγώ το έχω απενεργοποιημένο αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω απενεργοποιημένο αυτό!

 

Χάνεις......

Πολλες φορές καθώς καλώ κάποιον μιλάω με τον διπλανό μου και η δόνηση με επαναφέρει στην κλήση....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις......

Πολλες φορές καθώς καλώ κάποιον μιλάω με τον διπλανό μου και η δόνηση με επαναφέρει στην κλήση....

Δονείται συνεχώς ή κατά διαστήματα; Δεν τρώει μπαταρία;

Καλά θα μου πεις το 950 έχει και μεγάλη μπαταρία. Δεν καταλαβαίνει απ' αυτά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δονείται συνεχώς ή κατά διαστήματα; Δεν τρώει μπαταρία;

 

Μια φορά δονείται την ώρα που απαντάει ο άλλος στην κλήση, πολύ βολικό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω απενεργοποιημένο αυτό!

 

Θα πας ρυθμίσεις ----> Σύστημα -----> Τηλέφωνο-------> Δόνηση όταν απαντάται, ενεργό. Για δοκίμασε...

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις ----> Σύστημα -----> Τηλέφωνο-------> Δόνηση όταν απαντάται, ενεργό. Για δοκίμασε...

 

Επίσης θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η δόνηση στο κινητό. Βασική λεπτομέρεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ βολική η λειτουργία της δόνησης όταν απαντάται μία κλίση, όπως πάρα πολύ βολική και η λειτουργία της αυτόματης ενεργοποίησης της ανοιχτής ακρόασης όταν απομακρύνεται το τηλέφωνο από το αυτί. Τη δοκίμασα σήμερα κατά λάθος. Είχα ξεχάσει κατά κάποιο τρόπο ότι την είχα ενεργοποιήσει και σε μία κλίση που είχα, έπρεπε παράλληλα να βρω κάτι, οπότε έπρεπε να χρησιμοποιήσω και τα δύο χέρια. Άφησα λοιπόν το τηλέφωνο και ψάχνοντας, άκουσα το συνομιλητή να μου μιλάει από την ανοιχτή ακρόαση και για δευτερόλεπτα αναρωτήθηκα ότι αφού δεν είχα ενεργοποιήσει ανοιχτή ακρόαση, πως ενεργοποιήθηκε μόνη της!! Μετά πήρα πάλι το τηλέφωνο στο αυτί μου και συνέχισα την κλίση από το ακουστικό κανονικά. Άμεση η ενεργοποίηση της ανοιχτής ακρόασης, όπως άμεση και η επαναφορά όταν βάζει πάλι τη συσκευή στο αυτί. Αυτό το 950XL με κερδίζει μέρα με τη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όχι μόνο σε κλήση τηλεφώνου, αλλά σε οποιαδήποτε κλήση.

 

Σε Whatsapp κλήση ήχου μια χαρά, κανονικά, αυτόματα. Λογικά και σε Skype, Viber κλπ.

 

Ουσιαστικά, είναι μέρος του GesturesBeta σαν λογική, το οποίο δυστυχώς ακόμα να ενεργοποιήσουν στο full στα 10ρια.

 

Ήταν πάρα πολύ βολικό το όλο σκηνικό...γυρνούσες την πρόσοψη προς τα κάτω, αυτόματη σίγαση, διακοπή ξυπνητηριού κλπ. Συσκευή σε θήκη-τσάντα-τσέπη, τέρμα ο ήχος όταν σε καλούσαν κλπ (αν για κάποιο λόγο δεν ήταν ήδη στο ψηλότερο).

 

Άντε βρε, ψηφίστε στο κέντρο σχολίων μήπως το πάρουν απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όχι μόνο σε κλήση τηλεφώνου, αλλά σε οποιαδήποτε κλήση.

 

Σε Whatsapp κλήση ήχου μια χαρά, κανονικά, αυτόματα. Λογικά και σε Skype, Viber κλπ.

 

Ουσιαστικά, είναι μέρος του GesturesBeta σαν λογική, το οποίο δυστυχώς ακόμα να ενεργοποιήσουν στο full στα 10ρια.

 

Ήταν πάρα πολύ βολικό το όλο σκηνικό...γυρνούσες την πρόσοψη προς τα κάτω, αυτόματη σίγαση, διακοπή ξυπνητηριού κλπ. Συσκευή σε θήκη-τσάντα-τσέπη, τέρμα ο ήχος όταν σε καλούσαν κλπ (αν για κάποιο λόγο δεν ήταν ήδη στο ψηλότερο).

 

Άντε βρε, ψηφίστε στο κέντρο σχολίων μήπως το πάρουν απόφαση.

Αυτό με την προσοψη προς τα κατω λειτουργει κανονικα στο 640 .

προσθετα-αφη-σιγαση εισερχομενων κλησεων.

μαθε πρωτα το τηλεφωνο

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την προσοψη προς τα κατω λειτουργει κανονικα στο 640 .

προσθετα-αφη-σιγαση εισερχομενων κλησεων.

μαθε πρωτα το τηλεφωνο

 

1) Μάθε τρόπους.

 

2) Μάθε τί ισχύει, αφού δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε 950(XL), και αν δεν απατώμαι σε κανένα x50.

 

Στο 640, είναι απλά η εφαρμογή των 8.1 η οποία συνεχίζει να λειτουργεί στα 10ρια.

Link to comment
Share on other sites

1) Μάθε τρόπους.

 

2) Μάθε τί ισχύει, αφού δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε 950(XL), και αν δεν απατώμαι σε κανένα x50.

 

Στο 640, είναι απλά η εφαρμογή των 8.1 η οποία συνεχίζει να λειτουργεί στα 10ρια.

 

Αν οντως ισχυει αυτό που λες σου ζητω συγνωμη .

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει αυτό που λες σου ζητω συγνωμη .

 

Η αλήθεια είναι πως αυτή η επιλογή στην διαδρομή που έδωσες δεν υπάρχει ούτε στο 640 XL.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως αυτή η επιλογή στην διαδρομή που έδωσες δεν υπάρχει ούτε στο 640 XL.

Κοίταξε να δεις τι γίνεται τωρα, και ομως αυτη η διαδρομή που έδωσε υπάρχει κανονικα στο δικο μου 640 ds.

Και εσείς λέτε πως δεν υπάρχει ούτε στα 950 και γενικότερα ούτε στην x50 σειρά καθώς όπως λες και εσύ duc ουτε στο 640xl.

Κάθεστε λοιπόν και παρεξηγείστε μεταξύ σας για τις βλακειες και τις ασαφειες που κάνει η MS με τα updates των εφαρμογών του λειτουργικού της εδω και τόσο καιρό...

Δεν ξέρουμε με σιγουρια τι έχει πάρει το κάθε κινητό και τι έχει χάσει μετα από τόσο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Πάνο σε εμένα δεν υπάρχει πάντως, τώρα τι κάνει η Microsoft δεν ξέρω!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάνο σε εμένα δεν υπάρχει πάντως, τώρα τι κάνει η Microsoft δεν ξέρω!!!!

 

Κανονικά έπρεπε να υπάρχει. Όσες συσκευές κυκλοφόρησαν με 8ρια τότε έχουν τα παραπάνω και στα 10ρια. Όσες ήρθαν με 10 δεν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάνο σε εμένα δεν υπάρχει πάντως, τώρα τι κάνει η Microsoft δεν ξέρω!!!!

Σε πιστεύω duc...την MS δεν ξαναπιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Στα τηλέφωνα που ήρθαν από τα 8αρια το υποστήριζε το firmware και υπήρχε η προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής gesture and touch. Αν μετά από ρεσέτ δεν στην είχε ξανακατεβάσει έπρεπε να την βρεις από την library και να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Πάνο σε εμένα δεν υπάρχει πάντως, τώρα τι κάνει η Microsoft δεν ξέρω!!!!

 

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή και θα το βρεις εκεί. Δεν έχω Windows 10 συσκευή (δυστυχώς) για να το τσεκάρω.

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/sysapp-pusher/9wzdncrfhvls

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα τηλέφωνα που ήρθαν από τα 8αρια το υποστήριζε το firmware και υπήρχε η προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής gesture and touch. Αν μετά από ρεσέτ δεν στην είχε ξανακατεβάσει έπρεπε να την βρεις από την library και να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα.

 

Σωστός φίλος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή και θα το βρεις εκεί. Δεν έχω Windows 10 συσκευή (δυστυχώς) για να το τσεκάρω.

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/sysapp-pusher/9wzdncrfhvls

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.

 

Κι από εκεί τι να κατεβάσω;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κι από εκεί τι να κατεβάσω;

 

Θα δεις τις εφαρμογές ΝΟΚΙΑ κι εκεί υπάρχει το Gesture Beth (ή σκετο). επίσης τσέκαρε και την "αφη" μέσα στο ίδιο app.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα τηλέφωνα που ήρθαν από τα 8αρια το υποστήριζε το firmware και υπήρχε η προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής gesture and touch. Αν μετά από ρεσέτ δεν στην είχε ξανακατεβάσει έπρεπε να την βρεις από την library και να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα.

Εμένα το gesture beta που είχα στη βιβλιοθήκη δεν κατέβηκε ή κατέβηκε αλλά δεν λειτουργούσε, δεν θυμάμαι! Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις των 10 δεν τη δοκίμασα. Λες να λειτουργεί τώρα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το gesture beta που είχα στη βιβλιοθήκη δεν κατέβηκε ή κατέβηκε αλλά δεν λειτουργούσε, δεν θυμάμαι! Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις των 10 δεν τη δοκίμασα. Λες να λειτουργεί τώρα;

 

Και γιατι δεν την δοκιμαζεις τοτε να μας πεις και εμας?

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ισχυει αυτό που λες σου ζητω συγνωμη .

 

Το θέμα έχει προφανώς λήξει και ξεχαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν την δοκιμαζεις τοτε να μας πεις και εμας?

http://imgur.com/K7zjxVO

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...