Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως πολύ καλή η ελληνική εφαρμογή. Κι εγώ αυτήν έχω κατεβάσει για να στηρίξουμε τον φίλο. Το μόνο που δεν έχω βρει, δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, είναι να μπορώ να βλέπω κάπου όλους τους σταθμούς που έχω ως αγαπημένους.

 

 

 

Πατα τις 3 τέλειες ...

 

Sent from Lumia 950xl and mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πατα τις 3 τέλειες ...

 

Sent from Lumia 950xl and mTalk

 

Τις πατάω και μου βγάζει: Οδηγίες και τα σχετικά, ρυθμίσεις, έξοδος.

:p
Link to comment
Share on other sites

Τις πατάω και μου βγάζει: Οδηγίες και τα σχετικά, ρυθμίσεις, έξοδος.

 

Τις πιο πάνω τελειες που είναι μεγάλες κάτω από το αστέρι ακριβώς που βάζεις τα αγαπημένα

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το 640XL LTE εδώ και ενάμισι χρόνο και σκέφτομαι να αναβαθμιστώ παίρνοντας το 950XL που αυτή την περίοδο βρίσκεται σε αρκετά καλή τιμή. Ευχαριστημένοι γενικά από τη συσκευή; Για τις κάμερες δεν χρειάζεται να μου πείτε, μιας και απ' ότι έχω ακούσει γενικά είναι από τα κορυφαία αυτή τη στιγμή. Για να πω την αλήθεια, προβληματίστηκα με όλη αυτή τη «μουρμούρα» και την προσωρινή ελπίζω, εγκατάλειψη του κομματιού των κινητών από τη microsoft και σκέφτηκα να επιστρέψω πάλι σε android. Όμως έπειτα από αρκετά χρόνια εκεί, αισθάνθηκα ότι βρήκα την ησυχία μου εδώ στα windows mobile, παρόλα τα προβλήματα εν μέρει με το φτωχό store, που όμως προσωπικά κάνω τη δουλειά μου. Είναι «θηριάκι» σε απόκριση και στο άνοιγμα των εφαρμογών σε σχέση με το 640XL LTE που έχω;
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζεται βιντεοκλήση μέσω viber στο 950XL;

 

Ναι.... Φυσικά.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

αγορασα προσφατα ένα 950xl με την εκδοση 321. δεν εχει ραδιοφωνο.

το γυρισα στην 318 και εχει κανονικα την εφαρμογή. δεν με ενδιαφερουν οι αντιστοιχες εφαρμογες του store γιατι η εναι μεσω wifi η δεν παιζουν από ηχειο.

 

πως μπορω να μην κανω αναβαθμιση στη τελευταια εκδοση η στις επομενες? γιατι οπου και να εψαξα στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι.

Edited by jpsplus
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε κανονικά τις αναβαθμίσεις σου. Όσο για το ραδιόφωνο υπάρχει η ελληνική εφαρμογή Ράδιο που παίζει κανονικά όπως πριν δηλαδή με τα ακουστικά. Δεν χρειάζεται διαδίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αυτή η τεραστια διαφορα. δεν ακούγεται από το το μεγαφωνο

 

Από την Ελληνική εφαρμογή που λέει ο φίλος παραπάνω ακούγεται από το μεγάφωνο με μια κίνηση που την λέει μέσα και παίζει μια χαρά.

Ράδιο εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε κανονικά τις αναβαθμίσεις σου. Όσο για το ραδιόφωνο υπάρχει η ελληνική εφαρμογή Ράδιο που παίζει κανονικά όπως πριν δηλαδή με τα ακουστικά. Δεν χρειάζεται διαδίκτυο.

 

Σε 950 λέει ότι δεν υποστιριζετε..

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σε 950 λέει ότι δεν υποστιριζετε..

 

Γιατί είναι απενεργοποιημένο. Υπάρχει λύση που έχει δώσει ο asikis στο νήμα του 950 κάμποσες σελίδες πίσω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το 640XL LTE και σκέφτομαι να πάρω το 950XL. Το λειτουργικό και τις εφαρμογές του το έχω αποδεχτεί και με τα καλά του και με τα στραβά του. Από τη συσκευή θα ήθελα κάποιες εντυπώσεις. Για την κάμερα έχω διαβάσει τα καλύτερα. Και με το 640XL δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο όσον αφορά τις λήψεις την ημέρα. Με χαμηλό φωτισμό όμως, όπως και τα βράδια έχω θέμα. Το 950 στις βραδυνές λήψεις πως τα πάει; Επίσης εκείνο που έχω ευχαριστηθεί στο 640XL LTE που έχω, είναι το πολύ καλό σήμα που έχει για κλίσεις. Στη δουλειά μου υπάρχει γενικά πρόβλημα με το σήμα στα κινητά και ενώ έχουν περάσει αρκετές android συσκευές από τα χέρια μου, το 640XL LTE, μαζί με ένα one plus1 είχαν την καλύτερη λήψη και μπορούσα να κάνω/λάβω κλίσεις χωρίς να χρειάζεται να βγαίνω έξω για να έχω σήμα. Ανοίγει γρήγορα τις εφαρμογές, όπως την πολύ βαριά για smarphones με RAM 1GB εφαρμογή του facebook; Γενικά όσοι πήγατε από 640 σε 950 τι γνώμη έχετε;
Link to comment
Share on other sites

εδω είδα διαφορα απο το 930 στο 950xl δεν θα δεις απο το 640...με κλειστα μάτια..!!!τωρα για την φωτο οτι και να λένε μετα το 808 και το 1020 ερχεται το 950 ....σπλα στις νυχτερινες θα ειναι παντα καμερα κινητου,,,η καλυτερη αλλα κινητου
KTLK
Link to comment
Share on other sites

εδω είδα διαφορα απο το 930 στο 950xl δεν θα δεις απο το 640...με κλειστα μάτια..!!!τωρα για την φωτο οτι και να λένε μετα το 808 και το 1020 ερχεται το 950 ....σπλα στις νυχτερινες θα ειναι παντα καμερα κινητου,,,η καλυτερη αλλα κινητου

Ευχαριστώ, το παράγγειλα ήδη, μάλιστα έπεσα και στην περίοδο των δεκαήμερων εκπτώσεων και το πήρα πολύ καλά. Θα το έχω Πέμπτη. Όσο για την κάμερα δεν είμαι απαιτητικός χρήστης, οπότε δεν θα έχω θέμα. Αγκάθι στην όλη υπόθεση, η βελτίωση τόσο σε ποσότητα όσο και σε ποιότητα των εφαρμογών του store.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το παράγγειλα ήδη, μάλιστα έπεσα και στην περίοδο των δεκαήμερων εκπτώσεων και το πήρα πολύ καλά. Θα το έχω Πέμπτη. Όσο για την κάμερα δεν είμαι απαιτητικός χρήστης, οπότε δεν θα έχω θέμα. Αγκάθι στην όλη υπόθεση, η βελτίωση τόσο σε ποσότητα όσο και σε ποιότητα των εφαρμογών του store.

Πόσο σου βγήκε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου βγήκε;

Το παράγγειλα από πλαίσιο στα 399€ από 449€ που το είχε πριν. Στο skroutz ξεκινά από 292€, αλλά επειδή θα το πάρω με πιστωτική κάρτα, το πλαίσιο το δίνει με άτοκες δόσεις μέχρι 24 μήνες. Ένας άλλος λόγος που προτίμησα να δώσω κάτι παραπάνω είναι και η after sale υποστήριξη. Όπως διάβασα και στο νήμα του 950XL, η microsoft Hellas δεν υποστηρίζει πλέον επίσημα τα Lumia, αλλά πάνε έξω. Στην Πάτρα που είμαι εγώ, υπάρχει πρώην Nokia care, το οποίο είχε και την υποστήριξη των Lumia, όπως το 640XL LTE που έχω και που το πήγαινα εκεί εάν χρειαζόμουν κάτι, μιας και το είχα πάρει από κατάστημα στο skroutz. Μετά από αυτό που διάβασα στο thread του 950XL, πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω εάν ισχύει κάτι τέτοιο και μου είπαν πως από τις αρχές του 2016 δεν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα επίσημη υποστήριξη για συσκευές Lumia και Nokia και πως πηγαίνουν εξωτερικό. Μάλιστα μετά από αυτό, σκέφτομαι ακόμη και την ακύρωση της παραγγελίας. Αύριο που θα πάω στο πλαίσιο Πάτρας, θα το διευκρινίσω αυτό και θα προχωρήσω ανάλογα με το τι θα μου πουν για το θέμα της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα από πλαίσιο στα 399€ από 449€ που το είχε πριν. Στο skroutz ξεκινά από 292€, αλλά επειδή θα το πάρω με πιστωτική κάρτα, το πλαίσιο το δίνει με άτοκες δόσεις μέχρι 24 μήνες. Ένας άλλος λόγος που προτίμησα να δώσω κάτι παραπάνω είναι και η after sale υποστήριξη. Όπως διάβασα και στο νήμα του 950XL, η microsoft Hellas δεν υποστηρίζει πλέον επίσημα τα Lumia, αλλά πάνε έξω. Στην Πάτρα που είμαι εγώ, υπάρχει πρώην Nokia care, το οποίο είχε και την υποστήριξη των Lumia, όπως το 640XL LTE που έχω και που το πήγαινα εκεί εάν χρειαζόμουν κάτι, μιας και το είχα πάρει από κατάστημα στο skroutz. Μετά από αυτό που διάβασα στο thread του 950XL, πήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω εάν ισχύει κάτι τέτοιο και μου είπαν πως από τις αρχές του 2016 δεν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα επίσημη υποστήριξη για συσκευές Lumia και Nokia και πως πηγαίνουν εξωτερικό. Μάλιστα μετά από αυτό, σκέφτομαι ακόμη και την ακύρωση της παραγγελίας. Αύριο που θα πάω στο πλαίσιο Πάτρας, θα το διευκρινίσω αυτό και θα προχωρήσω ανάλογα με το τι θα μου πουν για το θέμα της εγγύησης.

Ναι, αυτό το ήξερα από τότε που αγόρασα το 830 πέρσι τον Ιανουάριο! Μου το είπανε σε ένα πρώην Nokia care! Θα πηγαίνουν έξω από 1.1.2016 και συγκεκριμένα στην Ουγγαρία! Παρ' όλα αυτά το πήρα επειδή μου άρεσε κι ακόμα μου αρέσει το λειτουργικό του! ;)

Στη θέση σου δεν θα ακύρωνα την παραγγελία γι αυτόν τον λόγο!

Είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή! Αν δεν είχα το 830 θα το αγόρασα κι εγώ! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το ήξερα από τότε που αγόρασα το 830 πέρσι τον Ιανουάριο! Μου το είπανε σε ένα πρώην Nokia care! Θα πηγαίνουν έξω από 1.1.2016 και συγκεκριμένα στην Ουγγαρία! Παρ' όλα αυτά το πήρα επειδή μου άρεσε κι ακόμα μου αρέσει το λειτουργικό του! ;)

Στη θέση σου δεν θα ακύρωνα την παραγγελία γι αυτόν τον λόγο!

Είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή! Αν δεν είχα το 830 θα το αγόρασα κι εγώ! ;)

Ναι ήταν λίγο υπερβολικό από μεριά μου αυτό που έγραψα σχετικά με την ακύρωση. Πήρα παράλληλα τηλέφωνο και στο πλαίσιο και μου είπαν ότι το ξέρουν και ότι για δύο χρόνια υπάρχει κάλυψη από αυτούς. Άλλωστε και το 640XL LTE που έχω, δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι εδώ και ενάμιση χρόνο που το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Στο android ο περιορισμός είναι κάπου στα 200mb να στείλεις βίντεο στο viber.

 

Τί να κάμωμεν , windows θέλαμε....

Link to comment
Share on other sites

Τί να κάμωμεν , windows θέλαμε....

 

Και θελουμε. Για την ώρα τουλάχιστον......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τη USB type C θύρα που έχει; Μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλον USB φορτιστή, όπως δηλαδή τον φορτιστή του 640;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τη USB type C θύρα που έχει; Μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλον USB φορτιστή, όπως δηλαδή τον φορτιστή του 640;

 

Όχι, δεν ταιριάζει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τη USB type C θύρα που έχει; Μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλον USB φορτιστή, όπως δηλαδή τον φορτιστή του 640;

 

Το 640 δεν έχει αποσπώμενο καλώδιο στο φορτιστή οπότε δε μπορείς αφού το type c είναι διαφορετικό βύσμα. Από την άλλη θα αργούσε η φόρτιση αφού είναι αρκετά λιγότερα τα mA.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...