Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ίδια και εγώ.Δεν έχω βρει λύση.Eιχε προταθεί ως λύση να μπει η sim στο πρώτο sim slot,κάτι που έκανα και δούλεψε για 1 ημέρα και μετά πάλι τα ίδια.Απο την άλλη με wind ανεξαρτήτως slot λειτουργεί οκ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σχετικά με το Tethering της Vodafone, όποιος δεν έχει αλλάξει ακόμη κάρτα σε κατάστημα Vodafone, δοκιμάστε να δείτε τις ρυθμίσεις στο APN ότι είναι επιλεγμένη η 2η επιλογή, Vf Internet (internet.vodafone.gr)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι τικαρισμενη η 1η επιλογή

Εάν πάω στην επιλογή που λες δεν μου δίνει σήμα 3g ή 4g

 

Επίσης με το Viber που ανέφερε φίλος πιο πάνω δεν έχω ειδοποιήσεις ή μηνύματα

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα το ίδιο.δεν έχω πλεον ενεργή την κάρτα αλλά είχα δοκιμάσει και τις άλλες επιλογές και δεν είχα ιντερνετ.viber έχω κανονικά ειδοποιήσεις
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το Tethering της Vodafone, όποιος δεν έχει αλλάξει ακόμη κάρτα σε κατάστημα Vodafone, δοκιμάστε να δείτε τις ρυθμίσεις στο APN ότι είναι επιλεγμένη η 2η επιλογή, Vf Internet (internet.vodafone.gr)

 

Αυτή την επιλογή έχω και εγώ . Όταν πήρα το τηλέφωνο και έβαλα την sim , ήταν επιλεγεμένη η πρώτη επιλογή . Με αποτέλεσμα να μην συνδέεται καν . Δεν θυμάμαι αν έδειχνε όμως το εικονίδιο ότι είχε συνδεθεί κανονικά . Μόλις άλλαξα και έβαλα την δεύτερη επιλογή , τότε είχα ιντερνετ 3G κανονικά .

Αυτό με μια κάρτα Vodafone , την οποία άλλαξα και πήρα καινούργια από κατάστημα vodafone , γιατί η παλιά δεν χώραγε .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι τικαρισμενη η 1η επιλογή

Εάν πάω στην επιλογή που λες δεν μου δίνει σήμα 3g ή 4g

 

Επίσης με το Viber που ανέφερε φίλος πιο πάνω δεν έχω ειδοποιήσεις ή μηνύματα

αντιθέτως εμένα δουλεύει το mobile Internet της Vodafone με την επιλογή που ανέφερα (cu είναι η κάρτα) . τι να πω;

το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν οφείλεται στην συσκευή μιας και έχει δοκιμαστεί ότι παίζει με κάρτα Wind και στα 2 sim slots, όπως ανέφερε ο φίλος από πάνω.

 

edit: όπως ανέφερε ο φίλος από πάνω, bbbb.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

αντιθέτως εμένα δουλεύει το mobile Internet της Vodafone με την επιλογή που ανέφερα (cu είναι η κάρτα) . τι να πω;

το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν οφείλεται στην συσκευή μιας και έχει δοκιμαστεί ότι παίζει με κάρτα Wind και στα 2 sim slots, όπως ανέφερε ο φίλος από πάνω.

 

Η κάρτα που έχω εγώ είναι σύνδεση Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι καρτοκινητό vodafone international.στο κινητό έχει κανονικά ιντερνετ.αλλάζοντας το προεπιλεγμένο apn τότε δεν έχει καθόλου ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το Viber που λέτε. Χθες που έκανε update δείχνει να έφτιαξε γιατί σήμερα χτυπούσε κανονικά σε όλα τα μηνύματα! Υπόψιν δεν έχω στα χέρια μου ακόμα το Χ5 Pro αλλά μου το έκανε και στο Breeze μου(πριν το άδικο τέλος του) και στο S Duos που έχω τώρα μέχρι να έρθει το Χ5 Pro! Οπότε από δική μου εμπειρία λέω πως είναι θέμα της εφαρμογής! Επίσης τις τελευταίες μέρες το έχω ακούσει και από φίλους το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στα χέρια μου τα 2 x5 pro για τους δικούς μου, μπορώ να πω ότι είναι απο τις πιο καλές συσκευές που χω πιάσει στα χέρια μου σε τέτοια τιμή.

Το θέμα με το viber δεν το χω και προς το παρόν εκτός απο το θέμα με το ethering της Vodafone δεν έχω βρει κάτι άλλο να με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω ένα από vickmall και για την ιστορία πλήρωσα μέσω paypal χωρίς balance πληρωμή κανονικά με κάρτα visa πειραιώς που έχω συνδέσει με το λογαριασμό μου
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

το τηλ. της γυναίκας ετοιμάστηκε & παραδόθηκε

Κάρτα Cosmote = μοιράζει internet

Viber = ok (περάστηκε από την αρχή)

Πήρε την ενημέρωση ΟΤΑ

 

Αυτό που δεν ξέρω τι να κάνω είναι με το δικό μου

(ακόμα δεν έχω βγάλει το αυτοκόλλητο της μπαταρίας)

και ο λόγος είναι γιατί με "ξενίζει" ο όγκος του

έρχομαι από 4,3'' και οι 5'' μου φαίνονται πολλές

Μάλλον θα το βάλω αγγελία :confused:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται πάντα, αλλά γρήγορα συνηθίζεται. Αν το χρησιμοποιήσεις και μετά από λίγο καιρό κοιτάς το 4,3", θα σου φανεί μικρό.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται πάντα, αλλά γρήγορα συνηθίζεται. Αν το χρησιμοποιήσεις και μετά από λίγο καιρό κοιτάς το 4,3", θα σου φανεί μικρό.

Ακριβως ετσι.Δυσκολα γυρνας πισω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να το παραγγειλω και εγω απλα το μονο που με κρατάει ειναι το αν χρειαζεται ρουταρισμα γιατι ειμαι παντελώς άσχετος. Αν δεν κανω θα μπορω να κανω αναβαθμίσεις; Το ρουταρισμα που ζητάνε απο το vickmall ειναι αυτο που λέτε εδω; Ευχαριστω πολύ
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να το παραγγειλω και εγω απλα το μονο που με κρατάει ειναι το αν χρειαζεται ρουταρισμα γιατι ειμαι παντελώς άσχετος. Αν δεν κανω θα μπορω να κανω αναβαθμίσεις; Το ρουταρισμα που ζητάνε απο το vickmall ειναι αυτο που λέτε εδω; Ευχαριστω πολύ

Δεν πειραζεις τιποτα,το κντ ειναι αψογο οπως ερχεται.Δεν θελει σε καμια περοπτωση root,δουλευει τελεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το root που ζητάνε απο το vickmall και η αφαιρεςη των κινεζικών να το ζητήσω και εγω ή οχι; Δεν ξερω τι κανει βασικά.
Link to comment
Share on other sites

Το root που ζητάνε απο το vickmall και η αφαιρεςη των κινεζικών να το ζητήσω και εγω ή οχι; Δεν ξερω τι κανει βασικά.

Αντε να το γραψω ξανα.............ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΙΝΕΖΙΕΣ ΜΕΣΑ..........ερχεται καθαρο...........δεν χρειαζεται να κανεις η να ζητησης κατι φιλε μου!!!!!!!!!!:)

Και επαναλαμβανω,ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ROOT!!!!!!!!!!

Αφου δεν ξερεις μην ασχοληθεις,δεν υπαρχει λογος.Το κντ δουλευει αψογα απο το εργοστασιο,δεν θελει πειραγμα πουθενα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω hands free xaiomi λέτε να είναι συμβατά?

όχι για ήχο(mp3) περισσότερο για ομιλία.θα λειτουργούν όλα τα κουμπιά?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να το παραγγειλω και εγω απλα το μονο που με κρατάει ειναι το αν χρειαζεται ρουταρισμα γιατι ειμαι παντελώς άσχετος. Αν δεν κανω θα μπορω να κανω αναβαθμίσεις; Το ρουταρισμα που ζητάνε απο το vickmall ειναι αυτο που λέτε εδω; Ευχαριστω πολύ

Κανονικότατα δουλεύει

Και τα δύο που πήρα για τους δικούς μου τελικά δεν τα πείραξα καθόλου και δουλευούν ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω την παραγγελια μου απο το vickmall? Μου στειλανε τον αριθμο και μου ειπανε οτι μπορω να τον παρακολουθω απο εδω http://www.17track.net/en/ αλλα δεν εχω βγαλει μεχρι στιγμης ακρη. Να αναφερω οτι η εταιρεια courrier ειναι απο Σιγκαπουρη.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω την παραγγελια μου απο το vickmall? Μου στειλανε τον αριθμο και μου ειπανε οτι μπορω να τον παρακολουθω απο εδω http://www.17track.net/en/ αλλα δεν εχω βγαλει μεχρι στιγμης ακρη. Να αναφερω οτι η εταιρεια courrier ειναι απο Σιγκαπουρη.
Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Aπενεργοποίηση της δόνησης κατά την διάρκεια σύνδεσης της κλήσης

Γράφουμε στον dialer *#*#3646633#*#* για να μπούμε στο engineering mode και απο εκει επιλέγουμε telephony-->misc feature config και ξετσεκάρουμε το vibrate on outgoing call connected

 

Ευχαριστω θα το δοκιμασω.Ξερουμε με ποιο τροπο παραμετροποιουμε να κανει ζοομ απο το volume control και με ποιο πληκτρο να τραβαει φωτο?Δεν το εχω βρει καπου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...