Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εσείς που τα περνετε από εξωτερικό, πληρωνετε μέσω τράπεζας ή αντικαταβολη;

Φιλε μου ΜΟΝΟ με paypal να κανεις αγορες απο το εξωτερικο εαν ειναι δυνατον,σε καλυπτουν εαν κατι δεν παει καλα στην ολη διαδικασια.

Υπαρχει σχετικο τοπικ,ενημερωσου αμεσα!!!:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με το paypal όμως δεν θέλει μπλέξιμο με τράπεζες;

Εννοειται φιλε μου,(να υποθεσω οτι εισαι ενηλικος και εχεις καποια καρτα....:rolleyes:)αλλα εαν τους χρειαστης θα ειναι εκει να σε καλυψουν........απο Κινα θα αγορασεις και οχι απο καποιο τοπικο καταστημα εδω στην Ελλαδα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με το paypal όμως δεν θέλει μπλέξιμο με τράπεζες;

 

Είσαι σε forum και όχι σε chat room.Ανούσια μονολεκτικά σχόλια είναι εκτός θέματος και διαγράφονται.

 

Οι περισσότερες από τις ερωτήσεις που κάνεις υπάρχουν στο forum και μπορείς με μια αναζήτηση να πάρεις κατευθείαν τις απαντήσεις που θέλεις. Με λίγο διάβασμα μπορείς να βρεις τα πάντα. Επίσης στο συγκεκριμένο θέμα γίνονται συζητήσεις που αφορούν αποκλειστικά την συγκεκριμένη συσκευή και όχι τις τράπεζες και τους τρόπους πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σάν άσχετος να κάνω μία ερώτηση....εάν κάνω ενημέρωση συστήματος υπάρχη φόβος να χάσω τα ελληνικά και να μου βγάλει τίποτα κινεζιές? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται φιλε μου,(να υποθεσω οτι εισαι ενηλικος και εχεις καποια καρτα....:rolleyes:)αλλα εαν τους χρειαστης θα ειναι εκει να σε καλυψουν........απο Κινα θα αγορασεις και οχι απο καποιο τοπικο καταστημα εδω στην Ελλαδα.:)

 

Tο πρόβλημα είναι ότι είμαι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που υπέθεσες! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Σάν άσχετος να κάνω μία ερώτηση....εάν κάνω ενημέρωση συστήματος υπάρχη φόβος να χάσω τα ελληνικά και να μου βγάλει τίποτα κινεζιές? :worry:

 

Οχι.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι σε forum και όχι σε chat room.Ανούσια μονολεκτικά σχόλια είναι εκτός θέματος και διαγράφονται.

 

Οι περισσότερες από τις ερωτήσεις που κάνεις υπάρχουν στο forum και μπορείς με μια αναζήτηση να πάρεις κατευθείαν τις απαντήσεις που θέλεις. Με λίγο διάβασμα μπορείς να βρεις τα πάντα. Επίσης στο συγκεκριμένο θέμα γίνονται συζητήσεις που αφορούν αποκλειστικά την συγκεκριμένη συσκευή και όχι τις τράπεζες και τους τρόπους πληρωμής.

 

Βασικά ή ερώτηση έγινε προτού διαβάσω τον οδηγό με το συγκεκριμένο θέμα.. Απλώς ξέχασα να τη διαγραψω.

Link to comment
Share on other sites

Tο πρόβλημα είναι ότι είμαι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που υπέθεσες! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οχι.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά ή ερώτηση έγινε προτού διαβάσω τον οδηγό με το συγκεκριμένο θέμα.. Απλώς ξέχασα να τη διαγραψω.

 

Οποτε φιλε μου στους γονεις σου για τα περαιτερω.

Αρκετα ειμαστε εκτος θεματος.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ναι. περίμενε και δεύτερη γνώμη από κάποιον συμφορουμίτη :)

 

Oκ ! Αναμένουμε! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γιατί εδώ στην Ελλάδα είναι 50% ποιο ακριβό;;

Link to comment
Share on other sites

Oκ ! Αναμένουμε! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γιατί εδώ στην Ελλάδα είναι 50% ποιο ακριβό;;

 

στην ελλαδα εχει 98 ευρω με 2 χρονια εγγυηση. Προσεξε όμως....

περιλαμβανει φπα 23%, φορο εισαγωγης-δασμο 10%, φορο για τα μαγαζια που πουλανε νομιμα με αποδειξη, προκαταβολή φορου 100% για επομενο ετος, πρεπει και το μαγαζι να ζησει (φωτα νερα ενοικιο και κανας υπάλληλος αλλα και μονος του να είναι ο εμπορας δεν πρεπει να βγαζει ένα μισθο για την οικογενεια του?)...ε μια χαρα είναι η ελληνικη τιμη.

 

αν κανεις τις πραξεις ο ελληνασ κερδιζει πολυυυ λιγωτερα από τον κάθε κινεζο...απλα εμεις πληρωνουμε κατι τις παραπανω στο ΕΛ-κρατος.

Link to comment
Share on other sites

To κινητό αυτή την στιγμή μαζί με μεταφορικά απο μαγαζί που βλέπω στο skroutz βγαίνει 102€.Σε σχέση με τα περίπου 75-80€ απο τα κινεζόμαγαζα συμφέρει η αγορά απο Ελλάδα και το έχεις στα χέρια σου σε 2-3 ημέρες και όχι σε ένα μηνα ισως και παραπάνω..
Link to comment
Share on other sites

Σωστος!! Επισης αν γινει κατι μπορεις να συνενοηθεις πιο ευκολα με τον Ελληνα παρα με τον Κινεζο :)

Αυτό παίζεται, αλλά ναι στο συγκεκριμένο κινητό ( γιατί σε άλλα η τιμή είναι διπλάσια )και την συγκεκριμένη περίοδο συμφέρει η αγορά του απ'την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζεται, αλλά ναι στο συγκεκριμένο κινητό ( γιατί σε άλλα η τιμή είναι διπλάσια )και την συγκεκριμένη περίοδο συμφέρει η αγορά του απ'την Ελλάδα.

 

:) εγώ πάντως με αυτά που διαβάζω θα του εβαζα 7/10!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα έβγαζα τόσο εύκολα το συμπέρασμα ότι είναι όντως έτσι η αγορά του συγκεκριμένου κινητού από σκρουτζομάγαζο. Τι εννοώ : Δεν μου υπογράφει κανείς πως δεν έχει παραγγείλει το συγκεκριμένο κομμάτι από τον κινέζο με τον ίδιο τρόπο που το κάνω εγώ, με σκοπό να το πουλήσει με ένα κέρδος της τάξης των 10-12€ μετά την αφαίρεση του ΦΠΑ. Όταν έκανα παραγγελία για το X5, αρχές Νοέμβρη, έτυχε να δω μια ανακοίνωση της εταιρείας που φέρνει επίσημα τα Doogee που έλεγε ότι σε μια βδομάδα θα έφερνε επίσημα τα Χ5/Χ5 pro. Άρα όσοι τα είχαν στο skroutz πριν από αυτό, είναι δεδομένο πως τα έφεραν μόνοι τους από την Κίνα. Δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολο να παραγγείλει κανείς 5-10 κομμάτια μεμονωμένα, και να αποφύγει το τελωνείο. Θέλω να καταλήξω πως αν υπάρχει πιθανότητα η συσκευή να είναι τέτοιου είδους παραεισαγωγή, και δεν καλύπτεται από την εγγύηση του επίσημου αντιπροσώπου, ίσως δεν έχει διαφορά το να το φέρεις από Κίνα, γλυτώνοντας και ένα σημαντικό ποσό.

 

Να διευκρινίσω πως δεν εννοώ πως όλοι στο skroutz το κάνουν έτσι, αλλά υπάρχει η πιθανότητα, από τη στιγμή ειδικά που βλέπεις κατάστημα να σου λέει εγγύηση 12 μήνες : https://www.easytechnology.gr/telephonia/kineta-telephona/suskeues/doogee-galicia-x5-pro-4g-dual-sim-5.0-android-5.1-1280720-ips-quad-core-64bit-1.0-ghz-2gb-ram-16gb-mauro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο βασικότερος λόγος που θα το έπαιρνα απο εδώ σε αυτή την τιμή ειναι γιατι θα ήθελα να το έχω άμεσα στα χέρια μου ή επειδή δε μπορώ να αγοράσω απέξω.Για την εγγύηση δεν ειμαι βέβαιος ότι σε περίπτωση χοντρού προβλήματος θα με κάλυπτε και ο έλληνας αντιπρόσωπος ή παραεισαγωγέας και δε θα έβρισκε κάποια δικαιολογία..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα έβγαζα τόσο εύκολα το συμπέρασμα ότι είναι όντως έτσι η αγορά του συγκεκριμένου κινητού από σκρουτζομάγαζο. Τι εννοώ : Δεν μου υπογράφει κανείς πως δεν έχει παραγγείλει το συγκεκριμένο κομμάτι από τον κινέζο με τον ίδιο τρόπο που το κάνω εγώ, με σκοπό να το πουλήσει με ένα κέρδος της τάξης των 10-12€ μετά την αφαίρεση του ΦΠΑ. Όταν έκανα παραγγελία για το X5, αρχές Νοέμβρη, έτυχε να δω μια ανακοίνωση της εταιρείας που φέρνει επίσημα τα Doogee που έλεγε ότι σε μια βδομάδα θα έφερνε επίσημα τα Χ5/Χ5 pro. Άρα όσοι τα είχαν στο skroutz πριν από αυτό, είναι δεδομένο πως τα έφεραν μόνοι τους από την Κίνα. Δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολο να παραγγείλει κανείς 5-10 κομμάτια μεμονωμένα, και να αποφύγει το τελωνείο. Θέλω να καταλήξω πως αν υπάρχει πιθανότητα η συσκευή να είναι τέτοιου είδους παραεισαγωγή, και δεν καλύπτεται από την εγγύηση του επίσημου αντιπροσώπου, ίσως δεν έχει διαφορά το να το φέρεις από Κίνα, γλυτώνοντας και ένα σημαντικό ποσό.

 

Να διευκρινίσω πως δεν εννοώ πως όλοι στο skroutz το κάνουν έτσι, αλλά υπάρχει η πιθανότητα, από τη στιγμή ειδικά που βλέπεις κατάστημα να σου λέει εγγύηση 12 μήνες : https://www.easytechnology.gr/telephonia/kineta-telephona/suskeues/doogee-galicia-x5-pro-4g-dual-sim-5.0-android-5.1-1280720-ips-quad-core-64bit-1.0-ghz-2gb-ram-16gb-mauro[/QU

Γιατι , ποσό εγγύηση πρέπει να έχει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...