Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο html5 test εννοείς; Γιατί αυτό που αξιολογεί τον browser από ότι βλέπω έχει μέγιστο το 555. https://html5test.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικό μου PRO δεν έχει κάνει συγχρονισμό στις google επαφές μου, τι να κάνω?

 

να τις περάσω από αρχείο με imprort? (σκέφτομαι όμως ότι μετά μπορεί να μην κάνει πάλι συγχρονισμό αυτές που μπορεί να προσθέτω και θέλω να το αποφύγω)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις=>λογαριασμοί πατήσεις πάνω στον λογαριασμό Google, μετά πάνω στο e-mail και στη συνέχεια στη λίστα που εμφανίζει βρεις τις επαφές, και πατήσεις εκεί δεν κάνει τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις=>λογαριασμοί πατήσεις πάνω στον λογαριασμό Google, μετά πάνω στο e-mail και στη συνέχεια στη λίστα που εμφανίζει βρεις τις επαφές, και πατήσεις εκεί δεν κάνει τίποτα;

 

ναι έφτιαξε έτσι, σε ευχαριστώ πολύ!

 

αλλά ένα βήμα πριν τις κάνω manual sync, στο mail δλδ, είδα πως το sync είναι off, πως το βάζω on?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις=>λογαριασμοί και εκεί ή πατάς τις 3 τελίτσες που ανοίγουν τις επιλογές και έχει μόνο αυτό ή το αριστερό από τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη. Επίσης στο widget "έλεγχος ισχύος" έχεις επιλογή για να ανοιγοκλείνεις wi-fi,bluetooth,τοποθεσία,συγχρονισμό και έλεγχο φωτεινότητας. Μπορείς και από εκεί να εναλλάσεις την κατάσταση του συγχρονισμού κατά το δοκούν.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις=>λογαριασμοί και εκεί ή πατάς τις 3 τελίτσες που ανοίγουν τις επιλογές και έχει μόνο αυτό ή το αριστερό από τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη. Επίσης στο widget "έλεγχος ισχύος" έχεις επιλογή για να ανοιγοκλείνεις wi-fi,bluetooth,τοποθεσία,συγχρονισμό και έλεγχο φωτεινότητας. Μπορείς και από εκεί να εναλλάσεις την κατάσταση του συγχρονισμού κατά το δοκούν.

 

οκ να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

ωραίος που το βρήκες και το μοιράστηκες μαζί μας. :)

μιας και δεν είμαι root καθώς και δεν καίγομαι για το mobile Internet της Vodafone, δεν θα δοκιμάσω την εφαρμογή για να γράψω αποτελέσματα.

 

όμως, ασχολήθηκα όταν βρήκα λίγο χρόνο, με κάποιες sim κάρτες. οι δοκιμές μου και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Hotspot με Wind (κάρτα 4G, η τριπλή nano-micro-κανονική) και στις 2 sim slots: όλα κομπλέ

Hotspot με Cosmote What's up (κάρτα 4G, η διπλή nano-κανονική) και στις 2 sim slots: όλα κομπλέ (έβαλα αντάπτορα nano σε micro)

Hotspot με Cosmote Cosmokarta (κάρτα 4G, η διπλή micro-κανονική) και στις 2 sim slots: όλα κομπλέ

Hotspot με Vodafone (κάρτα 4G, η διπλή micro-κανονική) και στις 2 sim slots: λειτουργεί το mobile data στο doogee αλλά καμία συσκευή που συνέδεσα δεν μπορούσε να χρησιμοποιήσει δεδομένα.

 

edit:

σε προηγούμενο μήνυμα μου είχα αναφέρει την απογοήτευση μου σχετικά με τα γραφικά σε 2 συγκεκριμένα παιχνίδια και ότι έστρωσε με μια ρύθμιση που έκανα. δεν... δεν... η ιδέα μου ήταν ή ίσως να έτυχε να μην κολλήσει στις συγκεκριμένες πίστες. επειδή πέρασε απ τα χέρια μου άλλη μία συσκευή (άλλη μάρκα) με τον ίδιο επεξεργαστή, καταλήγω ότι δεν κάνει ο συγκεκριμένος για παιχνίδια. ίσως αν ήταν 64bit το λειτουργικό να έπαιζε καλύτερα, ίσως όμως και χειρότερα.

με την προηγούμενη έκδοση antutu είχα score 20000 και κάτι ψιλά, με την τελευταία (πρέπει να κατεβάσουμε και έξτρα app) έφτασε 24600 κάτι. επιπρόσθετα, ένα score 16500 είχα στο html5 test.

Για διαμοιρασμό ιντερνετ vodafone σε unroot κινητό γίνεται με usb καλώδιο μέσω της εφαρμογής pdanet+ η οποία ομως στην free έκδοση έχει κάποιον περιορισμό στον όγκο των δεδομένων και μόλις πιάσει κάποιο όριο,σταματα να λειτουργεί και πρέπει να το ξαναενεργοποιήσεις απο το κινητό

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ποιο html5 test εννοείς; Γιατί αυτό που αξιολογεί τον browser από ότι βλέπω έχει μέγιστο το 555. https://html5test.com

το html5 test μέσω της εφαρμογής antutu (νέα έκδοση 6 κάτι)

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι το συγκεκριμένο.

 

Δε βλέπω πάντως φοβερή διαφορά στα benchmarks μεταξύ απλού X5 και pro. 24153 και 16329 έβγαλε το δικό μου X5.

 

Να ρωτήσω κάτι μιας και το έτρεξες το νέο Antutu. Στο 3D έχει τρέξει και το marooned ή μόνο το garden; Στο δικό μου μόνο το 2ο. Σε άλλες συσκευές μέχρι και κανένα από τα 2 έτυχε να δω...

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Πως το έχεις κάνει να δείχνει fps;

edit: άκυρο, το βρήκα. Το δικό μου που δε μπορεί να τρέξει το marooned βγάζει 2.22 στο garden.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

χμ.. πριν τρέξω antutu, έκανα καθαρισμό με clean master τα άχρηστα αρχεία. επανεκκίνηση, λειτουργία πτήσης, ενεργή wireless και το τρέχω. τα έτρεξε και τα 2 όπως φαίνεται στο προηγούμενο σχόλιο.

απλά είμαι απογοητευμένος με την gpu που συνοδεύεται από τον συγκεκριμένο επεξεργαστή. όπως είπα νωρίτερα τα ίδια χάλια βλέπω και σε συσκευή άλλης εταιρείας με τον ίδιο επεξεργαστή και gpu.

περίμενα καλύτερα αποτελέσματα από αυτή του mt6582 (νομίζω mali 400 gpu είχε)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι περιμενετε τωρα με τα $$ που δωσατε να παρετε..........πραγματικα ομως τι περιμενατε??

Το κντ σε καθημερινη χρηση ειναι απιστευτο vfm,και τα παει εξαιρετικα παντου σχεδον,μηπως θελετε και βαρια 3d games με αυτα τα $$??

Εδω συσκευες πολλαπλασιας τιμης και τα βρισκουν σκουρα...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε καθημερινή χρήση ο 6735 με δεδομένο ότι προκειται για low budget cpu τα πηγαίνει πολύ καλύτερα απο τον 6582 που έπαιζε πέρισυ στα χρήματα που παίζει φέτος ο 6735.Σε παιχνίδια τώρα,δεν ξέρω πως τα πάει καθως δεν παίζω αλλά ο 6582 ζοριζόταν ακόμη και στο youtube app..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε καθημερινή χρήση ο 6735 με δεδομένο ότι προκειται για low budget cpu τα πηγαίνει πολύ καλύτερα απο τον 6582 που έπαιζε πέρισυ στα χρήματα που παίζει φέτος ο 6735.Σε παιχνίδια τώρα,δεν ξέρω πως τα πάει καθως δεν παίζω αλλά ο 6582 ζοριζόταν ακόμη και στο youtube app..

100% μαζι σου εδω........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες!!! Είπαμε ,ποσα περισσότερα σε αυτή τη τιμή;; Ήδη ή απόδοση ή μπαταρία το ηχείο ή οθόνη ή εμφάνιση είναι μια χαρά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω πάντως με το doogee dg310 (επεξεργαστής 6582) δεν είχα κανένα θέμα στην απόδοση εκτος από καποια σπανια μικροκαθηστεριση

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε καθημερινή χρήση ο 6735 με δεδομένο ότι προκειται για low budget cpu τα πηγαίνει πολύ καλύτερα απο τον 6582 που έπαιζε πέρισυ στα χρήματα που παίζει φέτος ο 6735.Σε παιχνίδια τώρα,δεν ξέρω πως τα πάει καθως δεν παίζω αλλά ο 6582 ζοριζόταν ακόμη και στο youtube app..

ο 6582 ζοριζόταν σε videos μέσω browsers, με βρίσκεις σύμφωνο με αυτό. μην ξεχάσω να αναφέρω ότι τα iPhone (τουλάχιστον μέχρι και το 4s που είχα) είχαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (και όχι μόνο) , και δεν βρίσκονται ακόμη και στις μέρες μας στο ίδιο εύρος τιμής με τα doogee x5 pro και το cubot S200.

επιπλέον, ο 6582 μια χαρά έπαιζε από YouTube app καθώς και είχε καλύτερες επιδόσεις σε παιχνίδια (τουλάχιστον σε 2 μοντέλα cubot από προσωπική εμπειρία) .

εκεί είναι η απογοήτευση μου. γιατί ένα πιο πρόσφατο κινητό με νεότερη τεχνολογία δεν προσφέρει σε όλους τους τομείς κάτι καλύτερο από ένα ξεπερασμένο (πλέον) κινητό με τον 6582 ;

τέλος, το cubot S200 το είχα πάρει σχεδόν 5 ευρώ φθηνότερα από ότι πήρα το x5 pro. δεν μετάνιωσα την αγορά του x5 pro, ίσα ίσα το έχω προτείνει σε μερικούς φίλους και κάποιοι περιμένουν να παραλάβουν. αλλά είναι το "γα-μώ-το" που με πνίγει, από την στιγμή που τα δίνω θέλω να πιάνουν τόπο, δεν είναι τα λεφτά για πέταμα.

 

καλημέρα κιόλας :)

Link to comment
Share on other sites

λέω να πάρω αυτή την θήκη, την έχει πάρει κανείς για να μου πει εντυπώσεις?

θέλω να μάθω αν ξέρει κάποιος αν η βάση που κάθετε το κινητό αν είναι λαστιχένια ή σκληρό πλαστικό (κοκάλινη), γιατί συνήθως οι δεύτερες σπάνε.

 

επίσης (όχι ότι υπάρχουν πολλές επιλογές), ποιο tempered glass έχετε πάρει?

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει αυτό το πακέτο μιας και χρειάστηκε να πάρω ένα 2ο Χ5 για μια φίλη και ήταν ευκαιρία να τα συνδυάσω. Αλλά ακόμα η παραγγελία είναι στο processing. Θα αργήσει να έρθει. Πάντως σαν τιμή είναι καλή αν είναι όντως "εργοστασιακή" θήκη(η 3η εικόνα κάτι τέτοιο δείχνει) μαζί με tempered glass.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει αυτό το πακέτο μιας και χρειάστηκε να πάρω ένα 2ο Χ5 για μια φίλη και ήταν ευκαιρία να τα συνδυάσω. Αλλά ακόμα η παραγγελία είναι στο processing. Θα αργήσει να έρθει. Πάντως σαν τιμή είναι καλή αν είναι όντως "εργοστασιακή" θήκη(η 3η εικόνα κάτι τέτοιο δείχνει) μαζί με tempered glass.

 

η τιμή είναι πολύ καλή, αλλά δυστυχώς δεν θέλω θήκη με σκληρό πλαστικό γιατί έχω πάρει 3 για γνωστούς και δεν έβγαλαν 3-4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ το γυαλί ήθελα, την θήκη παίζει να τη δώσω. Γενικά δεν τις πάω. Το μόνο που θέλω να πάρω είναι μια φθηνή σιλικόνης από το ebay, στην οποία κολλάω ένα μεταλλάκι και με τη σειρά του στερεώνεται σε βάση που έχω στο αυτοκίνητο(για να μην κολλάω τίποτα πάνω στο ίδιο το κινητό).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...