Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://drive.google.com/file/d/0B5N1hlYDS2krV1k4RzJkU1dXcUk/view?usp=docslist_api

 

Νομίζω ότι το έστειλαν...

Το παρήγγειλα χθες βράδυ

Εχθες το αγορασες και το εστειλαν σημερα.......Κυριακατικα.......:blink:

Και το tracking number τι σου δειχνει??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οποιον ενδιαφερεται το banggood απο ευρωπαικη αποθηκη το εχει 75€ +2€ μεταφορικα.δεν ξερω τους χρονους παραλαβεις αλλα πιστευω να ειναι πιο γρηγορο απο κινα

http://m.banggood.com/(UK-Warehouse)-DOOGEE-X5-Pro-5-inch-4G-LTE-Android-5_1-MTK6735-64Bit-Quad-core-Smartphone-p-1010482.html

23 μέρες μου έκανε απο το ίδιο site

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το αγορασες και το εστειλαν σημερα.......Κυριακατικα.......:blink:

Και το tracking number τι σου δειχνει??

Έχεις δίκιο δυστυχώς

Ναι μετά είδα ότι είναι από Κίνα το ταχυδρομείο. Δεν είναι για μένα τουλάχιστον. Είχα ακυρώσει προηγουμένως από gearbest γιατί δεν το είχαν στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται το banggood απο ευρωπαικη αποθηκη το εχει 75€ +2€ μεταφορικα.δεν ξερω τους χρονους παραλαβεις αλλα πιστευω να ειναι πιο γρηγορο απο κινα

http://m.banggood.com/(UK-Warehouse)-DOOGEE-X5-Pro-5-inch-4G-LTE-Android-5_1-MTK6735-64Bit-Quad-core-Smartphone-p-1010482.html

χτυπησα 2 λευκα από ελλαδα σκρουτζομαγαζο..με τελικο κοστος 59 ευρω παραδοση με κουριερ σε 2 μερεσ στην πορτα μου.

ειχε 103 μειον φπα 23% μειον φορος εισοδηματοσ 29% λογω εταιρειασ...μια χαρα. Εκπιπτει από εσοδα/

οσοι εχετε εταιρεια η γνωστο-κολλητο με εταιρεια συμφερει η ΕΛΛΑΣ

Link to comment
Share on other sites

χτυπησα 2 λευκα από ελλαδα σκρουτζομαγαζο..με τελικο κοστος 59 ευρω παραδοση με κουριερ σε 2 μερεσ στην πορτα μου.

ειχε 103 μειον φπα 23% μειον φορος εισοδηματοσ 29% λογω εταιρειασ...μια χαρα. Εκπιπτει από εσοδα/

οσοι εχετε εταιρεια η γνωστο-κολλητο με εταιρεια συμφερει η ΕΛΛΑΣ

Καλα ειπαμε και εσυ,δεν εχουν ολοι φιλους με εταιριες.......οποτε το νουμερο αγορας δεν ειναι ρεαλιστικο,για τους περισοτερους απο εμας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

103€ το πιο φθηνο ελληνικο μαγαζι για το pro ποια ειναι η διαδικασια που περιγραφεις γιατι μιλας για φορο εισοδηματος κατι μου ακουγεται εξωγηινο Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

edit

Η λύση για wifi hotspot σε vodafone εδώ αλλά χρειάζεται root.Λύση χωρίς root είναι με usb καλώδιο μέσω της εφαρμογής pdanet+

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται το banggood απο ευρωπαικη αποθηκη το εχει 75€ +2€ μεταφορικα.δεν ξερω τους χρονους παραλαβεις αλλα πιστευω να ειναι πιο γρηγορο απο κινα

http://m.banggood.com/(UK-Warehouse)-DOOGEE-X5-Pro-5-inch-4G-LTE-Android-5_1-MTK6735-64Bit-Quad-core-Smartphone-p-1010482.html

 

Και βάζοντας τον κωδικό b185f7, η τελικη τιμη ερχεται σε €73 και κατι.

Edited by sharm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω δύο κάρτες sim.ΟΤΕ και wind.ξαφνικά έχασα τον ΟΤΕ.σε καμιά υποδοχή δεν βρίσκει σήμα.σε άλλη συσκευή όλα καλά.ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω δύο κάρτες sim.ΟΤΕ και wind.ξαφνικά έχασα τον ΟΤΕ.σε καμιά υποδοχή δεν βρίσκει σήμα.σε άλλη συσκευή όλα καλά.ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Εκανες ενα restart στην συσκευη?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οκ έστρωσε. Τι σκαλωμα είχε φάει δεν ξέρω.

Πολλες συσκευες (και διαφορετικης μαρκας) παρουσιαζουν διαφορα παραπλησια θεμετακια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλαξα θέση στις κάρτες και συνέχισε να το κάνει είπα να ρωτήσω. Θα δω αν το κάνει ξανά βλέπουμε μετά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς θα προτιμάτε αυτό ή το nova y110x;

 

Το Υ100χ εννοεις μαλλον .

Εχω την εντυπωση οτι το Pro υπερτερει σε ολα.

Το χρησιμοποιω περιπου εναμισυ μηνα χωρις κανενα προβλημα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το y100x ενοουσα, συγνώμη.. Όμως ανυσηχω για τη μπαταρία και δεν ξέρω ποιο από τα δύο να πάρω :(

 

Την ιδια εχουνε. Παρε οποιο σε τραβαει καλυτερα.

Το κινητο μας, περα απο τα <ψυχρα> χαρακτηριστικα του, θα πρεπει να το κανουμε και κεφι! Να το γουσταρουμε!:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε... Το nova σε εμφανηση κυριολεκτικά γ@μ@ει! Εχει καλύτερες κάμερες και δυνατότερο ηχείο και gorilla glass(δεν ξέρω αν το χ5 pro έχει επίσης). Και τα δύο έχουν 5αρα οθόνη HD , είναι τετραπύρηνα, 2000~2200 mah μπαταρία . Το χ5 pro όμως έχει 4g, 2gb ram και 16 gb χώρο. Ή αλήθεια είναι πως κλινω πιο πολύ προς το nova λόγω εμφάνισης ,μα αναφερατε πιο πάνω πως οι επεξεργαστές mtk65xx έχουν ένα θέμα με τις μπαταρίες και το nova έχει τέτοιο επεξεργαστή. Γι'αυτό αν δεις πιο πάνω ρωταω για τη μπαταρία και γιατί είχα το doogee 310 με επεξεργαστή mtk65xx και ή αυτονομία του ήταν άστα να πάνε... Και δεν θέλω να πέσω σε τέτοιο κινητό πάλι. :)
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε... Το nova σε εμφανηση κυριολεκτικά γ@μ@ει! Εχει καλύτερες κάμερες και δυνατότερο ηχείο και gorilla glass(δεν ξέρω αν το χ5 pro έχει επίσης). Και τα δύο έχουν 5αρα οθόνη HD , είναι τετραπύρηνα, 2000~2200 mah μπαταρία . Το χ5 pro όμως έχει 4g, 2gb ram και 16 gb χώρο. Ή αλήθεια είναι πως κλινω πιο πολύ προς το nova λόγω εμφάνισης ,μα αναφερατε πιο πάνω πως οι επεξεργαστές mtk65xx έχουν ένα θέμα με τις μπαταρίες και το nova έχει τέτοιο επεξεργαστή. Γι'αυτό αν δεις πιο πάνω ρωταω για τη μπαταρία και γιατί είχα το doogee 310 με επεξεργαστή mtk65xx και ή αυτονομία του ήταν άστα να πάνε... Και δεν θέλω να πέσω σε τέτοιο κινητό πάλι. :)

 

Τοτε να προσθεσω δυο ακομα θετικα στοιχεια για το Χ5 Προ, την υποστηριξη που εχει και το οτι αγοραστηκε απο πολλους φιλους εδω μεσα και δεν θα εισαι ... μονος σου!

Καλη τυχη ! :wacko:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κανένα απο τα δύο δεν με χαλάει αλλά αφού έχω και εσάς ισως να πάρω το χ5 pro!!! Μέχρι να μαζεψω τα χρήματα όμως υγεία ... Μπορεί γιατί τελικά να μη πάρω κανένα από τα δύο!
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό αν δεις πιο πάνω ρωταω για τη μπαταρία και γιατί είχα το doogee 310 με επεξεργαστή mtk65xx και ή αυτονομία του ήταν άστα να πάνε... Και δεν θέλω να πέσω σε τέτοιο κινητό πάλι. :)

Το 310 σου ποσο σου κραταγε η μπαταρια; εμενα τωρα μου βγαζει 100%-5% 4+ ωρες οθονη

Τωρα περιμενω να μου ερθει το χ5 να δω διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μια μερα ηθελε 1-2 φορτισεις (παιζω και παιχνιδια) μετα ομως απο δυο υπερθερμανσεις(με ειδοποιηση οτι η μπαταρια πρεπει να κρυωσει) χωρις να το χρησιμοποιω κρατουσε αλλα οταν το χρησιμοποιουσα απο το 100% επεφτε στο 20% σε 10-30 λεπτα!! Χωρις να παιζω παιχνιδια γιατι εσπασα την οθονη και ειναι πολυ αβολο :( Στο τελος μου εσπασε τα νευρα και πηρα ενα παλιο του μπαμπα μου... Τωρα τη βγαζω με το ταμπλετ ... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο αποδοση παντως πολυ καλο!! Σφαιρα!! Και οσα του εκανα με root και xposed και custom roms ακομη κραταει γερα!! Εκτος απο τη μπαταρια φυσικα.!! Κατι ακομη: εσπασα την οθονη και το ραγισμα εφτασε μεχρι τη μπροστινη καμερα και οταν πας να τη χρησιμοποιησεις η μιση οθονη ειναι θολη απο το ραγισμα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

edit

Η λύση για wifi hotspot σε vodafone εδώ

ωραίος που το βρήκες και το μοιράστηκες μαζί μας. :)

μιας και δεν είμαι root καθώς και δεν καίγομαι για το mobile Internet της Vodafone, δεν θα δοκιμάσω την εφαρμογή για να γράψω αποτελέσματα.

 

όμως, ασχολήθηκα όταν βρήκα λίγο χρόνο, με κάποιες sim κάρτες. οι δοκιμές μου και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Hotspot με Wind (κάρτα 4G, η τριπλή nano-micro-κανονική) και στις 2 sim slots: όλα κομπλέ

Hotspot με Cosmote What's up (κάρτα 4G, η διπλή nano-κανονική) και στις 2 sim slots: όλα κομπλέ (έβαλα αντάπτορα nano σε micro)

Hotspot με Cosmote Cosmokarta (κάρτα 4G, η διπλή micro-κανονική) και στις 2 sim slots: όλα κομπλέ

Hotspot με Vodafone (κάρτα 4G, η διπλή micro-κανονική) και στις 2 sim slots: λειτουργεί το mobile data στο doogee αλλά καμία συσκευή που συνέδεσα δεν μπορούσε να χρησιμοποιήσει δεδομένα.

 

edit:

σε προηγούμενο μήνυμα μου είχα αναφέρει την απογοήτευση μου σχετικά με τα γραφικά σε 2 συγκεκριμένα παιχνίδια και ότι έστρωσε με μια ρύθμιση που έκανα. δεν... δεν... η ιδέα μου ήταν ή ίσως να έτυχε να μην κολλήσει στις συγκεκριμένες πίστες. επειδή πέρασε απ τα χέρια μου άλλη μία συσκευή (άλλη μάρκα) με τον ίδιο επεξεργαστή, καταλήγω ότι δεν κάνει ο συγκεκριμένος για παιχνίδια. ίσως αν ήταν 64bit το λειτουργικό να έπαιζε καλύτερα, ίσως όμως και χειρότερα.

με την προηγούμενη έκδοση antutu είχα score 20000 και κάτι ψιλά, με την τελευταία (πρέπει να κατεβάσουμε και έξτρα app) έφτασε 24600 κάτι. επιπρόσθετα, ένα score 16500 είχα στο html5 test.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...