Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα επειδη σκοπευω να παραγγειλω το κινητο απο το vickmall(λογω αξιοπιστιας) οσοι το πηρατε απο κει, ποσες μερες εκανε να ερθει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα και hard reset και επανεκινησεις αλλα τπτ.... Οχι δεν γινονται καποια εργα κοντα στο σπιτι... Τα υπολοιπα κινητα συον ιδιο χωρο εχουν σημα.... Αυτο με προβληματιζει..... Ισως να ειναι ελαττωμα τι να πω..... Και δεν μπορω να μπω στη διαδικασια να επικοινωνω με τους κινεζους μεχρι να βγαλω ακρη... !!! Μιλησα με τον Ελληνα αντιπροσωπο αλλα για ονομα του θεου δεν υποστηριζει service και ανταλλακτικα γιατι δεν το αγορασα απο Ελλαδα!! Αντιεπαγγελματικο για μενα... Ενταξει για την εγγυηση να καταλαβω αλλα το service και τα ανταλλακτικα που κολλανε;;;; Δοκιμασα επισης κ τις 2 υποδοχες αλλα παλι τα ιδια... Οσο για προγραμματα τπτ το ιδιαιτερο..... Facebook, Messenger και candy crash για να περναει η ωρα!!

δοκίμασες να βάλεις την κάρτα/τις κάρτες σου σε άλλη συσκευή να δεις τι σήμα έχει/έχουν;

δοκίμασες να βάλεις άλλη κάρτα (άλλης εταιρείας) στην συσκευή σου;

μήπως κατά τύχη εμφανίζεται το πρόβλημα σε Vodafone στην περιοχή Ν.

Ηρακλείου; επειδή από προχθές έχει πρόβλημα ένας φίλος, και είναι θέμα της Vodafone στην περιοχή (έτυχε να το συζητήσουμε πριν από 2 ώρες) .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκοπευω να παραγγειλω το κινητο απο το vickmall(λογω αξιοπιστιας) οσοι το πηρατε απο κει, ποσες μερες εκανε να ερθει?

 

18 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκοπευω να παραγγειλω το κινητο απο το vickmall(λογω αξιοπιστιας) οσοι το πηρατε απο κει, ποσες μερες εκανε να ερθει?

 

Το Vickmall ειναι γρηγοροι αλλα η ταχυτητα εξαρταται απο τα ταχυδρομεια.

Μην συζηταμε ομως ολο τα ιδια και τα ιδια!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα έβαλα την κάρτα μου στην παλιά συσκευή και λειτουργούσε κανονικά.... Τι να πω ξενέρωσα...... Υπάρχει κάποιο διαγνωστικό πρόγραμμα για να δω αν όντως έχει πρόβλημα η πρέπει να απευθυνθώ σε κάποιο τεχνικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

 

Μιας και βελπω οτι πολλοι το πηρατε απο το Vickmall, γνωριζει κανεις αν η θηκη που γραφει στην σελιδα του κινητου με 2,99 USD, ειναι ιδια με αυτη που γραφει 6,99 USD?

 

Βλεπω την ιδια ονομασια αλλα μεγαλη διαφορα στην τιμη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει το κινητό hotspot;;; Γιατί εγώ το έκανα και συνεχεια μου βγάζει τριγωνάκι στο pc...Ξέρει κανεις γιατί γίνετε αυτό....και αν υπάρχει κάποια λύση;;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποιον πάροχο έχεις; Προσωπικά με wind είμαι οκ,με vodafone έχω θέμα παρόλο που άλλαξα θέση στις σιμ και έβαλα της vodafone στο slot 1.Δούλεψε για λιγες ώρες και μετά πάλι τα ίδια..Αν και εγώ δεν έχω κίτρινο τριγωνάκι αλλά απλά δεν δίνει ιντερνετ στο pc ενώ φαίνεται ότι ειναι συνδεδεμένο κανονικά.

Για το κίτρινο τρίγωνο απο ότι γνωρίζω τα win7 το βγάζουν στην αρχή μέχρι να αναγνωριστεί το δίκτυο.Μετά βγαίνει ένα παράθυρο που σε ρωτάει αν το δίκτυο είναι ιδιωτικό ή δημόσιο,πατάς ανάλογα και μετά συνδέεται κανονικά.

Καλημερα

 

Μιας και βελπω οτι πολλοι το πηρατε απο το Vickmall, γνωριζει κανεις αν η θηκη που γραφει στην σελιδα του κινητου με 2,99 USD, ειναι ιδια με αυτη που γραφει 6,99 USD?

 

Βλεπω την ιδια ονομασια αλλα μεγαλη διαφορα στην τιμη.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η ίδια που κοστίζει 2,99$ αλλά όταν την πάρεις σκέτη σε χρεώνουν και τα μεταφορικά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους... Αγορά από Gearbest την 1/10 και παραλαβή σήμερα 16/11. Πάλι καλά, έφτασε...

Με το που το άνοιξα έκανε 2 update απανωτά. Τώρα σετάρισμα και προώθηση σε αυτόν που θα το χρησιμοποιήσει...:)

Link to comment
Share on other sites

Ποιον πάροχο έχεις; Προσωπικά με wind είμαι οκ,με vodafone έχω θέμα παρόλο που άλλαξα θέση στις σιμ και έβαλα της vodafone στο slot 1.Δούλεψε για λιγες ώρες και μετά πάλι τα ίδια..Αν και εγώ δεν έχω κίτρινο τριγωνάκι αλλά απλά δεν δίνει ιντερνετ στο pc ενώ φαίνεται ότι ειναι συνδεδεμένο κανονικά.

Για το κίτρινο τρίγωνο απο ότι γνωρίζω τα win7 το βγάζουν στην αρχή μέχρι να αναγνωριστεί το δίκτυο.Μετά βγαίνει ένα παράθυρο που σε ρωτάει αν το δίκτυο είναι ιδιωτικό ή δημόσιο,πατάς ανάλογα και μετά συνδέεται κανονικά.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η ίδια που κοστίζει 2,99$ αλλά όταν την πάρεις σκέτη σε χρεώνουν και τα μεταφορικά.

Και εγω με vodafone έχω θέμα....το έβαλα στο slot 1 και σε μένα δούλευε μια την άλλη όχι...με cosmote δεν έχω πρόβλημα. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

 

Μιας και βελπω οτι πολλοι το πηρατε απο το Vickmall, γνωριζει κανεις αν η θηκη που γραφει στην σελιδα του κινητου με 2,99 USD, ειναι ιδια με αυτη που γραφει 6,99 USD?

 

Βλεπω την ιδια ονομασια αλλα μεγαλη διαφορα στην τιμη.

Καλημερα

Την παραγειλα και εγω αυτη τη θηκη μαζι με το την συσκευή, μολις παραλαβω (σε κανα 2 εβδωμαδες) θα ενημερωσω .

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η ίδια που κοστίζει 2,99$ αλλά όταν την πάρεις σκέτη σε χρεώνουν και τα μεταφορικά.

 

Καλημερα

Την παραγειλα και εγω αυτη τη θηκη μαζι με το την συσκευή, μολις παραλαβω (σε κανα 2 εβδωμαδες) θα ενημερωσω .

 

Απο Vickmall μου απαντησαν οτι ειναι ιδιες οι θηκες, χωρις να σχολιασουν την διαφορα τιμης. Μπορει να ισχυει αυτο που λεει ο bbbb.

 

Εκανα και εγω παραγγελια. Θα δειξει οταν παραλαβω:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα μεταφορικα ειναι παιδια,οι θηκες ειναι ιδιες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας στην παρεα !

Mολις επεσε η παραγγελια για το DOOGEE X5 Pro στο vickmall .

Ξεκινω να ξαψαχνιζω το παρων νημα για να ενημερωθω .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου Χ5 pro σήμερα :) . 3-11 έφυγε από Κίνα , 17-11 έφτασε Ηράκλειο . Παραγγελεία από Vickmall , όπου έβαλαν σαν δώρο ΚΑΙ το tempered glass ΚΑΙ τον φορτιστή αυτοκινήτου ( διπλό μάλιστα ;) ) + μια λευκή θήκη ( που την πλήρωσα κανονικά )

 

Έγιναν και τα 2 update σε R7 και R8 , και ξεκινάει πάλι το σετάρισμα :)

 

Ήδη το απλό X5 δόθηκε στην γυναίκα , και έμεινα με το Pro εγώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο.Μετά απο κάποιες ημέρες χρήσης,αν θέλεις γράψε τις εντυπώσεις σου σε σύγκριση με το απλό
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ένα πράγμα που πρόσεξα , και με χάλασε , είναι πάνω στην μπάρα , δίπλα από την ώρα , εκεί που δείχνει το σήμα των καρτών , εμφανίζει με πολύ μεγάλα γράμματα το '' 3G , G , E '' . Πράγμα που στο απλό Χ5 , η γραμματοσειρά που χρησιμοποιεί για τα ίδια ακριβώς γράμματα είναι πολύ μικρότερη και πιο ωραία :lol: .

 

Τώρα μετά τις αναβαθμίσεις που έκανε , αυτό που με τρώει και το σκέφτομαι , είναι αν θα τα κάνω root ή όχι :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ένα πράγμα που πρόσεξα , και με χάλασε , είναι πάνω στην μπάρα , δίπλα από την ώρα , εκεί που δείχνει το σήμα των καρτών , εμφανίζει με πολύ μεγάλα γράμματα το '' 3G , G , E '' . Πράγμα που στο απλό Χ5 , η γραμματοσειρά που χρησιμοποιεί για τα ίδια ακριβώς γράμματα είναι πολύ μικρότερη και πιο ωραία :lol: .

 

Τώρα μετά τις αναβαθμίσεις που έκανε , αυτό που με τρώει και το σκέφτομαι , είναι αν θα τα κάνω root ή όχι :D

Να μην το κανεις δεν χρειαζεται νομιζω,εκτος εαν θες να το σκαλισεις πολυ.

Εγω μονο το δικο μου rootαρα,ολα τα αλλα που εδωσα ειναι μαμα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να μην το κανεις δεν χρειαζεται νομιζω,εκτος εαν θες να το σκαλισεις πολυ.

Εγω μονο το δικο μου rootαρα,ολα τα αλλα που εδωσα ειναι μαμα.:)

 

Το σκέφτομαι ...... Εδώ ρούταρα το απλό ( που το έχει πλέον η γυναίκα ) , και αυτό που είναι για εμένα να το αφήσω στοκ ;;; :lol:

 

Δεν θυμάμαι και αν κάποια από τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ θέλει ροοτ .........

 

EDIT : Τελικά το ρούταρα , με το αρχείο update.zip που είχε δώσει ο bbbb , για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω το Titanium Backup και να μην χρειαστεί να σετάρω όλες τις εφαρμογές που είχα στο απλό Χ5 !!! :)

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα e-mail από το Vickmall με φωτογραφίες του φακέλλου αποστολής του κινητού και του περιεχομένου του, όπου αναγράφεται και το tracking number που μου έδωσαν. Έπειδή έχω κάνει κι άλλες αγορές από Κίνα, τέτοια ενημέρωση δεν την ξαναείχα, γι αυτό και το αναφέρω, ότι το Vickmall όντως είναι μπροστα! Επιφυλάσσομαι βέβαια μέχρι την παραλαβή του κινητού...

 

Το παρέλαβα σήμερα μετά από 20 μέρες, από Vickmall, με SG, μέσω ΕΛΤΑ. Έκανα και το update που ήρθε μετο που συνδέθηκα στο WiFi. Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις:-):)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα μετά από 20 μέρες, από Vickmall, με SG, μέσω ΕΛΤΑ. Έκανα και το update που ήρθε μετο που συνδέθηκα στο WiFi. Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις:-):)

 

Έκανες και τα 2 Update που έχουν βγεί ; και το 7 και το 8 ; Για τσέκαρέ το ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.κ γω παρελαβα σημερα..πολυ καλο το κινητο για τα λεφτα τ...μπορει καποιοσ να μ πει ομως αν μπορω να βαλω % της μπαταριας χωρις να κατεβασω εφαρμογη??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...