Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν πέρασα και twrp με sp flash tools και έκανα root μέσω αυτού και έβαλα και xposed στην R08.Μπράβο στην doogee για τη συνεχή υποστήριξη μιας έτσι και αλλιως απροβλημάτιστης rom που φοράει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος που έχει καλώδιο OTG ας το δοκιμάσει κι ας μας πει να το διαπιστώσουμε.

Αυτό το R γιατί το εμφανίζει στο σήμα της δεύτερης SIM δεξιά πάνω από το G ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα otg και δεν υποστηρίζει.Αν έχεις q επειδή γινεται roaming μεσω wind,εμφανίζει το R
Link to comment
Share on other sites

Αααα μάλιστα... όντως Q είναι η συγκεκριμένη. Να σαι καλά ευχαριστούμε για τις απαντήσεις.

Επιπλέον είδα κι εγώ επιτελούς 4G σε κάρτα Vodafone...

Αφού πήρα πρώτα τηλέφωνο φυσικά στην εξυπηρέτηση και το ενεργοποίησαν ΠΑΛΙ....

Αυτό δεν μπόρεσα να το καταλάβω αφού όταν την είχα πάρει πριν 1-2 μήνες

τους είχα πει να το ενεργοποιήσουν όπως και είχαν κάνει και έβλεπα κανονικά 4G.

Γιατί ξαφνικά το απενεργοποίησαν δεν μπόρεσα να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα bug που παρατήρησα τουλάχιστον στο δικό μου είναι ότι το wifi hotspot δίνει ιντερνετ μονο απο το πρωτο sim slot.Απο τη 2η σιμ,ενώ δειχνει να λειτουργει σωστά και συνδέονται κανονικά σε αυτό άλλες συσκευές και το κινητό έχει ιντερνετ,δεν στέλνει ιντερνετ στο hotspot.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα bug που παρατήρησα τουλάχιστον στο δικό μου είναι ότι το wifi hotspot δίνει ιντερνετ μονο απο το πρωτο sim slot.Απο τη 2η σιμ,ενώ δειχνει να λειτουργει σωστά και συνδέονται κανονικά σε αυτό άλλες συσκευές και το κινητό έχει ιντερνετ,δεν στέλνει ιντερνετ στο hotspot.

πάνω σε αυτό έχω 2 ερωτήσεις:

1) δοκίμασες να αλλάξεις θέσεις στις 2 κάρτες και να δώσεις από το δεύτερο slot Internet? αν δουλεύει με τράμπα τις κάρτες ευθύνεται η κάρτα και δεν είναι bug (hardware ή software).

2) μήπως η κάρτα (που δεν δίνει Hotspot στην δεύτερη υποδοχή) είναι αρκετά παλιά ή/και κατά σύμπτωση cosmokarta?

ρωτάω επειδή έχω το ίδιο ακριβώς θέμα σε άλλη συσκευή.

κατέληξα στο ότι φταίει η κάρτα (αφού έκανα τράμπα τις 2 κάρτες στις 2 υποδοχές), αλλά δεν έχω πάει ακόμη σε cosmote Shop να ζητήσω καινούργια sim.

αναμένω νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχω το ίδιο πρόβλημα με vodafone κάρτα και cosmote what`s up που δινουν απο το 1ο sim slot αλλά όχι απο το 2ο oπότε ειχα καταλήξει ότι φταίει το κινητό αλλά έβαλα στο 2o sim slot την wind f2g και δουλεύει κανονικά οπότε φταίνε οι άλλες 2 κάρτες.Της cosmote την έχω περίπου 3 χρόνια,της vodafone την πήρα το καλοκαίρι και της wind το καλοκαίρι έκανα αλλαγή sim.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Παρέλαβα κι εγώ χθες το κινητό και όλα καλά μέχρι στιγμής.

Μου φαίνεται αρκετά καλή κατασκευή και ο χρόνος θα δείξει πως θα τα πάει από άποψη αντοχής, αλλα και πάλι για 76€ είναι οκ.

Έχω τρία θεματάκια!Ακούω πεντακάθαρα τους άλλους αλλα μου είπανε οτι με ακουνε σαν να ακουγομαι από μακριά.Δεν είναι οτι δεν με ακούνε, απλά ακούγομαι σαν να μιλάω μακριά από το μικρόφωνο.Όταν πλησιάζω το στόμα μου στην περιοχή του μικροφώνου με ακούνε μία χαρά.Δεν έχω εγκαταστήσει ακόμα καμία εφαρμογή, είναι όπως ηρθε μαμίσιο.

Όταν χρησιμοποιω τα ακουστικά είναι ολα οκ!Κανένας άλλος με αυτό το θεμά?

Το δεύτερο είναι αν έχει πάρει κανένας, άλλα ακουστικά από τα μαμίσια τα οποία δεν με βολεύουν(ειναι αυτα που μπαινουν στο αφτι μεσα σαν σφαιρούλες).Προτιμώ τα άλλα τα κλασσικά.

Τέλος υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί το ποσοστό μπαταρίας στην επάνω μπάρα χωρις να χρησιμοποιήσουμε κάποια εφαρμογή, και αν μπορώ να αλλαξω τα εικονίδια για Playstore,μηνυματα,internet.

 

Κατά τα άλλα θεωρώ οτι είναι πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά του.

Edited by nomagios
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά εγώ πήρα χθες το κινητό από εδώ, ελληνικό κατάστημα ακόμα δεν το έχω δει από κοντά, την Παρασκευή θα το δω. Ο αδερφός μου είπε ότι μέσα στην συσκευασία δεν είχε ακουστικά. Εσάς είχε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε ακουστικά στη συσκευασία.

Χωρίς εφαρμογή δεν γίνεται να εμφανιστεί το ποσοστό της μπαταρίας.Για το μικρόφωνο δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6343953#post6343953

Link to comment
Share on other sites

Τέλος υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί το ποσοστό μπαταρίας στην επάνω μπάρα χωρις να χρησιμοποιήσουμε κάποια εφαρμογή, και αν μπορώ να αλλαξω τα εικονίδια για Playstore,μηνυματα,internet. .

 

δεν ξερω το συγκεκριμενο κινητο αλλα στα πιο πολλα αντροιντ πας settings-battery-show %.

αυτο σου δειχνει στην πανω μπαρα το ποσοστο πληρωσης της μπαταριας. Αυτά μεχρι την 4.4 που εχω δουλεψει. Ισως στα Λολιποπς να εχει αλλαξει.

 

Τωρα αν θες εικονιδιο καραμπινατο φατσα καρτα, με εφαρμογή όπως ειπαν πιο πριν

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω το συγκεκριμενο κινητο αλλα στα πιο πολλα αντροιντ πας settings-battery-show %.

αυτο σου δειχνει στην πανω μπαρα το ποσοστο πληρωσης της μπαταριας. Αυτά μεχρι την 4.4 που εχω δουλεψει. Ισως στα Λολιποπς να εχει αλλαξει.

 

Τωρα αν θες εικονιδιο καραμπινατο φατσα καρτα, με εφαρμογή όπως ειπαν πιο πριν

Ναι το εχουμε πει οτι δεν γινεται αυτο,παρα μονο με εφαρμογη απο το play.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχουμε πει οτι δεν γινεται αυτο,παρα μονο με εφαρμογη απο το play.

 

Τοποθετησα στην αρχικη οθονη, στην θεση της μπαρας αναζητησης της γκουγκλ, to widget της εφαρμογηs Sense flip clock kai weather, το οποιο περαν οτι τα χρωματα ταιριαζουν (αποψη μου), εχει την δυνατοτητα απο τις ρυθμισεις του, να σου εμφανιζει και την ενδειξη της μπαταριας καθαρα και ανετα!

Βεβαια υπαρχουν και αλλες εφαρμογες, αυτη ομως με βολεψε!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τοποθετησα στην αρχικη οθονη, στην θεση της μπαρας αναζητησης της γκουγκλ, to widget της εφαρμογηs Sense flip clock kai weather, το οποιο περαν οτι τα χρωματα ταιριαζουν (αποψη μου), εχει την δυνατοτητα απο τις ρυθμισεις του, να σου εμφανιζει και την ενδειξη της μπαταριας καθαρα και ανετα!

Βεβαια υπαρχουν και αλλες εφαρμογες, αυτη ομως με βολεψε!

Προφανως εισαι root,ε;

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εισαι root,ε;

 

Οχι, δεν ειμαι σιγουρος αν θα το κρατησω και ετσι το αφησα.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος παντως αν και χτες δεν μου αναγνωριζε το μοτιβο ξεκλειδωματος της αρχικης οθονης. Μου το εκανε δυο φορες (Σε διαφορετικες φασεις), τρομαξα και το αφαιρεσα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ειμαι σιγουρος αν θα το κρατησω και ετσι το αφησα.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος παντως αν και χτες δεν μου αναγνωριζε το μοτιβο ξεκλειδωματος της αρχικης οθονης. Μου το εκανε δυο φορες (Σε διαφορετικες φασεις), τρομαξα και το αφαιρεσα.

Σε αλλο τοπικ ηθελα να απαντησω σχετικα με το root............τα ψιλομπερδεψα.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με το Themer Launcher, που είναι δωρεάν στο Play Store καθησα και έκανα μια desktop screen που τα δείχνει όλα :p

http://i.imgur.com/H0Kz51P.jpg

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & καλή εβδομάδα σε όλη τη παρέα,

Μόλις έφυγε παραγγελία 2τμχ από Vickmall

1 για τη γυναίκα (που ράγισε η οθόνη του Cubot S168 που έχει)

& 1 για τον ζηλιάρη σύζυγο της :lol: :lol:

Σε αναμονή τώρα!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα καλη εβδομαδα, νεος στο φορουμ και νεος ιδιοκτητης Χ5 προ,

θα ηθελα να καταθεσω και εγω την εμπειρια μου απο βικμαλ και να κανω μια ερωτηση.

Γρηγορο το βικμαλ ομως στην παραγγελια μου ΄ξεχασε΄να βαλει μεσα αλλο ενα tepered glass που ζητησα.Σε μαιλ που εστειλα μετα παραδεχτηκαν το λαθος τους και μου ζητησαν αν το θελω τωρα να μου το στειλουν ξεχωριστα ή σε επομεν παραγγελια μου.Anyway...

Η ερωτηση μου ειναι αν ξερει κανεις πως γινετε βιντεοκληση στο Χ5 εκτος βαιπερ, φεισμπουκ χανκουτ ή αλλης τετοιας εφαρμογης.Δηλαδη πως κανω βιντεοκληση με lolipop ?

ευχαριστω για την υποδοχη..

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται βιντεοκλήση 3g με lollilop.Tην αφαίρεσαν τη λειτουργία που υπήρχε στην kitkat και πίσω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...