Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να το έχεις στο φορτιστή.Τα αρχεια που δούλεψαν σε εμένα καθως και την διαδικασία την έχω γράψει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6332329#post6332329
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα βήματα ακολούθησα, αλλα όπως είπα και αλλου αυτή η συσκευή .... δεν με πάει :p, οποτε έκανα uninstall και επαναφορά .... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε e-mail με το tracking number. Κανένα αξιόπιστο site για να παρακολουθώ το δεματάκι υπάρχει;

Ενημερωτικά:

Η παραγγελία δόθηκε 16/10

Τracking number δόθηκε στις 21/10.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε e-mail με το tracking number. Κανένα αξιόπιστο site για να παρακολουθώ το δεματάκι υπάρχει;

Ενημερωτικά:

Η παραγγελία δόθηκε 16/10

Τracking number δόθηκε στις 21/10.

Για δοκιμασε αυτο http://www.17track.net/en/result/post.shtml

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω διαβασει ολο το ποστ και μαλλον θα προβω στην αγορα του θα ηθελα λιγο τη βοηθεια σας παρακαλω.Εχω ενα lenovo p 780 το ειχα παρει λογω της 4000mah μπαταρια και μετα απο 2 χρονια κραταει ανετα 2 μερες νορμαλ εως αρκετης χρησης με 20 κλησεις περιπου τη μερα.Το doogee λογω και του πιο συγχρονου επεξεργαστη του ποση διαρκεια θα εχει η μπαταρια του.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτε δε θα σου βγάλει την αυτονομία του p780.Προσωπικά δε μιλάω πολύ στο κινητό,το χρησιμοποιώ πιο πολύ για ιντερνετ,μουσική,βιντεο κτλ.Με αυτή την χρήση λοιπόν υπόλογισε μέγιστο γύρω στις 4.30 ώρες χρήσης οθόνης απο το πρωι μέχρι το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Mε έτρωγε η περιέργεια να δοκιμάσω την R07.Οπότε φλάσαρα μέσω sp flash tools την R05 και μετά το πρώτο boot,μου κατέβασε την R07 και την εγκατέστησε κανονικά.Μετά πέρασα πάλι μέσω sp flash tools το twrp,ρούταρα και τώρα ειμαι στο στήσιμο της.Κάποια ουσιαστική διαφορά,δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω καινούριο θέμα για το Doogee X5 Pro καθώς έχει διαφορετικά τεχνικά χαρακτηριστικά απο το απλό x5 ως προς τον επεξεργαστή και τη μνήμη κυρίως και φυσικά την τιμή.Αν θέλετε και οι υπόλοποι κάτοχοι του pro γράφετε σε αυτό το θέμα

 

o επεξεργαστής 1 GHZ είναι αδύναμος? τι λέτε..?

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής παρά το ότι ειναι στο 1ghz δεν προβληματίζει κατά τη χρήση του.Δεν ασχολούμαι καθόλου με παιχνίδια αλλά για τηλέφωνα,sms,video,browsing είναι ικανοποιητικότατος χωρις να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

μολις επεσε παραγγελια απο Vickmall...:)

 

για να δουμε τι λεει κι αυτο...:rolleyes:

 

μπραβο ταχυτητα το Vickmall...shipped !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής παρά το ότι ειναι στο 1ghz δεν προβληματίζει κατά τη χρήση του.Δεν ασχολούμαι καθόλου με παιχνίδια αλλά για τηλέφωνα,sms,video,browsing είναι ικανοποιητικότατος χωρις να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα

 

Από φωτ. μηχανή και GPS τι λέει, τα δοκίμασες να μας πεις εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Από φωτ. μηχανή και GPS τι λέει, τα δοκίμασες να μας πεις εντυπώσεις?
GPS κανένα πρόβλημα, φωτογραφική .... μέτριο ;)

Σήμερα τοποθέτησα το tempered glass που είχα πάρει από το vickmall. Μπήκε με τη μια, χωρίς αλλα θεματάκια .............. ΤΕΛΕΙΟ !!!

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Απο τα καλύτερα gps που έχω δει σε mtk κινέζικο.Για φωτό δες ποστ 62 και 63 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6321122#post6321122
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Απο τα καλύτερα gps που έχω δει σε mtk κινέζικο.Για φωτό δες ποστ 62 και 63 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6321122#post6321122

 

Ευχαριστώ , για την απάντηση, σε κάποιες φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει φαίνονται σαν να υπάρχει μεμβράνη που τις θολώνει. Παίζει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω μεμβράνη

 

Ανέβασαν στη σελίδα τους ολόκληρο το firmware της R07 http://www.doogee.cc/download.php?ProId=53

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...... και όπως ήταν φυσικό , με το που έφτασε το απλό X5 , η γυναίκα το λιμπίστηκε και θέλει και αυτή καινούργιο τηλέφωνο :lol: :p

 

Οπότε υπάρχει η εξής ερώτηση ...... να παραγγείλω το X5 Pro για εμένα και να δώσω το απλό στην σύζυγο ή να παραγγείλω άλλο ένα Χ5 το ίδιο ;

 

Η ερώτηση πηγαίνει κυρίως στους φίλους που έχουν περάσει από τα χέρια τους και τα 2 τηλέφωνα . Το πως συμπεριφέρονται σε καθημερινή χρήση . Από ότι διάβασα η διαφορά στον επεξεργαστή δεν φαίνεται τόσο μεγάλη , σε καθημερινά πράγματα ( υπόψιν παιχνίδια ούτε εγώ παίζω ) . Περισσότερο σκέφτομαι το Pro , σαν πιο future proof αγορά , μιας και με τα 2GB μνήμης το βλέπω δύσκολο σε κολλήσει σε μελλοντικά πράγματα !!!

 

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί άλλο κινητό στην τιμή του Pro , με τα χαρακτηριστικά του ; Εννοώ να το ψάξω σε άλλες μάρκες/καταστήματα ή να πάρω από το γνωστό vickmall , για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ; :)

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω δει άλλο mtk6735 με 16gb rom/2gb ram σε αυτή την τιμή.Προσωπικά αν είχα πάρει το απλό,ειχα μεινει ικανοποιημένος και έβγαινα απο οικονομικής άποψης,θα με έτρωγε η περιέργεια :p να δοκιμάσω και την pro έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω δει άλλο mtk6735 με 16gb rom/2gb ram σε αυτή την τιμή.Προσωπικά αν είχα πάρει το απλό,ειχα μεινει ικανοποιημένος και έβγαινα απο οικονομικής άποψης,θα με έτρωγε η περιέργεια :p να δοκιμάσω και την pro έκδοση

 

Όχι απλά ευχαριστήμενος από το απλό , έχω πάθει πλάκα :p ( με τον πολύ καλή έννοια της λέξεως ) .

 

Και αυτή η περιέργεια είναι που με τρώει τώρα :lol:....... και με βλέπω να το παραγγέλνω φίλε bbbb και λέω να σε εμπιστευτώ ( μιας και βλέπω ότι είσαι και από τα πάτρια εδάφη της Κοζάνης :) ) .

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι 1 φορά ικανοποιημένος με το απλό σε θέμα απόδοσης και λειτουργίας,με το pro θα είσαι 10.Μόνο για την αυτονομία δε ξέρω,πως τα πάει ο 6580 σε σχέση με τον 6735 αν και προσωπικά προτιμώ την επιπλέον μνήμη απο την κάπως καλύτερη ίσως αυτονομία Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πόσο χειρότερη αυτονομία να έχει δηλαδή ; Να μην βγάζει ούτε την ημέρα ; :)

 

Προσωπικά αν και έχω MB δωρεάν , τα data δεν τα έχω ανοικτά όλη την ημέρα . Αν θα ανοίξω το 3G κάποια στιγμή , για να δώ κανένα mail , ή κανένα facebook , και μετά πάλι κλέισιμο . Για GPS δεν χρησιμοποιώ το κινητό , έχω μέσα στο αυτοκίνητο . Μουσική σπάνια θα ακούσω από το κινητό . Παιχνίδια δεν παίζω . Περισσότερο χρησιμοποιώ το wifi , και αυτό στο σπίτι , για να μην κάθομαι στον υπολογιστή .

 

Το απλό μου έχει βγάλει περίπου 5-5.30 ώρες οθόνη ανοικτή ( μέχρι 15% μπαταρία που το πήγα ), με wifi και αρκετό πείραγμα με βάλε-βγάλε εφαρμογές την μια εβδομάδα που το δοκιμάζω τώρα .

Link to comment
Share on other sites

Το pro εχει καλυτερη αυτονομια.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν και ρωτηθηκε πριν και δεν ειδα να απαντηθηκε. Βλεπω στα σχολια κατω απο το κινητο, να γραφουν τι θελουν να προστεθει/αφαιρεθει απο το κινητο. Να υποθεσω αυτο ειναι απαραιτητο? Αν δεν γραψεις τιποτα θα ερθει χωρις ελληνικα, χωρις σωστο φορτιστη, χωρις google play κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό έρχεται κατευθείαν με Multilanguage Rom και google apps.δε χρειάζεται να γράψεις κάτι
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό έρχεται κατευθείαν με Multilanguage Rom και google apps.δε χρειάζεται να γράψεις κάτι

 

ξεχασα να πω οτι αναφερομαι στο vickmall. Μηπως γνωριζεις γιατι σε ολα τα σχολια (ελληνων κυριως) γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...