Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Πήραμε" την 6 σήμερα και στο δικό μας 10-70F. Πραγματικά με εξέπληξε η Lenovo. Tablet που ξεκίνησε από 4,4.. πήρε αναβάθμιση και για την 6, 2,5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον θέλει να κάνει root την νέα έκδοση.

 

Για το F : https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCYng5YTh5dW1SRlU/view?usp=drivesdk

 

Για το L : https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCb1JoZDhqWTNtd3M/view?usp=drivesdk

 

Μέσα στο zip θα βρείτε και οδηγίες για την εγκατάσταση.

 

Καλή επιτυχία!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει root, έχει δοκιμαστει από μένα και μόλις βάζεις twrp και φλασαρεις to img το ταμπλετ μένει στο logo, εννοείται έχω κάνει format μέσω twrp με την εντολή yes, άδικος κόπος, έχω παιδεύτει ώρες και στο τέλος θα σας αναγκάσει να κάνετε ξανά install τη android 6 Edited by Mdboy
Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Ο Ελευθερος χωρος στο ταμπλετ ποσος ειναι; Γιατι με τα βιας εχω πλεον 1gb ελευθερο και εχω μετακινησει παρα πολλες εφαρμογες στην SD!

 

Παντως απο τα 16 μου λεει οτι εχω μονο τα 12 ( αυτο θα ειναι η μετατροπη λογικα.. ) και απο αυτα τα 7 ειναι του συστηματος; Δλδ υπαρχουν ελευθερα μονο 5gb;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.μετά από το update όσοι το κάνατε είστε ευχαριστημένοι;το tablet πάει καλυτερα;
Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρο τον Αύγουστο μου έβγαζε ειδοποίηση ότι υπάρχει μια αναβάθμιση και πλέον όταν πάω να αναζητήσω χειροκίνητα βγάζει " το σύστημα σας έχει την πιο πρόσφατη έκδοση ". Υπάρχει τρόπος να την λάβω αλλιώς ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρο τον Αύγουστο μου έβγαζε ειδοποίηση ότι υπάρχει μια αναβάθμιση και πλέον όταν πάω να αναζητήσω χειροκίνητα βγάζει " το σύστημα σας έχει την πιο πρόσφατη έκδοση ". Υπάρχει τρόπος να την λάβω αλλιώς ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εγώ δεν το ειδα ποτέ! ακόμη την περιμένω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εβαλα το tablet απο το 0% να φορτισει με τον φορτιστη του honor6 και φορτισε στις 3 ωρες. Μουφα φορτιστη εβαλε η Lenovo;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το tablet απο το 0% να φορτισει με τον φορτιστη του honor6 και φορτισε στις 3 ωρες. Μουφα φορτιστη εβαλε η Lenovo;

Δεν το φόρτισα ποτέ από 0% αλλά απο τα 20-25 κάνει δυο ωρίτσες με δικό του φορτιστή. Με τον δικό του πόσο κάνει σε σένα;

Link to comment
Share on other sites

Το ρουτάρησε κανείς με την 6;
Καμιά απάντηση σε αυτό; Μπας και την βάλουμε και εμείς... :D

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απάντηση σε αυτό; Μπας και την βάλουμε και εμείς... :D

Δυσκολη περίπτωση. Προσπάθησα να περάσω την TWRP και δεν "κάθεται" καλά, λαγκάρει και δεν περνάει το αρχείο su.zip. Αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την stock rom. Στο xda έχει μια εφαρμογή oneclickroot αλλά είναι πανάκριβη και για μια μόνο χρήση, δε σφάξανε. Απ' ότι κατάλαβα δεν έχει ρουτάρει κανείς ακόμα. Αναμονή μέχρι να βγουν εργαλεία σίγουρα γιατί με τα διάφορα που κυκλοφορούν το μόνο που κατάφερα ήταν μπρικάρσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολη περίπτωση. Προσπάθησα να περάσω την TWRP και δεν "κάθεται" καλά, λαγκάρει και δεν περνάει το αρχείο su.zip. Αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την stock rom. Στο xda έχει μια εφαρμογή oneclickroot αλλά είναι πανάκριβη και για μια μόνο χρήση, δε σφάξανε. Απ' ότι κατάλαβα δεν έχει ρουτάρει κανείς ακόμα. Αναμονή μέχρι να βγουν εργαλεία σίγουρα γιατί με τα διάφορα που κυκλοφορούν το μόνο που κατάφερα ήταν μπρικάρσμα.
Μπορείς να δοκιμάσεις με αυτό;

 

https://forum.xda-developers.com/android/general/guide-lenovo-tab-2-a10-70-root-t3279322/post73105553#post73105553

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

 

Αχα, πολύ καλό, συνεχίζει από κει που σταμάτησα με το μη ξεζιπάρισμα του su. Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω μόλις βρω... θάρρος

Edited by alieus
Ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω αγορασει το ταμπλετ αυτο απο τον κοτσοβολο και οντος ειναι πολυ καλό , τελευτεα φορά που ειδα ειχα την 4.01 και σημερα πήρε την λολιποπ 5.01 και δεν κολλαει καθολου , το μονο προβλημα που εχω ρε παιδιά ειναι οτι εχει παρα πολυ χαμηλη ενταση , εχει κανεις αλλος αυτο το πρόβλημα; Υπαρχει λύση? Edited by puntix
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχετε καμια ρομ αξιολογη να περασω;;Γιατι με την μαμισια δεν τσουλαει ουτε στο ιντερνετ δεν μπορω να συνδεθω updates εχει διαθεσιμα αλλα δεν τα ολοκληρωνει ποτε.Εχετε μηπως καμια καλη στα υποψιν?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ριξουμε την αναλυση στο παιχνιδι clash royale; Πραγματικα το παιχνιδι δε γινεται να το παιξεις σε ανταγωνιστικο επιπεδο. Και το ελαχιστο κολλημα που υπαρχει ειναι ενοχλητικο.
Link to comment
Share on other sites

περίπου ένα μήνα μετά τη λήξη της εγγύησης παρατήρησα ότι από την πίσω μεριά το τάμπλετ έχει φουσκώσει λίγο, υποθέτω από τη μπαταρία. δεν το έψαξα και πολύ αλλά δεν βρήκα τρόπο να ανοίξω το καπάκι, υπάρχει κανένας οδηγός πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετά απο καιρό έκανα και εγω την αναβάθμιση στην έκδοση 6.Μέχρι στιγμής όλα καλά.Το tablet έγηνε πιο σβέλτο και ολα δουλεύουν μια χαρά.Το μόνο περίεργο είναι πως όταν βάζω την ωρα στο αυτόματο δίχνει 1 ωρα πίσω και δεν ξέρω το γιατί αλλά μικο το κακό.Την ρυθμίζω χειροκίνητα μέχρι να βρώ τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Η ζώνη ώρας είναι σωστή;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...