Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού συνδέεται σε wifi πως θα καταναλώσει δεδομένα; Για αυτό λέγεται wifi calling. Όταν συνδεθεί σε wifi calling τότε πάνω στον πάροχο θα γράφει COSMOTE WiFi.

 

Όταν συνδέεται στο wifi χρησιμοποιεί τα 'δωρεάν' λεπτά του προγράμματος σου κανονικά;

Δηλαδή πχ σου αφαιρεί από τα 1500' προς cosmote?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν συνδέεται στο wifi χρησιμοποιεί τα 'δωρεάν' λεπτά του προγράμματος σου κανονικά;

Δηλαδή πχ σου αφαιρεί από τα 1500' προς cosmote?

Σε χρεώνει ανάλογα το πακέτο που έχεις.

Διαβάστε και το FAQ https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/COSMOTE-WiFiCalling-FAQs.pdf

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε χρεώνει ανάλογα το πακέτο που έχεις.

Διαβάστε και το FAQ https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/COSMOTE-WiFiCalling-FAQs.pdf

 

Εφόσον λέει ότι θα γίνεται και μέσω VOLTE Όταν μετακινηθείς και δεν πιάνει σήμα wifi Τί εννοεί ότι θα χρεώνει δεδομένα; δεν το διευκρινίζει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λέει ότι θα γίνεται και μέσω VOLTE Όταν μετακινηθείς και δεν πιάνει σήμα wifi Τί εννοεί ότι θα χρεώνει δεδομένα; δεν το διευκρινίζει καλά.

 

Ότι να ναι είναι το φυλλάδιο, εδώ λέει wifi calling έχει μόνο το s7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, δοκίμασα την απόδοση με το Antutu στο 6s plus 32 gb και έπιασε 126790 ενώ βλέπω ότι πιάνει κανονικά 132000. Που οφείλεται αυτό και αν η διαφορά αυτή θεωρείται μεγάλη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δοκίμασα την απόδοση με το Antutu στο 6s plus 32 gb και έπιασε 126790 ενώ βλέπω ότι πιάνει κανονικά 132000. Που οφείλεται αυτό και αν η διαφορά αυτή θεωρείται μεγάλη?

 

Δεν θεωρείται μεγάλη διαφορά και είναι φυσιολογική διότι τα νέα μοντέλα με 32gb εσωτερικό χώρο είναι πιο αργά από τα μεγαλύτερα μοντέλα όσον αφορά την εγγραφή δεδομένων. Στην καθημερινή χρήση δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείται μεγάλη διαφορά και είναι φυσιολογική διότι τα νέα μοντέλα με 32gb εσωτερικό χώρο είναι πιο αργά από τα μεγαλύτερα μοντέλα όσον αφορά την εγγραφή δεδομένων. Στην καθημερινή χρήση δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά.

 

Δηλαδή το μοντέλο με τα 16 gb είναι πιο αργό?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μοντέλο με τα 16 gb είναι πιο αργό?

 

Ναι, αλλά το καταλαβαίνεις σε εγγραφές μεγάλων αρχείων που σπάνια το κανεις. Σε καθημερινή χρήση ξαναλέω δεν φαίνονται διαφορές. Μόνο σε συγκεκριμένα σενάρια χρήσης και στα benchmarks.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το καταλαβαίνεις σε εγγραφές μεγάλων αρχείων που σπάνια το κανεις. Σε καθημερινή χρήση ξαναλέω δεν φαίνονται διαφορές. Μόνο σε συγκεκριμένα σενάρια χρήσης και στα benchmarks.

 

Ναι, για αυτό ρώτησα από περιέργεια ποιες είναι οι διαφορές γιατί τα 32 gb δεν υπήρχαν όταν πρωτοβγήκε το μοντέλο . Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για αυτό ρώτησα από περιέργεια ποιες είναι οι διαφορές γιατί τα 32 gb δεν υπήρχαν όταν πρωτοβγήκε το μοντέλο . Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Καμία διαφορά. Μόνο στο μέγεθος της μνήμης

Απλά όσο μεγαλώνει το μέγεθος της μνήμης έχει κάπως μεγαλύτερες ταχύτητες εγγραφής. Έτσι είναι από φυσικού

Μην ασχολείσαι. Δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά σε καθημερινή χρήση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λέει ότι θα γίνεται και μέσω VOLTE Όταν μετακινηθείς και δεν πιάνει σήμα wifi Τί εννοεί ότι θα χρεώνει δεδομένα; δεν το διευκρινίζει καλά.

 

Δεν θα χρεώνει δεδομένα, είναι άλλο το APN για το IMS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα σας. Σκέφτομαι να ανταλλάξω το OnePlus 3 με 6s plus. Υπάρχει κάποιος που να έκανε την παραπάνω μετάβαση και να έχει κάτι να προτείνει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας. Σκέφτομαι να ανταλλάξω το OnePlus 3 με 6s plus. Υπάρχει κάποιος που να έκανε την παραπάνω μετάβαση και να έχει κάτι να προτείνει ;

 

Θέσε το ερώτημα σου στην σωστή ενότητα που είναι συσκευες/περι συσκευών/επιλογη συσκευής.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και 1,5 μέρα σε όποια εφαρμογή μπαίνω και κανω σκρολ ντάουν τρέμει όλη η οθόνη. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να είναι?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την φοιτητική προσφορά του Spotify στην μισή τιμή.Μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος σε δίκτυο wifi η εφαρμογή μένει στο connecting μέχρι να συνδεθεί για 1.5 λεπτό ενώ αν μπω από δεδομένα συνδέεται ακαριαια.Είναι κοινό το πρόβλημα ή να το κοιτάξω περαιτέρω για την συσκευή μου?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα την φοιτητική προσφορά του Spotify στην μισή τιμή.Μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος σε δίκτυο wifi η εφαρμογή μένει στο connecting μέχρι να συνδεθεί για 1.5 λεπτό ενώ αν μπω από δεδομένα συνδέεται ακαριαια.Είναι κοινό το πρόβλημα ή να το κοιτάξω περαιτέρω για την συσκευή μου?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και σε εμένα καθυστερεί λίγο περισσότερο με wifi σε σχέση με data, αλλά για 5-10 sec, όχι περισσότερο. Υποθέτω πως κάνει κάποιο authentication του account σου μέχρι να σου δώσει πρόσβαση στον κατάλογο και πως αυτή η διαδικασία διαρκεί περισσότερο σε wifi λόγω υψηλότερου ping σε σχέση με 4G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Νομίζω ότι η μπαταρία μου έχει κάποιο θέμα. Μετά βίας μου βγάζει μια μέρα χρήσης. Έχω κατεβάσει το coconut battery για Mac και μου βγάζει τη μπαταρία ότι έχει 2250mha στο full charge capacity. Έχει κανείς κανένα μαγαζί να προτείνει για αγορά μπαταρίας; Θα την αλλάξω μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

 

 

Νομίζω ότι η μπαταρία μου έχει κάποιο θέμα. Μετά βίας μου βγάζει μια μέρα χρήσης. Έχω κατεβάσει το coconut battery για Mac και μου βγάζει τη μπαταρία ότι έχει 2250mha στο full charge capacity. Έχει κανείς κανένα μαγαζί να προτείνει για αγορά μπαταρίας; Θα την αλλάξω μόνος μου.

 

 

Αν είσαι λογικά στην εγγύηση θα σου πρότεινα να κάνεις την αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο σέρβις,για να μην την ακυρώσεις και σου τύχει τίποτα απρόοπτο στο μέλλον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα!να ρωτησω 2 3 παργαμτα?1)υπαρχει τροπος οι φωτο από viber whats app κτλ να αποθηκεύονται αυτόματα σε ξεχωριστα αλμπουμ κ να μην πηγαινουν στο αλμπουμ της καμερας;

2)υπαρχει καποια εφαρμογη call record?

3)όταν κανω αντιγραφη κατι για να κανω επικολληση αλλου αυτό που αποθηκευεται?

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1) Όχι, δεν υπάρχει. Μπορείς ωστόσο να παύσεις την αυτόματη αποθήκευση των φωτογραφιών που λαμβάνεις μέσω του WhatsApp κτλ.

2) Νομίζω πως δεν υπάρχει.

3) Αποθηκεύονται προσωρινά στο clipboard. Ωστόσο, δεν έχεις πρόσβαση σε αυτό. Μπορείς μόνο να επικολλήσεις, όσες φορές εσύ θέλεις, αυτό που έχεις αντιγράψει, μέχρι να το αντικαταστήσεις με κάτι άλλο που θα αντιγράψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1) Όχι, δεν υπάρχει. Μπορείς ωστόσο να παύσεις την αυτόματη αποθήκευση των φωτογραφιών που λαμβάνεις μέσω του WhatsApp κτλ.

2) Νομίζω πως δεν υπάρχει.

3) Αποθηκεύονται προσωρινά στο clipboard. Ωστόσο, δεν έχεις πρόσβαση σε αυτό. Μπορείς μόνο να επικολλήσεις, όσες φορές εσύ θέλεις, αυτό που έχεις αντιγράψει, μέχρι να το αντικαταστήσεις με κάτι άλλο που θα αντιγράψεις.

 

οκ!σ ευχαριστω πολύ για την απαντηση!

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα αγοράσω ένα 6s plus για τον κόρη μου αύριο. Είμαι πρωτάρης σε iphone, και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να προσέξω. Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Επίσης θα ηθελα να ξέρω αν έχει βγάλει κάποια προβλήματα το κινητό γενικά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι γενικά απροβλημάτιστη. Την έχω τώρα ενάμιση χρόνο, δηλαδή από το Νοέμβριο του 2015, και είμαι υπερευχαριστημένος.

Έχει καλή αυτονομία, η κάμερα του ειναι πολύ καλή και το λογισμικό, το iOS 9/10, τρέχει νεράκι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ότι σου είπε ο χρήστης Ιtchrist86 ισχύει,απλά σου προτείνω μην αγοράσεις την έκδοση με τα 16GB και να πας στα 32GB χώρου.Κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά η διαφορά του εσωτερικού χώρου είναι αρκετή έστω που είναι μικρή η διαφορά

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...