Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχεις κλειστα τα data φυσικα δεν ερχονται οι ειδοποιησεις γιατι δεν εχεις δεδομενα απο πουθενα ουτε απο WiFi ουτε απο παροχο!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλώς ρώτησα, ποτέ δεν έχω κλειστά δεδομένα. Αν και πιστεύω είναι ανάλογα το modem αυτές οι αποσυνδέσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ποτε δε τα εχω κλειστά, απλα πειραματιζόμενος χάνω τις ειδοποιήσεις αν κλείσω τα δεδομένα και κολλήσει το wifi του κινητού. Παρολαυτα στο ίδιο router την μια το κανει την άλλη οχι
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το lease time για την σύνδεση ειναι by default σε μικρή χρονική διάρκεια; δείτε το στις ρυθμίσεις του router-modem

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το lease time για την σύνδεση ειναι by default σε μικρή χρονική διάρκεια; δείτε το στις ρυθμίσεις του router-modem

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σε μενα μετά από αρκετά τεστ φταιει το configuration του δικτύου, είναι περίεργο δε χρησιμοποιεί κλασικό ip addressing και έχουν κ άλλες συσκευές πρόβλημα. Τα μόνα σημεία που το έχω επίσης παρατηρήσει είναι σε αεροδρόμια αλλά και πάλι νομίζω λογικό

Link to comment
Share on other sites

Σε πολυσύχναστους χώρους χρησιμοποιείται λογισμικό διαχείρισης συνήθως. Για να ελευθερώνονται οι ip, το σύστημα πετάει εκτός όσες συσκευές ειναι αδρανής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στο σπιτι; Δεν εχω κανενα θεμα με αλλες συσκευες ουτε ειχα θεμα σε προηγουμενες εκδοσεις του iOS! Και φυσικα δε χρησιμοποιω λογισμικο απελευθερωσης αδρανων IP!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Σκέφτομαι σοβαρά να περάσω στον κόσμο της apple. Δεν είχα ποτέ κάποια συσκευή τέτοια.Θα έχω λέτε ιδιαίτερο πρόβλημα προσαρμογής ? τωρα εχω το ΒΒ πασπορτ. :)
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τις ανάγκες σου.

Ψάξου πρώτα και μετά προβαίνεις σε αγορά.

Μη ξοδέψεις τα χρήματά σου σε κάτι το οποίο δε θα καλύψει τις ανάγκες σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Σκέφτομαι σοβαρά να περάσω στον κόσμο της apple. Δεν είχα ποτέ κάποια συσκευή τέτοια.Θα έχω λέτε ιδιαίτερο πρόβλημα προσαρμογής ? τωρα εχω το ΒΒ πασπορτ. :)

 

Nα δεις πρώτα τη συσκευή σε κανένα.....γνώστη όμως.....και να σου εξηγήσει τα μυστικά του ios ..εγω όταν είχα android τα κορόιδευα τα iphone..αλλα τώρα όμως δεν θέλω να τα βλέπω ούτε ζωγραφιστά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Σκέφτομαι σοβαρά να περάσω στον κόσμο της apple. Δεν είχα ποτέ κάποια συσκευή τέτοια.Θα έχω λέτε ιδιαίτερο πρόβλημα προσαρμογής ? τωρα εχω το ΒΒ πασπορτ. :)

 

Δεν πρόκειται να δυσκολευτείς πάνω από 2-3 μέρες.

Ίσα ίσα τα βασικά αν σε βοηθήσει κάποιος όπως δημιουργία iCloud & Apple ID για να κατεβάζεις εφαρμογές τα αλλά είναι παιχνιδάκι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

είχα παλιότερα android ,ενθουσιάστηκα μετά με το blackberry pasport ,στιβαρό ωραίο αλλά χωρίς εφαρμογές.Εχω συνηθίσει βέβαια την φαρδιά όμορφη οθόνη του πασπορτ αλλά νομίζω πως το Iphone ήρθε η ώρα να το πάρω.Επειδή ουσιαστικά τα email μου θα θέλω να βλέπω συνεχώς (και καθημερινά να απαντάω) νομίζω πως δεν θα είναι δύσκολο γιατί νομίζω αρκετοί επαγγελματίες το χρησιμοποιούν.... Edited by AMSTERDONIS
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

είχα παλιότερα android ,ενθουσιάστηκα μετά με το blackberry pasport ,στιβαρό ωραίο αλλά χωρίς εφαρμογές.Εχω συνηθίσει βέβαια την φαρδιά όμορφη οθόνη του πασπορτ αλλά νομίζω πως το Iphone ήρθε η ώρα να το πάρω.Επειδή ουσιαστικά τα email μου θα θέλω να βλέπω συνεχώς (και καθημερινά να απαντάω) νομίζω πως δεν θα είναι δύσκολο γιατί νομίζω αρκετοί επαγγελματίες το χρησιμοποιούν....

 

Ποιο email χρησιμοποιείς;

Εγώ πάντως γράφω πολύ πιο γρήγορα στο iPhone ειδικά με την πολύ ορθή αυτόματη διόρθωση που έχει παρά σε παλαιότερες συσκευές με hard keyboard

 

Δεν νομίζω να δυσκολευτείς σε τίποτα

Επίσης πολύ επαγγελματίες χρησιμοποιούν το iPhone ως εργαλείο δουλειάς. Από γιατρούς έως ότι φανταστεί κανεις

 

Οι blackberry συσκευές ήταν καλές μέχρι να εμφανιστεί το iPhone.

Και οι Nokia ήταν καλές

Αλλά όλα αυτά έχουν μείνει στο παρελθόν

Δεν ξέρω αν το μέγεθος του 6s plus σε βολέψει η αν θα πρέπει να σκεφτείς να πας σε μικρότερη συσκευή πχ 6s/7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Σκέφτομαι σοβαρά να περάσω στον κόσμο της apple. Δεν είχα ποτέ κάποια συσκευή τέτοια.Θα έχω λέτε ιδιαίτερο πρόβλημα προσαρμογής ? τωρα εχω το ΒΒ πασπορτ. :)

 

Την ίδια μετάβαση έκανα και εγώ πριν κάποιους μήνες (σε iPhone 7 Plus). Δεν το έχω μετανιώσει και δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα. Αντίθετα έλυσα πάρα πολλά αφού έχω πλήρεις βασικές εφαρμογές χωρίς αλχημείες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στα ίδια είμαι

Σκέφτομαι σοβαρά για το 6s plus

Eρώτηση:

Tα χαρακτηριστικά του (ειδικά η ram) θα με βγαλουν για τα επόμενα 2-3 χρόνια σε πιθανή αναβάθμιση για το ios 11..?

Edited by dvamv
Link to comment
Share on other sites

κι εγω στα ίδια είμαι

Σκέφτομαι σοβαρά για το 6s plus

Eρώτηση:

Tα χαρακτηριστικά του (ειδικά η ram) θα με βγαλουν για τα επόμενα 2-3 χρόνια σε πιθανή αναβάθμιση για το ios 11..?

 

Θα σε βγάλουν και για το iOS 12 σίγουρα.

Προχωρα άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στα ίδια είμαι

Σκέφτομαι σοβαρά για το 6s plus

Eρώτηση:

Tα χαρακτηριστικά του (ειδικά η ram) θα με βγαλουν για τα επόμενα 2-3 χρόνια σε πιθανή αναβάθμιση για το ios 11..?

 

Εδώ τρέχει το iPhone 5 με iOS 10 που είναι 4 και βάλε χρόνια

Άνετα δυο χρόνια θα δουλεύει καλά το 6s plus

Υπάρχουν όμως άνθρωποι που κρατάνε το iPhone 3-4 χρόνια; Πρέπει να κάνουμε ένα poll.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εδώ τρέχει το iPhone 5 με iOS 10 που είναι 4 και βάλε χρόνια

Άνετα δυο χρόνια θα δουλεύει καλά το 6s plus

Υπάρχουν όμως άνθρωποι που κρατάνε το iPhone 3-4 χρόνια; Πρέπει να κάνουμε ένα poll.

 

Μα επειδή πήραμε iphone δεν χρειάζεται να δίνουμε 800 αρια κάθε χρόνο...έχω το 6αρι και δεν υπάρχει κανένας λόγος ουσιαστικός να το αλλάξω.....θα το αλλάξω όταν η apple σταματήσει να υποστηρίζει την συσκευή μου......Έχουμε και ένα 5 αράκι σπίτι το το οποιο τα έφαγε τα ψωμιά του αν και δουλεύει ακόμα άψογα από το 2011 που το πήραμε..αυτο θα καταλήξει στα αναμνηστικά πλέον

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κλείνει χρόνο σε λίγο και θα το κρατήσω όσο πάει.. Αλλιμονο να τα σκάω για κινητό κάθε χρόνο χωρίς λόγο. Έχω πιο ουσιαστικά πράγματα και προβλήματα στη ζωή μου

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα επειδή πήραμε iphone δεν χρειάζεται να δίνουμε 800 αρια κάθε χρόνο...έχω το 6αρι και δεν υπάρχει κανένας λόγος ουσιαστικός να το αλλάξω.....θα το αλλάξω όταν η apple σταματήσει να υποστηρίζει την συσκευή μου......Έχουμε και ένα 5 αράκι σπίτι το το οποιο τα έφαγε τα ψωμιά του αν και δουλεύει ακόμα άψογα από το 2011 που το πήραμε..αυτο θα καταλήξει στα αναμνηστικά πλέον

 

Μα δε θα σταξεις 800, τα iPhone έχουν την καλύτερη μεταπωλητικη αξία, αν κάποιος θέλει να αλλάζει συχνά κινητά τα iPhone είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή. Εννοείται ότι θα σε βγάλει άνετα 2 2 μισή χρόνια φυσικά αλλά περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ίσως να έχει απαντηθεί παλαιότερα δεν το γνωρίζω, αλλά υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε το χρώμα της μπάρας στο κάτω μέρος της οθόνης?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει απαντηθεί παλαιότερα δεν το γνωρίζω, αλλά υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε το χρώμα της μπάρας στο κάτω μέρος της οθόνης?

Εννοείς του dock με τις εφαρμογές; Δεν υπάρχει ρύθμιση γενικά για να το κάνεις γιατί εξαρτάται από το φόντο που θα έχεις. Τώρα αν το κάνεις jailbreak τότε υπάρχει δυνατότητα να τροποποιήσεις το dock.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς του dock με τις εφαρμογές; Δεν υπάρχει ρύθμιση γενικά για να το κάνεις γιατί εξαρτάται από το φόντο που θα έχεις. Τώρα αν το κάνεις jailbreak τότε υπάρχει δυνατότητα να τροποποιήσεις το dock.
ότι φόντο και να βάλω αυτό μένει γκρι, τουλάχιστον να είχε κάποια συνάφεια με το χρώμα του φόντου δεν θα με χάλαγε, αλλά ούτε αυτό, τέλος πάντων ευχαριστώ
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

ότι φόντο και να βάλω αυτό μένει γκρι, τουλάχιστον να είχε κάποια συνάφεια με το χρώμα του φόντου δεν θα με χάλαγε, αλλά ούτε αυτό, τέλος πάντων ευχαριστώ

Πήγαινε settings > general > accessibility > increase contrast > reduce transparency και βάλε το στο off. Για αυτό στο δείχνει συνέχεια γκρι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings > general > accessibility > increase contrast > reduce transparency και βάλε το στο off. Για αυτό στο δείχνει συνέχεια γκρι.
Μπράβο σου σ ευχαριστώ πολύ θα έψαχνα θα έψαχνα και σιγά μην το έβρισκα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...