Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Εγώ τα μετέφερα πριν από ένα μήνα με αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios

διάβασε σωστά τα βήματα, για τις φωτογραφίες δεν θυμάμαι αν τις μεταφέρει αλλά μπορείς κάλλιστα να το κάνεις μέσω cloud (google drive, dropbox etc).

 

μεταφέρει και φωτογραφίες, χθες έκανα τη διαδικασία, παρόλ΄αυτα δεν μου μετεφερε όλο το ιστορικό κλήσεων. Πάντως πολύ εύχρηστη εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς σας πρόβλημα με την εφαρμογή Viber και την αυτονομία της μπαταρίας?Επειδή ολόκληρο το οικογενειακό πρωτοχρονιάτικο τραπέζι φωτογραφίες και βίντεο είχα το iphone να τις κάνει,ζήτησε η μητέρα μου να στείλω το υλικό μέσω viber.Αφού τα έστειλα και έσβησα την εφαρμογή,παρατήρησα ότι η αυτονομία της συσκευής σε αναμονή έχει πέσει σημαντικά(με την ίδια χρήση και τις ίδιες εφαρμογές).Η μπαταρία εν χρήση είναι απόλυτα φυσιολογική)

 

Έχει συμβεί σε κανέναν σας αυτό?Το ίδιο είχα πάθει και το καλοκαίρι που είχα πάρει την συσκευή με περασμένο το iOS 9 και το Snapchat που και πάλι το είχα σβήσει αφού είχα παρατηρήσει παρόμοια πτώση,μόνο με restore έφτιαξε.

 

Υ.Γ έχω κλέισει όλες τις εφαρμογές από την Ανανέωση εφαρμογών από υπόβαθρο

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας πρόβλημα με την εφαρμογή Viber και την αυτονομία της μπαταρίας?Επειδή ολόκληρο το οικογενειακό πρωτοχρονιάτικο τραπέζι φωτογραφίες και βίντεο είχα το iphone να τις κάνει,ζήτησε η μητέρα μου να στείλω το υλικό μέσω viber.Αφού τα έστειλα και έσβησα την εφαρμογή,παρατήρησα ότι η αυτονομία της συσκευής σε αναμονή έχει πέσει σημαντικά(με την ίδια χρήση και τις ίδιες εφαρμογές).Η μπαταρία εν χρήση είναι απόλυτα φυσιολογική)

 

Έχει συμβεί σε κανέναν σας αυτό?Το ίδιο είχα πάθει και το καλοκαίρι που είχα πάρει την συσκευή με περασμένο το iOS 9 και το Snapchat που και πάλι το είχα σβήσει αφού είχα παρατηρήσει παρόμοια πτώση,μόνο με restore έφτιαξε.

 

Υ.Γ έχω κλέισει όλες τις εφαρμογές από την Ανανέωση εφαρμογών από υπόβαθρο

 

Εννοείς όσο εχεις το viber πέφτει η μπαταρία; απόλυτα φυσιολογικό ειναι

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να βλέπεις την ταχύτητα του wifi δικτύου π είσαι συνδεδεμένος και σε τι mode είναι (b,n,ac) κατά προτίμηση δωρεάν αλλά και κάποια καλή επι πληρωμή;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς όσο εχεις το viber πέφτει η μπαταρία; απόλυτα φυσιολογικό ειναι

 

Μα το έχω απεγκαταστήσει και ακόμα μου έχει το ίδιο battery drain με τότε που το είχα περασμένο.Έχουν περάσει 22 μέρες από τη απεγκατάσταση :/

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μα το έχω απεγκαταστήσει και ακόμα μου έχει το ίδιο battery drain με τότε που το είχα περασμένο.Έχουν περάσει 22 μέρες από τη απεγκατάσταση :/

 

Άρα δεν έφταιγε αυτή η εφαρμογή. Πρέπει να ψάξεις κάτι άλλο που πιθανόν σου τρώει μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα το έχω απεγκαταστήσει και ακόμα μου έχει το ίδιο battery drain με τότε που το είχα περασμένο.Έχουν περάσει 22 μέρες από τη απεγκατάσταση :/

 

Έκανες ενα hardreset της συσκευής ;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω φτιάχνει και με το που περάσω Snapchat η viber πάλι χάλια.καθε φορά reset για να φτιάξει.Λογικα θα φταίει όλος ο συνοστισμος των εφαρμογων(messenger fb ) που με συνδυασμό του viber έχω θέματα .

 

Υ.Γ

Πέρασε κανεις σας την νέα έκδοση 10.2.1;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω φτιάχνει και με το που περάσω Snapchat η viber πάλι χάλια.καθε φορά reset για να φτιάξει.Λογικα θα φταίει όλος ο συνοστισμος των εφαρμογων(messenger fb ) που με συνδυασμό του viber έχω θέματα .

 

Υ.Γ

Πέρασε κανεις σας την νέα έκδοση 10.2.1;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως να κάνεις restore και setup as new; Έτσι όπως τα λες μάλλον θα σε σώσει το restore και το setup as new.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω φτιάχνει και με το που περάσω Snapchat η viber πάλι χάλια.καθε φορά reset για να φτιάξει.Λογικα θα φταίει όλος ο συνοστισμος των εφαρμογων(messenger fb ) που με συνδυασμό του viber έχω θέματα .

 

Υ.Γ

Πέρασε κανεις σας την νέα έκδοση 10.2.1;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα σου ακριβώς

Έχεις χάλια αυτονομία μόλις κάνεις εγκατάσταση κάποια από αυτές τις εφαρμογες;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό σε 2 μόνο εφαρμογές

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω να στείλω εικόνες απ το άλμπουμ κάμερας δεν μ έχει στις επιλογές το messenger,viber,instagram,facebook. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω να στείλω εικόνες απ το άλμπουμ κάμερας δεν μ έχει στις επιλογές το messenger,viber,instagram,facebook. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Καλησπέρα,

Αν αντιλαμβάνομαι σωστά το πρόβλημα , προφανώς δεν έχεις δώσει δικαιώματα στις συγκεκριμένες εφαρμογές , ώστε να έχουν πρόσβαση στις φωτογραφίες σου.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω να στείλω εικόνες απ το άλμπουμ κάμερας δεν μ έχει στις επιλογές το messenger,viber,instagram,facebook. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν.

Είτε δεν έχεις επιτρέψει να έχουν πρόσβαση στις φωτογραφίες σου, οι εν λόγω εφαρμογές:

Ρυθμίσεις > Απόρρητο > Φωτογραφίες > Massager, Viber, … (ON).

 

Ή απλά δεν έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση των συντομεύσεων τους, στο μενού των επιλογών:

IMG_0263.png IMG_0264.png

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά τα είχα όλα ενεργοποιημένα. Πριν λίγο έβαλα 10,2,1 και έστρωσε. Δεν ξέρω αν ήταν όντως θέμα λογισμικού γιατί παλαιότερα ήταν μια χαρά
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο αυριο λογικα και εγω κατοχος iphone 6s plus 16gb.το δινει ενας γνωστος 400 ευρω και γιατι ημουν σε αναζητηση συσκευης σκεφτηκα να το παρω.ειναι 4 μηνων αψεγαδιαστο απο public και με εγγυηση για την οθονη εξτρα και ολα τα παρελκομενα.ειναι καλη η τιμη του?πρωτη φορα σε apple συσκευη και δεν εχω ιδεα θα μπορω να προσαρμοστω η θα τα βρω σκουρα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια γρήγορη έρευνα σε αγγελίες,καλή φαίνεται η τιμή αυτή.Ειναι εύκολη η προσαρμογή στην νέα συσκευή(1-2 μέρες το πολύ).Μην ξεχάσεις να κανεις την συσκευή set up as new και αν θες στην παλιά σου συσκευή να κατεβάσεις την εφαρμογή move to iOS για να περάσεις στην νέα τα δεδομένα .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια γρήγορη έρευνα σε αγγελίες,καλή φαίνεται η τιμή αυτή.Ειναι εύκολη η προσαρμογή στην νέα συσκευή(1-2 μέρες το πολύ).Μην ξεχάσεις να κανεις την συσκευή set up as new και αν θες στην παλιά σου συσκευή να κατεβάσεις την εφαρμογή move to iOS για να περάσεις στην νέα τα δεδομένα .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ευχαριστω δεν την ηξερα την εφαρμογη αυτη.δηλαδη τι δεδομενα μπορω να περασω απο android συσκευη?εχω το lg gflex 2 τωρα.και κατι ακομα θελω να βαλω μια θηκη αλουμινιου στο κινητο,παιζει να γρατζουνιστει?

Edited by fotis_rotary
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν την ηξερα την εφαρμογη αυτη.δηλαδη τι δεδομενα μπορω να περασω απο android συσκευη?

Δες εδώ, λεπτομέρειες.

 

εχω το lg gflex 2 τωρα.και κατι ακομα θελω να βαλω μια θηκη αλουμινιου στο κινητο,παιζει να γρατζουνιστει?

Εξαρτάται από τι θήκη θα πάρεις.

Όπως και να έχει, για αξεσουάρ, συζητάμε εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μην εμπιστεύεσαι μεταλλικές θήκες κατά την γνώμη μου.Ειχα παλιά στο Xperia z1 compact και επειδή βρόμιζε συνέχεια και ήθελε συνέχεια βγάλσιμο μου είχε κάνει χαρακιές στα πλαστικά μέρη .Μπορει να μην σου τύχει κάτι τέτοιο αλλά δεν είναι να παίζεις με αυτά .Μια απλή θήκη και ένα καλό tempered glass σε καλύπτουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μην εμπιστεύεσαι μεταλλικές θήκες κατά την γνώμη μου.Ειχα παλιά στο Xperia z1 compact και επειδή βρόμιζε συνέχεια και ήθελε συνέχεια βγάλσιμο μου είχε κάνει χαρακιές στα πλαστικά μέρη .Μπορει να μην σου τύχει κάτι τέτοιο αλλά δεν είναι να παίζεις με αυτά .Μια απλή θήκη και ένα καλό tempered glass σε καλύπτουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

σκεφτομαι να βαλω και διαφανη ζελατινα προστασιας στο πλαισιο του κινητου.κατι σαν την revogue ψαχνω να βαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σκεφτομαι να βαλω και διαφανη ζελατινα προστασιας στο πλαισιο του κινητου.κατι σαν την revogue ψαχνω να βαλω
.και βεβαια temperd glass
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω και διαφανη ζελατινα προστασιας στο πλαισιο του κινητου.κατι σαν την revogue ψαχνω να βαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.και βεβαια temperd glass

 

Από χρόνια εμπειρία να πω ότι οι μεταλλικές δημιουργούν παρεμβολή στο σήμα με αποτέλεσμα μειωμένες αποδόσεις σε σήμα τηλεφωνίας και wifi άρα και μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα,ηθελα να ρωτησω κατι να δω αν εχει συμβει κ σε σας!απο τοτε που εκανα την τελευταια αναβαθμιση η μαλλον απ όταν περασα το ios10 k μετα όταν χρησιμοποιώ τ ακουστικα αλλα καποιες φορες κ χωρις αυτά ενώ καλω η με καλουν δεν ακουω τιποτα ενώ καποιες φορες δεν μ ακουν ουτε οι συνομιλητες μου!εχετε καποια αποψη?
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,ηθελα να ρωτησω κατι να δω αν εχει συμβει κ σε σας!απο τοτε που εκανα την τελευταια αναβαθμιση η μαλλον απ όταν περασα το ios10 k μετα όταν χρησιμοποιώ τ ακουστικα αλλα καποιες φορες κ χωρις αυτά ενώ καλω η με καλουν δεν ακουω τιποτα ενώ καποιες φορες δεν μ ακουν ουτε οι συνομιλητες μου!εχετε καποια αποψη?

 

Υπάρχει αυτό το bug με τα ακουστικά και δεν έχει διορθωθεί ακόμα

Προς το παρών ζούμε με αυτό μέχρι να το διορθώσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οκ σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση!
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...