Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει το 6s plus και βλέπω και μια επιλογή με 32gb, ενώ ήξερα ότι έβγαινε σε 16,64 και 128. Μπορείτε να μου εξηγήσετε ποια είναι η διαφορά και αν τα 32 αξίζουν?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει το 6s plus και βλέπω και μια επιλογή με 32gb, ενώ ήξερα ότι έβγαινε σε 16,64 και 128. Μπορείτε να μου εξηγήσετε ποια είναι η διαφορά και αν τα 32 αξίζουν?

 

Η έκδοση των 32 GB είναι για κάποιον με περιορισμένα δεδομένα και η φωτογραφία δεν ανήκει στα hobbie του. Θα πρότεινα να μην προχωρήσεις σε αγορά με αποθηκευτικό χώρο μικρότερο των 64 GB. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει το 6s plus και βλέπω και μια επιλογή με 32gb, ενώ ήξερα ότι έβγαινε σε 16,64 και 128. Μπορείτε να μου εξηγήσετε ποια είναι η διαφορά και αν τα 32 αξίζουν?

 

Αντικατέστησαν τα 16GB με 32,λόγω του iPhone 7.Κατι που θα έπρεπε η Apple να το εκανε εξ αρχής.ναι αξίζουν,ειδικα αμα εχεις αρκετά πράγματα στη συσκευη.Εγω εχω 5s 16αρι,αρκεί ο χώρος αλλα θα ήθελα να ειχα κατι παραπανω,ίσα ίσα για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αντικατέστησαν τα 16GB με 32,λόγω του iPhone 7.Κατι που θα έπρεπε η Apple να το εκανε εξ αρχής.ναι αξίζουν,ειδικα αμα εχεις αρκετά πράγματα στη συσκευη.Εγω εχω 5s 16αρι,αρκεί ο χώρος αλλα θα ήθελα να ειχα κατι παραπανω,ίσα ίσα για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει το 6s plus και βλέπω και μια επιλογή με 32gb, ενώ ήξερα ότι έβγαινε σε 16,64 και 128. Μπορείτε να μου εξηγήσετε ποια είναι η διαφορά και αν τα 32 αξίζουν?

 

Ανάλογα με την χρήση που κάνεις.

Πιστεύω τα 16 είναι λίγα. Τα 64 είναι αρκετά.

Τα 32gb είναι ιδανικά για έναν μέσο χρήστη σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τις τελευταίες μέρες έχει απενεργοποιηθεί και δεν μου βγάζει τη τοποθεσια στις φωτό. Τι έχω κάνει στις ρυθμίσεις ή μήπως είναι πρόβλημα του iOS 10.3 beta 7?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τις τελευταίες μέρες έχει απενεργοποιηθεί και δεν μου βγάζει τη τοποθεσια στις φωτό. Τι έχω κάνει στις ρυθμίσεις ή μήπως είναι πρόβλημα του iOS 10.3 beta 7?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απο την Τοποθεσίας το ρυθμίζεις.Βαλε Location Services on και άνοιξε την καμερα,αφού την εχεις κλείσει απο το multitsaking μέσω του home button.Θα σου βγάλει για να επιτρέπεται η τοποθεσία για την καμερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει το 6s plus και βλέπω και μια επιλογή με 32gb, ενώ ήξερα ότι έβγαινε σε 16,64 και 128. Μπορείτε να μου εξηγήσετε ποια είναι η διαφορά και αν τα 32 αξίζουν?

 

 

 

Έχω το 64ρι από επιλογή μιας και τα 16 που έβγαινε τότε μου φαίνονταν πολύ λίγα. Δεν έχω ξεπεράσει βέβαια τα 30 για τα στάνταρ μου. Θεωρώ ότι σίγουρα τα 16 ήταν πολύ λίγα τα 32 είναι για το μέσο χρήστη που δεν κάνει κατάχρηση του χώρου με πράγματα που δεν χρειάζεται.

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα : κάποιες φορές random σταματάνε να δουλεύουν τα ακουστικά. Το κάνει και με τα δικά του και με αλλού κατασκευαστή. Χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει. Το έχει και καποιος άλλος αυτό το πρόβλημα; Σκέφτομαι μόλις βγει το 10.3 να το κάνω καθαρή εγκατάσταση μπας και λυθεί
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα : κάποιες φορές random σταματάνε να δουλεύουν τα ακουστικά. Το κάνει και με τα δικά του και με αλλού κατασκευαστή. Χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει. Το έχει και καποιος άλλος αυτό το πρόβλημα; Σκέφτομαι μόλις βγει το 10.3 να το κάνω καθαρή εγκατάσταση μπας και λυθεί

 

Έχει αναφερθεί από αρκετούς χρήστες για προβλήματα με τα ακουστικά. Μία καθαρή εγκατάσταση θα αποκλείσει την πιθανότητα το πρόβλημα να προέρχεται από το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει τρόπος να μεταφέρω sms από αλλο κινητό σε iphone το οποίο αγόρασα πρόσφατα?

 

Δεν υπαρχει τροπος,εκτος αμα το κανεις screenshot και το ανεβασεις σε Google Drive/DropBox/Onedrive.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει τρόπος να μεταφέρω sms από αλλο κινητό σε iphone το οποίο αγόρασα πρόσφατα?

 

Ψάξε στο google play store την εφαρμογή " move to iOS"

Είναι της Apple και σου επιτρέπει να μεταφέρεις (μεταξύ πολλών άλλων) και τα SMS σου

http://m.imore.com/how-move-your-photos-contacts-and-more-android-iphone

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο google play store την εφαρμογή " move to iOS"

Είναι της Apple και σου επιτρέπει να μεταφέρεις (μεταξύ πολλών άλλων) και τα SMS σου

http://m.imore.com/how-move-your-photos-contacts-and-more-android-iphone

 

Εχω windows phone. υπάρχει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ενημέρωσης φορέα και μου ενεργοποίησε το WiFi Calling και το VoLTE σε Cosmote!!:D:D:D:)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ενημέρωσης φορέα και μου ενεργοποίησε το WiFi Calling και το VoLTE σε Cosmote!!:D:D:D:)

 

 

 

Ωπ και κει που έλεγα να περιμένω δυο μέρες, τρέχω απευθείας να την κάνω :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντός σπιτιού δεν υπάρχει σήμα από καμία εταιρία, με τέλειο σήμα έπαιζα, αλλά θέλω να το πετάξω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά όλοι ζούμε σε περιοχές χωρίς σήμα;

 

Εντός σπιτιού δεν υπάρχει σήμα από καμία εταιρία, με τέλειο σήμα έπαιζα, αλλά θέλω να το πετάξω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γιατι δεν εχετε σημα βρε παιδια;! :confused:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά σπίτια λόγω κατασκευής ή θέσης που παρόλο στο μπαλκόνι έχεις σήμα, με το που μπαίνεις μέσα σήμα γιόκ. Δούλεψα το wifi calling και όταν έχεις 4-5 γραμμές δεν ενεργοποιείται, όταν πέσει το σήμα κάτω από 3 γραμμές τότε εμφανίζεται το σήμα COSMOTE WIFI στο carrier

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση από iTunes χωρίς clean install κτλ. Σε πρώτη ανάγνωση απελευθερωθηκαν 3 gb εσωτερικού χώρου και παρατηρώ ότι δεν έχω πλέον lag στο task switcher όπως είχα πριν
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά σπίτια λόγω κατασκευής ή θέσης που παρόλο στο μπαλκόνι έχεις σήμα, με το που μπαίνεις μέσα σήμα γιόκ. Δούλεψα το wifi calling και όταν έχεις 4-5 γραμμές δεν ενεργοποιείται, όταν πέσει το σήμα κάτω από 3 γραμμές τότε εμφανίζεται το σήμα COSMOTE WIFI στο carrier

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με το cosmote wifi όταν μιλάς σε ξοδεύει και δεδομένα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Με το cosmote wifi όταν μιλάς σε ξοδεύει και δεδομένα ή όχι;

Αφού συνδέεται σε wifi πως θα καταναλώσει δεδομένα; Για αυτό λέγεται wifi calling. Όταν συνδεθεί σε wifi calling τότε πάνω στον πάροχο θα γράφει COSMOTE WiFi.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...