Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ σε όλα Τάσο !!

Ένα notification led & ένα εικονίδιο για το αθόρυβο στην οθόνη , τόσο δύσκολο είναι ???

Θα μου πεις , τα μόνα που λείπουν είναι ?? Όχι αλλά είναι πολύ βασικά ...

Η Apple σκάει όχι μονο πολλά κοπάδια γαιδάρων , αλλά και ελεφάντων ώρες ώρες ...

 

Όπως τα λες δεν είναι τα μόνα αλλά είναι πολύ σημαντικά και σου δημιουργούν και πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι έτσι απλα λείπουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε την αναβάθμιση υπάρχει πρόβλημα στο wifi και τι εννοώ μόλις κλειδωσεις το κινητό σου η σύνδεση κόβετε. Μόλις το ανοίξεις ξανά ανοίγει πλάκα μας κάνουν οι επιστήμονες της apple Δηλαδη για να κατεβάσω μια εφαρμογή που θελω που είναι 2 Gb θα πρέπει να το κρατάω ανοιχτό. Ρε που τα είδαμε αυτά ;όσο για την μπαταρία την καταπίνει

 

Όχι δεν είμαι ευχαριστημένος απο την τελευΤαια αναβάθμιση και μην την κάνει κανείς

 

Ευχαριστώ

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε την αναβάθμιση υπάρχει πρόβλημα στο wifi και τι εννοώ μόλις κλειδωσεις το κινητό σου η σύνδεση κόβετε. Μόλις το ανοίξεις ξανά ανοίγει πλάκα μας κάνουν οι επιστήμονες της apple Δηλαδη για να κατεβάσω μια εφαρμογή που θελω που είναι 2 Gb θα πρέπει να το κρατάω ανοιχτό. Ρε που τα είδαμε αυτά ;όσο για την μπαταρία την καταπίνει

 

Όχι δεν είμαι ευχαριστημένος απο την τελευΤαια αναβάθμιση και μην την κάνει κανείς

 

Ευχαριστώ

 

Κάτι παίζει με το router η το κανάλι που είναι ρυθμισμένο το wifi να εκπέμπει

Τέτοια προβλήματα υπήρχαν μια ζωή και σε όλες τις συσκευές και σε πολλές εκδόσεις

Δοκίμασε από την σελίδα του router να αλλάξεις κανάλι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου αλλά όλα τα προβλήματα βγήκαν αφού έκανα ενημέρωση λογισμικού

 

Για να μου φύγει ως κάθε αμφιβολία μπορείς να μου πεις τη να ρυθμίσω στο ρουτερ μου γιατί δεν ξέρω

 

Σε ευχαριστώ και πάλι

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Τάσο σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου αλλά όλα τα προβλήματα βγήκαν αφού έκανα ενημέρωση λογισμικού

 

Για να μου φύγει ως κάθε αμφιβολία μπορείς να μου πεις τη να ρυθμίσω στο ρουτερ μου γιατί δεν ξέρω

 

Σε ευχαριστώ και πάλι

 

Ένα δεν χάνεται το δίκτυο όταν κλειδώνω την συσκευή αλλά έχω ένα άλλο θέμα.

Όταν μπαίνω σπίτι πολλές φορές χωρίς βέβαια να πιάσω την συσκευή στα χέρια μου έπρεπε από το ασανσέρ να έχει μπει στο δίκτυο.

Σε πολλές και διάφορες παλιότερες εκδόσεις είχα ξανά θέμα με αυτό.

 

Τώρα μάλλον χρειαζόμαστε την βοήθεια κανενός με γνώσεις στα δίκτυα.

Εγώ άλλαξα κανάλι στο wifi του router γιατί είχα παρεμβολές από αλλά δίκτυα εδώ γύρω που έκαναν εκπομπή στο ίδιο κανάλι.

Δεν ξέρω όμως ποσό αυτό θα σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου.

Δοκίμασε το

 

Μπαίνεις από το κινητό η τον υπολογιστή στην σελίδα του router

Ανάλογα το router πχ 192.168.2.1

Το router από κάτω γράφει.

Βάζεις username & password τα οποία πάλι αναγράφονται από κάτω.

Μετά ψάχνεις στις επιλογές, wifi και κάπου εκεί channel

Αποθήκευεις και μετά κανεις τα πειράματα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι πολύ δυσαρεστημένος απο την έκδοση 10.2.1 δεν ξέρω τι να σας πω
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως τα λέτε τότε σίγουρα θα βγει σύντομα η 10.2.2

Εγώ δεν έχω σκοπό να το κουνήσω από την 10.2.

 

 

Στάλθηκε από το U7 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως τα λέτε τότε σίγουρα θα βγει σύντομα η 10.2.2

Εγώ δεν έχω σκοπό να το κουνήσω από την 10.2.

 

 

Στάλθηκε από το U7 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ομοίως και εγώ δεν φεύγω απο την 10.1.1 . Από αυτά που διαβάζω για τις επόμενες , μάλλον είναι η τελευταία σταθερή..

Μην είσαι σίγουρος ότι στην 10.2.2 ή στην 10.3 θα λυθούν..

Αρχίζει να να γίνεται android το ios , αναβαθμίσεις με bugs και updates που δεν λύνουν τα προβλήματα των προηγούμενων..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εγώ δεν φεύγω απο την 10.1.1 . Από αυτά που διαβάζω για τις επόμενες , μάλλον είναι η τελευταία σταθερή..

Μην είσαι σίγουρος ότι στην 10.2.2 ή στην 10.3 θα λυθούν..

Αρχίζει να να γίνεται android το ios , αναβαθμίσεις με bugs και updates που δεν λύνουν τα προβλήματα των προηγούμενων..

 

Πολλές φορές εφαρμογές τρίτων δημιουργούν προβλήματα χωρίς να μπορεί ο χρήστης να κατανοήσει τι συμβαίνει

Όχι ότι θα έπρεπε να ξέρει αλλά πρέπει να αναβαθμιστούν και οι εφαρμογές για να μπορεί η συσκευή να δουλέψει με τις οποίες αλλαγές του λειτουργικού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω το τελευταιο που εχω παρατηρήσει είναι...... 3 ωρες ομιλια!!! και η μπαταρια από 100% στο 20

ότι ναναι.........

 

Ανάλογα την περιοχή που είσαι

Πιο παλιά έβγαλες παραπάνω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές εφαρμογές τρίτων δημιουργούν προβλήματα χωρίς να μπορεί ο χρήστης να κατανοήσει τι συμβαίνει

Όχι ότι θα έπρεπε να ξέρει αλλά πρέπει να αναβαθμιστούν και οι εφαρμογές για να μπορεί η συσκευή να δουλέψει με τις οποίες αλλαγές του λειτουργικού

Αυτό το ποστ είναι φτιαγμένο και ραμμένο για το Android :)

Φύγαμε γιατί βαρεθήκαμε να τα ακούμε και τώρα τα βλέπουμε στο ακριβό ios.

Χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση, συζήτηση κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ποστ είναι φτιαγμένο και ραμμένο για το Android :)

Φύγαμε γιατί βαρεθήκαμε να τα ακούμε και τώρα τα βλέπουμε στο ακριβό ios.

Χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση, συζήτηση κάνουμε.

 

Ακριβως,το 5s μου με την 10 γενικα χειροτερο εγινε.Ειδικα μετα την 10.1,θεματα με αυτονομια ειδα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,το 5s μου με την 10 γενικα χειροτερο εγινε.Ειδικα μετα την 10.1,θεματα με αυτονομια ειδα.

 

Όταν τα έλεγα για το 4/4s/5 με έλεγαν γκρινιάρη και ότι αν δεν αναβαθμιζονταν θα έχαναν την αξία τους και δεν θα υποστήριζαν εφαρμογές.

 

Σειρά έχει τώρα το θρυλικό 5s να το κάψουν με τις ενημερώσεις λογισμικού

Δυστυχώς παιδιά έτσι λειτουργεί η apple για να αγοράζουμε νέα της τηλέφωνα

 

Τώρα στο θέμα των εφαρμογών τρίτων πιστεύω ότι δεν γίνεται αλλιώς.

Για να γίνω κατανοητός:

Βγαίνει μια καινούργια αναβάθμιση στο iOS και έχει αλλαγές στον κώδικα

Οι εφαρμογές που έχουμε εγκατεστημένες ήδη Κάποιες δεν έχουν αναβαθμιστεί για να δουλεύουν σωστά με τις νέες αλλαγές που έχει κάνει η apple

Το ποσό γρήγορα θα αναβαθμίσει ο κάθε developer δεν ξέρω κατά ποσό εξαρτάται από την apple

Αλλιώς δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια λύση. Μόνο αναμονή να διορθώσουν τα προβλήματα των εφαρμογών οι προγραμματιστές τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε την αναβάθμιση υπάρχει πρόβλημα στο wifi και τι εννοώ μόλις κλειδωσεις το κινητό σου η σύνδεση κόβετε. Μόλις το ανοίξεις ξανά ανοίγει πλάκα μας κάνουν οι επιστήμονες της apple Δηλαδη για να κατεβάσω μια εφαρμογή που θελω που είναι 2 Gb θα πρέπει να το κρατάω ανοιχτό. Ρε που τα είδαμε αυτά ;όσο για την μπαταρία την καταπίνει

 

Όχι δεν είμαι ευχαριστημένος απο την τελευΤαια αναβάθμιση και μην την κάνει κανείς

 

Ευχαριστώ

 

Οταν κατεβάζεις κατι δεν κόβεται οταν ειναι σε αναμονή όμως ναι συμφωνώ και εγω και οχι μόνο στο 6S αλλα και στο 6 και στο 5S και στο 7! Άλλαξα και τα κανάλια που λεει ο Τάσος παραπανω αλλα δεν έγινε κατι. Έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλα τιποτα. Μετά απο κάποιες επανεκκινήσεις βεβαια έστρωσε αλλα σου βγάζει το λάδι η ιστορία!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Με την 10.2.1 νιώθω αυξημένη κατανάλωση σε standby

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ξαναπέρασα την 10.2.1 με iTunes και restore το τελευταίο backup μου, και έστρωσε. Μου έχανε πριν σε standby 4% ανα 80 λεπτά όπως το μέτρησα, με όλα ανοιχτά βέβαια. Τώρα ξαναεπεσα στο 1-2%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα που έστρωσε είναι το σβήσιμο απο μπαταρία και τι εννοώ εκεί που είχε 60% ξαφνικά έσβηνε στο 0 % μετα απο μερικές αποτυχημένες επανεκκινήσεις ξαφνικά πάλι στο 60% και μια χαρά . Πήρα τηλέφωνο στο εξουσιοδοτημένο σέρβις στην Θεσσαλονίκη τους είπα το 4 και 5 νούμερο γράμμα απο το serial number και μου είπαν πως δεν είστε στην λίστα για αντικατάσταση μπαταρίας φέρτε το να το δούμε αφού είναι κ μέσα στην εγγύηση αλλά 99% είναι απο το λογισμικό και πως έχουν αρκετά παράπονα αλλά είναι απο αυτο μου πρότειναν δε να κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ να περάσω μέσω iTunes αυτήν την φορά το λογισμικό και πως σε παρα πολλές περιπτώσεις έστρωσε. Οκ στην 10.2.1 δεν το ξανά έκανε όχι ότι είχε τρελαθεί να το κάνει καμία 3 με. 4 φορές.

 

Τέλος πάντων όπως είπε και ένα φίλος πιο πάνω φύγαμε απο το απαίσιο android και κάθομαι τώρα και γράφω έκθεση για προβλήματα που δεν θα έπρεπε να είχα ποτέ .

 

Απαράδεκτο ένα σκασμό λεφτά κ κάθομαι κ ασχολουμε με το ποσοστό μπαταρίας και wifi και τρίχες

 

Συγνώμη κιόλας αλλά αλλους κοροϊδεύαμε και τώρα γίναμε χειρότεροι

 

Ευχαριστώ

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πρώτη φορά με iPhone μετά από χρόνια με ανδροιντ συσκευές.

Αυτά τα δυο τρία θεματάκια που αναφέρονται πραγματικά με ξενισαν και εμένα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα που έστρωσε είναι το σβήσιμο απο μπαταρία και τι εννοώ εκεί που είχε 60% ξαφνικά έσβηνε στο 0 % μετα απο μερικές αποτυχημένες επανεκκινήσεις ξαφνικά πάλι στο 60% και μια χαρά . Πήρα τηλέφωνο στο εξουσιοδοτημένο σέρβις στην Θεσσαλονίκη τους είπα το 4 και 5 νούμερο γράμμα απο το serial number και μου είπαν πως δεν είστε στην λίστα για αντικατάσταση μπαταρίας φέρτε το να το δούμε αφού είναι κ μέσα στην εγγύηση αλλά 99% είναι απο το λογισμικό και πως έχουν αρκετά παράπονα αλλά είναι απο αυτο μου πρότειναν δε να κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ να περάσω μέσω iTunes αυτήν την φορά το λογισμικό και πως σε παρα πολλές περιπτώσεις έστρωσε. Οκ στην 10.2.1 δεν το ξανά έκανε όχι ότι είχε τρελαθεί να το κάνει καμία 3 με. 4 φορές.

 

Τέλος πάντων όπως είπε και ένα φίλος πιο πάνω φύγαμε απο το απαίσιο android και κάθομαι τώρα και γράφω έκθεση για προβλήματα που δεν θα έπρεπε να είχα ποτέ .

 

Απαράδεκτο ένα σκασμό λεφτά κ κάθομαι κ ασχολουμε με το ποσοστό μπαταρίας και wifi και τρίχες

 

Συγνώμη κιόλας αλλά αλλους κοροϊδεύαμε και τώρα γίναμε χειρότεροι

 

Ευχαριστώ

Τι να πω και εγώ που έφυγα από andoid αποκλειστικά λόγω φορητότητας (του iphone) ενώ δεν είχα τέτοια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Ένα που έστρωσε είναι το σβήσιμο απο μπαταρία και τι εννοώ εκεί που είχε 60% ξαφνικά έσβηνε στο 0 % μετα απο μερικές αποτυχημένες επανεκκινήσεις ξαφνικά πάλι στο 60% και μια χαρά . Πήρα τηλέφωνο στο εξουσιοδοτημένο σέρβις στην Θεσσαλονίκη τους είπα το 4 και 5 νούμερο γράμμα απο το serial number και μου είπαν πως δεν είστε στην λίστα για αντικατάσταση μπαταρίας φέρτε το να το δούμε αφού είναι κ μέσα στην εγγύηση αλλά 99% είναι απο το λογισμικό και πως έχουν αρκετά παράπονα αλλά είναι απο αυτο μου πρότειναν δε να κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ να περάσω μέσω iTunes αυτήν την φορά το λογισμικό και πως σε παρα πολλές περιπτώσεις έστρωσε. Οκ στην 10.2.1 δεν το ξανά έκανε όχι ότι είχε τρελαθεί να το κάνει καμία 3 με. 4 φορές.

 

Τέλος πάντων όπως είπε και ένα φίλος πιο πάνω φύγαμε απο το απαίσιο android και κάθομαι τώρα και γράφω έκθεση για προβλήματα που δεν θα έπρεπε να είχα ποτέ .

 

Απαράδεκτο ένα σκασμό λεφτά κ κάθομαι κ ασχολουμε με το ποσοστό μπαταρίας και wifi και τρίχες

 

Συγνώμη κιόλας αλλά αλλους κοροϊδεύαμε και τώρα γίναμε χειρότεροι

 

Ευχαριστώ

 

+ 1000

Οι συσκευές iphone , σε σχέση με μια ναυαρχίδα άλλης εταιρίας ( HTC 10 , S7 , Xperia XZ & x Performance , P9 κ.τ.λ ) υστερούν σε πολλά σημεία , δεν υπάρχει λόγος να τα αναφαίρουμε κάθε φορά ..

Οι πιο πολλοί απο εμάς , επιλέγουμε όμως το iphone λόγω του λειτουργικού ( Ios ) , της απλότητας , της απόλυτης συνεργασίας με το οικοσύστημα apple ( mac κτλ ) και γενικά της υποστήριξης για μεγάλο διάστημα στην συσκευή , χωρίς να χρειάζεται να μπαίνουμε στην διαδικασία παραμετροποιήσεων , root , κτλ .

Αν αυτό το πλεονέκτημα ( της υποστήριξης με σωστά λειτουργικά update ) χαθεί , ποιος ο λόγος να πληρώνουμε για apple ??

Το Added value ήταν ακριβώς αυτό θεωρώ και ( δεν λέω ότι έχει χαθεί ακόμη ) , αν συνεχίσουν έτσι , βλέπω να χάνεται αυτη η προστιθέμενη αξία..

Είμαι από τους ( μάλλον ) τυχερούς που και στα δυο iphone 6s που έχουμε στο σπίτι , έχω μείνει στην ios 10.1.1 και δεν έχω χονρτά θέματα και κυρίως αυτό το μεγάλο θέμα της μπαταρίας...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα που λετε και συμφωνω σε μεγαλο βαθμο. εγω παντως στο δικο μου που περασα την 10.2.1 δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα με την μπαταρια. ουτε κλεισιματα ουτε κολληματα. ισως μιλαμε για συγκεκριμενο αριθμο συσκευων που κακος η apple δεν ανανεωσε την λιστα. Λαθοι γινονται αλλα διορθωνονται αμεσα. Η απεναντι οχθη περιμενει ποιο πολυ καιρο για διορθωσεις ή δεν γινονται ποτε. ποσο μαλλον τα μεγαλα Updates.
Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα που λετε και συμφωνω σε μεγαλο βαθμο. εγω παντως στο δικο μου που περασα την 10.2.1 δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα με την μπαταρια. ουτε κλεισιματα ουτε κολληματα. ισως μιλαμε για συγκεκριμενο αριθμο συσκευων που κακος η apple δεν ανανεωσε την λιστα. Λαθοι γινονται αλλα διορθωνονται αμεσα. Η απεναντι οχθη περιμενει ποιο πολυ καιρο για διορθωσεις ή δεν γινονται ποτε. ποσο μαλλον τα μεγαλα Updates.

 

Προφανώς μιλάμε για συγκεκριμένο αριθμό συσκευών .

Όμως , όσα χρήματα έχω δώσει για αγορά της συσκευής εγώ, που είμαι χωρίς σημαντικό πρόβλημα ( με την 10.1.1 ) , έχει δώσει και κάποιος φίλος που είναι στην 10.2 και ταλαιπωρείται με την μπαταρία ή το bluetooth κτλ.

Σαφώς , δεν λέω ότι το ios έγινε android , ( αν θεωρούσα ότι έγινε , θα είχα το HTC 10 στα χέρια μου και όχι το iphone ) αλλά αν συνεχίσει έτσι .. :(

Το σημαντικό είναι ότι η apple αργεί πλέον να διορθώσει τα προβληματα που παρουσιάστηκαν και πολλές φορές δεν αναγνωρίζει τα προβλήματα που δημιουργούνται ...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...