Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτα ειναι ΟΚ τα θυμαμαι το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι τον κωδικο που εβαλα για το κλειδωμα το αποτυπωμα το εκανα και μ ζηταει κωδικο μου λεει οτι απενεργοποιηθηκε η συσκευη μου εψαξα και μπηκα μεσω του recovery μπας και το ξανα στησω απ την αρχη:

Αν έχετε ξεχάσει το συνθηματικό σας για το iPhone, το iPad ή το iPod touch σας ή αν η συσκευή σας έχει απενεργοποιηθεί

 

Εφοσον θυμασαι κωδικο απο icloud, μπες στο icloud μεσω υπολογιστη και διεγραψε απο εκει το τηλεφωνο, ωστε να το ξαναστησεις απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον θυμασαι κωδικο απο icloud, μπες στο icloud μεσω υπολογιστη και διεγραψε απο εκει το τηλεφωνο, ωστε να το ξαναστησεις απο την αρχη.

 

Να σαι καλα. Τωρα εχω αλλο θεμα:

1) Θελω οταν κανω το δακτυλο μου προς τα πισω να μην φευγει απο την σελιδα ή το facebook οταν βλεπω τα πιο προσφατα με βγαζει εξω με περνει στην προηγουμενη του σελιδα να το θεσω ετσι για να καταλαβετε τι ενωω.

2) Πως το κανω να ανοιγει το iphone μου χωρις να μου βγαζει: πατηστε το κουμπι αφετηριας για ανοιγμα ; Πως το απενεργοποιηω αυτο βασικα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για το 1) δε σε πολύ πιάνω, όσο για το 2) πας προσβασιμότητα-κουμπί αφετηρίας-άνοιγμα με άγγιγμα, δηλαδή πατάς power button και μετά μόνο Touch ID χωρίς να πατάς το κουμπί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο φιλε μ απλα ελληνικα μιλαω κανω με το δακτυλο μ προς τα δεξια και μ εμφανιζει την προηγουμενη σελιδα στον ιστο ή στο φβ πως φευγει αυτη η ******* ;

 

 

 

Δεν φεύγει. Απλά όταν θα θελήσεις να κανεις slide προς τα δεξιά μην έχεις το δάχτυλο σου στην άκρη αριστερά αλλά στο κέντρο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει. Απλά όταν θα θελήσεις να κανεις slide προς τα δεξιά μην έχεις το δάχτυλο σου στην άκρη αριστερά αλλά στο κέντρο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Και στο κεντρο που το εχω παλι το ιδιο δεν υπαρχει καμια ρυθμιση ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο κεντρο που το εχω παλι το ιδιο δεν υπαρχει καμια ρυθμιση ;

 

 

 

Κανεις δηλαδή στο safari slide απο το κέντρο προς τα δεξιά και πάλι σε πάει στην προηγούμενη σελίδα;

Κάποια ρύθμιση δεν υπάρχει γιατί το slide λειτουργεί όπως σου ειπα. Αν θες να επιστρέψεις σε προηγούμενη σελίδα-καρτέλα ξεκινάς το slide από τέρμα αριστερά προς τα δεξιά αν όχι ξεκινάς από το κέντρο προς τα δεξιά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δοκιμασα γιατι δεν ειχα ποτε προβλημα και ελπιζω να μην εχω και ποτε.

Απλα οσα πιο πολλα γνωριζεις και τους τα λες βρισκουν αφορμη και σου λενε πχ δεν φταιει η μπαταρια.

Εγω αν πηγαινα θα το επαιζα παντελως ασχετος και κλαμμενος οτι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο και χανω κλησεις που αφορουν την εργασια και λοιπα.

Πιθανον θα ελεγα οτι εχει καποιο προβλημα η πλακετα του κινητου. Γιατι το θεμα μπαταριας το ξερουμε πλεον οτι εχουν εντολη απο επανω να το περνανε στο φλου μεχρι το νεο εργαλειο της 10.2 να τους δειξει τι ακριβως φταιει

 

Καλησπερα παιδια, πηγα να το παραλαβω και το επαιξα ακριβως οπως ειπε ο φιλος Tasos19s. Τζιφος, δεν καταλαβαιναν Χριστο...Εχει θεμα με το ios 10 και δεν μπορουν να κανουν κατι, περιμενουν απο την apple αναβαθμιση.

Δηλαδη, τσαμπα εμεινα χωρις κινητο μια βδομαδα και τσαμπα κονομησα και 5 τελιτσες γρατζουνιες πανω στο ασημενιο του κινητου (αυτοι που τα προσεχουν).

 

Συμπερασμα, οποιος εχει αυτο το προβλημα και δεν ειναι το μοντελο του μεσα στην αντικατασταση μπαταριας ας μην παει καν στην istorm. Αν θελει ας δηλωσει το προβλημα, στην istorm (αν και αυτοι φαινεται να παραδεχονται το μεγεθος του προβληματος περισσοτερο απο την apple) ή ακομη καλυτερα με επικοινωνια στο instant chat της apple. Επισης αν μπορει να ενεργοποιησει την επιλογη αποστολης στοιχειων στην apple μπας και βγαλουν ακρη με το προβλημα.

 

Εγω προς το παρον, ξαναπερασα το ios10, το εκανα set up as new,ενεργοποιησα και την αποστολη στοιχειων στην apple και θα το τεσταρω ετσι 2-3 μερες (χωρις να εχω κανει restore απο το back up μου) να δω πως παει.

 

Δεν ηθελα να το πιστεψω, αλλα με αυτην την αντιμετωπιση που βλεπω εδω και 3 μηνες (!!!) του προβληματος απο την εταιρια, νομιζω πως μπορει να το καθυστερει και επιτηδες για να ανεβασει τις πωλησεις του iphone 7. Γιατι μονο σε αυτην την συσκευη δεν εχει προβλημα και πιστευω πως αρκετοι (αν δεν τους αντικατεστησαν/εφτιαξαν την συσκευη) θα το αγορασανε (ακομη και αν δεν ειχαν σκοπο απο πριν) για να μπορουν να κανουν την δουλεια τους με ενα φυσιολογικο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πηγα να το παραλαβω και το επαιξα ακριβως οπως ειπε ο φιλος Tasos19s. Τζιφος, δεν καταλαβαιναν Χριστο...Εχει θεμα με το ios 10 και δεν μπορουν να κανουν κατι, περιμενουν απο την apple αναβαθμιση.

Δηλαδη, τσαμπα εμεινα χωρις κινητο μια βδομαδα και τσαμπα κονομησα και 5 τελιτσες γρατζουνιες πανω στο ασημενιο του κινητου (αυτοι που τα προσεχουν).

 

Συμπερασμα, οποιος εχει αυτο το προβλημα και δεν ειναι το μοντελο του μεσα στην αντικατασταση μπαταριας ας μην παει καν στην istorm. Αν θελει ας δηλωσει το προβλημα, στην istorm (αν και αυτοι φαινεται να παραδεχονται το μεγεθος του προβληματος περισσοτερο απο την apple) ή ακομη καλυτερα με επικοινωνια στο instant chat της apple. Επισης αν μπορει να ενεργοποιησει την επιλογη αποστολης στοιχειων στην apple μπας και βγαλουν ακρη με το προβλημα.

 

Εγω προς το παρον, ξαναπερασα το ios10, το εκανα set up as new,ενεργοποιησα και την αποστολη στοιχειων στην apple και θα το τεσταρω ετσι 2-3 μερες (χωρις να εχω κανει restore απο το back up μου) να δω πως παει.

 

Δεν ηθελα να το πιστεψω, αλλα με αυτην την αντιμετωπιση που βλεπω εδω και 3 μηνες (!!!) του προβληματος απο την εταιρια, νομιζω πως μπορει να το καθυστερει και επιτηδες για να ανεβασει τις πωλησεις του iphone 7. Γιατι μονο σε αυτην την συσκευη δεν εχει προβλημα και πιστευω πως αρκετοι (αν δεν τους αντικατεστησαν/εφτιαξαν την συσκευη) θα το αγορασανε (ακομη και αν δεν ειχαν σκοπο απο πριν) για να μπορουν να κανουν την δουλεια τους με ενα φυσιολογικο iphone.

Πληροφοριακά είναι μπαταρία σε όσα είχαν θέμα και δεν ήταν στο πρόγραμμα με αντικατάσταση έπαιξε άψογα

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά είναι μπαταρία σε όσα είχαν θέμα και δεν ήταν στο πρόγραμμα με αντικατάσταση έπαιξε άψογα

 

Ναι και εγω αυτο εχω διαβασει. Ισως εχουν θεμα συγκεκριμενες μπαταριες με το ios 10. Το θεμα ειναι οτι εδω, δεν την αντικαθηστουν.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν ηθελα να το πιστεψω, αλλα με αυτην την αντιμετωπιση που βλεπω εδω και 3 μηνες (!!!) του προβληματος απο την εταιρια, νομιζω πως μπορει να το καθυστερει και επιτηδες για να ανεβασει τις πωλησεις του iphone 7. Γιατι μονο σε αυτην την συσκευη δεν εχει προβλημα και πιστευω πως αρκετοι (αν δεν τους αντικατεστησαν/εφτιαξαν την συσκευη) θα το αγορασανε (ακομη και αν δεν ειχαν σκοπο απο πριν) για να μπορουν να κανουν την δουλεια τους με ενα φυσιολογικο iphone.

 

 

Δεν έχει βγάλει ακόμα πρόβλημα εννοείς, όσο αφορά το i7.

...και μένα ποιος μου λέει ότι δε θα βγάλει στο ios 11 η 12;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω αυτο εχω διαβασει. Ισως εχουν θεμα συγκεκριμενες μπαταριες με το ios 10. Το θεμα ειναι οτι εδω, δεν την αντικαθηστουν.

 

Ούτε αυτό παιζει όσες μπαταρίες αλλαχτήκαν καποιες διαλύθηκαν κιόλας καποιες .. από ένα σημείο και μετ είχαν degradation... με λίγα λόγια σημαίνει απλά χαλασμένη μπαταρια .......

 

+ το ίδιο θέμα παιζει και στα 6s+ (αν ενδιαφέρετε καποιος)

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες που φοράνε τα σύγχρονα τηλέφωνα έχουν επάνω ολοκληρωμένο το οποίο πιθανόν με την αναβάθμιση έχει πρόβλημα

Η μπαταρία σαν μπαταρία δεν γίνεται σε 15 λεπτά μετά από αναβάθμιση να τα φτύνει

Δεν θα μάθουμε ποτέ την αλήθεια αλλά κάτι παίζει με το chip αυτό και σε παρτίδες μπαταριών μετά την αναβάθμιση σε ios 10 προκαλείται δυσλειτουργια.

 

Μην το ψάχνετε άλλο παιδιά δεν δίνει πληροφορίες η Apple σε τέτοια πράγματα με τίποτα

Όποιος έχει πρόβλημα πηγαίνει απευθείας στο service και αν εκεί δεν του το λύσουν πρέπει να τους πιέσει δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί κάποιος να κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες που φοράνε τα σύγχρονα τηλέφωνα έχουν επάνω ολοκληρωμένο το οποίο πιθανόν με την αναβάθμιση έχει πρόβλημα

Η μπαταρία σαν μπαταρία δεν γίνεται σε 15 λεπτά μετά από αναβάθμιση να τα φτύνει

Δεν θα μάθουμε ποτέ την αλήθεια αλλά κάτι παίζει με το chip αυτό και σε παρτίδες μπαταριών μετά την αναβάθμιση σε ios 10 προκαλείται δυσλειτουργια.

 

Μην το ψάχνετε άλλο παιδιά δεν δίνει πληροφορίες η Apple σε τέτοια πράγματα με τίποτα

Όποιος έχει πρόβλημα πηγαίνει απευθείας στο service και αν εκεί δεν του το λύσουν πρέπει να τους πιέσει δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί κάποιος να κάνει

 

δεν το παραδέχονται ........ απλά τα πράγματα........ λένε περίμενε δεν είσαι στην εγγύηση αλλά ούτε στο πρόγραμμα αντικατάστασης....

και ναι μπορούμε να κάνουμε κατι το να παμε να αλλαξουμε μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

δεν το παραδέχονται ........ απλά τα πράγματα........ λένε περίμενε δεν είσαι στην εγγύηση αλλά ούτε στο πρόγραμμα αντικατάστασης....

και ναι μπορούμε να κάνουμε κατι το να παμε να αλλαξουμε μπαταρια....

 

Μιλάω πάντα για συσκευή εντός εγγύησης.

Για συσκευές που είναι εκτός σίγουρα θα κάνουν την παπια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω πάντα για συσκευή εντός εγγύησης.

Για συσκευές που είναι εκτός σίγουρα θα κάνουν την παπια

 

και εντός κανουν μεχρι τώρα όσες φορές άκουσα να πηγαίνουν για αυτό το θέμα λενε ios 10 φταει και τελος...... και δεν τοα αλλάζουν ούτε με σφαίρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγάλει ακόμα πρόβλημα εννοείς, όσο αφορά το i7.

...και μένα ποιος μου λέει ότι δε θα βγάλει στο ios 11 η 12;

 

Ορκιστηκα πια, δεν προκειτε να κανω ξανα update το ios που εχει το κινητο οταν το αγοραζω! Με εκεινο θα μενω, η παλλια apple που υποστηριζε αρκετα καλα τις παλαιοτερες συσκευες εχει τελειωσει. Ή τουλαχιστον δεν θα κανω update αν δεν εχει περασει αρκετος καιρος για να εχω διαβασει review.

 

Μου διελυσε το αγαπημενο μου 4s που πλεον συμπεριφερετε σαν ψευτικο και μου κατεστρεψε το 6s και τα νευρα μου.

 

Απο Δευτερα θα μιλησω με apple Αγγλιας που εχουν ανοιξει case για παραταση της εγγυησης μου και θα τους πω αυτα που μου ειπαν στην istorm. Ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα πουν...

 

Οποια και να ειναι η αντιμετωπιση τους, πιστευω 90% πως εαν το πηγαινα σε apple store θα μου λυνανε το προβλημα με καποιον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα εδώ μαγαζιά την έχουν δει λίγο τσιφλίκι την όλη φάση. Καλο θα ήταν οποίος έχει παράπονα από αυτά τα μαγαζιά,έστω να ενημερώνει την apple στην Αγγλία. Μπάσκετ και τους τρίξουν λίγο τα δόντια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δηλαδή στο safari slide απο το κέντρο προς τα δεξιά και πάλι σε πάει στην προηγούμενη σελίδα;

Κάποια ρύθμιση δεν υπάρχει γιατί το slide λειτουργεί όπως σου ειπα. Αν θες να επιστρέψεις σε προηγούμενη σελίδα-καρτέλα ξεκινάς το slide από τέρμα αριστερά προς τα δεξιά αν όχι ξεκινάς από το κέντρο προς τα δεξιά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Καλημερα καπως ετσι γινεται φιλε μ αλλα το προβλημα ειναι στην εφαρμογη του Facebook επειδη οπως ειμαι στο προφιλ μ κανω το δακτυλο μ ενω ειναι στο κεντρο της οθονης να παει κατω και καταλαθος δεν ξερω πως γινεται αυτο με πηγαινει πισω στην προηγουμενη σελιδα δηλ αν ειμαι και βλεπω πιο προσφατα νεα με πηγαινει πισω εκει που εμφανιζει το προφιλ σου και ολα τα σχετικα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη full keyboard με t9 υπαρχει στο ios?οχι swipe και αλλα τετοια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! υπαρχει η συγκεκριμενη. Δεν την εχω δουλεψει ομως.

https://itunes.apple.com/ca/app/id926008509?mt=8

Edited by volcom
Link to comment
Share on other sites

απορριψη κλησης κανει μονο με το κουμπι στο πλαινο και με 2 φορες κλικ...;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πληκτρολογιο με μεγαλυτερα κουμπια υπαρχει σαν ρυθμιση; ή άλλη δωρεαν ελεγμενη(να την εχετε χρησιμοποιησει) εφαρμογη;

Edited by Itchrist86

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

απορριψη κλησης κανει μονο με το κουμπι στο πλαινο και με 2 φορες κλικ...;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πληκτρολογιο με μεγαλυτερα κουμπια υπαρχει σαν ρυθμιση; ή άλλη δωρεαν ελεγμενη(να την εχετε χρησιμοποιησει) εφαρμογη;

Ναι με το lock button 2 φορές εκτός και αν το κινητό είναι ξεκλείδωτο και σου βγάλει το κόκκινο πλήκτρο της απόρριψης.

 

Δοκίμασε το flesky http://fleksy.com/. Έχει επιλογή για μέγεθος πληκτρολογίου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το lock button 2 φορές εκτός και αν το κινητό είναι ξεκλείδωτο και σου βγάλει το κόκκινο πλήκτρο της απόρριψης.

 

Δοκίμασε το flesky http://fleksy.com/. Έχει επιλογή για μέγεθος πληκτρολογίου.

ναι οκ θα το δω ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

περασε κανεις με το προβλημα της μπαταριας την 10.2.1?

 

Το έκανα από χθες μήπως και λύσει το θέμα με τη μπαταρία, αλλά έκλεισε μια φορά σήμερα ξημερώματα. Πάντως το θέμα με την κόκκινη ένδειξη στον τηλεφωνητή εξαφανίστηκε. Όχι όμως και το θέμα με το assistive touch που εξακολουθεί να κολλάει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...