Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλοριζικο .....Επειδή είχα και εγώ πριν το 6 αρι ....και τώρα το XR , πολλές φορές το σκέφτηκα να το αλλάξω με το mini επειδή το XR είναι τεράστιο και δεν χωράει πουθενά.

Νομίζω ότι σαν μέγεθος συνολικά είναι πιο μικρό από το 6s αλλά η οθόνη μεγαλύτερη ....πως σου φαίνεται ?

 

Ναι, στην κωλότσεπη είναι τέλειο (και το έχω φαντάσου με θήκη τύπου wallet που το κάνει πολύ πιο ογκώδες) αν και δεν έχει μεγάλη διαφορά από το 6s.

Η οθόνη είναι όντως μεγαλύτερη αλλά μόνο στη μεγάλη διάσταση, συνεπώς τα πάντα έχουν το ίδιο περίπου μέγεθος (χαρακτήρες, σχήματα, εικονίδια κλπ) απλά στην οθόνη, λόγω μεγαλύτερου μήκους, χωράνε περισσότερα. Πολύ καλό σε messaging apps, facebook, browsing.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην κωλότσεπη είναι τέλειο (και το έχω φαντάσου με θήκη τύπου wallet που το κάνει πολύ πιο ογκώδες) αν και δεν έχει μεγάλη διαφορά από το 6s.

Η οθόνη είναι όντως μεγαλύτερη αλλά μόνο στη μεγάλη διάσταση, συνεπώς τα πάντα έχουν το ίδιο περίπου μέγεθος (χαρακτήρες, σχήματα, εικονίδια κλπ) απλά στην οθόνη, λόγω μεγαλύτερου μήκους, χωράνε περισσότερα. Πολύ καλό σε messaging apps, facebook, browsing.

 

Τέτοιες συσκευές δυστυχώς δεν βγαίνουν από το αντίπαλο στρατόπεδο

Δεν ψάχνουμε όλοι 6,5"

Θέλουμε και μικρές συσκευές με καλά χαρακτηριστικά όχι των 100€

 

Για μένα πάλι το iPhone X έχει το ιδανικό μέγεθος

Έχω και μεγάλα χέρια οπότε δεν με ζοριζε

Φυσικά όπως είπα μιλάω για μένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ τίμιο το 6s το έχω και γώ πλέον σαν δεύτερη συσκευή. Αν εξαιρέσει κανείς την μπαταρία κατά τα αλλά για απλή χρήση ακόμα κρατάει καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τίμιο το 6s το έχω και γώ πλέον σαν δεύτερη συσκευή. Αν εξαιρέσει κανείς την μπαταρία κατά τα αλλά για απλή χρήση ακόμα κρατάει καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μέχρι ios 13 μια χαρά τα πήγαινε

Το έκαψαν κι αυτό άμεσα δυστυχώς

Ούτε η νέα μπαταρία το σώνει αφού το λογισμικό δεν ταιριάζει για το hardware της συσκευής

 

Εγώ πιστεύω σκόπιμα αλλά η άποψη μου είναι αυτή ας μείνει έτσι σημειωμένο να υπάρχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ios 13 μια χαρά τα πήγαινε

Το έκαψαν κι αυτό άμεσα δυστυχώς

Ούτε η νέα μπαταρία το σώνει αφού το λογισμικό δεν ταιριάζει για το hardware της συσκευής

 

Εγώ πιστεύω σκόπιμα αλλά η άποψη μου είναι αυτή ας μείνει έτσι σημειωμένο να υπάρχει

 

 

Εντάξει είναι συσκευή στον έκτο χρόνο ζωής και πάει για έβδομο. Λογικό να βαρύνει με τόσες αναβαθμίσεις που έχει πάρει. Γιαυτο είπα εξάλλου ότι κάνει πλέον για απλή χρήση για κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι συσκευή στον έκτο χρόνο ζωής και πάει για έβδομο. Λογικό να βαρύνει με τόσες αναβαθμίσεις που έχει πάρει. Γιαυτο είπα εξάλλου ότι κάνει πλέον για απλή χρήση για κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε μια μέρα άλλαξε η λειτουργία της συσκευής

Από iOS 13 σε iOS 14

Εκεί είναι η ένσταση μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Η ερώτηση είναι εκ μέρους ενός φίλου γιατί εγώ δεν έχω iphone και ούτε πρόκειται να έχω ποτέ.

 

Έχει το iphone 6s και στο viber σε οποιοδήποτε φίλο του έχει στείλει φώτος εκτός του ότι τις δείχνει θολές ακόμα και όταν πατάει πάνω τους δείχνει συνέχεια ότι φορτώνουν και ακόμα και το save να πατήσει δεν κάνει τίποτα.

Δοκιμάσαμε να κάνουμε και απεγκατάσταση και ξανά - εγκατάσταση το viber αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

 

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το ζήτημα?

Το παιδί θέλει αρχικά να μην είναι θολές οι εικόνες που έχει λάβει και εν συνέχεια να μπορεί να αποθηκεύσει τις φώτος ή στο collection ή σε όποιο φάκελο θέλει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Η ερώτηση είναι εκ μέρους ενός φίλου γιατί εγώ δεν έχω iphone και ούτε πρόκειται να έχω ποτέ.

 

Έχει το iphone 6s και στο viber σε οποιοδήποτε φίλο του έχει στείλει φώτος εκτός του ότι τις δείχνει θολές ακόμα και όταν πατάει πάνω τους δείχνει συνέχεια ότι φορτώνουν και ακόμα και το save να πατήσει δεν κάνει τίποτα.

Δοκιμάσαμε να κάνουμε και απεγκατάσταση και ξανά - εγκατάσταση το viber αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

 

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το ζήτημα?

Το παιδί θέλει αρχικά να μην είναι θολές οι εικόνες που έχει λάβει και εν συνέχεια να μπορεί να αποθηκεύσει τις φώτος ή στο collection ή σε όποιο φάκελο θέλει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.

 

Ότι δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ γιατί το είπες για να μην σου απαντήσει κανείς;

 

Δοκιμή ξανά να σβήσετε την εφαρμογή, κάνετε επανεκκίνηση, ξανά βάζει την εφαρμογή χωρίς να πειράξει τίποτα ρυθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να επιδείξει την αηδία του για τα ακατανόμαστα αυτά προϊόντα χαχα

 

Ρε τι ζόρια έχει ο κόσμος

 

 

Ο...φίλος με το πρόβλημα ας δει αυτές τις επιλογές στο μενού media του viber

 

fd2c80e74fc2caa28840ba8145368bde.jpg

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ γιατί το είπες για να μην σου απαντήσει κανείς;

 

Δοκιμή ξανά να σβήσετε την εφαρμογή, κάνετε επανεκκίνηση, ξανά βάζει την εφαρμογή χωρίς να πειράξει τίποτα ρυθμίσεις

Τα δοκίμασα ήδη.

Δεν δούλεψε τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έπρεπε να επιδείξει την αηδία του για τα ακατανόμαστα αυτά προϊόντα χαχα

 

Ρε τι ζόρια έχει ο κόσμος

 

 

Ο...φίλος με το πρόβλημα ας δει αυτές τις επιλογές στο μενού media του viber

 

fd2c80e74fc2caa28840ba8145368bde.jpg

Το μόνο που δεν ήταν όπως λες ήταν το πρώτο "save to gallery" το αλλάξαμε αλλά δεν άλλαξε απολύτως τίποτα το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

Ακόμα και στο excelent βάλαμε το picture quality πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, 
Έπεσε στα χερια μου το 6s και είναι η πρώτη επαφή με iPhone. Έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα που έχει για τόσο παλιό κινητό. Καταρχάς λέτε να κάνω αναβάθμιση λογισμικού ή το αφήνω με την 14.6; 
Δευτερον γνωρίζει κάποιος κανένα αξιόπιστο μαγαζί για αλλαγή της μπαταρίας στην Θεσσαλονίκη ; Επίσης αξίζει να βάλω αυθεντική ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 hours ago, camp3on said:

Καλησπέρα παιδιά, 
Έπεσε στα χερια μου το 6s και είναι η πρώτη επαφή με iPhone. Έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα που έχει για τόσο παλιό κινητό. Καταρχάς λέτε να κάνω αναβάθμιση λογισμικού ή το αφήνω με την 14.6; 
Δευτερον γνωρίζει κάποιος κανένα αξιόπιστο μαγαζί για αλλαγή της μπαταρίας στην Θεσσαλονίκη ; Επίσης αξίζει να βάλω αυθεντική ;

Ευχαριστώ

Το να πας στην τελευταία έκδοση 14.7.1 δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Αυτή η εμπειρία που αποκομίζεις από το πως δουλεύει το λειτουργικό σε τόσο παλιά συσκευή, αυτό είναι που έχει φτάσει το iOS και τα iPhone, εκεί που τα έχει φτάσει. 😉

Επειδή είναι παλιά η συσκευή, δεν έχεις να χάσεις τίποτα να ρωτήσεις στο επίσημο service για να σου πουν για κόστος αντικατάστασης μπαταρίας, αλλιώς μπορείς να την αλλάξεις και σε άλλα μαγαζιά τύπου ired, irepair κτλ.

ΥΓ. Σε παρακαλώ άλλαξε την υπογραφή σου αλλιώς θα αφαιρεθεί. Δεν μπορείς να έχεις ένα ολόκληρο βίντεο του youtube στην υπογραφή, φαντάσου πόσο δυσανάγνωστο θα ήταν το φόρουμ αν κάναμε όλοι το ίδιο.

ΥΓ2. Η υπογραφή αφαιρέθηκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μια βοήθεια αν γίνεται. 

Έχω δώσει στη μικρή μου ένα 6s.

Το έστησα, έβαλα και 3 παιχνίδια που παίζει και όλα καλά. 

Ξαφνικά όμως, οπότε μπαίνει σε κάποιο από τα παιχνίδια, μετά από λίγα δευτερόλεπτα την πετάει έξω. 

Τι μπορεί να φταίει;;

Εκανα επανεκκίνηση της συσκευής και επανεγκατασταση των παιχνιδιών αλλά τίποτα..... 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, montoya_42 said:

Μια βοήθεια αν γίνεται. 

Έχω δώσει στη μικρή μου ένα 6s.

Το έστησα, έβαλα και 3 παιχνίδια που παίζει και όλα καλά. 

Ξαφνικά όμως, οπότε μπαίνει σε κάποιο από τα παιχνίδια, μετά από λίγα δευτερόλεπτα την πετάει έξω. 

Τι μπορεί να φταίει;;

Εκανα επανεκκίνηση της συσκευής και επανεγκατασταση των παιχνιδιών αλλά τίποτα..... 

Δεν έχει ram πιθανόν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...