Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχουμε ένα iPhone 6s πως μπορούμε να το κλωνοποιήσουμε σε iPhone 8? Ώστε να έχει το iPhone 8 όλα τα αρχεία του 6s? Με iCloud?

 

Ειτε icloud ειτε itunes. Για μενα καλυτερα συνδεση του κινητου στο pc και backup απο το ενα και restore στο αλλο μεσω itunes.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχουμε ένα iPhone 6s πως μπορούμε να το κλωνοποιήσουμε σε iPhone 8? Ώστε να έχει το iPhone 8 όλα τα αρχεία του 6s? Με iCloud?

 

 

 

Εγώ iCloud χρησιμοποιώ, αν δεν είσαι σίγουρος για το πώς λειτουργεί, καντο μέσω iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ iCloud χρησιμοποιώ, αν δεν είσαι σίγουρος για το πώς λειτουργεί, καντο μέσω iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μόνο βάζω το λογαριασμό αν θυμάμαι σωστά και κάνω επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις τις δυο συσκευές μαζί , κοντά τη μια με την άλλη και είσαι σε WiFi , μόλις ανοίξεις το 8 και πατήσεις να κάνεις το πρώτο σεταρισμα , θα σε ρωτήσει αν έχεις άλλη συσκευή κοντά σου που θες να αντιγράψεις. Και μετά θα ακολουθήσεις τις οδηγίες για να το κάνεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις τις δυο συσκευές μαζί , κοντά τη μια με την άλλη και είσαι σε WiFi , μόλις ανοίξεις το 8 και πατήσεις να κάνεις το πρώτο σεταρισμα , θα σε ρωτήσει αν έχεις άλλη συσκευή κοντά σου που θες να αντιγράψεις. Και μετά θα ακολουθήσεις τις οδηγίες για να το κάνεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

 

Όπως σου είπε από πάνω είναι το πιο εύκολο

Μόνο να έχεις καλό δίκτυο

Σε 10-15’ είναι σαν να έχεις το ίδιο κινητό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε από πάνω είναι το πιο εύκολο

Μόνο να έχεις καλό δίκτυο

Σε 10-15’ είναι σαν να έχεις το ίδιο κινητό

 

Ελπίζω να δει διαφορά ο μπαμπάς από το 6s στο 8. Την ίδια μέρα στέλνω πάλι στη document και το 6s για αλλαγή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να δει διαφορά ο μπαμπάς από το 6s στο 8. Την ίδια μέρα στέλνω πάλι στη document και το 6s για αλλαγή μπαταρίας.

 

Λίγο στην οθόνη, λίγο στην αυτονομία, λίγο σε ταχύτητα, λίγο σε κάμερα

Θεωρητικά πάντα γιατί πρακτικά μπορεί να μην καταλάβει και απολύτως τίποτα

 

Εγώ πραγματικά με την χρήση που κάνω και τις απαιτήσεις που έχω δεν είδα διαφορά ούτε με το SE 2020

Μια ίδια συσκευή είδα που αξίζει 400€ παραπάνω από το 6s των 100€

 

Ναι μεν έχει διαφορες σε όλα τα σημεία αλλά θέλω να εννοήσω ότι εξαρτάται τι χρήση κανείς και κατά ποσό είναι προτεραιότητα σου πχ ο δυνατός ήχος, η κάμερα ή κάποια αλλά χαρακτηριστικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λίγο στην οθόνη, λίγο στην αυτονομία, λίγο σε ταχύτητα, λίγο σε κάμερα

Θεωρητικά πάντα γιατί πρακτικά μπορεί να μην καταλάβει και απολύτως τίποτα

 

Εγώ πραγματικά με την χρήση που κάνω και τις απαιτήσεις που έχω δεν είδα διαφορά ούτε με το SE 2020

Μια ίδια συσκευή είδα που αξίζει 400€ παραπάνω από το 6s των 100€

 

Ναι μεν έχει διαφορες σε όλα τα σημεία αλλά θέλω να εννοήσω ότι εξαρτάται τι χρήση κανείς και κατά ποσό είναι προτεραιότητα σου πχ ο δυνατός ήχος, η κάμερα ή κάποια αλλά χαρακτηριστικά

 

Μπαταρία και κάμερα θα έλεγα μας ενδιαφέρει περισσότερο και ίσως το Touch ID που δουλεύει σωστά στο 8.

Στη document ξανά βάζουν μεμβράνη αδιαβριχοποίηση στο 8? Έχει και το 6s τέτοια μεμβράνη? Γιατί το 6 που είχα δεν είχε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία και κάμερα θα έλεγα μας ενδιαφέρει περισσότερο και ίσως το Touch ID που δουλεύει σωστά στο 8.

Στη document ξανά βάζουν μεμβράνη αδιαβριχοποίηση στο 8? Έχει και το 6s τέτοια μεμβράνη? Γιατί το 6 που είχα δεν είχε τίποτα.

 

Το 6s έχει ένα λαστιχάκι γύρω γύρω

Το βάζουν ξανά ναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια βοήθεια από κάποιον αν γνωρίζει.

Άσχετος με την πλατφόρμα iOS βρέθηκα με ενα 6s στα χέρια κυρίως προκειμένου να χρησιμοποιήσω το apple car play στο αυτοκίνητο.

Έκανα το λάθος να αναβαθμίσω σε 13.5.1 την έκδοση του λειτουργικού και ενώ μέχρι τώρα συνδεόταν και άνοιγε μόνο του το apple car play πλέον δεν ανοίγει με τίποτα και το χειρότερο δεν εμφανίζεται ούτε στις ρυθμίσεις της συσκευής.

Με το ίδιο καλώδιο στο ίδιο αυτοκίνητο. Το κουλο είναι ότι σε ένα iphone 11 με την ίδια έκδοση λειτουργικού και το ίδιο καλώδιο στο ίδιο αυτοκίνητο όλα λειτουργούν κανονικά.

Αν ξέρετε πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα θα σας είμαι υπόχρεος.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον αν γνωρίζει.

Άσχετος με την πλατφόρμα iOS βρέθηκα με ενα 6s στα χέρια κυρίως προκειμένου να χρησιμοποιήσω το apple car play στο αυτοκίνητο.

Έκανα το λάθος να αναβαθμίσω σε 13.5.1 την έκδοση του λειτουργικού και ενώ μέχρι τώρα συνδεόταν και άνοιγε μόνο του το apple car play πλέον δεν ανοίγει με τίποτα και το χειρότερο δεν εμφανίζεται ούτε στις ρυθμίσεις της συσκευής.

Με το ίδιο καλώδιο στο ίδιο αυτοκίνητο. Το κουλο είναι ότι σε ένα iphone 11 με την ίδια έκδοση λειτουργικού και το ίδιο καλώδιο στο ίδιο αυτοκίνητο όλα λειτουργούν κανονικά.

Αν ξέρετε πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα θα σας είμαι υπόχρεος.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ίσως αυτό βοηθήσει

 

 

https://support.apple.com/el-gr/HT210892

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση βρίσκεται στις ρυθμίσει - γενικά - CarPlay .

Σε κάποια αυτοκίνητα μόλις το συνδέσεις με το usb θέλει να πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί τις φωνητικής εντολής ή το aux ή το power του multimedia που έχεις . Κάνε μια δοκιμή .

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό βοηθήσει

 

 

 

 

 

https://support.apple.com/el-gr/HT210892

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ.

Ήταν το 4 υπεύθυνο.ηταν ανενεργό το Siri.

Με το που το ενεργοποίησα εμφανίστηκε και η επιλογή apple car play ξανά στις ρυθμίσεις

Ευχαριστώ και τον φίλο tsarli για την καλή πρόθεση να βοηθήσει.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ.

Ήταν το 4 υπεύθυνο.ηταν ανενεργό το Siri.

Με το που το ενεργοποίησα εμφανίστηκε και η επιλογή apple car play ξανά στις ρυθμίσεις

Ευχαριστώ και τον φίλο tsarli για την καλή πρόθεση να βοηθήσει.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τίποτα φίλε να είσαι καλά

 

Να σε ρωτήσω κάτι μήπως ξέρεις μιας και ρώτησες για CarPlay

Έχω το Opel corsa E απο καινουργιο ..ενα χρονο το εχω

το σύστημα που φοράει έχει CarPlay

Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί ασύρματα και όχι μόνο με καλώδιο ? Να υπάρχει κάτι σαν ανταπτορας μέσω usb .. η κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε να είσαι καλά

 

 

 

Να σε ρωτήσω κάτι μήπως ξέρεις μιας και ρώτησες για CarPlay

 

Έχω το Opel corsa E απο καινουργιο ..ενα χρονο το εχω

 

το σύστημα που φοράει έχει CarPlay

 

Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί ασύρματα και όχι μόνο με καλώδιο ? Να υπάρχει κάτι σαν ανταπτορας μέσω usb .. η κατι τετοιο ?

Η μόνη περίπτωση να συνδεθεί ασύρματα από όσο γνωρίζω είναι μέσω ενός usb adaptor που έχω δει να διαφημίζεται στο Facebook . Είναι βέβαια σε τσιμπημενη τιμή κάπου 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Θα το ψάξω και θα σου στείλω pm. Ώστε να κρίνεις εσύ αν αξίζει ή όχι.

Δες τα pm σου.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από κάποιον αν γνωρίζει.

Άσχετος με την πλατφόρμα iOS βρέθηκα με ενα 6s στα χέρια κυρίως προκειμένου να χρησιμοποιήσω το apple car play στο αυτοκίνητο.

Έκανα το λάθος να αναβαθμίσω σε 13.5.1 την έκδοση του λειτουργικού και ενώ μέχρι τώρα συνδεόταν και άνοιγε μόνο του το apple car play πλέον δεν ανοίγει με τίποτα και το χειρότερο δεν εμφανίζεται ούτε στις ρυθμίσεις της συσκευής.

Με το ίδιο καλώδιο στο ίδιο αυτοκίνητο. Το κουλο είναι ότι σε ένα iphone 11 με την ίδια έκδοση λειτουργικού και το ίδιο καλώδιο στο ίδιο αυτοκίνητο όλα λειτουργούν κανονικά.

Αν ξέρετε πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα θα σας είμαι υπόχρεος.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια λύση είναι να περιμένεις λίγο να βγει αναβάθμιση και θα λυθεί

Θεωρητικά είναι ανώδυνο απλά θα περιμένεις

Άλλη λύση να κανει με τα πλήκτρα reset στη συσκευή σου μήπως κάτι έχει κολλήσει

Άλλη λύση είναι επαναφορά της συσκευής σε ρυθμίσεις και περιεχόμενο βέβαια έχει λίγο φασαρία να τα ξανά βάλεις όλα από την αρχή

 

Θα πρότεινα να περιμένεις λίγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη περίπτωση να συνδεθεί ασύρματα από όσο γνωρίζω είναι μέσω ενός usb adaptor που έχω δει να διαφημίζεται στο Facebook . Είναι βέβαια σε τσιμπημενη τιμή κάπου 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Θα το ψάξω και θα σου στείλω pm. Ώστε να κρίνεις εσύ αν αξίζει ή όχι.

Δες τα pm σου.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα ευχαριστώ πολύ

Έκανα και εγώ μια αναζήτησή και είναι όπως τα λες

Είναι τσιμπημένες τιμές και το βασικό είναι ότι δεν ξέρω αν θα δουλέψει σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει κανείς άλλος πρόβλημα στην χρήση δεδομένων? εμένα αργεί νά φορτώσει τίς σελίδες η νά ανοίξει κάποια φωτογραφία η βίντεο από το ίντερνετ.. πάντα για τα δεδομένα μιλάω όχι για wifi πού δουλεύει άψογα
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει κανείς άλλος πρόβλημα στην χρήση δεδομένων? εμένα αργεί νά φορτώσει τίς σελίδες η νά ανοίξει κάποια φωτογραφία η βίντεο από το ίντερνετ.. πάντα για τα δεδομένα μιλάω όχι για wifi πού δουλεύει άψογα

 

Kαλημέρα, κάνε μια επανοφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Θα χάσεις βέβαια όλους τους κωδικούς wifi, αλλά είναι η μοναδική λύση για να βεβαιωθείς αν κάτι συμβαίνει με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, κάνε μια επανοφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Θα χάσεις βέβαια όλους τους κωδικούς wifi, αλλά είναι η μοναδική λύση για να βεβαιωθείς αν κάτι συμβαίνει με τη συσκευή.

Ευχαριστώ θά τό δοκιμάσω

Edited by kostas47y
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θά τό δοκιμάσω

 

 

Κλεισε την κλειδοθήκη πρώτα για να μην χάσεις τους κωδικούς WiFi

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε την κλειδοθήκη πρώτα για να μην χάσεις τους κωδικούς WiFi

 

Πού την βρησκω την κλειδοθήκη για να την κλείσω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...