Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ανεπίσημο service μην δώσεις πάνω από 20€

Στο επίσημο δεν ξέρω ποσό ζητάνε αλλά εκεί όσο να πεις πληρώνεις για αυθεντική μπαταρία 100% και ότι άλλο συνεπάγεται το επίσημο service

 

Αν σε πουν όμως 50€ τότε σκέφτεσαι ότι η συσκευή μου αξίζει 100€

Δεν είναι βλακεία να δώσω 50€ για μπαταρία;

Γενικά ναι αλλά σκεφτόμουν να το κρατήσω 1-2 χρόνια ακόμα. Θα το δω πάντως. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ναι αλλά σκεφτόμουν να το κρατήσω 1-2 χρόνια ακόμα. Θα το δω πάντως. Σε ευχαριστώ

 

Βλέποντας και κάνοντας. Εσυ αποφασίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αξίζει πλέον η αγορά του στα 140€, έκδοση 64GB; Σε καθημερινή χρήση πως είναι με το iOS 13;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αξίζει πλέον η αγορά του στα 140€, έκδοση 64GB; Σε καθημερινή χρήση πως είναι με το iOS 13;

 

Με καλή μπαταρία αξίζει για απλή χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάω σε εξειδικευμένο; Ξέρεις κόστος περίπου στο σύνολο;

 

Πληροφοριακα στα επισημα η αυθεντικη μπαταρια με τα περαστικα κοστιζει 59€

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα στα επισημα η αυθεντικη μπαταρια με τα περαστικα κοστιζει 59€

 

Ευχαριστούμε

Το θέμα είναι ότι βλέπω πωλούνται συσκευές μεταχειρισμένες με 100€

Εκεί είναι το δύσκολο της υπόθεσης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην irepair κοστίζει 45 περίπου με δυο χρόνια εγγύηση και στο παμπλικ 35 με ένα χρόνο. Όποτε μάλλον λέω να δοκιμάσω την πρώτη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην irepair κοστίζει 45 περίπου με δυο χρόνια εγγύηση και στο παμπλικ 35 με ένα χρόνο. Όποτε μάλλον λέω να δοκιμάσω την πρώτη.

 

ε 45 νομιζω ειναι οριακα καλη τιμη για να πεις οτι ισως το κρατησω ακομα 2 χρονια χωρις να μενω συνεχεια απο μπαταρια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ε 45 νομιζω ειναι οριακα καλη τιμη για να πεις οτι ισως το κρατησω ακομα 2 χρονια χωρις να μενω συνεχεια απο μπαταρια

Η αλήθεια είναι ότι δεν νομίζω να κρατήσει τόσο. Από ότι έχω ακούσει μαϊμού μπαταρίες βάζουν και εκεί αλλά δεν έχω σκοπό να το κρατήσω ακόμα τόσο πολύ. Οποτε μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν νομίζω να κρατήσει τόσο. Από ότι έχω ακούσει μαϊμού μπαταρίες βάζουν και εκεί αλλά δεν έχω σκοπό να το κρατήσω ακόμα τόσο πολύ. Οποτε μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση

 

ωχ συγνωμη τωρα ειδα οτι εγραφες irepair

μονο επισημους αν πας σε τοσα χρηματα και να αξιζει πχ isquare

στους αλλους δεν αξιζει καλυτερα σε ενα τοπικο της γειτονιας.

μπαταρια στο skroutz πχ βρηκα εδω σε καταστημα της πολης μου με 8.5ευρω

γιατι να δωσεις 45ευρω? Μονο για τα περαστικα δηλαδη 38ευρω παραπανω?

Ειχα πει και παραπανω οτι ειναι μια διαδικασια που δεν ξεπερναει το 20' ισως λεω και πολυ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ωχ συγνωμη τωρα ειδα οτι εγραφες irepair

μονο επισημους αν πας σε τοσα χρηματα και να αξιζει πχ isquare

στους αλλους δεν αξιζει καλυτερα σε ενα τοπικο της γειτονιας.

μπαταρια στο skroutz πχ βρηκα εδω σε καταστημα της πολης μου με 8.5ευρω

γιατι να δωσεις 45ευρω? Μονο για τα περαστικα δηλαδη 38ευρω παραπανω?

Ειχα πει και παραπανω οτι ειναι μια διαδικασια που δεν ξεπερναει το 20' ισως λεω και πολυ

Η επίσημη ζητάει 59 και δίνει τρεις μήνες μόνο εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ζητάει 59 και δίνει τρεις μήνες μόνο εγγύηση.

 

 

 

Ναι αλλά είναι γνήσια.

Πάει 2 χρόνια σίγουρα μέχρι το 80%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι γνήσια.

Πάει 2 χρόνια σίγουρα μέχρι το 80%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απλά επειδή δεν έχω σκοπό μα το κρατήσω τόσο πολύ, δεν θέλω να το διακινδυνέψω. Θα πάω προς τα δυο έτη εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ και 5-6 μέρες που έδωσα το iPhone X και έχω πάρει ένα 6s, έχω μείνει έκπληκτος με την άψογη λειτουργία της συσκευής

 

Με την χρήση που κάνω οι διάφορες είναι μόνο ο τύπος οθόνης, η μπαταρία και οι κάμερες

 

Δεν μπορώ να πω ότι με κρεμάει σε κάτι ή ότι κολλάει ή οτιδήποτε που να με κάνει να πάρω άλλη συσκευή

 

Δεν λέω ότι είναι ίδια κινητά μην το παρεξηγήσει κανένας αλλά ποιος περιμένει από μια συσκευή του 2015 να δουλεύει έτσι;

 

Κάποιος που το αγόρασε τότε καινούργιο και είχε δώσει πχ 600€ τώρα πιστεύω τα έχει βγάλει με το παραπάνω τα χρήματα του

 

Προσωπικά μια μπαταρία θα αλλάξω και θα το κρατήσω ίσως να μην πάρω και πιο καινούργιο μοντέλο και να μου μείνουν και τα χρήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ και 5-6 μέρες που έδωσα το iPhone X και έχω πάρει ένα 6s, έχω μείνει έκπληκτος με την άψογη λειτουργία της συσκευής

 

Με την χρήση που κάνω οι διάφορες είναι μόνο ο τύπος οθόνης, η μπαταρία και οι κάμερες

 

Δεν μπορώ να πω ότι με κρεμάει σε κάτι ή ότι κολλάει ή οτιδήποτε που να με κάνει να πάρω άλλη συσκευή

 

Δεν λέω ότι είναι ίδια κινητά μην το παρεξηγήσει κανένας αλλά ποιος περιμένει από μια συσκευή του 2015 να δουλεύει έτσι;

 

Κάποιος που το αγόρασε τότε καινούργιο και είχε δώσει πχ 600€ τώρα πιστεύω τα έχει βγάλει με το παραπάνω τα χρήματα του

 

Προσωπικά μια μπαταρία θα αλλάξω και θα το κρατήσω ίσως να μην πάρω και πιο καινούργιο μοντέλο και να μου μείνουν και τα χρήματα

 

Είναι παρά πολύ καλή η συσκευή απλά θέλω μεγαλύτερη οθόνη. Κανένας άλλος λόγος

Link to comment
Share on other sites

Με την Apple πλέον είναι σαν να έχεις subscription στην ίδια εμπειρία iOS από το 6s μέχρι το 11Pro.

 

Αλλαζουν μόνο οθόνες, κάμερες και μπαταρίες.

 

Κι εγώ έχω 7αρι και 11 Pro και κυριολεκτικά είναι 80% ίδια εμπειρία χρήσης.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και πάλι ενός iPhone 6S 64GB ως αντικαταστάτης του Galaxy S7. Μάλιστα είμαι τυχερός λόγω του ότι έχει και 100% υγεία μπαταρίας. Είναι τρομερό το πως ένα τηλέφωνο του 2015, ρολάρει τόσο καλά ακόμα και σήμερα με λειτουργικό τωρινό. iOS 13 και πάει νερό πραγματικά.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και πάλι ενός iPhone 6S 64GB ως αντικαταστάτης του Galaxy S7. Μάλιστα είμαι τυχερός λόγω του ότι έχει και 100% υγεία μπαταρίας. Είναι τρομερό το πως ένα τηλέφωνο του 2015, ρολάρει τόσο καλά ακόμα και σήμερα με λειτουργικό τωρινό. iOS 13 και πάει νερό πραγματικά.

 

 

 

Θα πάρει και iOS 14, κάτοχος και των δυο κινητών, στα νιάτα τους χάρηκα πιο πολύ το S7 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και πάλι ενός iPhone 6S 64GB ως αντικαταστάτης του Galaxy S7. Μάλιστα είμαι τυχερός λόγω του ότι έχει και 100% υγεία μπαταρίας. Είναι τρομερό το πως ένα τηλέφωνο του 2015, ρολάρει τόσο καλά ακόμα και σήμερα με λειτουργικό τωρινό. iOS 13 και πάει νερό πραγματικά.

 

μαζευομαστε σιγα σιγα βλεπω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει και iOS 14, κάτοχος και των δυο κινητών, στα νιάτα τους χάρηκα πιο πολύ το S7 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ισχύει, και εγώ πριν 2 χρόνια το χαιρόμουν πολύ περισσότερο το S7 κυρίως λόγω της εξαιρετικής του κάμερας και οθόνης. Αλλά πλέον η απόδοση του έχει πέσει τραγικά πολύ, αναβαθμίσεις έχουν σταματήσει εδώ και καιρό ενώ το 6S πάει μπάλα ακόμα και μετά από 5 σχεδόν χρόνια. Με βλέπω να το κρατάω χαλαρά για καμπόσο καιρό μέχρι να μπορέσω να μεταβώ σε κάποιο από τα νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, και εγώ πριν 2 χρόνια το χαιρόμουν πολύ περισσότερο το S7 κυρίως λόγω της εξαιρετικής του κάμερας και οθόνης. Αλλά πλέον η απόδοση του έχει πέσει τραγικά πολύ, αναβαθμίσεις έχουν σταματήσει εδώ και καιρό ενώ το 6S πάει μπάλα ακόμα και μετά από 5 σχεδόν χρόνια. Με βλέπω να το κρατάω χαλαρά για καμπόσο καιρό μέχρι να μπορέσω να μεταβώ σε κάποιο από τα νεότερα.

 

το s7 ακόμα δουλεύει πολυ καλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το s7 ακόμα δουλεύει πολυ καλα

Με τις ίδιες εφαρμογές που έχω τώρα και στο 6S, το S7 έτρωγε κάμποσα ζόρια. Ειδικά Google Maps, Facebook κολλούσαν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Με τις ίδιες εφαρμογές που έχω τώρα και στο 6S, το S7 έτρωγε κάμποσα ζόρια. Ειδικά Google Maps, Facebook κολλούσαν αρκετά.

 

καποιες εφαρμογές χαλάνε την εμπειρία χρήσης πάντα

το κινητο πάντως δουλελευι πολυ καλα το εχει ενας φίλος και οπότε το δουλεύω βγάζω το καπέλο στην samsung γιατι το s7 ειναι το πιο σκυλί κινητο της, τα τελευταία χρονιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καποιες εφαρμογές χαλάνε την εμπειρία χρήσης πάντα

το κινητο πάντως δουλελευι πολυ καλα το εχει ενας φίλος και οπότε το δουλεύω βγάζω το καπέλο στην samsung γιατι το s7 ειναι το πιο σκυλί κινητο της, τα τελευταία χρονιά

Ισχύει ότι είναι σκυλί και έχει ακόμα και σήμερα μια πολύ καλή κάμερα και οθόνη ανώτερη από οποιαδήποτε συσκευή υπάρχει μέχρι τα 150-200€.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...