Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λετε για το νεο ios 13.1 στη συσκευη μας

Αξιζει η αναβαθμιση;

Εχω το κινητο της γυναικας και το εχω αφησει στη 12.4 που ειχε και jailbreak

Να μεινω εκει ή οχι;

 

 

Προσωπικα δεν θα ρισκαρα πλεον με το jb ... θα το άλλαζα ασυζητητί με την 13.1

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για το νεο ios 13.1 στη συσκευη μας

Αξιζει η αναβαθμιση;

Εχω το κινητο της γυναικας και το εχω αφησει στη 12.4 που ειχε και jailbreak

Να μεινω εκει ή οχι;

 

Ανάλογα τι σε ενδιαφέρει

Εάν χρειάζεσαι το jailbreak μείνε έτσι

Εάν σε τρώει η δοκιμή βάλε 13.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την ομάδα ..πρόσφατα απέκτησα το Iphone 6s έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση ios 13.1...έχω συνδέσει το τηλέφωνο με το ράδιο Bluetooth του αυτοκινήτου (ένα απλό ράδιο bloutooth )υπάρχει ρύθμιση να ανοίγει μόνο του όταν με καλούν ?? ....είχα βρει μια ρύθμιση να ανοίγουν όλες οι κλήσεις αυτόματα .....όχι μόνο το bluetooth .....αλλά τώρα δεν την βρίσκω ..μετά την τελευταία αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Θα σας φανεί περίεργο αλλά με την τελευταία αναβάθμιση παρατήρησα ότι δεν ακουω όταν μιλαω με αλλον. Με ακούει καμπάνα αλλά εγώ με το ζόρι!!! Έχει παρατηρήσει κανεις κάτι παρόμοιο!; Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα σας φανεί περίεργο αλλά με την τελευταία αναβάθμιση παρατήρησα ότι δεν ακουω όταν μιλαω με αλλον. Με ακούει καμπάνα αλλά εγώ με το ζόρι!!! Έχει παρατηρήσει κανεις κάτι παρόμοιο!;

 

Με iOS 13.1.3 όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών για να φτιάξει ο ήχος;;

 

 

Ενημερωτικά, εκανα επαναφορά και δεν αλλαξε κατι…..

να υποθεσω ότι υπαρχει ξαφνικα πρόβλημα με το ακουστικό?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

είμαι κάτοχος ενός 6s 64 GB και πέρσι άλλαξα και μπαταρία μέσω της καμπάνιας που έτρεχε η Apple...

όλα καλά..

Γενικά είμαι της άποψης, όταν βγαίνει μια αναβάθμιση, από την στιγμή που ΔΕΝ έχω jailbraked η συσκευή μου, να την κάνω..

Προχώρησα στην αναβάθμιση 13.2.2

Ρουφάει την μπαταρία σαν νεράκι.. με λογική εώς μέτρια, για τα δικά μου δεδομένα χρήση, δεν με βγάζει μια μέρα και χρειάζομαι φόρτιση και πάλι..

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Βγήκε σήμερα η 13.2.3, την πέρασα κι αυτήν, μπας και στρώσει.. δεν είδα κάτι τέτοιο να αναφέρεται στις 'βελτιώσεις'..

Ίσως με λίγα λόγια με ενημερώνεις η Apple, ότι έφτασε το πλήρωμα του χρόνου...:O:blink::worry::!::cry:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

είμαι κάτοχος ενός 6s 64 GB και πέρσι άλλαξα και μπαταρία μέσω της καμπάνιας που έτρεχε η Apple...

όλα καλά..

Γενικά είμαι της άποψης, όταν βγαίνει μια αναβάθμιση, από την στιγμή που ΔΕΝ έχω jailbraked η συσκευή μου, να την κάνω..

Προχώρησα στην αναβάθμιση 13.2.2

Ρουφάει την μπαταρία σαν νεράκι.. με λογική εώς μέτρια, για τα δικά μου δεδομένα χρήση, δεν με βγάζει μια μέρα και χρειάζομαι φόρτιση και πάλι..

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Βγήκε σήμερα η 13.2.3, την πέρασα κι αυτήν, μπας και στρώσει.. δεν είδα κάτι τέτοιο να αναφέρεται στις 'βελτιώσεις'..

Ίσως με λίγα λόγια με ενημερώνεις η Apple, ότι έφτασε το πλήρωμα του χρόνου...:O:blink::worry::!::cry:

 

Παίζει το σενάριο που λες αλλά επίσης ίσως φταίει και καμία εφαρμογή

Άσε την συσκευή να δουλεύει κανονικά 4-5 μέρες και με κάποιες αναβαθμίσεις εφαρμογών ίσως έρθει στα ίσια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίζει το σενάριο που λες αλλά επίσης ίσως φταίει και καμία εφαρμογή

Άσε την συσκευή να δουλεύει κανονικά 4-5 μέρες και με κάποιες αναβαθμίσεις εφαρμογών ίσως έρθει στα ίσια

 

Έτσι θα πορευτώ...αν είχα βέβαια την δυνατότητα θα είχα ΤΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ το 8αρι.. αλλά .. υπομονή..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα πορευτώ...αν είχα βέβαια την δυνατότητα θα είχα ΤΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ το 8αρι.. αλλά .. υπομονή..

 

Δυστυχώς όσο παλιώνει ένα τηλέφωνο αρχίζει να πάει προς τα πίσω

Είναι ένα φυσικό επόμενο αλλά και λίγο και η Apple πιστεύω ότι το κάνει επίτηδες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται πιο πολύπλοκα άρα και πιο "βαριά" στη χρήση. Το λειτουργικό σύστημα, οι εφαρμογές, ακόμα και τα websites.

 

Μία μέση ιστοσελίδα το 2015 είχε κάτω από 1mb.

Σήμερα ειναι στο 1.5mb.

Μπορεί σαν νούμερο να μη φαίνεται σχεδόν τίποτε, αλλά είναι 50% παραπάνω δουλειά για το μοντεμ και τον επεξεργαστή ως πληροφορία που διαχειρίζονται σε κάθε κλικ που κάνουμε στον browser μας. Μπορείτε να καταλάβετε πόση επίδραση έχει αυτό στην αυτονομία μιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται πιο πολύπλοκα άρα και πιο "βαριά" στη χρήση. Το λειτουργικό σύστημα, οι εφαρμογές, ακόμα και τα websites.

 

Μία μέση ιστοσελίδα το 2015 είχε κάτω από 1mb.

Σήμερα ειναι στο 1.5mb.

Μπορεί σαν νούμερο να μη φαίνεται σχεδόν τίποτε, αλλά είναι 50% παραπάνω δουλειά για το μοντεμ και τον επεξεργαστή ως πληροφορία που διαχειρίζονται σε κάθε κλικ που κάνουμε στον browser μας. Μπορείτε να καταλάβετε πόση επίδραση έχει αυτό στην αυτονομία μιας συσκευής.

 

Ισχύει αυτό

Επίσης οι εφαρμογές γίνονται πολύ βαριές με τις αναβαθμίσεις και τις προσθήκες αλλά υπάρχει και κάτι στο παρασκήνιο του λογισμικού που γονατίζει τις παλιές συσκευές

Κάτι κάνουν έτσι ώστε φτάνοντας μετά τα 3 χρόνια να θέλεις να πάρεις νέα συσκευή

Είναι άτυπος νόμος αυτό αλλά γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό

Επίσης οι εφαρμογές γίνονται πολύ βαριές με τις αναβαθμίσεις και τις προσθήκες αλλά υπάρχει και κάτι στο παρασκήνιο του λογισμικού που γονατίζει τις παλιές συσκευές

Κάτι κάνουν έτσι ώστε φτάνοντας μετά τα 3 χρόνια να θέλεις να πάρεις νέα συσκευή

Είναι άτυπος νόμος αυτό αλλά γίνεται

 

Δεν είμαι υποστηρικτής θεωριών συνωμοσίας.

Έχουμε άλλες 1000 πολύ πιο λογικές αιτίες για την επιβράδυνση των συσκευων, παρά το planned obsolence.

Εγώ πχ έχω συσκευή 3ετίας (i7) και δεν βλέπω καποιο πρόβλημα στη λειτουργία της. Το μόνο που με θέλει να κάνω να αλλάξω είναι ο καταναλωτισμός μου και τίποτε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι υποστηρικτής θεωριών συνωμοσίας.

Έχουμε άλλες 1000 πολύ πιο λογικές αιτίες για την επιβράδυνση των συσκευων, παρά το planned obsolence.

Εγώ πχ έχω συσκευή 3ετίας (i7) και δεν βλέπω καποιο πρόβλημα στη λειτουργία της. Το μόνο που με θέλει να κάνω να αλλάξω είναι ο καταναλωτισμός μου και τίποτε περισσότερο.

 

Ειδικά η Apple σε συνομωσίες ήταν από τις πρώτες

Βλέπε θεωρία του λαμπτήρα στο youtube

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα αλλάξαμε original μπαταρία σε iPhone SE, κρατάει λες και είναι καινούριο. Το καταλαβαίνεις ειδικά στο standby. Η προηγούμενη με 84%, όσο και να ήθελες, έκανε πλέον νερά και έχανε 10%+ μόνο το βράδυ που το άφηνες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν πέφτει από μόνη της τόσο πολύ. (Εκτος αν τα έχει φτύσει εντελως) Όσο περισσότερο το σκαλίζεις τόσο περισσότερο πέφτει. Αν συνυπολογίσουμε το γεγονός ότι οι νεότερες εκδόσεις λογισμικού, εφαρμογών κτλ καταναλώνουν περισσότερο μπαταρία από ότι στο παρελθόν, φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι πράγματι για την ίδια χρήση σήμερα η μπαταρία πέφτει πιο πολύ

Δεν ξέρω αν είναι θέμα συνομωσίας η εξέλιξης αλλά ακόμη και ο χρήστης αν μπορούσε να μείνει στις αρχικές εκδόσεις λογισμικού κάποια στιγμή θα τον πρόδιδαν οι εφαρμογές που θα ήθελαν αναβάθμιση. Πέραν από διαφορες σημαντικές ενημερώσεις ασφαλείας.. Εκτός αν το έχει για κλήσεις και περιστασιακή περιήγηση

Και μια καινούργια μπαταρία να βάλεις σήμερα δεν θα έχει την ίδια διάρκεια από ότι το πήρε κανείς για τους προηγούμενους λόγους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα αλλάξαμε original μπαταρία σε iPhone SE, κρατάει λες και είναι καινούριο. Το καταλαβαίνεις ειδικά στο standby. Η προηγούμενη με 84%, όσο και να ήθελες, έκανε πλέον νερά και έχανε 10%+ μόνο το βράδυ που το άφηνες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Έχει ήδη πολύ μικρή μπαταρία

Σκεψου εάν έχασε ένα 20% ποσό αυτό επηρεάζει την αυτονομία.

Εγώ συσκευή κάτω από 90% δεν κρατάω

Και επίσης επειδή αγοράζω μόνο μεταχειρισμένα δεν παίρνω κάτω από 95%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια, τελικα αναφορικα με το θεμα με το ακουστικό που ειχα…. μετα από παροτρυνση φιλου καθαρισα το ακουστικό εξωτερικά με λοτιον ασπρο οινόπνευμα, και εγινε σαν καινουριο!!

 

Μια ερωτηση και αν κακως το αναφερω εδώ, ας με μεταφερθεί.

Εχετε να προτείνετε καποιο smartwatch εως 30ευρω το πολύ για το iPhone? να εχει καπως στρογγυλη οθόνη προτιμώ αν υπαρχει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα iphone έχουν ένα θεματάκι με τα smartwatches που δεν είναι Apple.. Τώρα με 30€ τι να σου κάνει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα iphone έχουν ένα θεματάκι με τα smartwatches που δεν είναι Apple.. Τώρα με 30€ τι να σου κάνει;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνώ, δεν θελω πολλα, να δειχνει ποιος καλει και καμια ειδοποιηση από viber κλπ.

Απλα δεν μπορω την πολύ στενή οθονη που με στραβωνει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχετε να προτείνετε καποιο smartwatch εως 30ευρω το πολύ για το iPhone? να εχει καπως στρογγυλη οθόνη προτιμώ αν υπαρχει.

 

Βρες εσύ οποιοδήποτε smart watch της προκοπής που να κάνει αυτά που θες με 30€ και μετά θα σου πούμε αν κάνει για το iphone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...