Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα για δευτερο και καθως ηταν τροπος να χρησιμοποιω ενα apple watch που εχω (και κανει χοντρη πλακα σε ολα τα smartwatches που εχουν περασει απο τα χερια μου)... Ωραιοτατο ακομα και σημερα με ios 13...:) τη μπαταρια θελω να δω, με απλη χρηση...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα για δευτερο και καθως ηταν τροπος να χρησιμοποιω ενα apple watch που εχω (και κανει χοντρη πλακα σε ολα τα smartwatches που εχουν περασει απο τα χερια μου)... Ωραιοτατο ακομα και σημερα με ios 13...:) τη μπαταρια θελω να δω, με απλη χρηση...

 

Άμα η υγεία της μπαταρίας είναι επάνω από 90% τότε μια χαρά θα είναι η αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα η υγεία της μπαταρίας είναι επάνω από 90% τότε μια χαρά θα είναι η αυτονομία

 

Σφραγισμένο το πήρα από παιδί που το είχε πάρει από την προσφορά του Γερμανού. Μάλιστα είναι παρτίδα 2019...ακομα και το 2019 έφτιαχναν 6s. Ο,τι πρέπει για δεύτερη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο το πήρα από παιδί που το είχε πάρει από την προσφορά του Γερμανού. Μάλιστα είναι παρτίδα 2019...ακομα και το 2019 έφτιαχναν 6s. Ο,τι πρέπει για δεύτερη συσκευή...

 

Μεγειές Βαγγέλη. Αν επιτρέπεται σε ποια τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο το πήρα από παιδί που το είχε πάρει από την προσφορά του Γερμανού. Μάλιστα είναι παρτίδα 2019...ακομα και το 2019 έφτιαχναν 6s. Ο,τι πρέπει για δεύτερη συσκευή...

 

Άρα καινούργια είναι η συσκευή

Μια χαρά θα είσαι

Με την προσφορά στα 249€ το πήρε;

32gb;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μεγειές Βαγγέλη. Αν επιτρέπεται σε ποια τιμή?

 

Οσο κοστιζε στην προσφορα το πηρα. 250 ευρω... Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα καινούργια είναι η συσκευή

Μια χαρά θα είσαι

Με την προσφορά στα 249€ το πήρε;

32gb;

 

 

Ναι ο αρχικος αγοραστης συνδυασε την προσφορα με την επιδοτηση του. 32αρι σφραγισμενο. Πληρως ευχαριστημενος για δευτερη συσκευη. Αρχιζουν και μου μπαινουν σκεψεις για iphone 11 pro max για βασικη συσκευη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζουν και μου μπαινουν σκεψεις για iphone 11 pro max για βασικη συσκευη :lol:

 

Ωραίος! Και γιατί όχι ειδικά με το iOS 13. Τρίτη βράδυ θα δούμε τι ψάρια πιάνουν... :)

Link to comment
Share on other sites

Οσο κοστιζε στην προσφορα το πηρα. 250 ευρω... Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Ναι ο αρχικος αγοραστης συνδυασε την προσφορα με την επιδοτηση του. 32αρι σφραγισμενο. Πληρως ευχαριστημενος για δευτερη συσκευη. Αρχιζουν και μου μπαινουν σκεψεις για iphone 11 pro max για βασικη συσκευη :lol:

 

Ακομα και για πρωτη συσκευη, αναλογα βεβαια τις αναγκες ειναι καλο

Αν δεν χρησιμοποιεις ειδικα facebook messenger και τετοια τοτε αστο δεν υπαρχει και λογος να εχεις και νεοτερο μοντελο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και για πρωτη συσκευη, αναλογα βεβαια τις αναγκες ειναι καλο

Αν δεν χρησιμοποιεις ειδικα facebook messenger και τετοια τοτε αστο δεν υπαρχει και λογος να εχεις και νεοτερο μοντελο

 

Καλώς ή κακώς (κακώς, κατά βάσει) έχουμε ανεβάσει τις απαιτήσεις μας σε σχέση με τα χαρακτηριστικά μιας συσκευής, οπότε είναι πραγματικά δύσκολο να μείνουμε με ένα 6s για βασική συσκευή. Δυστυχώς, είμαστε καταδικασμενοι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς (κακώς, κατά βάσει) έχουμε ανεβάσει τις απαιτήσεις μας σε σχέση με τα χαρακτηριστικά μιας συσκευής, οπότε είναι πραγματικά δύσκολο να μείνουμε με ένα 6s για βασική συσκευή. Δυστυχώς, είμαστε καταδικασμενοι...:lol:

 

Εγώ τα έδωσα όλα κι έχω μείνει με ένα OnePlus X

Κάνω πειράματα να δω πόσο θα αντέξω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έδωσα όλα κι έχω μείνει με ένα OnePlus X

 

Κάνω πειράματα να δω πόσο θα αντέξω

Δεν αντέχεται :) Το έδωσες το Χ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχεται :) Το έδωσες το Χ?

 

ναι ναι το εδωσα

και μαζι και apple watch και AirPods

το iMac με εμεινε κι αυτο δεν ξερω μηπως παρει τον δρομο του...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έδωσα όλα κι έχω μείνει με ένα OnePlus X

Κάνω πειράματα να δω πόσο θα αντέξω

 

Δεν εχεις καμια τυχη. Εχω κανει αυτες τις αποπειρες πολλακις. Οταν εχεις συνηθισει με κορυφαια smartphones + tablet + smartwatch, ειναι θεμα χρονου να τα ξαναπαρεις ολα. Κι απλα να ανανεωσεις το στολο σου...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ανακοινωθουν τα καινουργια(μιας και δεν υπαρχει ουτως ή αλλως θεμα για αυτα ακομα)να πεσουν παραγγελιες :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις καμια τυχη. Εχω κανει αυτες τις αποπειρες πολλακις. Οταν εχεις συνηθισει με κορυφαια smartphones + tablet + smartwatch, ειναι θεμα χρονου να τα ξαναπαρεις ολα. Κι απλα να ανανεωσεις το στολο σου...:lol:

 

Ναι σαφώς αλλά και τα λεφτά που ζητάνε για τα νέα είναι για κάποιους 2 μισθοί

Όταν βρίσκουμε προσφορά το 6s στα 249€ και είναι 4-5 χρονών τότε τι ψάχνεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι σαφώς αλλά και τα λεφτά που ζητάνε για τα νέα είναι για κάποιους 2 μισθοί

Όταν βρίσκουμε προσφορά το 6s στα 249€ και είναι 4-5 χρονών τότε τι ψάχνεις;

 

Κανονικά έπρεπε να παίζουμε με μοντέλα 2ετιας για να αγοράζουμε σε λογικά πλαίσια τιμής . Αλλά ούτε αυτό δεν κάνουμε :worry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Έσπρωξα το 6s 64ρι τέλη 2018 και πήγα s9 plus και πήρα και galaxy watch. Άπειρα ευχαριστημένος αυτούς του 9 μήνες παίδες. Όχι ότι με χαλούσε το iphone αλλά δεν μπορώ να σκάω 2-3 ενοίκια για κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έσπρωξα το 6s 64ρι τέλη 2018 και πήγα s9 plus και πήρα και galaxy watch. Άπειρα ευχαριστημένος αυτούς του 9 μήνες παίδες. Όχι ότι με χαλούσε το iphone αλλά δεν μπορώ να σκάω 2-3 ενοίκια για κινητό.

 

Ποτε μου δεν καταλαβα αυτο το παραδειγμα που βλεπω και αναφερουν πολλοι.

 

Οταν εισαι τοσο καιρο με μια παλια συσκευη και πας σε μια νεωτερη,λογικο ειναι να εισαι ευχαριστημενος.

Ας το δουμε απο την αναποδη μερια.

Αν ειχες για παραδειγμα ενα galaxy S6 ή ενα Htc m9 και πηγαινες σε iphone xs max,τουμπες θα εκανες απο την εμπειρια χρησης.

 

Περαν τουτου εχε μονο υποψη σου οτι ενω σαν Hardware το S9+ ειναι αριστο,μολις παρει σε κατι μηνες την νεα αναβαθμιση σε Android 10,τελειωνει η επισημη υποστηριξη του απο την εταιρεια,και ας ειναι περσινή ναυαρχιδα.

 

Αυτα περι υποστηριξης στα γραφω μιας και προσωρινα εχω ενα S10+ μεχρι να βγουν τα νεα iphone μοντελα και ενω ειμαστε στο Σεπτεμβριο,εχω κολλησει σε security patch Ιουλιου.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μου δεν καταλαβα αυτο το παραδειγμα που βλεπω και αναφερουν πολλοι.

 

Οταν εισαι τοσο καιρο με μια παλια συσκευη και πας σε μια νεωτερη,λογικο ειναι να εισαι ευχαριστημενος.

Ας το δουμε απο την αναποδη μερια.

Αν ειχες για παραδειγμα ενα galaxy S6 ή ενα Htc m9 και πηγαινες σε iphone xs max,τουμπες θα εκανες απο την εμπειρια χρησης.

 

Περαν τουτου εχε μονο υποψη σου οτι ενω σαν Hardware το S9+ ειναι αριστο,μολις παρει σε κατι μηνες την νεα αναβαθμιση σε Android 10,τελειωνει η επισημη υποστηριξη του απο την εταιρεια,και ας ειναι περσινή ναυαρχιδα.

 

Αυτα περι υποστηριξης στα γραφω μιας και προσωρινα εχω ενα S10+ μεχρι να βγουν τα νεα iphone μοντελα και ενω ειμαστε στο Σεπτεμβριο,εχω κολλησει σε security patch Ιουλιου.

Σωστο, αλλα υπαρχει κι ο αντιλογος του φιλου, που κανονικα θα πρεπει να λεει:

"...ναι αλλα δινοντας το s9+ σε ενα χρονο στα 200 ευρω, βαζω αλλα 200 και παιρνω σ10+ (ευκολα του χρονου στη black friday ή εκει γυρω θα το βρει στα 399 κι απο μεγαλη αλυσιδα με ατοκες), ητοι με 200 ανα διετια εχω νεα συσκευη "καλοστεκουμενη" με φρεσκια εγγυηση (και μαλιστα την καλυτερη στην Ελλαδα με διαφορα απο τον επομενο -βλεπε smartec), επικαιρο hardware και φυσικα ολα τα updates...".

Καθε αναγνωση εχει τα συν και τα πλην.

Ολα εχουν να κανουν με το αν θες να "παντρευεσαι" μια συσκευη (δε θελεις δηλαδη ουτε να μεταπωλεις μια συσκευη, ουτε να ασχολεισαι με αγγελιες, ευκαιριες ανα 1,5/2 χρονια κλπ κλπ -τοτε πας σε μηλο κι εχεις το κεφαλι σου ησυχο και updates για χρονια) ή αν θελεις με το ελαχιστο δυνατο κοστος και παρακολουθωντας την αγορα να ψωνιζεις φθηνα την καταλληλη στιγμη πουλωντας το παλιο σου android (τοτε πας σε samsung)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Σωστο, αλλα υπαρχει κι ο αντιλογος του φιλου, που κανονικα θα πρεπει να λεει:

 

Δεν συμφωνω με το παραπανω(τουλαχιστον οχι σε ολα) για 1 και μονο λογο.

Γιατι δεν βλεπουμε καθε χρονο σε black friday να μπαινουν οι προηγουμενες ναυαρχιδες σε αυτη την τιμη που λες για να το θεωρουμε δεδομενο.Ειδες περυσι το S8+ στα 399ευρω?ΕΙναι 100% σιγουρο οτι θα δουμε φετος το S9+ στα 399?

Επισης ακομα και να ισχυει αυτο που λες για black friday,οταν αγορασεις του χρονου το S10+ θα ειναι και αυτο στο σταδιο που θα παρει την τελευταια αναβαθμιση,αρα μετα τελος και σε αυτο η αναβαθμιση.

 

Θελω να πω οτι ναι μεν στην Android μερια κερδιζεις επειδη παιρνεις πιο φρεσκο hardware(ειδικα σε οθονες/καμερες φαινεται αυτο),αλλα αυτο γινεται εις βαρος της software υποστηριξης.

Γιατι προσωπικα δεν θεωρω μια συσκευη ναυαρχιδα οταν δεν εχει software υποστηριξη,οσο καλο hardware και να εχει. Ξερεις τι ειναι να βλεπεις mid range συσκευες να δεχονται updates με λιγοτερα χρηματα,και εσυ με την παλια ναυαρχιδα να παρακαλας μονο για κανενα security patch?Ξερεις τι ωραιο συναισθημα εχω με το S10+ μου που εχει μεινει σε security patch Ιουλιου,και αλλοι με mid range συσκευες να ειναι σε αυτο του Σεπτεμβριου?

 

Και δεν ειναι το θεμα μονο το ποσα updates θα παρει η συσκευη σε Android μερια. Δεν ξερω αν παρατηρησες απο το παραδειγμα μου αλλα σε Android μερια,δεν ξερεις ουτε το ποτε.

Εχει ηδη κυκλοφορησει η τελευταια εκδοση Android και στο S10+ ειναι αγνωστο ποτε θα την παρει μετα απο χ μηνες.

Γιατι παιζουν και αυτα ρολο(παροχος,android skin)στο ποτε θα παρεις ενα update,που σε Iphone μερια δεν ισχυουν.

Μονο η Google Ολως τυχαιως ειναι τυπικη στις αναβαθμισεις και ειναι και η μονη που δινει εγγυηση για 3χρονια σε updates.

 

Στο μονο που το παραδεχομαι το Android ειναι στις φθηνοτερες mid range συσκευες που εχει πολλες αξιολογες προτασεις.

 

Για την Smartec συμφωνω.

 

Ο συμφορουμιτης καλα εκανε και αλλαξε συσκευη ακομα και υπο την εννοια οτι ηθελε να δοκιμασει κατι το διαφορετικο,απλα καλο θα ηταν να ηταν πιο ολοκληρωμενος στην τοποθέτηση που εκανε. Ασε που το S9+ εχει ιδια τιμη με το Iphone xr τωρα που το βλεπω,αρα ουτε το σχολιο του περι ενοικιων ισχυει https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνω με το παραπανω(τουλαχιστον οχι σε ολα) για 1 και μονο λογο.

Γιατι δεν βλεπουμε καθε χρονο σε black friday να μπαινουν οι προηγουμενες ναυαρχιδες σε αυτη την τιμη που λες για να το θεωρουμε δεδομενο.Ειδες περυσι το S8+ στα 399ευρω?ΕΙναι 100% σιγουρο οτι θα δουμε φετος το S9+ στα 399?

Επισης ακομα και να ισχυει αυτο που λες για black friday,οταν αγορασεις του χρονου το S10+ θα ειναι και αυτο στο σταδιο που θα παρει την τελευταια αναβαθμιση,αρα μετα τελος και σε αυτο η αναβαθμιση.

 

Θελω να πω οτι ναι μεν στην Android μερια κερδιζεις επειδη παιρνεις πιο φρεσκο hardware(ειδικα σε οθονες/καμερες φαινεται αυτο),αλλα αυτο γινεται εις βαρος της software υποστηριξης.

Γιατι προσωπικα δεν θεωρω μια συσκευη ναυαρχιδα οταν δεν εχει software υποστηριξη,οσο καλο hardware και να εχει. Ξερεις τι ειναι να βλεπεις mid range συσκευες να δεχονται updates με λιγοτερα χρηματα,και εσυ με την παλια ναυαρχιδα να παρακαλας μονο για κανενα security patch?Ξερεις τι ωραιο συναισθημα εχω με το S10+ μου που εχει μεινει σε security patch Ιουλιου,και αλλοι με mid range συσκευες να ειναι σε αυτο του Σεπτεμβριου?

 

Και δεν ειναι το θεμα μονο το ποσα updates θα παρει η συσκευη σε Android μερια. Δεν ξερω αν παρατηρησες απο το παραδειγμα μου αλλα σε Android μερια,δεν ξερεις ουτε το ποτε.

Εχει ηδη κυκλοφορησει η τελευταια εκδοση Android και στο S10+ ειναι αγνωστο ποτε θα την παρει μετα απο χ μηνες.

Γιατι παιζουν και αυτα ρολο(παροχος,android skin)στο ποτε θα παρεις ενα update,που σε Iphone μερια δεν ισχυουν.

Μονο η Google Ολως τυχαιως ειναι τυπικη στις αναβαθμισεις και ειναι και η μονη που δινει εγγυηση για 3χρονια σε updates.

 

Στο μονο που το παραδεχομαι το Android ειναι στις φθηνοτερες mid range συσκευες που εχει πολλες αξιολογες προτασεις.

 

Για την Smartec συμφωνω.

 

Ο συμφορουμιτης καλα εκανε και αλλαξε συσκευη ακομα και υπο την εννοια οτι ηθελε να δοκιμασει κατι το διαφορετικο,απλα καλο θα ηταν να ηταν πιο ολοκληρωμενος στην τοποθέτηση που εκανε. Ασε που το S9+ εχει ιδια τιμη με το Iphone xr τωρα που το βλεπω,αρα ουτε το σχολιο του περι ενοικιων ισχυει https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html

 

Για τη black friday μην κολλας. Ενδεικτικα την ανεφερα. Αν ασχολεισαι ελαχιστα, κανεις ερευνα αγορας την περιοδο Οκτωβριου-Νοεμβριου ή Χριστουγεννα του ετους, ειναι δεδομενο οτι θα βρεις το s10+ στα 399. Θες black friday, θες χριστουγεννιατικες προσφορες, θελεις bestprice (2-3 μαγαζια που δινουν εκπληκτικες τιμες σε samsung και τα τιμω τακτικα), θελεις αγγελιες (σφραγισμενο παντα), εχεις απειρες επιλογες να βρεις αυτο το κινητο (που ενδεικτικα το πιασαμε) να το παρεις σε νορμαλ τιμη.

 

Εδω, θα σου θεσω κι αλλο ενα επιχειρημα. Καθε χρονο, εδω και 3 χρονια, μπορεις να βρεις ναυαρχιδα της samsung στο πρωτο διμηνο και την αγοραζεις 20-30% κατω απο το launch price. Προσφορες, κουπονι, αγγελιες κλπ κλπ. Με στοιχειωδη ερευνα αγορας ψωνιζεις top end hardware 40% κατω (για πλακα), τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας , απο το αντιστοιχο μηλο...

Τα παραδειγματα ειναι πολλα. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τελικα, στο τελος της ημερας, με τη samsung εχεις την επιλογη να εχεις καλο hardware με αρκετα πιο "λογικα επιπεδα τιμων" απο τα μηλα, αρκει να ξερεις να "διαβαζεις" τα καναλια αγορας και το timing.

 

Στα περι updates δε διαφωνω. Ειναι οπως τα λες. αλλα κι εκει ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα. Δηλαδη το να αργησει να σου δωσει ενα security update ενα διμηνο, κατα 99,99999999% δε θα κανει vunlerable σε σοβαρο θεμα ασφαλειας τη συσκευη μου... Το ιδιο και το να αργησει 5 μηνες να παρω το νεο major android update. Μια χαρα θα κανω τη δουλεια μου με το αμεσως προηγουμενο, χωρις να χανω κατι ιδιαιτερο. Θελω να πω, πως αυτο το μειονεκτημα, κυριως ψυχολογικο ειναι, παρα ουσιας για τον απλο/μεσο χρηστη...

 

Τελος, η συγκριση s9+ σημερα με το xr ειναι ακυρη. Το s9+ το αγοραζες 6 μηνες πριν στα 450. Μετα ουσιαστικα εξαφανιστηκε απο την αγορα και η ελαχιστη διαθεσιμοτητα φτιαχνει αυτη την Placebo τιμη. Με λιγοτερα απο 650 παιρνεις s10+ σημερα....

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό με τη μεταπώληση είναι χαμένες εργατοώρες απληρωτες και με ταλαιπωρία. Μόνο που σκέφτομαι ότι εκτός αυτού πρέπει να παρακολουθώ σαν τον τρελό για τυχόν εκπτωσεις και προσφορες για το ΝΕΟ “flagship” με πιάνει αναγούλα. Αυτά ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ με καμία «προσφορά».

Έχω πιο ενδιαφέροντες ασχολίες στη ζωή μου, ευτυχώς.

 

Θυμάμαι πόση ψυχική ταλαιπωρία ήταν να πουλήσω το S9+ της συζύγου. Ένας στους 10 ήταν σοβαρός αγοραστής. Οι υπόλοιποι τρολαραν με εξευτελιστικές τιμές ή ανταλλαγές με το τάδε xiaomi συν 100€ κλπ

Να ασχολείσαι μέρες και εβδομάδες με τον κάθε τυχάρπαστο για να πουλήσεις αξιοπρεπώς μια συσκευή, δεν το εύχομαι ούτε στον εχθρό μου.

Εγώ προσωπικά πλέον μόνο iPhone και μετά από 4-5 έτη πηγαίνουν με μια φρέσκια μπαταρία για αλλά τόσα χρόνια σε γονείς και πεθερικά. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Και το Iphone xr παντως μια χαρα εξυπνη αγορα θεωρειται(οπως και το 8plus περυσι σε σχεση με το Iphonex),μιας και μετα απο 6μηνες το εβρισκες στα 650περιπου ευρω,τα μισα χρηματα απο οσα ζητουσε day one το Xs Max.

 

Αρα και σε Ios υπαρχουν αντιστοιχες(εως ενα βαθμο παντα)προσφορες με το Android.

 

Και οντως ειδαμε και στα νεα Note πως καλα καλα δεν κυκλοφορησαν στην αγορα και μετα απο μολις 1εβδομαδα περιπου εσκασε εκπτωση -24%.Μεσαιο δακτυλο προς οσους αγορασαν day one δυστηχως οπως συμβαινει παντα κυριως με τα Samsung κινητα. Σε ''τιμωρει''η εταιρεια να αγοραζεις day one :(

 

Α και μιλωντας για οικοσυστημα,παρατηρησα οτι τα μοναδικα bluetooth ακουστικα της αγορας στα οποια μπορεις να δεις το ποσοστο που φοραει η θηκη φορτισης ειναι τα Airpods και τα Beats Pro ολως τυχαιως λογω του τσιπ που φορανε.

Στα αλλα ακουστικα μπορεις να δεις μονο το ποσοστο των ιδιων των ακουστικων.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι λετε για το νεο ios 13.1 στη συσκευη μας

Αξιζει η αναβαθμιση;

Εχω το κινητο της γυναικας και το εχω αφησει στη 12.4 που ειχε και jailbreak

Να μεινω εκει ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...