Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά, 250€ για τηλέφωνο τεσσάρων χρόνων.??????????????

 

Με τα ίδια παίρνεις τελευταίας κοψιας αντροιντ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και με 150€ παίρνεις καλό Android αλλά το λέει και η λέξη παίρνεις Android

Τι σχέση έχει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα για την τιμή του λέω.

Θεωρώ ότι Είναι υπερβολικά χρηματα για τόσο παλιό τηλέφωνο, όσο καλά και να ρολαρει, φοράει hardware 4ετιας.

 

Αν είχε 150 ευρώ θα το έπαιρνα κάθαρα για 2ο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα για την τιμή του λέω.

Θεωρώ ότι Είναι υπερβολικά χρηματα για τόσο παλιό τηλέφωνο, όσο καλά και να ρολαρει, φοράει hardware 4ετιας.

 

Αν είχε 150 ευρώ θα το έπαιρνα κάθαρα για 2ο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι πολύ καλύτερο από αυτό που γραφεις.

Μόνο αυτό σκέψου. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι?

Γιατί σε όλα τα άλλα, πέρα της κάμερας νομίζω το Νοτε 4 είναι "καλύτερο"

(Δεν αναφέρομαι σε λειτουργικό)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το 2016 χρήστης του 6s μέχρι πριν κάνα 2μηνο που το πούλησα. Είχα το 6s 64gb και το έδωσα 250 ευρώ. Χρησιμοποιούσα iPhone απο το 2014.

Πήγα σε Samsung και συγκεκριμένα s9 plus. Εχω να πω οτι ειναι ευχαριστημένος από την μπαταρία και την κάμερα. Το λογισμικό άριστο και αυτό αλλα δεν ειναι iOS. Για εφαρμογές που πλήρωνα τώρα τις εχω δωρεάν σε συνδυασμό με μια εξαιρετική οθόνη. Άποψη συνολική σε κάνα χρόνο νομίζω ότι θα εχω αλλα θέλω να σας πω το εξής. Μην παίρνετε iPhone μόνο για να το λέτε. Αν σας εξυπηρετεί να το αγοράσετε αλλα όχι για μόστρα μόνο. Αυτά! Καλη συνέχεια σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι?

Γιατί σε όλα τα άλλα, πέρα της κάμερας νομίζω το Νοτε 4 είναι "καλύτερο"

(Δεν αναφέρομαι σε λειτουργικό)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

4G+, WiFi calling, VoLTE, ποιότητα οθόνης, λογισμικό, κάμερα, security updates και αδιαβροχοποιηση (όχι IP πιστοποιημένη).

Αυτά τα ολιγα μου έρχονται τώρα πρόχειρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4G+, WiFi calling, VoLTE, ποιότητα οθόνης, λογισμικό, κάμερα, security updates και αδιαβροχοποιηση (όχι IP πιστοποιημένη).

Αυτά τα ολιγα μου έρχονται τώρα πρόχειρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτοι ειναι οι λογοι που σκεφτομαι να το παρω στα 250€ απο το γερμανο.Γιατι αυτα δυστυχως το Android μου δεν τα εχει.

Αν πας μια φορα σε iPhone,και να φυγεις θα ξαναγυρισεις λογω λειτουργικου.

Ωραιο και το Xiaomi,κινηταρα αλλα μου λειπει Wifi Calling,4G+,καμερα,λογισμικο .Το VoLTE το εχω ηδη και η οθονη ειναι μια χαρα και στα 2.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ειναι οι λογοι που σκεφτομαι να το παρω στα 250€ απο το γερμανο.Γιατι αυτα δυστυχως το Android μου δεν τα εχει.

 

Αν πας μια φορα σε iPhone,και να φυγεις θα ξαναγυρισεις λογω λειτουργικου.

 

Ωραιο και το Xiaomi,κινηταρα αλλα μου λειπει Wifi Calling,4G+,καμερα,λογισμικο .Το VoLTE το εχω ηδη και η οθονη ειναι μια χαρα και στα 2.

Ε πάρε RN7 τότε, που τα έχει όλα αυτά :) Το iOS είναι iOS βεβαια, έχω και το 6s παράλληλα, αλλά το RN7 είναι καλύτερο σε όλα, εκτός από τη σπιρτάδα και κάποια framedrops. Καλύτερα να πας σε 7αρι iPhone αν σε παίρνει αν και φοβάμαι μήπως σταματήσει την υποστήριξη του μαζί με το 6s, όπως έκανε στα 5s και 6, αν και δύσκολο να το κάνει δεύτερη φορά πάλι. Είναι σα να μειώνει κατά 2 χρόνια την υποστήριξη των κινητών της μέσα σε λίγο χρόνο af63a1500e39dea40ff5d9860be749e4.jpg

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ε πάρε RN7 τότε, που τα έχει όλα αυτά :) Το iOS είναι iOS βεβαια, έχω και το 6s παράλληλα, αλλά το RN7 είναι καλύτερο σε όλα, εκτός από τη σπιρτάδα και κάποια framedrops. Καλύτερα να πας σε 7αρι iPhone αν σε παίρνει αν και φοβάμαι μήπως σταματήσει την υποστήριξη του μαζί με το 6s, όπως έκανε στα 5s και 6, αν και δύσκολο να το κάνει δεύτερη φορά πάλι. Είναι σα να μειώνει κατά 2 χρόνια την υποστήριξη των κινητών της μέσα σε λίγο χρόνο af63a1500e39dea40ff5d9860be749e4.jpg

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Κοιτα...στα 250€ θα το επαιρνα χωρις 2η σκεψη.Προσωπικα αν ειχα τα λεφτα θα επαιρνα το XR ή το 8.

Επισης 2 αναβαθμισεις ακομα θα δει το 6s,δεν προκειται να το σκοτωσει ακομα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στη οθόνη είναι χαώδης δυστυχώς μεταξύ κινεζικών και iPhones. Και δεν εννοώ την ανάλυση φυσικά, αλλα την αφή. Στα πρώτα λεπτά χρήσης με γρήγορη πληκτρολόγηση, swipes, gestures και scrolling, καταλαβαίνεις ΠΟΣΗ διαφορα έχει το touch latency σε ένα iPhone και σε ένα xiaomi.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στη οθόνη είναι χαώδης δυστυχώς μεταξύ κινεζικών και iPhones. Και δεν εννοώ την ανάλυση φυσικά, αλλα την αφή. Στα πρώτα λεπτά χρήσης με γρήγορη πληκτρολόγηση, swipes, gestures και scrolling, καταλαβαίνεις ΠΟΣΗ διαφορα έχει το touch latency σε ένα iPhone και σε ένα xiaomi.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ισχύει, ανήκει στην σπιρτάδα που αναφέρω και πιο πάνω, ότι τα πατάει όλα τα Android της κατηγορίας

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, ανήκει στην σπιρτάδα που αναφέρω και πιο πάνω, ότι τα πατάει όλα τα Android της κατηγορίας

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Έχετε δουλέψει mi8 για να δείτε το latency της αφής? Μην περνετε μόνο τα xiaomi των 150 ευρω. Το one plus αυτή τη στιγμή έχει το χαμηλότερο touch latency παγκοσμίως.

 

Το 6s βρίσκεται στα 70ms και στα 80 τα iPhone x και iPhone 8. Το one plus 7prο παίζει στα 30..

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω εδώ https://www.google.gr/amp/s/amp.reddit.com/r/oneplus/comments/bvll2z/oneplus_7_pro_touch_latency/

 

 

 

Είναι ξεκάθαρα νικητής το Xmax. Το ζητούμενο είναι γιατί ο ανταγωνισμός είναι τόσο πίσω. Δεν νομίζω πως είναι θέμα λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω εδώ https://www.google.gr/amp/s/amp.reddit.com/r/oneplus/comments/bvll2z/oneplus_7_pro_touch_latency/

 

 

 

Είναι ξεκάθαρα νικητής το Xmax. Το ζητούμενο είναι γιατί ο ανταγωνισμός είναι τόσο πίσω. Δεν νομίζω πως είναι θέμα λειτουργικού.

 

Πολύ απλά ο,τι πληρώνεις, παίρνεις.

Κλισέ αλλά αληθινό.

Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Το λειτουργικό και την εμπειρία χρήσης με ένα άψογο οικοσύστημα πληρώνουμε όσοι είμαστε στο iOS.

 

Το ότι το 6s δουλεύει σήμερα όπως όταν το έβγαλα από το κουτί 3,5 χρόνια πριν δεν το αλλάζω με κανένα Android. Όπως επίσης και το ότι θα είμαι στην πιο πρόσφατη επίσημη έκδοση λογισμικού με όλες τις αναβαθμίσεις ασφαλείας για 5 χρόνια τουλαχιστο.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Το λειτουργικό και την εμπειρία χρήσης με ένα άψογο οικοσύστημα πληρώνουμε όσοι είμαστε στο iOS.

 

Το ότι το 6s δουλεύει σήμερα όπως όταν το έβγαλα από το κουτί 3,5 χρόνια πριν δεν το αλλάζω με κανένα Android. Όπως επίσης και το ότι θα είμαι στην πιο πρόσφατη επίσημη έκδοση λογισμικού με όλες τις αναβαθμίσεις ασφαλείας για 5 χρόνια τουλαχιστο.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι αυτό όμως προϋποθέτει να είσαι ένας χρήστης με καθημερινές λειτουργίες και ανάγκες όπως κλήσεις, μηνύματα, Ίντερνετ, καμία φωτό, social και λοιπά

Αν είσαι χρήστης που θέλει να σκαλίζει και να φέρνει όλα ότι μπορεί στα μέτρα του τότε ναι το Android είναι καλύτερο

 

Το iPhone προσφέρει αυτά τα καλά αλλά μόνο σε εμάς που το θελουμε και μας βολεύει και το συνηθίσαμε όπως είναι

Δεν αλλάζει. Δυο τρία πραγματάκια φέρνεις στα μέτρα σου

Δεν είναι όλα για όλους.

 

Οποίος είναι ένας χρήστης που θέλει ένα κινητό να το έχει στην τσέπη και να του προσφέρει αξιοπιστία, ποιότητα, ομαλότητα και ίδια απόδοση σε βάθος χρόνου τότε και το 6s στα 250€ του είναι πολύ καλό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντως η προσφορα του γερμανου ηταν κραχτης...δυστυχως σημερα το εβαλαν ξανα στα 349€...

Αν κρατουσε μερικες μερες ακομα θα το ειχα παρει...δυστυχως δεν ειχα τη δυνατοτητα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παντως η προσφορα του γερμανου ηταν κραχτης...δυστυχως σημερα το εβαλαν ξανα στα 349€...

Αν κρατουσε μερικες μερες ακομα θα το ειχα παρει...δυστυχως δεν ειχα τη δυνατοτητα.

 

Αυτά είναι κομμάτια μετρημένα στα δάχτυλα

Οποίος προλάβει εκείνη την ώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι κομμάτια μετρημένα στα δάχτυλα

Οποίος προλάβει εκείνη την ώρα

 

Ξερω,αν ειχα καρτα για δοσεις θα ηταν πιο ευκολο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητοί συμφοφορουμίτες καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι αλλά αν είμαι σε λάθος νήμα η δημοσίευση ας διαγραφεί!

 

Έχω βρει ενα 6s ανακατασκευασμένο στα 200€ από φίλο...Το ερώτημα μου είναι συμφέρει να το τσιμπήσω? Αύτη την στιγμή είμαι κάτοχος android και έχω την συσκευή p8 lite...Κάθε βοήθεια δέκτη!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν το 6s είναι σε καλή κατάσταση ,σε απόδοση θα είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το ρ8,απλά δεν γνωρίζουμε πόσο υποστήριξη θα έχει ακόμα από την apple μιας και είναι συσκευή του 15,παντως το iOS 13 τον άλλο μήνα θα το πάρει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Είναι δικό μου άτομο που μου το δίνει! Όσον αφορά τις ενημερώσεις αυτό το ξέρω αλλά όπως και να έχει τουλάχιστον 3-4 χρόνια πιστεύω ότι θα την βγάλει κομπλέ!
Link to comment
Share on other sites

Aν το 6s ειναι με τα 16gb ειναι πολλά τα 200€ κοιτα στο insomnia στα μεταχειρισμενα 6s για να εχεις εικονα... Mε ενα 150αρι παρτο με κλειστα ματια...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ή το 32 ή το 64

 

Kαι τα 32 λιγα είναι γενικα, εκτός αν δεν ασχολείσαι με πολυμέσα.

Το 64αρι θα ηταν ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...