Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα από χθες μήπως και λύσει το θέμα με τη μπαταρία, αλλά έκλεισε μια φορά σήμερα ξημερώματα. Πάντως το θέμα με την κόκκινη ένδειξη στον τηλεφωνητή εξαφανίστηκε. Όχι όμως και το θέμα με το assistive touch που εξακολουθεί να κολλάει

οπα....αρα οντως ηταν προβήμα οτι εμφανιζε κοκκινη ενδειξη στον τηλεφωνητη.....χααχαχχα οκ γιατι με ειχε τρελανει εβδομαδες αυτο νομιζα οτι ειμαι τρελος...χαχαχαχ τελικα να κανουμε τη νεα αναβαθμιση εχει καποιος εμπειρια; ή σχόλια; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα από χθες μήπως και λύσει το θέμα με τη μπαταρία, αλλά έκλεισε μια φορά σήμερα ξημερώματα. Πάντως το θέμα με την κόκκινη ένδειξη στον τηλεφωνητή εξαφανίστηκε. Όχι όμως και το θέμα με το assistive touch που εξακολουθεί να κολλάει

 

Τελικά όντως υπάρχει θέμα με το assistive και τον τηλεφωνητή στην 10.2

Τα ιδια κι γω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως υπάρχει θέμα με το assistive και τον τηλεφωνητή στην 10.2

Τα ιδια κι γω.

 

Εννοείται αυτό.

Βγάζει κόκκινο δήθεν για αναπάντητη μήνυμα στον τηλεφωνητη

Επίσης στην 10.2 μου κολλάνε μερικές φορές οι ρυθμίσεις. Παγωνουν

Οπωσδήποτε και η κάμερα που και που όταν την ανοίγεις ειδικά από lockscreen

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό.

Βγάζει κόκκινο δήθεν για αναπάντητη μήνυμα στον τηλεφωνητη

Επίσης στην 10.2 μου κολλάνε μερικές φορές οι ρυθμίσεις. Παγωνουν

Οπωσδήποτε και η κάμερα που και που όταν την ανοίγεις ειδικά από lockscreen

 

Tάσο το τελευταίο υπάρχει ( κάποιες φορές... όχι φυσικά πάντα ) και σε μένα που είμαι ακόμη στην 10.1.1.

Δεν νομίζω πως είναι θέμα της 10.2

Επίσης ( σπάνια .. αλλά υπάρχει και αυτό..) όταν χρησιμοπιώ hands free δεν με ακούει ο συνομιλητής μου..

Το πρόβλημα λύνεται αν ( στιγμιαία) πατήσω το πλήκτρο ανοικτής ακρόασης ..

Και το τελευταίο έχει αναφερθεί ως bug της 10.2 αλλά παίζει και στην 10.1.1

 

Είναι μάλλον να μην σου τύχει..

Πάντως με αυτά που διαβάζω εδώ αλλά και σε άλλο forum ( κυρίως με το θέμα της μπαταρίας) δεν φεύγω απο την 10.1.1. ακόμη..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Tάσο το τελευταίο υπάρχει ( κάποιες φορές... όχι φυσικά πάντα ) και σε μένα που είμαι ακόμη στην 10.1.1.

Δεν νομίζω πως είναι θέμα της 10.2

Επίσης ( σπάνια .. αλλά υπάρχει και αυτό..) όταν χρησιμοπιώ hands free δεν με ακούει ο συνομιλητής μου..

Το πρόβλημα λύνεται αν ( στιγμιαία) πατήσω το πλήκτρο ανοικτής ακρόασης ..

Και το τελευταίο έχει αναφερθεί ως bug της 10.2 αλλά παίζει και στην 10.1.1

 

Είναι μάλλον να μην σου τύχει..

Πάντως με αυτά που διαβάζω εδώ αλλά και σε άλλο forum ( κυρίως με το θέμα της μπαταρίας) δεν φεύγω απο την 10.1.1. ακόμη..

 

Για τον τηλεφωνητή έχεις δίκιο το ρίζα και πιο πριν νομίζω.

Για τα hands free πάλι έχεις δίκιο.

Δεν το ήξερα ότι το έχουν κι άλλοι. Εγώ νόμιζα ότι έχουν πρόβλημα τα ακουστικά μου. Τα έβγαζα και τα έβαζα από την αντίθετη πλευρά στην είσοδο και δούλευε μετά αλλά μάλλον τυχαία επειδή το έβαζα και το έβγαζα. Δεν έχει να κάνει με την φορά του βυσματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για τον τηλεφωνητή έχεις δίκιο το ρίζα και πιο πριν νομίζω.

Για τα hands free πάλι έχεις δίκιο.

Δεν το ήξερα ότι το έχουν κι άλλοι. Εγώ νόμιζα ότι έχουν πρόβλημα τα ακουστικά μου. Τα έβγαζα και τα έβαζα από την αντίθετη πλευρά στην είσοδο και δούλευε μετά αλλά μάλλον τυχαία επειδή το έβαζα και το έβγαζα. Δεν έχει να κάνει με την φορά του βυσματος

 

Έτσι ακριβώς Τάσο , και εγώ το ίδιο θεωρούσα για τα ακουστικά ( ότι έχουν πρόβλημα ) αλλά δεν είναι..

Ελπίζω στη 10.3 να δώσουν λύση ...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς Τάσο , και εγώ το ίδιο θεωρούσα για τα ακουστικά ( ότι έχουν πρόβλημα ) αλλά δεν είναι..

Ελπίζω στη 10.3 να δώσουν λύση ...

 

Καλό αυτό που με βοήθησες γιατί νόμιζα ότι τα ακουστικά είχαν θέμα από την μια όψη του βύσματος και είχα σκεφτεί να τα σημαδεψω για να τα βάζω πάντα σωστά.

Μάλλον δεν είναι αυτό και υπάρχει το πρόβλημα που λες. Thanks

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό που με βοήθησες γιατί νόμιζα ότι τα ακουστικά είχαν θέμα από την μια όψη του βύσματος και είχα σκεφτεί να τα σημαδεψω για να τα βάζω πάντα σωστά.

Μάλλον δεν είναι αυτό και υπάρχει το πρόβλημα που λες. Thanks

 

You welcome Τάσο ,

Καλύτερα θα ήταν να είχαν πρόβλημα τα ακουστικά ,αλλά δεν..:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

You welcome Τάσο ,

Καλύτερα θα ήταν να είχαν πρόβλημα τα ακουστικά ,αλλά δεν..:)

 

Μπα καλύτερα που είναι εντάξει τα ακουστικά και ας περιμένουμε να λυθεί με update το πρόβλημα.

Το 7 έχω εγώ για αυτό ανέφερα κιόλας για αλλαγή της φοράς του βυσματος.

Μην παρεξηγηθώ κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπα καλύτερα που είναι εντάξει τα ακουστικά και ας περιμένουμε να λυθεί με update το πρόβλημα.

Το 7 έχω εγώ για αυτό ανέφερα κιόλας για αλλαγή της φοράς του βυσματος.

Μην παρεξηγηθώ κιόλας

 

Ok κατάλαβα (γνωρίζω ότι έχεις το 7 )

Πολλα θεματάκια το τελευταίο διάστημα βλέπω πάντως...

Τι έγινε ; Τους πήρε ο ύπνος μαλλον εκεί στο Cupertino...:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

περασε κανεις με το προβλημα της μπαταριας την 10.2.1?

 

Πάει καιρός που τους πήρε η κατηφόρα.

Όλο προβλήματα είμαστε χρόνια τώρα.

Και το θέμα είναι ότι τα παραδεχομαστε όχι σαν κάποιους fun άλλων εταιριών.

 

4s wifi

5 power & home button

6 digitizer

6s battery

7 noiz

 

Μερικά χοντρικά που θυμάμαι αλλά ο κόσμος έξω αντιμετωπίζει αρκετά περισσότερα προβλήματα.

Έχει χάσει την μπάλα η Apple και δεν μας αρέσει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάει καιρός που τους πήρε η κατηφόρα.

Όλο προβλήματα είμαστε χρόνια τώρα.

Και το θέμα είναι ότι τα παραδεχομαστε όχι σαν κάποιους fun άλλων εταιριών.

 

4s wifi

5 power & home button

6 digitizer

6s battery

7 noiz

 

Μερικά χοντρικά που θυμάμαι αλλά ο κόσμος έξω αντιμετωπίζει αρκετά περισσότερα προβλήματα.

Έχει χάσει την μπάλα η Apple και δεν μας αρέσει.

Σωστός..

Αυτό ( το ότι εμείς τα βλέπουμε & τα παραδεχόμαστε ) ξανα πές το ..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τώρα που διάβασα ολα αυτα τα προβλήματα μαζεμένα για το ακουστικό τη μπαταρία και τον τηλεφωνητή κατάλαβα οτι δεν ειναι μόνο δικο μου. Ειμουν έτοιμος να το πατήσω κάτω.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τώρα που διάβασα ολα αυτα τα προβλήματα μαζεμένα για το ακουστικό τη μπαταρία και τον τηλεφωνητή κατάλαβα οτι δεν ειναι μόνο δικο μου. Ειμουν έτοιμος να το πατήσω κάτω.

 

Ο τηλεφωνητής πιστεύω είναι το τελευταίο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο τηλεφωνητής πιστεύω είναι το τελευταίο

 

Ειναι όμως ενοχλητικό να βλέπεις μια κόκκινη κουκκίδα μόνιμα εκει, το σοβαρό είναι να παίρνεις τηλ να μη σε ακούνε και εσυ να μη ακούς τίποτα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι όμως ενοχλητικό να βλέπεις μια κόκκινη κουκκίδα μόνιμα εκει, το σοβαρό είναι να παίρνεις τηλ να μη σε ακούνε και εσυ να μη ακούς τίποτα:mad:

 

Ούτε το έδωσα σημάδια ποτέ.

Εμένα πολλές φορές με τα ακουστικά δεν με ακούνε. Αυτό είναι όντως πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειναι όμως ενοχλητικό να βλέπεις μια κόκκινη κουκκίδα μόνιμα εκει, το σοβαρό είναι να παίρνεις τηλ να μη σε ακούνε και εσυ να μη ακούς τίποτα:mad:

 

Σωστά ,

Βέβαια σε μένα δεν συμβαίνει πάντα το θέμα με την επικοινωνία.

Το ίδιο (και ακόμη πιο σπάνιο ) είναι το θέμα με την camera.

Σαφώς υπάρχουν ομως και τα δυο.

 

Θέμα με τηλεφωνητή δεν υπάρχει σε μένα στην ios 10.1.1

Πάντως όποιος είναι στη ίδια ή μικρότερη έκδοση και θέλει να αναβαθμίσει , θα πρότεινα να το ξανασκεφτεί..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Σωστά ,

Βέβαια σε μένα δεν συμβαίνει πάντα το θέμα με την επικοινωνία.

Το ίδιο (και ακόμη πιο σπάνιο ) είναι το θέμα με την camera.

Σαφώς υπάρχουν ομως και τα δυο.

 

Θέμα με τηλεφωνητή δεν υπάρχει σε μένα στην ios 10.1.1

Πάντως όποιος είναι στη ίδια ή μικρότερη έκδοση και θέλει να αναβαθμίσει , θα πρότεινα να το ξανασκεφτεί..

 

Η 10.2 με έχει καθίσει καλά πέρα από αυτά που είπαμε.

Πιο πριν είχα κάποια σπαστικα

Δεν θυμάμαι ακριβώς

Φυσικά και η 10.1.1 είναι καλή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ουτε με τα ακουστικα εχω θεμα ουτε με το handfree του αυτοκινητου κανενα θεμα, αλλα με τον τηλεφωνητη παλι δε βλεπω διαφορα με την 10.2.1 που συνεχιζει να ειναι σημαδεμενος!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει περασει καποιος την 10.2.1 στο 6ς ? τωρα εχω την 10.2 ....μπορει καποιος να μοιραστει την εμπειρια του με την νεα αναβαθμιση; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει περασει καποιος την 10.2.1 στο 6ς ? τωρα εχω την 10.2 ....μπορει καποιος να μοιραστει την εμπειρια του με την νεα αναβαθμιση; ευχαριστω

 

Λίγο καλύτερη μπαταρία βλέπω εγώ αλλά γενικα δεν είχα τα προβλήματα που αναφέρονται εδω κι απο πριν. Η συσκευή δούλευε και δουλεύει ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ( σπάνια .. αλλά υπάρχει και αυτό..) όταν χρησιμοπιώ hands free δεν με ακούει ο συνομιλητής μου.. Το πρόβλημα λύνεται αν ( στιγμιαία) πατήσω το πλήκτρο ανοικτής ακρόασης ..

Και το τελευταίο έχει αναφερθεί ως bug της 10.2 αλλά παίζει και στην 10.1.1

 

Αυτό με τα ακουστικά το είχα κι εγώ. Εδώ και αρκετό καιρό όμως σταμάτησε ξαφνικά. Νομίζω σταμάτησε από τότε που πέρασα την 10.2. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ακουστικά το είχα κι εγώ. Εδώ και αρκετό καιρό όμως σταμάτησε ξαφνικά. Νομίζω σταμάτησε από τότε που πέρασα την 10.2. :happy:

 

Δεν νομίζω να σταμάτησε στην 10.2. , δεν είναι σίγουρος βέβαια, μακάρι να ισχύει.

Απλά δεν συμβαίνει συχνά . Έχει να μου συμβεί πολλές μέρες αν και μιλάω πάρα πολύ στο τηλέφωνο χρησιμοποιώντας hands free.

Πάντως , άλλα θέματα ( Bluetooth, μπαταρία κτλ) δεν έχω (και στα δύο 6s που έχουμε στην οικογένεια ), είναι νέες (3 & 4 μηνων ) συσκευές βέβαια , δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.

(Είναι και τα δύο στην 10.1.1 και δεν φεύγω απο εδώ με όλα αυτά που διαβάζω..:p)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σταμάτησε στην 10.2. , δεν είναι σίγουρος βέβαια, μακάρι να ισχύει.

Απλά δεν συμβαίνει συχνά . Έχει να μου συμβεί πολλές μέρες αν και μιλάω πάρα πολύ στο τηλέφωνο χρησιμοποιώντας hands free.

Πάντως , άλλα θέματα ( Bluetooth, μπαταρία κτλ) δεν έχω (και στα δύο 6s που έχουμε στην οικογένεια ), είναι νέες (3 & 4 μηνων ) συσκευές βέβαια , δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.

(Είναι και τα δύο στην 10.1.1 και δεν φεύγω απο εδώ με όλα αυτά που διαβάζω..:p)

 

Δεν χρησιμοποιω πολυ τα ακουστικα και δεν εχω παρατηρησει αν με την 10.2 δεν το κανει.

Θα το δοκιμασω αυριο απο το πρωι θα τα εχω επανω και θα δω.

 

Το ακρως σπαστικο πραγμα στην apple ειναι οτι οταν βαζεις τα ακουστικα οι ειδοποιησεις κλησεων χτυπανε κανονικα στο μεγαφωνο της συσκευης αλλα ολες οι αλλες ειδοποιησεις χτυπανε μεσα στα ακουστικα μονο. Αν δεν εχεις το κινητο μπροστα σου χανεις μηνυματα, email και οτι αλλο εκτος απο κλησεις

Ακρως σπαστικο οπως και αν το εχεις στο αθορυβο δεν εχει ουτε ενα εικονιδιο να δεις οτι το εχεις ξεχασει στο αθορυβο. Στα πλαγια ο διακοπτης περναει απαρατηρητος

Σε κατι τετοια η apple σκαει κοπαδια γαιδαρων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω πολυ τα ακουστικα και δεν εχω παρατηρησει αν με την 10.2 δεν το κανει.

Θα το δοκιμασω αυριο απο το πρωι θα τα εχω επανω και θα δω.

 

Το ακρως σπαστικο πραγμα στην apple ειναι οτι οταν βαζεις τα ακουστικα οι ειδοποιησεις κλησεων χτυπανε κανονικα στο μεγαφωνο της συσκευης αλλα ολες οι αλλες ειδοποιησεις χτυπανε μεσα στα ακουστικα μονο. Αν δεν εχεις το κινητο μπροστα σου χανεις μηνυματα, email και οτι αλλο εκτος απο κλησεις

Ακρως σπαστικο οπως και αν το εχεις στο αθορυβο δεν εχει ουτε ενα εικονιδιο να δεις οτι το εχεις ξεχασει στο αθορυβο. Στα πλαγια ο διακοπτης περναει απαρατηρητος

Σε κατι τετοια η apple σκαει κοπαδια γαιδαρων

 

Συμφωνώ σε όλα Τάσο !!

Ένα notification led & ένα εικονίδιο για το αθόρυβο στην οθόνη , τόσο δύσκολο είναι ???

Θα μου πεις , τα μόνα που λείπουν είναι ?? Όχι αλλά είναι πολύ βασικά ...

Η Apple σκάει όχι μονο πολλά κοπάδια γαιδάρων , αλλά και ελεφάντων ώρες ώρες ...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...