Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν επιλέγεις να αγοράσεις μία συσκευή, πρώτα διαβάζεις ποια είναι τα υπέρ και τα κατά της συσκευής, και μετά προχωράς στην αγορά. Κανένας δεν έχει πει ότι το iPhone φημίζεται για αυτονομία 3 και 4 ημέρες, άρα μην προσπαθείτε μερικοί να κατηγορήσετε μία συσκευή, η οποία λειτουργεί αψεγάδιαστα, και με άψογη υποστήριξη λειτουργικού από την apple. Αν σε κάποιους δεν αρκούν αυτά, και περίμεναν κάτι άλλο, τότε κακώς επέλεξαν να αγοράσουν iphone. Όλα τα άλλα είναι για φιλολογικές συζητήσεις. Έλεος πιά....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αυτονομία της συσκευής. Ειδικά σε idle κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα γκάλοπ στο fb σε χρήστες iPhone 250 άτομα, από τα οποία τα 130 ανοιγοκλείνουν τα δεδομένα όποτε τα χρειάζονται, ενώ οι υπόλοιποι τα έχουν πάντα ανοιχτά είτε σε 4g ή σε 3g, όποτε όταν αναφέρετε idle να μας λέτε και σε τι κατάσταση το έχετε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία πήρα τηλέφωνο στην info quest στο ρεντη τους έδωσα το emai μου το τσέκαραν και μου είπανε όντως το κινητό μου βρίσκεται στη λίστα με τις προβληματικές μπαταρίες.

Μου είπαν θα παραγγείλουν την μπαταρία και θα με πάρουνε τηλέφωνο σε τρεις με τέσσερις εβδομάδες για να κλείσω ραντεβού και να πάω από κει να μου την αλλάξουν αυθημερόν.

Θέλω να ρωτήσω το εξής,τη κάνω τώρα με τα προσωπικά μου δεδομένα επαφές,Βάιπερ,facebook,e-mail και άλλες διάφορες εφαρμογές τις οποίες δεν θέλω να δούνε όταν πάω το τηλέφωνο για αλλαγή μπαταρίας.

Έχω κάνει γενικό backup στο iTunes

Εάν σβήσω ολες της εφαρμογές που δεν θέλω να δούνε μετά με επαναφορά από το iTunes θα θα επανέλθουν κανονικά ;

Και κάτι άλλο εάν δεν θέλω να πάω στην info quest για την μπαταρία υπάρχει άλλο μαγαζί που να είναι εξουσιοδοτημένο και να μου την αλλάξουν ;

Το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία πήρα τηλέφωνο στην info quest στο ρεντη τους έδωσα το emai μου το τσέκαραν και μου είπανε όντως το κινητό μου βρίσκεται στη λίστα με τις προβληματικές μπαταρίες.

 

Μου είπαν θα παραγγείλουν την μπαταρία και θα με πάρουνε τηλέφωνο σε τρεις με τέσσερις εβδομάδες για να κλείσω ραντεβού και να πάω από κει να μου την αλλάξουν αυθημερόν.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής,τη κάνω τώρα με τα προσωπικά μου δεδομένα επαφές,Βάιπερ,facebook,e-mail και άλλες διάφορες εφαρμογές τις οποίες δεν θέλω να δούνε όταν πάω το τηλέφωνο για αλλαγή μπαταρίας.

 

Έχω κάνει γενικό backup στο iTunes

 

Εάν σβήσω ολες της εφαρμογές που δεν θέλω να δούνε μετά με επαναφορά από το iTunes θα θα επανέλθουν κανονικά ;

 

Και κάτι άλλο εάν δεν θέλω να πάω στην info quest για την μπαταρία υπάρχει άλλο μαγαζί που να είναι εξουσιοδοτημένο και να μου την αλλάξουν ;

 

Το τηλέφωνο είναι εντός εγγύησης.

 

 

 

Και στο isorm να το πας θα το στείλουν στην infoquest. Έχω κλείσει κ εγώ ραντεβού στην infoquest για τηλέφωνο φίλης και μου είπαν ότι την μπαταρία θα την αλλάξουν μέσα σε μισή με μια ώρα άρα δεν θα χρειαστεί να αφήσει την συσκευή.Αν φοβάσαι τόσο πάρε ένα backup και κάνε ριστορ πριν το πας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οκ !

Μηπως ξερεις καποια εφαρμογή που μπορεις να κλειδωνεις τις εφαρμογες σου ξεχωριστα με κωδικο για να μην μπαινω στην διαδικασια να κανω επαναφορά.

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

οκ !

Μηπως ξερεις καποια εφαρμογή που μπορεις να κλειδωνεις τις εφαρμογες σου ξεχωριστα με κωδικο για να μην μπαινω στην διαδικασια να κανω επαναφορά.

Ευχαριστω !

 

Σβήσε αυτά που δεν θέλεις να δούνε

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπει κάποιος να ψάξει την συσκευή σου

Αν πάλι φοβάσαι τόσο πολύ πάρε ένα full backup μέσο iTunes, Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου και μόλις παραλάβεις την συσκευή κάνεις restore και είσαι όπως ήσουν πριν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τα κάνει όλα αυτά;

Υπάρχει άνθρωπος που μπορεί να ξεκλειδώσει ένα iPhone χωρίς αποτύπωμα και κωδικό;

Αν ναι, θέλω να τον γνωρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τα κάνει όλα αυτά;

Υπάρχει άνθρωπος που μπορεί να ξεκλειδώσει ένα iPhone χωρίς αποτύπωμα και κωδικό;

Αν ναι, θέλω να τον γνωρίσω.

 

Έχω την εντύπωση ότι σου ζητάνε να βγάλεις μόνο την εύρεση iPhone

Ίσως στην αλλαγή μπαταρίας δεν χρειάζεται να πειράξεις κάτι.

Κάποιος που το πήγε ίσως θυμάται αν του είπαν να απενεργοποιήσει touch id και κωδικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι σου ζητάνε να βγάλεις μόνο την εύρεση iPhone

Ίσως στην αλλαγή μπαταρίας δεν χρειάζεται να πειράξεις κάτι.

Κάποιος που το πήγε ίσως θυμάται αν του είπαν να απενεργοποιήσει touch id και κωδικό

Εγω που το πηγα στην isystem μου ζητησαν να απενεργοποιησω το Find my phone και τα δαχτυλικα αποτυπωματα. Και το κακο ειναι οτι τους το αφησα 2 εβδομαδες οπως ηταν με τις εφαρμογες σεταρισμενο γιατι δεν ειχαν διαθεσιμες μπαταριες.

Ελπιζω να μην μπηκαν να ψαχουλεψουν :)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηγα στην isystem μου ζητησαν να απενεργοποιησω το Find my phone και τα δαχτυλικα αποτυπωματα. Και το κακο ειναι οτι τους το αφησα 2 εβδομαδες οπως ηταν με τις εφαρμογες σεταρισμενο γιατι δεν ειχαν διαθεσιμες μπαταριες.

Ελπιζω να μην μπηκαν να ψαχουλεψουν :)

 

 

 

Και μένα το ίδιο, στο τέλος μου λέει αφήστε το θα το κάνουμε εμείς restore και απαντάω όχι θα το κάνουμε τώρα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηγα στην isystem μου ζητησαν να απενεργοποιησω το Find my phone και τα δαχτυλικα αποτυπωματα. Και το κακο ειναι οτι τους το αφησα 2 εβδομαδες οπως ηταν με τις εφαρμογες σεταρισμενο γιατι δεν ειχαν διαθεσιμες μπαταριες.

Ελπιζω να μην μπηκαν να ψαχουλεψουν :)

 

Δηλαδή σου το κάνουν restore δεν την γλυτώσεις

Όποτε backup, επαναφορά,παράδοση και μετά restore από backup

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου το κάνουν restore δεν την γλυτώσεις

 

Όποτε backup, επαναφορά,παράδοση και μετά restore από backup

 

 

 

Εμενα δε μου το εκαναν restore. Αλλαξαν την μπαταρια και το πηρα οπως το αφησα

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και όταν το παίρνεις πίσω, η κατάσταση που το βρήκα ήταν σα να έκαναν επαλήθευση ότι η μπαταρία λειτουργεί σωστά καθώς απέμενε 10% μπαταρία και έτοιμο να το λειτουργήσεις, απλά έπρεπε να προσθέσεις τον λογαριασμό σου στο App Store

 

Edit: VoLTE υποστήριξη για την COSMOTE στο επίσημο site της apple δεν υπάρχει ακόμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170107/4d984da6d7fe1e1e8b74611c0a6a9c7b.jpg

 

Ενώ στη Ρουμανία πχ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170107/f797201c0f74c0165bb16e0f510e6022.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν απο λιγο μου συνεβει κατι περιεργο. Ειχα 33% μπαταρια. Βαζω gps και dash cam μεσω του gps προγραμματος που εχω. Τραβαω λιγο και βγαινω να δω τι τραβηξε και ξαφνικα μαυριζει το κινητο και κολλαει. Παω να το ανοιξω και εδειχνε μπαταρια χαμηλη. Ξαναπροσπαθω μετα απο 2 λεπτα και ανοιξε κανονικα και η μπαταρια ηταν στο ιδιο 33%. Το ανοιγα και εκλεινε μετα απο 1 λεπτο και η διαδικασια γινονταν συνεχεια.

Το εβαλα να το φορτισω και τωρα δειχνει 20% μπαταρια. Τι φαση;;;;

Υ.Γ. μεσα στο αμαξι ειχα πολυ κρυο. Κατω απο 0 σιγουρα. Αλλα δεν νομιζω να προλαβε να παγωσε το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν απο λιγο μου συνεβει κατι περιεργο. Ειχα 33% μπαταρια. Βαζω gps και dash cam μεσω του gps προγραμματος που εχω. Τραβαω λιγο και βγαινω να δω τι τραβηξε και ξαφνικα μαυριζει το κινητο και κολλαει. Παω να το ανοιξω και εδειχνε μπαταρια χαμηλη. Ξαναπροσπαθω μετα απο 2 λεπτα και ανοιξε κανονικα και η μπαταρια ηταν στο ιδιο 33%. Το ανοιγα και εκλεινε μετα απο 1 λεπτο και η διαδικασια γινονταν συνεχεια.

Το εβαλα να το φορτισω και τωρα δειχνει 20% μπαταρια. Τι φαση;;;;

Υ.Γ. μεσα στο αμαξι ειχα πολυ κρυο. Κατω απο 0 σιγουρα. Αλλα δεν νομιζω να προλαβε να παγωσε το κινητο..

 

Μήπως από το πολύ κρύο ή μπαταρία είχε αστάθεια;

Καλύτερα στο σπίτι άφησε το να ζεσταθεί, φορτισε τιο και μετα θα φανεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ίσως λόγο κρύου να το έκανε αυτό γιατί τώρα είναι κανονικά!

 

Έχω την εντύπωση ότι το έπαθα κι εγώ μις φορά στο χιονοδρομικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

στα χιονοδρομικα ειναι συνεχες το φαινομενο.υπο το μηδεν δεν αντεχει η μπαταρια και κλεινει!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

απλα εκτος αττικης και ειδικα σε μερη - χωρια που η καλυψη δεν ειναι τελεια το 4g τα ρουφαει ολα γιατι ψαχνει συνεχεια σημα.
Link to comment
Share on other sites

απλα εκτος αττικης και ειδικα σε μερη - χωρια που η καλυψη δεν ειναι τελεια το 4g τα ρουφαει ολα γιατι ψαχνει συνεχεια σημα.

 

Αυτό με την μπαταρία είναι μπέρδεμα .Εγω γενικά δεν έχω τέτοια θέματα , δεν το πολυψάχνω κιόλας , αλλά πριν καμμιά βδομάδα είχε πάρει την κατιούσα ξαφνικά και προσπαθούσα να βρω τον λόγο .Εν τέλει θυμήθηκα ότι είχα περάσει στο ημερολόγιο του mac όλες τις γιορτές .Και τι είχε γίνει, συγχρονίστηκε με το ημερολόγιο στο 6αρι και έψαχνε συνέχεια για γιορτές,επανέφερα το ημερολόγιο του mac στην αρχική κατάσταση και μετά όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Τελικώς η θερμοκρασία ήταν γιατί αλλά προβλήματα από εκείνη την ημέρα δεν μου ξαναβγήκαν.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Τελικώς η θερμοκρασία ήταν γιατί αλλά προβλήματα από εκείνη την ημέρα δεν μου ξαναβγήκαν.

 

Ας το ελπίσουμε να μην έχεις πρόβλημα

Είναι κάπως φυσιολογικό αν το σκεφτείς. Σε τέτοιες θερμοκρασίες βλέπεις ήδη αρχίζει να μην αποκρίνεται η συσκευή. Το ξεκλειδώνεις και κάνει πολύ ώρα μέχρι να τρέξουν τα εφέ και λοιπά. Δεν μπορεί να δουλέψει

Όποτε και η μπαταρία εμφανίζει αστάθεια στην τάση πιθανόν και έκλεισε

Μπορεί να έκλεισε και για ασφάλεια δεν το γνωρίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα! :) έχω 10.0.2 και έχω update για 10.2! Είναι αξιόπιστο; θυμάμαι για προβλήματα αυτονομίας στο 10.1 νομίζω ότι είχα διαβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα! :) έχω 10.0.2 και έχω update για 10.2! Είναι αξιόπιστο; θυμάμαι για προβλήματα αυτονομίας στο 10.1 νομίζω ότι είχα διαβάσει.

Αφού έχεις ακόμα 10.0.2 μείνε εκεί εφόσον είσαι ευχαριστημένος. Από αύριο ξεκινάει beta για την 10.3 οπότε μια και καλή πας εκεί όταν θα είναι διαθέσιμη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...