Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μάλλον δεν υπάρχει κανείς με θέμα στο assistive touch σε 10.2. Εμένα μου κολλάει τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα. Σπαστικό για τηλέφωνο τόσων χρημάτων. Πριν την 10.2 κανένα πρόβλημα

Edit: Τελικά δεν είμαι τρελός!

https://discussions.apple.com/thread/7789008?start=0&tstart=0

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον δεν υπάρχει κανείς με θέμα στο assistive touch σε 10.2. Εμένα μου κολλάει τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα. Σπαστικό για τηλέφωνο τόσων χρημάτων. Πριν την 10.2 κανένα πρόβλημα

Edit: Τελικά δεν είμαι τρελός!

https://discussions.apple.com/thread/7789008?start=0&tstart=0

 

Το χρειάζεσαι για κάποιον λόγο η το έχεις κι εσυ για να μην χαλάσει το κουμπί;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το χρειάζεσαι για κάποιον λόγο η το έχεις κι εσυ για να μην χαλάσει το κουμπί;

 

Για δύο λόγους α) Μου φαίνεται πιο εύκολο και πρακτικό (κάνεις περισσότερες λειτουργίες με αυτό) και β) Όντως για να μη χαλάσει το κουμπί (προτιμώ απλά να ακουμπάω το δάχτυλο και να μην το πιέζω πάνω του). Πρόκειται για software bug τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Για δύο λόγους α) Μου φαίνεται πιο εύκολο και πρακτικό (κάνεις περισσότερες λειτουργίες με αυτό) και β) Όντως για να μη χαλάσει το κουμπί (προτιμώ απλά να ακουμπάω το δάχτυλο και να μην το πιέζω πάνω του). Πρόκειται για software bug τελικά;

 

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα γιατί για ανθρώπους με προβλήματα προορίζεται καλύτερα βγαλτο

Το κουμπί δεν παθαίνει τίποτα δεν έχει πρόβλημα

Χρησιμοποίησε κανονικά την συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα γιατί για ανθρώπους με προβλήματα προορίζεται καλύτερα βγαλτο

Το κουμπί δεν παθαίνει τίποτα δεν έχει πρόβλημα

Χρησιμοποίησε κανονικά την συσκευή σου

 

Δεν είναι περίεργο όμως που παρουσίασε πρόβλημα τώρα; Ξέχασα να αναφέρω ότι σαν πρωην κάτοχος android με είχαν βολέψει τα κουμπιά στην οθόνη. Ελπίζω λοιπόν σε μελλοντική αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο όμως που παρουσίασε πρόβλημα τώρα; Ξέχασα να αναφέρω ότι σαν πρωην κάτοχος android με είχαν βολέψει τα κουμπιά στην οθόνη. Ελπίζω λοιπόν σε μελλοντική αναβάθμιση

 

Αναμένεις για διόρθωση τότε σε μελλοντική αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποίησω τον ήχο όταν στέλνω sms ;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποίησω τον ήχο όταν στέλνω sms ;

Δεν μπορείς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς.

 

απορώ πως άντεξα με το ios μια ολόκληρη βδομάδα:wacko:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

απορώ πως άντεξα με το ios μια ολόκληρη βδομάδα:wacko:

 

Γυρνάς τον πλαϊνό διακόπτη στο αθόρυβο και στέλνεις το μύνημα. Μετά τον επιστρέφεις στην κανονική του θέση.

Link to comment
Share on other sites

50 φορές την ημέρα αυτό θα κάνω; Υποτίθεται φύγαμε από το android για καλύτερη εμπειρία χρήσης... Η λύση είναι εγκατάσταση εφαρμογής hangouts της παλιάς καλής Google :D αφού η εφαρμογή της Apple δεν έχει ρύθμιση που απενεργοποιεί τον ήχο κατα την αποστολή μηνύματος :wacko:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

50 φορές την ημέρα αυτό θα κάνω; Υποτίθεται φύγαμε από το android για καλύτερη εμπειρία χρήσης... Η λύση είναι εγκατάσταση εφαρμογής hangouts της παλιάς καλής Google :D αφού η εφαρμογή της Apple δεν έχει ρύθμιση που απενεργοποιεί τον ήχο κατα την αποστολή μηνύματος :wacko:

 

Αυτό το βζν που κάνει δηλαδή σ ενοχλεί τόσο πολύ;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί μου σπάει τα νεύρα τουλάχιστον να γινόταν να τον αλλάξω με κάποιον άλλον ήχο ..... Υπάρχει άλλη εφαρμογή για sms η hangouts τλκ δεν λειτουργεί !:blink:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί μου σπάει τα νεύρα τουλάχιστον να γινόταν να τον αλλάξω με κάποιον άλλον ήχο ..... Υπάρχει άλλη εφαρμογή για sms η hangouts τλκ δεν λειτουργεί !:blink:

 

Δεν επιτρέπονται τέτοια πράγματα στο iPhone. Ευτυχώς δηλαδή γιατί θα μπλεκαμε με ρυθμίσεις των ρυθμίσεων και πάει λέγοντας.

Δεν σε βλέπω να έχεις επιλέξει σωστή συσκευή. Για android είσαι.

 

Χρόνια πολλά σε όλους καλή χρονια με υγεία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; στο 6s της γυναίκας μου λέει ότι έχει γεμίσει η μνήμη. Κάτι για βιβλιοθήκες κλπ κλπ. Στη ροή έχει κάποια βίντεο και φωτογραφίες. Πως μπορώ να δω πόσα ΜΒ είναι το καθένα για να καταλάβω αν γέμισε από αυτά ; η βιβλιοθήκη που λέει τι είναι; καθαρίζει από πουθενά;

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; στο 6s της γυναίκας μου λέει ότι έχει γεμίσει η μνήμη. Κάτι για βιβλιοθήκες κλπ κλπ. Στη ροή έχει κάποια βίντεο και φωτογραφίες. Πως μπορώ να δω πόσα ΜΒ είναι το καθένα για να καταλάβω αν γέμισε από αυτά ; η βιβλιοθήκη που λέει τι είναι; καθαρίζει από πουθενά;

 

Στάλθηκε;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/χώρος και χρήση/διαχείριση χώρου και εκεί βλέπεις ακριβώς τι σου πιάνει την μνήμη

Αν έχεις αρκετά βίντεο που συνήθως πιάνουν χώρο θα τα βρεις στην εφαρμογή φωτογραφιών στα βίντεο

Μπορείς να σβήσεις ότι δεν χρειάζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου δείχνει στο χώρο αποθήκευσης, βιβλιοθήκη φωτογραφιών 5,3GB και Ροή φώτο 65,3ΜΒ. Στη βιβλιοθήκη τι αποθηκεύει;

 

Πως μπορώ να δω τα ΜΒ που πιάνει κάποιο βίντεο ή κάποια φωτογραφία;

 

Στάλθηκε;

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Μου δείχνει στο χώρο αποθήκευσης, βιβλιοθήκη φωτογραφιών 5,3GB και Ροή φώτο 65,3ΜΒ. Στη βιβλιοθήκη τι αποθηκεύει;

 

Πως μπορώ να δω τα ΜΒ που πιάνει κάποιο βίντεο ή κάποια φωτογραφία;

 

Στάλθηκε;

Υπάρχουν 5.3GB φωτογραφίες και βίντεο μέσα στο κινητό. Αυτό είναι η βιβιλιοθήκη φωτογραφιών. Ας τα αδείασει στον υπολογιστή ή ας περάσει το google photos για να ανεβούν εκεί οι φωτογραφίες και τα βίντεο και μετά να τα σβήσει από την βιβλιοθήκη για να αδειάσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα τη 10.2 σε 5 μηνών κινητό και ενώ 3 μέρες ήταν οκ σήμερα μου άρχισε τα κουλά το άφησα στο τραπέζι με 30% και το βρήκα μετά από λίγο με 20%,λίγη ώρα αργότερα το βρήκα με 13%.Προχωρισα σε επανεκινηση και επανηλθε στο 24%,βεβαια μετά από λίγο κατρακύλησε στο 13%. Δεν κλείνει αλλά έχει μεταπτώσεις στο ποσοστό. Το έχει πάθει κανείς άλλος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα τη 10.2 σε 5 μηνών κινητό και ενώ 3 μέρες ήταν οκ σήμερα μου άρχισε τα κουλά το άφησα στο τραπέζι με 30% και το βρήκα μετά από λίγο με 20%,λίγη ώρα αργότερα το βρήκα με 13%.Προχωρισα σε επανεκινηση και επανηλθε στο 24%,βεβαια μετά από λίγο κατρακύλησε στο 13%. Δεν κλείνει αλλά έχει μεταπτώσεις στο ποσοστό. Το έχει πάθει κανείς άλλος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είδες αν ανήκεις σε ελλατωματικη παρτίδα μπαταρίας;

Υπάρχει επίσημη σελίδα της Apple για να το τσεκάρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι 5 μηνών κινητό. Νομίζω ήταν για τις πρώτες παρτίδες αν δε κάνω λάθος. Ίσως μέσω εγγύησης αλλά βρίσκομαι Κρήτη και δεν υπάρχει αντιπροσωπεία. Τι προτείνετε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι 5 μηνών κινητό. Νομίζω ήταν για τις πρώτες παρτίδες αν δε κάνω λάθος. Ίσως μέσω εγγύησης αλλά βρίσκομαι Κρήτη και δεν υπάρχει αντιπροσωπεία. Τι προτείνετε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αρχικά μπορείς να δοκιμάσεις κάποια πράγματα μήπως και δεν έχεις πραγματικά πρόβλημα στην συσκευή αλλά κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα

Εμένα πχ η εφαρμογή instagram μου δημιουργεί τέτοια θέματα στην 10.2 και έχω σβήσει την εφαρμογή. Περιμένω να αναβαθμίσει

 

Μπορείς να δεις μέσα στα στατιστικά της μπαταρίας και να υποψιαστείς για κάποια εφαρμογή που ενώ δεν την δουλεύεις τρώει ενέργεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω αν κι δε νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο εκτός και αν μιλάμε για τόσο κακό γράψιμο της εφαρμογής που δημιουργεί τέτοια θέματα. Τώρα και 30 λεπτά έχει κολλήσει στο 13% με ραδιόφωνο να παίζει και συνεχές σκάλισμα του κινητού. Περίεργα πράγματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω αν κι δε νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο εκτός και αν μιλάμε για τόσο κακό γράψιμο της εφαρμογής που δημιουργεί τέτοια θέματα. Τώρα και 30 λεπτά έχει κολλήσει στο 13% με ραδιόφωνο να παίζει και συνεχές σκάλισμα του κινητού. Περίεργα πράγματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φόρτισε μέχρι 100% να μηδενίσει για σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...