Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς μιλάμε για συγκεκριμένο αριθμό συσκευών .

Όμως , όσα χρήματα έχω δώσει για αγορά της συσκευής εγώ, που είμαι χωρίς σημαντικό πρόβλημα ( με την 10.1.1 ) , έχει δώσει και κάποιος φίλος που είναι στην 10.2 και ταλαιπωρείται με την μπαταρία ή το bluetooth κτλ.

Σαφώς , δεν λέω ότι το ios έγινε android , ( αν θεωρούσα ότι έγινε , θα είχα το HTC 10 στα χέρια μου και όχι το iphone ) αλλά αν συνεχίσει έτσι .. :(

Το σημαντικό είναι ότι η apple αργεί πλέον να διορθώσει τα προβληματα που παρουσιάστηκαν και πολλές φορές δεν αναγνωρίζει τα προβλήματα που δημιουργούνται ...

 

Δεν εχει θεμα η 10.2

Τυχαινει σε καποιες συσκευες πιστευω απο συνδυασμο πραγματων οχι καθε αυτου το λειτουργικο

Εγω ειμαι πολυ καλα παντως με την 10.2 και στατιστικα βγαζω καλα και δεν εχω προβληματα περα απο το instagram που εχει καποια ψιλο bug

 

Αν πας Htc 10 στειλε κανα pm να παμε μαζι. Ειμαι στο παρα τσακ να το παραγγειλω και αν δεν μ αρεσει μετα να το πουλησω. Πολυ φοβαμαι οτι θα ψαχνω να πουλησω το iphone 7 και γι αυτο κανω πισω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει θεμα η 10.2

Τυχαινει σε καποιες συσκευες πιστευω απο συνδυασμο πραγματων οχι καθε αυτου το λειτουργικο

Εγω ειμαι πολυ καλα παντως με την 10.2 και στατιστικα βγαζω καλα και δεν εχω προβληματα περα απο το instagram που εχει καποια ψιλο bug

 

Αν πας Htc 10 στειλε κανα pm να παμε μαζι. Ειμαι στο παρα τσακ να το παραγγειλω και αν δεν μ αρεσει μετα να το πουλησω. Πολυ φοβαμαι οτι θα ψαχνω να πουλησω το iphone 7 και γι αυτο κανω πισω

 

Ok Τάσο θα σε ενημερώσω ,

Tο σκέφτομαι πολύ καιρό τώρα , ίσως αντί να πάω στο iphone 7 , να μείνω με το 6s και με τα χρήματα που θα χρειαζόμουν για αναβάθμιση να αγοράσω απο αγγελίες κάποιο htc 10.. Πάντως για να φύγω τελείως από το ios δεν παίζει , όσες φορές το έκανα , επέστρεψα ....Πόσο μάλλον όταν πλέον υπάρχει mac & ipad στο σπίτι , έχει iphone η σύζυγος , οι φίλοι κτλ ...

Το πιο πιθανό σενάριο είναι αυτό λοιπόν . Πάντως το HTC 10 (το είδα σε κατάστημα Γερμανός ) είναι κορυφαία συσκευή.....

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Ok Τάσο θα σε ενημερώσω ,

Tο σκέφτομαι πολύ καιρό τώρα , ίσως αντί να πάω στο iphone 7 , να μείνω με το 6s και με τα χρήματα που θα χρειαζόμουν για αναβάθμιση να αγοράσω απο αγγελίες κάποιο htc 10.. Πάντως για να φύγω τελείως από το ios δεν παίζει , όσες φορές το έκανα , επέστρεψα ....Πόσο μάλλον όταν πλέον υπάρχει mac & ipad στο σπίτι , έχει iphone η σύζυγος , οι φίλοι κτλ ...

Το πιο πιθανό σενάριο είναι αυτό λοιπόν . Πάντως το HTC 10 (το είδα σε κατάστημα Γερμανός ) είναι κορυφαία συσκευή.....

 

Να φυγεις απο 6s να πας σε 7 γιατι?

Σου λειπει κατι απο το 6s?

Εχει ορισμενες διαφορες αλλα δεν ξερω αν σ ενδιαφερουν.

Ασε κι εγω πολλες φορες πηγα android και σε 2 μερες μετανιωμενος εψαχνα παλι iphone.

Καλα χρυσα αλλα εχει μια ιδιαιτερη απλοτητα το ios που με βολευει(περα απο τα σπαστικα που τα εχουμε αναφερει αρκετες φορες)

Το Htc 10 δεν το εχω βρει πουθενα να το πιασω εστω. Δεν ξερω γιατι. Μηδεν προωθηση απο την εταιρεια. Και τοσο που πουλαει θαυμα ειναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να φυγεις απο 6s να πας σε 7 γιατι?

Σου λειπει κατι απο το 6s?

Εχει ορισμενες διαφορες αλλα δεν ξερω αν σ ενδιαφερουν.

Ασε κι εγω πολλες φορες πηγα android και σε 2 μερες μετανιωμενος εψαχνα παλι iphone.

Καλα χρυσα αλλα εχει μια ιδιαιτερη απλοτητα το ios που με βολευει(περα απο τα σπαστικα που τα εχουμε αναφερει αρκετες φορες)

Το Htc 10 δεν το εχω βρει πουθενα να το πιασω εστω. Δεν ξερω γιατι. Μηδεν προωθηση απο την εταιρεια. Και τοσο που πουλαει θαυμα ειναι

 

Τάσο , το 7άρι , θεωρώ ότι όπως και να το κάνουμε , είναι καλύτερο από το 6s ( ηχεία , αυτονομία , πιο γρήγορο κτλ ).

Αυτός είναι και ο λόγος της αλλαγής ( μαζί με το μικρόβιο της αλλαγής συσκευής - χρώμα κτλ ) , αλλά σίγουρα και το 6s είναι αυτή την στιγμή ακόμη πολύ δυνατή συσκευή.

Αν και off topic , συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιό σου για την ΗΤC. Εγώ κατάφερα και το είδα στο mall & golden hall ( Αθήνα ) , στα αντίστοιχα καταστήματα Γερμανός... Πραγματικά μηδέν προώθηση ..... ( αλλά το sense είναι πιο smooth android ...)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Τάσο , το 7άρι , θεωρώ ότι όπως και να το κάνουμε , είναι καλύτερο από το 6s ( ηχεία , αυτονομία , πιο γρήγορο κτλ ).

Αυτός είναι και ο λόγος της αλλαγής ( μαζί με το μικρόβιο της αλλαγής συσκευής - χρώμα κτλ ) , αλλά σίγουρα και το 6s είναι αυτή την στιγμή ακόμη πολύ δυνατή συσκευή.

Αν και off topic , συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιό σου για την ΗΤC. Εγώ κατάφερα και το είδα στο mall & golden hall ( Αθήνα ) , στα αντίστοιχα καταστήματα Γερμανός... Πραγματικά μηδέν προώθηση ..... ( αλλά το sense είναι πιο smooth android ...)

 

Το 6s το space grey είναι πιο εμφανίσιμο από το 7 black

Ναι όντως έχει καλύτερη αυτονομία το 7

Είναι αδιάβροχο

Έχει 2 ηχεία

Έχει ois στο βίντεο

Έχει καλύτερες κάμερες

Πιο γρήγορο δεν θα το έλεγα. Περίπου στα ίδια είναι

Πιο φωτεινή οθόνη

Αν τα χρειάζεσαι αξίζει. Αλλιώς είναι λίγο πολύ ίδια συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 6s το space grey είναι πιο εμφανίσιμο από το 7 black

Ναι όντως έχει καλύτερη αυτονομία το 7

Είναι αδιάβροχο

Έχει 2 ηχεία

Έχει ois στο βίντεο

Έχει καλύτερες κάμερες

Πιο γρήγορο δεν θα το έλεγα. Περίπου στα ίδια είναι

Πιο φωτεινή οθόνη

Αν τα χρειάζεσαι αξίζει. Αλλιώς είναι λίγο πολύ ίδια συσκευή

 

Ε δεν τα λες και λίγα ....:)

Η αυτονομία , για μένα είναι το πιο σημαντικό...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει νέο iPhone plus, με νέο σχεδιασμό, θα εξετασθεί η μετάβαση σε αυτό. Μέχρι τότε 6s ;) τέλος οι βεβιασμένες και αυθόρμητες κινήσεις, είναι ακριβό το όλο σπορ πλέον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει νέο iPhone plus, με νέο σχεδιασμό, θα εξετασθεί η μετάβαση σε αυτό. Μέχρι τότε 6s ;) τέλος οι βεβιασμένες και αυθόρμητες κινήσεις, είναι ακριβό το όλο σπορ πλέον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν το 6s είχε σταθεροποιητή στο βίντεο δεν πρόκειται να το άλλαζα με τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει νέο iPhone plus, με νέο σχεδιασμό, θα εξετασθεί η μετάβαση σε αυτό. Μέχρι τότε 6s ;) τέλος οι βεβιασμένες και αυθόρμητες κινήσεις, είναι ακριβό το όλο σπορ πλέον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν θα διαφωνήσω...

Υπάρχουν βέβαια αλλαγές μεταξύ 6s / Plus και 7 / plus.

Είναι βέβαια τόσες και σημαντικές ώστε να δικαιολογούν τα 250 + € παραπάνω ?? ( από 6s σε 7άρι )?? Αυτό είναι το θέμα ...

Νέος σχεδιασμός όντως δεν υπάρχει και αυτό το σχέδιο αρχίζει να κουράζει πλέον ....

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω...

Υπάρχουν βέβαια αλλαγές μεταξύ 6s / Plus και 7 / plus.

Είναι βέβαια τόσες και σημαντικές ώστε να δικαιολογούν τα 250 + € παραπάνω ?? ( από 6s σε 7άρι )?? Αυτό είναι το θέμα ...

Νέος σχεδιασμός όντως δεν υπάρχει και αυτό το σχέδιο αρχίζει να κουράζει πλέον ....

 

Το 6s plus είναι ακόμα πιο πλήρες

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω μεταχειρισμένο με επεξεργαστή tsmc

Αν έπαιρνα καινούργιο σίγουρα θα μου τύχαινε με Samsung επεξεργαστή. Καθαρά για λόγους ψυχολογικούς άλλαξα γνώμη και πήγα στο iPhone 7

Το 6s σου είναι με tsmc?

Γιατί αν όχι τότε θα δεις ακόμα μεγαλύτερη διαφορά πηγαίνοντας σε iPhone 7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 6s plus είναι ακόμα πιο πλήρες

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω μεταχειρισμένο με επεξεργαστή tsmc

Αν έπαιρνα καινούργιο σίγουρα θα μου τύχαινε με Samsung επεξεργαστή. Καθαρά για λόγους ψυχολογικούς άλλαξα γνώμη και πήγα στο iPhone 7

Το 6s σου είναι με tsmc?

Γιατί αν όχι τότε θα δεις ακόμα μεγαλύτερη διαφορά πηγαίνοντας σε iPhone 7

 

Τάσο , τόσο το δικό μου το 6s ( αγορασμένο τον Σεπτέβριο ) όσο και της συζύγου τo 6s ( της το αγόρασα το Νοέμβριο) είναι με Samsung:)

Δεν ξέρω αν έιναι τόσο μεγάλη η διαφορά vs tsmc , η ουσία είναι ότι το 7άρι έχει σημαντικές διαφορές .

Το 6s plus είναι πραγματικά πολύ καλό , οθόνη ανάλυση & μέγεθος , ois , αυτονομία κτλ αλλά είναι δυσανάλογα μεγάλο για την οθόνη του .... Δεν το έχω χρησιμοποιήσει , νομίζω ότι θα με κουράσει..

Η ιδανική οθόνη σε μέγεθος ( για να είναι και η συσκευή εύκολη στην χρήση ) είναι η 5,1'' , 5,2 '' θεωρώ..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Τάσο , τόσο το δικό μου το 6s ( αγορασμένο τον Σεπτέβριο ) όσο και της συζύγου τo 6s ( της το αγόρασα το Νοέμβριο) είναι με Samsung:)

Δεν ξέρω αν έιναι τόσο μεγάλη η διαφορά vs tsmc , η ουσία είναι ότι το 7άρι έχει σημαντικές διαφορές .

Το 6s plus είναι πραγματικά πολύ καλό , οθόνη ανάλυση & μέγεθος , ois , αυτονομία κτλ αλλά είναι δυσανάλογα μεγάλο για την οθόνη του .... Δεν το έχω χρησιμοποιήσει , νομίζω ότι θα με κουράσει..

Η ιδανική οθόνη σε μέγεθος ( για να είναι και η συσκευή εύκολη στην χρήση ) είναι η 5,1'' , 5,2 '' θεωρώ..

 

Επειδή διάβασα αρκετά για τους 2 επεξεργαστές οι συσκευές με τον Samsung επεξεργαστή παρουσιάζουν μείωση σε αυτονομία ανάλογα με το ποσό δουλεύεις την συσκευή

Με ελάχιστη χρήση μπορεί η μείωση να είναι της τάξεως του 3-4%. Όσο αυξάνεται η χρήση τόσο η διαφορά αυτή μεγαλώνει.

Στην γυναίκα σου πχ που πιθανόν δεν το δουλεύει τόσο δεν θα φαινόταν τόσο η διαφορά αλλά σε κάποιον που το δουλεύει αρκετά η διαφορά ανεβαίνει πάνω από 10% και ανεβαίνει

Εγώ είδα διαφορά από το 6s στο 7 περίπου 20+%

Εσυ πιστεύω θα δεις μπορεί και 30% χωρίς να παίρνω και όρκο βέβαια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο όλα τα extra του 7 και γω το OIS θα έβαζα πρώτο πρώτο που θα ήθελα, και πιο πολύ το οπτικό του plus. Μη ξεχνάς βέβαια, δεν ειναι μόνο στο βίντεο αλλα και στη φωτογραφία που κάνει τη διαφορά το βράδυ και δε βγαίνουν κουνημένες φωτογραφίες σε τοπία χαμηλού φωτισμού. Τώρα βάζω timer 2 δευτερόλεπτα για να βγουν σταθερές :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα αρκετά για τους 2 επεξεργαστές οι συσκευές με τον Samsung επεξεργαστή παρουσιάζουν μείωση σε αυτονομία ανάλογα με το ποσό δουλεύεις την συσκευή

Με ελάχιστη χρήση μπορεί η μείωση να είναι της τάξεως του 3-4%. Όσο αυξάνεται η χρήση τόσο η διαφορά αυτή μεγαλώνει.

Στην γυναίκα σου πχ που πιθανόν δεν το δουλεύει τόσο δεν θα φαινόταν τόσο η διαφορά αλλά σε κάποιον που το δουλεύει αρκετά η διαφορά ανεβαίνει πάνω από 10% και ανεβαίνει

Εγώ είδα διαφορά από το 6s στο 7 περίπου 20+%

Εσυ πιστεύω θα δεις μπορεί και 30% χωρίς να παίρνω και όρκο βέβαια

 

Αν είναι έτσι Τάσο , με βλέπω να δοκιμάζω το 7άρι σύντομα...

 

Απο όλα τα extra του 7 και γω το OIS θα έβαζα πρώτο πρώτο που θα ήθελα, και πιο πολύ το οπτικό του plus. Μη ξεχνάς βέβαια, δεν ειναι μόνο στο βίντεο αλλα και στη φωτογραφία που κάνει τη διαφορά το βράδυ και δε βγαίνουν κουνημένες φωτογραφίες σε τοπία χαμηλού φωτισμού. Τώρα βάζω timer 2 δευτερόλεπτα για να βγουν σταθερές :)

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Θεωρώ ότι και η καλύτερη αυτονομία είναι πολύ βασικό ..

Όσο αφορά το ois , ναι είναι βελτίωση , αλλά από δείγματα που έχω δει στο interrnet δεν θεωρώ ότι η βελτίωση στις βραδινές είναι τόσο μεγάλη.. Σε σχέση με τον ανταγωνισμό δε ( G5 , HTC 10 , S7 κλ) , θεωρώ ότι εξακολουθεί να απέχει αρκετά..

Edited by Montoya_f1
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι Τάσο , με βλέπω να δοκιμάζω το 7άρι σύντομα...

 

 

 

Θεωρώ ότι και η καλύτερη αυτονομία είναι πολύ βασικό ..

Όσο αφορά το ois , ναι είναι βελτίωση , αλλά από δείγματα που έχω δει στο interrnet δεν θεωρώ ότι η βελτίωση στις βραδινές είναι τόσο μεγάλη.. Σε σχέση με τον ανταγωνισμό δε ( G5 , HTC 10 , S7 κλ) , θεωρώ ότι εξακολουθεί να απέχει αρκετά..

 

Σε βίντεο το iPhone είναι αρκετά μπροστά. Έχω δει αρκετά συγκριτικά σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές

Τώρα για βραδινές φωτογραφίες εμένα μου αρκεί. Μερικές που έβγαλα μέσα σε μαγαζί με παράξενο φωτισμό και φωτορυθμικά μια χαρά βγήκαν

 

Ειδικά η selfie του iPhone δίνει πραγματικό χαρακτήρα στα πρόσωπα. S7 και G4 που δοκίμασα στο ίδιο ακριβώς σημείο κάνουν τα πρόσωπα των ανθρώπων παράξενα.

Η πιο φυσική κάμερα είναι του iPhone και από παλαιότερα μοντέλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε βίντεο το iPhone είναι αρκετά μπροστά. Έχω δει αρκετά συγκριτικά σε σχέση με τις υπόλοιπες συσκευές

 

Σε Video , το 7άρι εννοείς Τάσο ??

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Σε Video , το 7άρι εννοείς Τάσο ??

 

Ναι σε βίντεο το 7 είναι ανώτερο από τα υπόλοιπα. Και από θέμα ποιότητας και από θέμα frame και από σταθεροποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε τη μαρκα του επεξεργαστη; να την βαλω την 10.2.1 ή να μεινω με την 10.2 ? προβλημα τωρα εχω μονο με ΒΤ ακουστικο και με το σημα στον τηλεφωνητη...Χρηση 2 ωρες αναμονη 95 ωρες... μπαταρια στο 47% λέει.... γενικα δεν εχω αλλα προβληαμτα αλλα να πω και την αλήθεια δε το πολυπαιζω...μονο τηλεφωνο σκυπε και facetime

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε τη μαρκα του επεξεργαστη; να την βαλω την 10.2.1 ή να μεινω με την 10.2 ? προβλημα τωρα εχω μονο με ΒΤ ακουστικο και με το σημα στον τηλεφωνητη...Χρηση 2 ωρες αναμονη 95 ωρες... μπαταρια στο 47% λέει.... γενικα δεν εχω αλλα προβληαμτα αλλα να πω και την αλήθεια δε το πολυπαιζω...μονο τηλεφωνο σκυπε και facetime

 

Δεν το δουλεύεις και πολύ

Μείνε όπως είσαι

Αν γράψεις στο google iPhone 6s tsmc Samsung θα δεις τον τρόπο

Μια εφαρμογή θα κανεις εγκατάσταση και λέει μέσα τι και πως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε βίντεο το 7 είναι ανώτερο από τα υπόλοιπα. Και από θέμα ποιότητας και από θέμα frame και από σταθεροποίηση

 

Ok , με βλέπω για 7άρι σύντομα ...:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε τη μαρκα του επεξεργαστη; να την βαλω την 10.2.1 ή να μεινω με την 10.2 ? προβλημα τωρα εχω μονο με ΒΤ ακουστικο και με το σημα στον τηλεφωνητη...Χρηση 2 ωρες αναμονη 95 ωρες... μπαταρια στο 47% λέει.... γενικα δεν εχω αλλα προβληαμτα αλλα να πω και την αλήθεια δε το πολυπαιζω...μονο τηλεφωνο σκυπε και facetime

 

Εγώ που την έκανα δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που βάλαμε το ios 10, όταν πάμε να τραβήξουμε βίντεο, εμφανίζεται ένα...σα μαύρο πέπλο λες και κατεβάζει την έκθεση.

Έχει διορθωθεί αυτό στη νέα αναβάθμιση;

 

Είναι πολύ ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έκανα δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

 

δηλαδη πριν δεν ειχες προβλήματα ή τα ίδια προβλήματα πριν και μετά; ή καθόλου προβλήματα γενικά;το 6s εχεις σωστα;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...