Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

χτες το T719 της κοπέλας μου έκλεισε ενώ έκανε απλό browsing. Έκτοτε δεν έχουμε καταφέρει να το ανοίξουμε, και έχει καταλήξει να κολλάει στο Samsung logo. Με recovery boot του έκανα wipe cache partition και τελικά factory reset, αλλά δυστυχώς δεν βοήθησαν.

 

Καθότι εντός εγγύησης (αγορά τον περασμένο Μάιο από phonegallery.gr) μίλησα με τη Samsung, και μου είπαν να το πάω στο σέρβις. Σκέφτομαι να το πάω αύριο στην omnitech (Γέρακα), γιατί είναι κοντά στη δουλειά μου.

 

Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία ή κάποιο άλλη συμβουλή που θα βοήθαγε, θα ήταν παραπάνω από ευπρόσδεκτη!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Η συμβουλή μου είναι να το πας στην smartek στο Χαϊδάρι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ tsiglas, κι εγώ το σκεφτόμουν, απλά μου πέφτει λίγο πιο μακρυά. Μάλλον όμως είναι πιο αξιόπιστη επιλογή, οπότε μάλλον θα κάνω τον κόπο.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ tsiglas, κι εγώ το σκεφτόμουν, απλά μου πέφτει λίγο πιο μακρυά. Μάλλον όμως είναι πιο αξιόπιστη επιλογή, οπότε μάλλον θα κάνω τον κόπο.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Πιστεψε με δεν θα χασεις περισσοτερο χρονο....ισα ίσα που μπορεί να κερδίσεις και κάνα 5,6 μέρες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το πήγα smarttec, και μου αλλάξανε μητρική εντός της μέρας. Ελπίζω η καινούρια να αποδειχτεί μακροβιότερη :-)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είσαι.Εκτος κι αν είσαι τόσο γκαντεμης αλλα το δυο στα δυο σε μητρική δεν το εχω ξανακούσει.Μονο σε νοτε 4...

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το πήγα smarttec, και μου αλλάξανε μητρική εντός της μέρας. Ελπίζω η καινούρια να αποδειχτεί μακροβιότερη :-)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Μία χαρά θα είσαι.... Και εγώ να πω την αλήθεια όταν το πήρα το άνοιξα έκανα την αναβάθμιση σε 7 και μετά την επανάκινηση δεν ξανά άνοιξε ποτέ.... Μιλάμε για συσκευή 2 ωρών... Και φυσικά μου την αλλαξαν την Ίδια μέρα..DOA....Απο τότε όλα Τέλεια..... Φτου φτου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη βγάζετε με την 7.0?

Με το T719 είμαι γύρω στο 6ωρο με 2 ημέρες χρήσης, αλλά σαν να είναι μικρότερη η αυτονομία σε σχέση με παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη βγάζετε με την 7.0?

Με το T719 είμαι γύρω στο 6ωρο με 2 ημέρες χρήσης, αλλά σαν να είναι μικρότερη η αυτονομία σε σχέση με παλαιότερα.

 

Να σού πω την αλήθεια το εχω Από τον Αύγουστο και δεν το εχω κοιτάξει μπορεί και ποτέ....και η αλήθεια είναι ότι το λιώνω σπίτι....ενω με το NOTE 8 έχουμε φάει τα λυσακα μας......:wacko:

Τώρα είμαι στο 50% αν το θυμηθώ θα κοιτάξω να σου πω.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη βγάζετε με την 7.0?

Με το T719 είμαι γύρω στο 6ωρο με 2 ημέρες χρήσης, αλλά σαν να είναι μικρότερη η αυτονομία σε σχέση με παλαιότερα.

 

Από 7 ++ με την 6 τώρα είμαι 5,5 με 6 ώρες.. Σαφώς χειρότερα τα πραγματα

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Από 7 ++ με την 6 τώρα είμαι 5,5 με 6 ώρες.. Σαφώς χειρότερα τα πραγματα

 

Ναι και εγώ μια από τα ίδια.... Μαξίμουμ 5,5 ώρες μόνο με WiFi αλλά και με ενεργή σιμ μέσα την οποία δεν χειρίζομαι καθόλου ούτε για 4g... Απλά την έχω μέσα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεγάλο το ξενερωμα με τις ειδοποιήσεις... Ότι και αν έχω δοκιμάσει δεν έχω βρει λύση αν και πλέον από ότι έχω καταλάβει το μόνο που συμβαίνει είναι μόλις απενεργοποιηθει η οθόνη μετά από 10 λεπτά περίπου κλείνει και το WiFi με αποτέλεσμα να μην έρχεται τίποτα μέχρι να ξανά ανάψω την οθόνη... Εννοείται ότι έχω βάλει να μένει πάντα ενεργώ το wifi όπως και παραβλέψεις βελτιστοποιησεων μπαταρίας στα app που με ενδιαφέρουν, δεν χρησιμοποιώ καμία εξοικονόμηση και δεν έχω βάλει εφαρμογές που με ενδιαφέρουν σε αδράνεια αλλά αντίθετα να μην παρακολουθουντε ποτέ.... Μόλις περάσει το δεκάλεπτο δεν έρχεται τίποτα (mail, social Media κτλ)

Σήμερα κατέβαζα από μtorent και μου έβγαλε την ψυχή... Μόλις το ξέχναγα και πέρναγε κάνα 10λεπτο άνοιγα την οθόνη και έβλεπα την ταχύτητα download στο μηδέν και αμεσως ξεκινούσε να ξανά ανεβάζει.... Το ίδιο και με ponydroid που κατεβάζω από easybytez.... Αυτό μου έχει δώσει το συμπέρασμα ότι μάλλον δεν σταματάνε να έρχονται οι ειδοποιήσεις αλλά σταματάει για κάποιο λόγο το WiFi...

Κρίμα όμως γιατί το έχω βολευτεί αφάνταστα αλλά υπάρχουν στιγμές που με εκνευρίζει.... Άσε που από ότι έχω καταλάβει μόνο εγώ έχω θέματα με ειδοποιήσεις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι, συμβαίνει και με μένα, απλώς κάνει του κεφαλιού του. Άλλοτε το ακούω και καταλαβαίνω ότι έχω μέιλ, άλλοτε το ανοίγω μετά από ώρες και μου έρχεται η ειδοποίηση σε μισό λεπτό, για μέιλ που έχει αφιχθεί εδώ και ώρες.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεγάλο το ξενερωμα με τις ειδοποιήσεις... Ότι και αν έχω δοκιμάσει δεν έχω βρει λύση αν και πλέον από ότι έχω καταλάβει το μόνο που συμβαίνει είναι μόλις απενεργοποιηθει η οθόνη μετά από 10 λεπτά περίπου κλείνει και το WiFi με αποτέλεσμα να μην έρχεται τίποτα μέχρι να ξανά ανάψω την οθόνη... Εννοείται ότι έχω βάλει να μένει πάντα ενεργώ το wifi όπως και παραβλέψεις βελτιστοποιησεων μπαταρίας στα app που με ενδιαφέρουν, δεν χρησιμοποιώ καμία εξοικονόμηση και δεν έχω βάλει εφαρμογές που με ενδιαφέρουν σε αδράνεια αλλά αντίθετα να μην παρακολουθουντε ποτέ.... Μόλις περάσει το δεκάλεπτο δεν έρχεται τίποτα (mail, social Media κτλ)

Σήμερα κατέβαζα από μtorent και μου έβγαλε την ψυχή... Μόλις το ξέχναγα και πέρναγε κάνα 10λεπτο άνοιγα την οθόνη και έβλεπα την ταχύτητα download στο μηδέν και αμεσως ξεκινούσε να ξανά ανεβάζει.... Το ίδιο και με ponydroid που κατεβάζω από easybytez.... Αυτό μου έχει δώσει το συμπέρασμα ότι μάλλον δεν σταματάνε να έρχονται οι ειδοποιήσεις αλλά σταματάει για κάποιο λόγο το WiFi...

Κρίμα όμως γιατί το έχω βολευτεί αφάνταστα αλλά υπάρχουν στιγμές που με εκνευρίζει.... Άσε που από ότι έχω καταλάβει μόνο εγώ έχω θέματα με ειδοποιήσεις....

Κωστα, το πηρα καινουριο (tab s2 4g) για τριτη φορα (σε νορμαλ τιμη) κι αυτή τη φορα θα μεινει. Κριμα να μη βγαλουν διαδοχο του εκει στη σαμμυ...

Link to comment
Share on other sites

Απο την αναβάθμιση είναι η αλήθεια ότι δεν είναι και καμία διαφορά....

Πάντως το Android 7 δεν είναι το forte του S2. Όχι ότι είναι κακό μια χαρά πάει απλά με το 6 νομίζω ήταν εμφανώς καλύτερο..

Περιμένουμε το 8 λοιπόν!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Μόλις παρέλαβα το S2. Να πάω κατευθείαν για αναβάθμιση σε 7 ή να κάτσω στο ΜΜ; Αν ναι, μετά την αναβάθμιση κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή δεν χρειάζεται αφού είναι νέο;
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς να κάνεις αναβάθμιση. Επαναφορά, κατόπιν κάνουν οι περισσότεροι. Εγώ είχα κάνει.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχω διαβασει ολο το νημα. Καποιος κατοχος να επιβεβαιωσει οτι τα cosmote branded (δηλαδη αγορα απο Γερμανο, Cosmote) εχουν λαβει κανονικα τη nougat (T719 μοντελο) ? Δεν εχω καταφερει να βρω στο διαδικτυο αν κι αυτα ερχονται με EUR rom ή σεταρισμενη απο cosmote (COT)...

Ευχαριστω

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχω διαβασει ολο το νημα. Καποιος κατοχος να επιβεβαιωσει οτι τα cosmote branded (δηλαδη αγορα απο Γερμανο, Cosmote) εχουν λαβει κανονικα τη nougat (T719 μοντελο) ? Δεν εχω καταφερει να βρω στο διαδικτυο αν κι αυτα ερχονται με EUR rom ή σεταρισμενη απο cosmote (COT)...

Ευχαριστω

 

Έχω στη διαθεση μου 3 ταμπλετ Τ719 από Cosmote και 1) Έχουν πάρει και τα 3 την τελευταία αναβάθμιση σε nugat με την καινούρια ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου 2017 και 2) Παρόλο που είναι όλα από Cosmoge κανένα απο τα 3 ΔΕΝ είναι branded της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στη διαθεση μου 3 ταμπλετ Τ719 από Cosmote και 1) Έχουν πάρει και τα 3 την τελευταία αναβάθμιση σε nugat με την καινούρια ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου 2017 και 2) Παρόλο που είναι όλα από Cosmoge κανένα απο τα 3 ΔΕΝ είναι branded της Cosmote.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε, καθώς δε βρήκα στο Samsung updates cosmote rom για το Τ719, υποθέτω πως και αυτά της cosmote φοράνε την ίδια έκδοση EUR, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε, καθώς δε βρήκα στο Samsung updates cosmote rom για το Τ719, υποθέτω πως και αυτά της cosmote φοράνε την ίδια έκδοση EUR, σωστα;

Λογικα ναι....και στα 3 είναι η καθαρή Ελληνικη ρομ της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.! Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το ταμπλετ. Το τελευταίο καιρο μολις η μπαταρια πεσει κατω απο το 30% το ταμπλετ αρχιζει και αναβοσβήνει. Ανοιγει για λιγα δευτερόλεπτα και μετα ξανασβηνει και μπουταρει. Ο μονος τροπος να σταματησει να το κανειβαυτο ειναι να το βαλω να φορτισει για να ανεβει η σταθμη. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει; το ταμπλετ ειναι η εκδοση του 2016 wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.! Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το ταμπλετ. Το τελευταίο καιρο μολις η μπαταρια πεσει κατω απο το 30% το ταμπλετ αρχιζει και αναβοσβήνει. Ανοιγει για λιγα δευτερόλεπτα και μετα ξανασβηνει και μπουταρει. Ο μονος τροπος να σταματησει να το κανειβαυτο ειναι να το βαλω να φορτισει για να ανεβει η σταθμη. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει; το ταμπλετ ειναι η εκδοση του 2016 wifi.

Στανταράκι μπαταρία φίλε μου 100%

Πάρε και την Samsung για επιβεβαίωση αν και το ίδιο θα σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αν εχει καποιος spare θηκη ή/και tempered glass που διατιθεται να πουλησει, ας μου στειλει ενα μηνυμα. θενκς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...