Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ρχω παθει αρκετες φορες,εσβηνα τα αποτυπωματα και τα ξαναπερνουσα και ηταν οκ,μετα απο συμβουλη περασα το ιδιο δαχτυλο 2 φιρες και εγινε ακομα καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως αναφέρω έχω περάσει τον αντίχειρα μου 2 φορές. Το πρόβλημα είναι κυρίως στο πρώτο wake up της συσκευής μετά από κάποιες ώρες αδράνειας, μετά λειτουργεί πολύ καλύτερα όχι άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω έχω περάσει τον αντίχειρα μου 2 φορές. Το πρόβλημα είναι κυρίως στο πρώτο wake up της συσκευής μετά από κάποιες ώρες αδράνειας, μετά λειτουργεί πολύ καλύτερα όχι άψογα.

Sorry με διεφυγε,δεν δομιμαζεις να σβησεις ολα και να περάσεις μονο τον αντιχειρα 2 φορες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όσο και εάν φαίνεται περίεργο άλλαξα την σειρά που δηλωνα τα δακτυλικά αποτυπώματα. Πάντα δήλωνα πρώτα το δεξί χέρι και μετά το αριστερό. Τώρα στο 1ο δακτυλικό δήλωσα το αριστερό και μετά το δεξί. Θα δείξει, ίσως είναι τυχαίο.
Link to comment
Share on other sites

Τα reset είναι πλέον ανώδυνα και γρήγορα. Μερικές φωτογραφίες μεταφέρεις στην κάρτα, άντε και μερικά κείμενα, και είσαι έτοιμος. Και μετά το reset σε λιγότερο από μισή / μια ώρα έχεις όλες τις εφαρμογές σου με τις ρυθμίσεις σου.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος (σχεδον) και εγώ ενός tab s2 lte από kaiser αλλά και πολύ άτυχος... Η αγορά έγινε σήμερα πριν 3 ώρες. Ενεργοποίησα την συσκευη ήταν με Android 6.0.1 κατέβασε το Update ξεκίνησε η εγκατάσταση (είχε μπαταρία 42%) και κάπου εκεί που έφτιαχνα καφέ το βρήκα κλειστό και ούτε ανοίγει ούτε φορτίζει... Δοκίμασα διάφορους συνδυασμους πληκτρων μπας και μπει σε recovery κτλ αλλά τίποτα.... Ξενέρωσα..

Πήρα τηλέφωνο στο kaiser και μου είπαν να πάω το απόγευμα από εκεί να το δουν και μάλλον θα πάει σέρβις για έλεγχο.. Εννοείται ότι θα ζητήσω DOA αλλά το πήρα για τις διακοπές μου που ξεκινούν μεθαύριο την Κυριακή αλλά βλέπω να το έχω μετά απο αυτές και πραγματικά θέλω να το πετάξω απ το παράθυρο και να πάρω άλλο.... Δεν ξεκίνησε καλά η άδεια μου.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προφανως την ωρα που εκανε το update ξεμεινε απο μπαταρια και δεν την ολοκληρωσε με αποτελεσμα να μην εχει ρομ να μπουταρει τωρα.

Πρεπει να κατεβασεις την ρομ εσυ και να την φλασαρεις μονος σου.

Ειναι σχετικα απλη η διαδικασια αλλα δεν μπορω να σου κανω αυτη την στιγμη copy paste την διαδικασια.

Μην αγχωνεσαι παντως μια χαρα θα το παρεις στις διακοπες σου αρκει να εχεις εναν υπολογιστη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προφανως την ωρα που εκανε το update ξεμεινε απο μπαταρια και δεν την ολοκληρωσε με αποτελεσμα να μην εχει ρομ να μπουταρει τωρα.

Πρεπει να κατεβασεις την ρομ εσυ και να την φλασαρεις μονος σου.

Ειναι σχετικα απλη η διαδικασια αλλα δεν μπορω να σου κανω αυτη την στιγμη copy paste την διαδικασια.

Μην αγχωνεσαι παντως μια χαρα θα το παρεις στις διακοπες σου αρκει να εχεις εναν υπολογιστη.

 

Μπα η συσκευή έγινε DOA κατευθείαν... Μίλησα με smartec μιας και το Tablet ήταν απολυτός νεκρό ούτε σε υπολογιστή το έβλεπε ούτε πουθενά για να φλασαρεις ξανά ρομ με Odin κτλ...

Ευτυχώς το καινούργιο λειτουργεί τέλεια... Μπράβο στο kaiser (3ης Σεπτέμβριου) για το aftersalle service του....

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια ερώτηση, έχω το Τ719Ν αν βάλω θήκη & Tempered glass για το Τ715 ταιριάζουν?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 5 μέρες έχω πάρει ένα s2 T819.

Πως μπορώ να βγάλω screen shot ; πατάω το κουμπι της έντασης και το power μαζί και δεν βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 5 μέρες έχω πάρει ένα s2 T819.

Πως μπορώ να βγάλω screen shot ; πατάω το κουμπι της έντασης και το power μαζί και δεν βγάζει

 

Ναι είναι λίγο διαφορετικό... Power button & central menu button ή advance setting - palm swipe http://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00042949/

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι τις τελευταίες μέρες έχω θέμα με την άφιξη των ειδοποιήσεων τουλάχιστον από το stock mail app.

Δηλαδή έρχεται ένα μέιλ στον Gmail λογαριασμό μου χτυπάει στο S8+ Αλλά στο tab s2 δεν έρχεται ποτέ εκτός και αν ενεργοποιήσω την οθόνη το βλέπω μετά από 10-15 δευτερόλεπτα.... Αυτό συμβαίνει πάντα όταν όμως η συσκευή έχει μπει σε deep sleep (doze mode) δηλαδή όταν δεν την χρησιμοποιώ για αρκετή ώρα περισσότερη από 30 λεπτά χωρίς να λάβω τίποτα... Εννοείται ότι το stock mail app μιας και είναι εφαρμογή συστήματος δεν υπάρχει καν στις λίστες με "αδράνεια εφαρμογών" ή βελτιστοποιηση μπαταρίας...

Το έχει παρατηρήσει άλλος ή ειμαι ο μόνος? Να πω την αλήθεια νομίζω ότι στην αρχή (πριν 7 μέρες που το πήρα) λειτουργούσε σωστά και άρχισε να μου το κάνει πριν 2 μέρες... Το μοναδικό καινούργιο app που πέρασα είναι το" screen off & lock" που με αυτό απενεργοποιώ την οθόνη χωρίς να πατάω το power button... Λέτε να μου την κάνει αυτό?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απίθανο να στο κάνει η εφαρμογή αυτή. Αν έχεις Nova launcher δεν δοκιμάζεις την παρόμοια λειτουργία με το double tap του;

Σε εμένα η ειδοποίηση στο gmail του S2 έρχεται πριν εμφανιστεί στο gmail που έχω ανοικτό στον chrome του desktop.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απίθανο να στο κάνει η εφαρμογή αυτή. Αν έχεις Nova launcher δεν δοκιμάζεις την παρόμοια λειτουργία με το double tap του;

Σε εμένα η ειδοποίηση στο gmail του S2 έρχεται πριν εμφανιστεί στο gmail που έχω ανοικτό στον chrome του desktop.

 

Το πρόγραμμα το έσβησα έκανα και εκκαθάριση cashe και εξακολουθεί να μου το κάνει... Ήρθε μέιλ 23.15 στο S8+ (το μέιλ ειδοποίησης της δικής σου απάντησης που έγραψες) και στο tab s2 ήρθε στις 23.45 μισή ώρα μετά.... Και μάλιστα γραφή ότι το μέιλ στάλθηκε 23.15 αλλά ο τελευταίος συγχρονισμός έγινε στις 23.45.... Αντε τώρα να βρεις άκρη...θα κάνω άλλη μια δοκιμή να ξανα ορίσω το Gmail αυτόματα - push να δω αν στρώση... Μετά εκκαθάριση το mail app... Και βλέπουμε...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας τις ρυθμίσεις στο Settings -> App Notifications είναι ενεργοποιημένο το Allow notifications και στο On lock screen έχω Show content.

Στα αναφέρω μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας τις ρυθμίσεις στο Settings -> App Notifications είναι ενεργοποιημένο το Allow notifications και στο On lock screen έχω Show content.

Στα αναφέρω μπας και...

 

Ναι αυτά έχουν γίνει απ το ξεκίνημα...

Έκανα εκκαθάριση του mail app και σε δοκιμή μετά από 2,5 ώρες αδράνειας ήρθε το mail ακαριαία... Στην δεύτερη δοκιμή και ενώ είχε μείνει ολόκληρο το βράδυ σε αδράνεια το mail ήρθε στο s8+ και μετά από καμιά 30 δευτερόλεπτα ήρθε και στο Tablet...

Μένει τώρα να φάει αρκετές δοκιμές και βλέπουμε.

Edit: σε αδράνεια 30 λεπτά το μέιλ πάλι δεν ήρθε ενώ το περίμενα 5 λεπτά... Πάει για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων... Και πως το Βαριέμαι... Μου θύμισε τις καλές εποχές με το Mate 8 & το Mate 9

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έρχεται ένα μέιλ στον Gmail λογαριασμό μου χτυπάει στο S8+ Αλλά στο tab s2 δεν έρχεται ποτέ εκτός και αν ενεργοποιήσω την οθόνη το βλέπω μετά από 10-15 δευτερόλεπτα....

 

Ναι, συμβαίνει και σε μένα αυτό. Δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία, αλλά πράγματι, ενώ τα "τικ" της άφιξης ακούγονται κανονικά στο κινητό στη διάρκεια της νύχτας, στην ταμπλέτα υπάρχει υστέρηση. Το πρωί ανοίγοντας πρώτη φορά την οθόνη => καμία ειδοποίηση και σχεδόν αστραπιαία εμφανίζονται όλες μαζί.

 

Δεν πιστεύω ότι θα φτιάξει με την επαναφορά, πάντως.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλά που επιβεβαιωνεις και εσύ.... Έχω δοκιμάσει τα πάντα από χθες... Έσβησα όλα τα περίεργα προγράμματα (glimpse notification, screen off & lock, notification bar down) καθάρισα cache, εκκαθάριση 2 φορές στο mail app... Τίποτα μια από τα ίδια... Μόνο η επαναφορά μου έχει μείνει αλλά αν μου λες και εσύ ότι έτσι λειτουργεί τότε να μην την κάνω και στήνω πάλι από το μηδέν... Αν και φίλος από πάνω λέει ότι δεν έχει τέτοιο θέμα.... Τι να πω...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κανενα θεμα με την μαμα εφαρμογη mail.Σκανε μαζι σε s7 edge και tab s2.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κανενα θεμα με την μαμα εφαρμογη mail.Σκανε μαζι σε s7 edge και tab s2.

 

Τι να πω 4 μέρες ασχολούμαι με αυτό το θέμα... Ψάχνω να βρω τι το προκαλεί... Μόλις μείνει η συσκευή 20 λεπτά (πολλές φορές και λιγότερο) χωρίς να έρθει τίποτα μετά δεν έρχεται κανένα μέιλ ενώ χτυπάει ακαριαία στο s8+.... και όταν θα ενεργοποιήσω την οθόνη... τσουυυυπ εμφανίζεται... Μου θυμίζει το Mate 8 & το Mate 9 στις αρχές τους με τα προβλήματα ειδοποιήσεων... Αν και εδώ νομίζω ότι συμβαίνει μόνο με το mail app αν και δεν έχω τσεκάρει αναλυτικά. Όχι τίποτα άλλο αλλά βαριέμαι υπερβολικά να το ξανά στήσω από το μηδέν...χθες έκλεισα εβδομάδα μαζί του. Πάντως τις πρώτες μέρες λειτουργούσε σωστά ή τουλάχιστον όχι τόσο χάλια....θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα app (messager, Viber κτλ) και βλέπουμε....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω 4 μέρες ασχολούμαι με αυτό το θέμα... Ψάχνω να βρω τι το προκαλεί... Μόλις μείνει η συσκευή 20 λεπτά (πολλές φορές και λιγότερο) χωρίς να έρθει τίποτα μετά δεν έρχεται κανένα μέιλ ενώ χτυπάει ακαριαία στο s8+.... και όταν θα ενεργοποιήσω την οθόνη... τσουυυυπ εμφανίζεται... Μου θυμίζει το Mate 8 & το Mate 9 στις αρχές τους με τα προβλήματα ειδοποιήσεων... Αν και εδώ νομίζω ότι συμβαίνει μόνο με το mail app αν και δεν έχω τσεκάρει αναλυτικά. Όχι τίποτα άλλο αλλά βαριέμαι υπερβολικά να το ξανά στήσω από το μηδέν...χθες έκλεισα εβδομάδα μαζί του. Πάντως τις πρώτες μέρες λειτουργούσε σωστά ή τουλάχιστον όχι τόσο χάλια....θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα app (messager, Viber κτλ) και βλέπουμε....

Καλησπέρα

Το tablet είναι με Data ή μόνο wifi? Εάν συνδέεται μόνο με Wi-Fi τότε ισως δεν μένει συνδεδεμένο για συγχρονισμό. Κάνεις χρήση του της εφαρμογής του τάμπλετ η gmail? Δες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού google. Κάνεις χρήση άλλων εφαρμογών google όπως calender Google photos? Συγχρονιζουν αυτές? Έχει την ίδια συμπεριφορά κατα την φόρτιση?

Edited by awueu
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει ότι μιλούσες για τη stock mail app. Αυτή δεν την έχω ενεργοποιήσει καν. Όταν είπα «το κάνει και εμένα» εννοούσα με τη gmail εφαρμογή.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...