Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας και απο μένα, ευτυχής κάτοχος και εγώ ενός Samsung Galaxy Tab S2 T719 8.0 4G LTE,θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την επιλογή Samsung Book Cover,είναι προφανές ότι υπάρχουν Wi-Fi και LTE versions, διάβασα πιο πίσω στο νήμα ότι η διαφορά είναι μία σχισμή, πια είναι η χρησιμότητα της ή τι χάνω αν επιλέξω Wi-Fi version επειδή δεν βρίσκω LTE!
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

"Καλημέρα σας και απο μένα, ευτυχής κάτοχος και εγώ ενός Samsung Galaxy Tab S2 T719 8.0 4G LTE,θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την επιλογή Samsung Book Cover,είναι προφανές ότι υπάρχουν Wi-Fi και LTE versions, διάβασα πιο πίσω στο νήμα ότι η διαφορά είναι μία σχισμή, πια είναι η χρησιμότητα της ή τι χάνω αν επιλέξω Wi-Fi version επειδή δεν βρίσκω LTE!"

 

Νομίζω ότι είναι μια σχισμή στο μπροστά μέρος της θηκης στο ύψος του πάνω ηχειου στο logo της Samsung. Έχω δει φώτο με θήκες που δεν έχουν τη σχισμή ενώ η δική μου την έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως για χρήση ως τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.! Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το ταμπλετ. Το τελευταίο καιρο μολις η μπαταρια πεσει κατω απο το 30% το ταμπλετ αρχιζει και αναβοσβήνει. Ανοιγει για λιγα δευτερόλεπτα και μετα ξανασβηνει και μπουταρει. Ο μονος τροπος να σταματησει να το κανειβαυτο ειναι να το βαλω να φορτισει για να ανεβει η σταθμη. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει; το ταμπλετ ειναι η εκδοση του 2016 wifi.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα... Όταν θα γίνει ανυπόφορο θα πάω να βάλω μια μπαταρία...:(:(:(

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενώ έχω ενεργοποιήσει την λήψη με κίνηση παλάμης για screenshot δεν γίνονται λήψεις παρά μόνο με τα buttons(power & home)!

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση;

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά, όντως δεν είχα σωστή επαφή του χεριού με την οθόνη!
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Έχω το T813 και πήρε 2 αναβαθμίσεις σε 10 μέρες! Και οι 2 είχαν μέγεθος περίπου 380MB! Η έκδοση android παρέμεινε σε 7.0!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αλλάξω το ipad mini που έχω εδώ και μερικά χρόνια με το S2 (8) γιατί έχει αρχίσει να κάνει "νερά". Με προβληματίζει ότι το S2 είναι από το 2016 αλλά δεν βλέπω άλλες προτάσεις σε αυτή την διάσταση (έως 8 in). Ποία είναι η γνώμη σας, αξίζει η αλλαγή; Υπάρχει μια προσφορά στα 365€ που μου κλείνει έντονα το μάτι....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αλλάξω το ipad mini που έχω εδώ και μερικά χρόνια με το S2 (8) γιατί έχει αρχίσει να κάνει "νερά". Με προβληματίζει ότι το S2 είναι από το 2016 αλλά δεν βλέπω άλλες προτάσεις σε αυτή την διάσταση (έως 8 in). Ποία είναι η γνώμη σας, αξίζει η αλλαγή; Υπάρχει μια προσφορά στα 365€ που μου κλείνει έντονα το μάτι....

 

Με κλειστα τα ματια και εγω το ιδιο εκανα ;)

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστα τα ματια και εγω το ιδιο εκανα ;)

 

Ευχαριστώ. Έφυγε ήδη η παραγγελία. Είναι η πρώτη συσκευή της samsung, ελπίζω να τα πάμε καλά μαζί... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αλλάξω το ipad mini που έχω εδώ και μερικά χρόνια με το S2 (8) γιατί έχει αρχίσει να κάνει "νερά". Με προβληματίζει ότι το S2 είναι από το 2016 αλλά δεν βλέπω άλλες προτάσεις σε αυτή την διάσταση (έως 8 in). Ποία είναι η γνώμη σας, αξίζει η αλλαγή; Υπάρχει μια προσφορά στα 365€ που μου κλείνει έντονα το μάτι....

 

ποιο μινι εχεις;αν εχεις το μινι 1 τοτε οκ.αν εχεις απο το retina και μετα θελει σκεψη.ειναι 2 εντελως διαφορετικα μηχανακια.περα απο τις προφανεις διαφορες στο λειτουργικο η αναμονη στο standby μεταξυ τους ειναι χαωδης.μονο αν κλεισεις εντελως το s2 θα εχεις μπαταρια.αν το κλεισεις εντελως ακομη και μετα απο καιρο εχεις πολυ μπαταρια.κατα τα αλλα το s2 κανει τα παντα ιδιως αν παρεις το lte που κανει κλησεις και μυνηματα.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ποιο μινι εχεις;αν εχεις το μινι 1 τοτε οκ.αν εχεις απο το retina και μετα θελει σκεψη.ειναι 2 εντελως διαφορετικα μηχανακια.περα απο τις προφανεις διαφορες στο λειτουργικο η αναμονη στο standby μεταξυ τους ειναι χαωδης.μονο αν κλεισεις εντελως το s2 θα εχεις μπαταρια.αν το κλεισεις εντελως ακομη και μετα απο καιρο εχεις πολυ μπαταρια.κατα τα αλλα το s2 κανει τα παντα ιδιως αν παρεις το lte που κανει κλησεις και μυνηματα.

 

Ναι το πρώτο έχω και μου κάνει νερά, ενώ δεν είχε mobile (3G/LTE). Γενικά ήμουν πολύ ικανοποιημένος από το μικρό και παλιό μηλαράκι, αλλά ήθελα να έχω και 3G/LTE σε αυτές τις διαστάσεις. Το ipad mini είναι ακριβό (ιδίως για συσκευή 2ετίας) οπότε μάλλον ήταν μονόδρομος η επιλογή μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρώτο έχω και μου κάνει νερά, ενώ δεν είχε mobile (3G/LTE). Γενικά ήμουν πολύ ικανοποιημένος από το μικρό και παλιό μηλαράκι, αλλά ήθελα να έχω και 3G/LTE σε αυτές τις διαστάσεις. Το ipad mini είναι ακριβό (ιδίως για συσκευή 2ετίας) οπότε μάλλον ήταν μονόδρομος η επιλογή μου.

 

οκ τοτε το σ2 ιδιως αν ειναι το lte θα το ευχαριστηθεις.η οθονη του ειναι αψογη και γενικως ειναι πληρες.δυστυχως αρχιζουν και λιγοστευουν οι επιλογες σε 8".

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε η αγορά. Οι πρώτες εντυπώσεις από θέμα ποιότητας (πάντα σε σχέση με το παλιό ipad) δεν είναι καλές. Μοιάζει πλαστικό ενώ και η οθόνη στο επάνω μέρος μοιάζει σαν να μην είναι κολλημένη καλά, υπάρχει ένα μικρό κενό που μπορεί να το πατηθεί. :(

Από απόδοση θα δω καλύτερα μόλις αρχίσουν να μπαίνουν οι εφαρμογές. Ενδιαφέρον είναι ότι σαν ημερομηνία παραγωγής δείχνει το 17/1/2018 δλδ. είναι φρέσκο...:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε η αγορά. Οι πρώτες εντυπώσεις από θέμα ποιότητας (πάντα σε σχέση με το παλιό ipad) δεν είναι καλές. Μοιάζει πλαστικό ενώ και η οθόνη στο επάνω μέρος μοιάζει σαν να μην είναι κολλημένη καλά, υπάρχει ένα μικρό κενό που μπορεί να το πατηθεί. :(

Από απόδοση θα δω καλύτερα μόλις αρχίσουν να μπαίνουν οι εφαρμογές. Ενδιαφέρον είναι ότι σαν ημερομηνία παραγωγής δείχνει το 17/1/2018 δλδ. είναι φρέσκο...:D

 

Χμμμμμμ....κάτι δεν πάει καλά νομίζω σύμφωνα πάντα με την περιγραφή που δινεις.

Εγώ στη θέση σου θα το πηγσινα από εκεί που το πήρα ή σε ένα εξουσιοδοτημένο service samsung να τους έδειχνα το πρόβλημα.

Έχω 2 8αρακια και είχα και το προηγούμενο μοντελο που ήταν ακριβώς το ίδιο και τέτοιο πρόβλημα δεν παρατήρησα σε κανένα.

Link to comment
Share on other sites

απίστευτο. μετά από 28 μήνες συμβίωσης το s2 απεβίωσε. ότι και να κάνω δεν ανοίγει. έληξε και η εγγύηση! κλάφτα χαράλαμπε. που το πάω τώρα?
Link to comment
Share on other sites

απίστευτο. μετά από 28 μήνες συμβίωσης το s2 απεβίωσε. ότι και να κάνω δεν ανοίγει. έληξε και η εγγύηση! κλάφτα χαράλαμπε. που το πάω τώρα?

 

Καλησπέρα.

Από ότι βλέπω φίλε μου είσαι και εσύ από Θεσσαλονίκη.

Έχει δύο αντιπροσωπείες στην Θεσσαλονίκη.

Smarthteck στην Εθνικής αντιστάσεως δύο φανάρια με το που περνάς το φανάρι της Μαρτίου αριστερά ένα μικρό μαγαζάκι και μία στη Δωδεκανήσου με το ανεβαίνεις από Τσιμισκή (Πολυτεχνείνου λέγετε σε εκείνο το σημείο :p ) στα 20 μέτρα στο αριστερό σου Samsung της Arvato.

Αν θες τη γνώμη μου λόγο παλαιότερης εμπειρίας να το πας Δωδεκανήσου γιατί εδώ Θεσσαλονίκη είναι αντίστροφα τα πράγματα από Αθήνα...σωστότερη εξυπηρέτηση έχεις από την Δωδεκανήσου.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ φίλε. θα το πάω και να δούμε τι θα δείξει το πόρισμα. κρίμα γιατί ήταν δώρο για ένα πολύ αγαπημένο πρόσωπο και πληρώθηκε αδρά...
Link to comment
Share on other sites

Μη στεναχωριέσαι...θα στο φτιάξουν χωρίς να καταλάβεις τίποτα....απλά το κόστος είναι το θέμα αφού είσαι εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις ποσο περιπου μπορει να κοστισει;

 

Δυστηχώς φίλε μου...αυτό αναλόγος τι ακριβώς έχει θα σου πούνε εκεί και όχι άμεσα...θα πρέπει πρώτα να διαγνωστεί το πρόβλημα.

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι στην κατάσταση που θα το δώσεις έτσι ακριβώς και θα το παραλάβεις.

Ξαναλέω ότι βαση δικής μου εμπειρίας...δεν δουλεύω και εκεί.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να προτείνετε κάποια αξιόπιστη θήκη ή/και screen protector. Μια βόλτα στις μεγάλες αλυσίδες δεν με βοήθησε καθόλου...
Link to comment
Share on other sites

Στο αμαζον έχει πολύ υλικό αν θέλεις να σου έρθει σχετικά γρήγορα. Αλλιώς eBay μεριά.

 

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να προτείνετε κάποια αξιόπιστη θήκη ή/και screen protector. Μια βόλτα στις μεγάλες αλυσίδες δεν με βοήθησε καθόλου...

 

εγω εχω αυτην.εφαρμοζει τελεια και δεν φοβασαι μην πεσει.δες και στο ebay.

 

https://www.poeticcases.com/products/turtleskin-galaxytabs28-0

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...